Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista niekoniecznie idealna do gier...

88 postów w tym temacie

Przeciez juz sa programiki typu vLite. Bedzie mozna usunac niepotrzebne smieci z systemu i bedzie hulac. A ta DRM-owska kradziez mocy obliczeniowej procesora (bo tym to jest tak naprawde) to zbrodnia a nie zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PIER*OLENIE GŁUPOT! Lewe ploty, na które łapią się naiwniacy. Specjalnie piszą dziennikarze takie bzdury żeby podkręcić opinie publiczną! Tak naprade algorytmy w Viście o których mowa w poście będą tak wykorzystywały moc procesora, że będzie to nieodczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja grałem w gierki w wersji RC Visty i miałem okazję wypróbować wersję finalną. No cóż... optymizmem mnie to nie napawa. Jak wiadomo vista przydziela "ocenę za wydajność". Sprzęt otrzymał 4,5 w ogólnym rozrachunku (grafa i ram po 6), a grać... eee praktycznie się nie da. Ale głównie ze względu na niedostosowanie gier. Pominę fakt że się pocinają niemiłosiernie, chodzi też o bzdety typu odświeżanie w niektórych grach wynosi 65Hz i nie można tego zwiększyć nijak (prócz odpalenia gry w oknie co zmniejsza wydajność jeszcze drastyczniej a czasami znika cały komfort gry). Jak na ten moment nie polecam visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak zwykle prymitywnymi i extensywnymi

Dnia 27.12.2006 o 14:15, Olamagato napisał:

zabezpieczeniami po nosie oberwą legalni użytkownicy, a nie notoryczni piraci.


Głównie tym się przejmuje. Kiedyś myślałem, że kupie, a teraz napewno nie kupie!!! A jesli nawet to długo poczekam aż wyjdą nowe patche i aktualizacje. Ostatnio mieliśmy też newsa jakie to super ma zabezpieczenia Vista, a już po 7 dniach je złamano. Brawo dla MS Shitu. Mnie tam XP w pełni odpowiada poza tym nie ma narazoe nic innego więc pozostaje nam totalitarny jednomyślny system MicroShitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wiem czemu tak szybko chcą wycofać xp ze sklepów! nowa winda jest tak beznadziejna że jak nie zmusza użytkowników do jej zakupu to nikt jej nie kupi. Może poza paroma szpanerami którzy musza byc koniecznie na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 14:33, Mr_Hyde napisał:

Marudzicie i ejszcze raz marudzicie ,a za 2 lata wiekszosc bedzie siedziec na viscie . Z xp
rpzy premierze tez ludzie marudzili i co z tego wyszlo ?? Uwielbiaja teraz ten system :d .

Uprzejmie Cię informuję, że nie uwielbiają. Mam Win95, Win98SE, Win2000 i WinXP. Zgadnij, którym posługuję sie na codzień!? Pewnie byś nie zgadł... Na jednym komputerze mam Win98 a na drugim Win2000/WinXP. Z tym, że na dysk z WinXP rzadko zaglądam i nie mam tam żadnej gry. A przez ostatnie cztery lata, Win2000 zdechł dwa razy, WinXP, mało używany, trzy razy. To który system jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 15:48, Snake_GMC napisał:

Nie będzie odczuwalne? rofl! World of Warcraft działa jakieś 35-40% wolniej niż pod XP - sprawdzone
i potwierdzone!

Tak! Racja, tylko ze to nie wina tylko tego algorytmu, ale całej Visty która ma takie wymagania. Tak poza tym procesor nie jest tak ważny w grach wystarczy kupić dwujajowca i ten algorytm zostanie bezproblemowo przemłucony razem z reszta. Ten algorytm to jeden z wielu zawalaczy naszego PC zawartych w Viscie, a wniosek jest prosty. Użytkownicy w00den-pecetów niech sobie nie instaluja visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> linux do gier nie bardzo sie nadaje
tu bym się nie zgodził. Nvidia ma super sterowniki pod linuxa, bezproblemowa instalacja jak w windowsie
linux obsługuje opengl i jeśli gry będą robione pod niego to nie powinno być problemów z uruchomieniem pod linuxem
sam uruchomiłem NeverWinterNights - są patche odpowiednie na stronie producenta gry - działało super
są także emulatory środowiska windowsowego - np. cedega
dużo zależy od producentów gier - czy będą wspierać opengl i modyfikować kod pod linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj będę się musiał nie zgodzić z kilkoma osobami, które piszą, że Visty prawie nikt nie kupi... oj, bardzo się mylicie [osoby tak piszące]. Masę firm będzie kupowało Vistę. Właściwie to na samych firmach Microsoft ma spore zyski. Sprzedawanie tych wszystkich licencji na kilkanaście kompów... no to wiadomo... do szkół! Przecież nie będą mieli nielegalnego oprogramowania. Normalni użytkownicy to dosłownie deser po obiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że mają mieć nielegalne? Firmy, szkoły itd. - odnowią sobie licencje, albo przejdą na Linuxa. Tam akurat grać nie trzeba. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 01:44, zygzaak napisał:

A kto powiedział, że mają mieć nielegalne? Firmy, szkoły itd. - odnowią sobie licencje, albo
przejdą na Linuxa. Tam akurat grać nie trzeba. :P


Szkoly na linuksie buahahahahhaah chyba cie zmiechem zabije normalnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 02:55, Namaru napisał:

Szkoly na linuksie buahahahahhaah chyba cie zmiechem zabije normalnie :]

Nie ma się z czego śmiać. W moim byłym Liceum z tego co wiem spora część kompów przeszła na Linuxy, więc nie byłbym taki pewien skuteczności twojego zabójczego śmiechu :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,skoro gry będą słabsze na Viscie,to po co je robią?Niech zostaną na XP-ku.Ale w końcu DX10 coś chyba polepszy;)A na Linuksach to większość gier nie chodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 15:25, sig. napisał:

ale nie poradzi sobie jednocześnie z g3 i vistą.

Pociągnie, pociągnie - jak pisałem, na pewno coś wymyślą w celu wyłączenia zbędnych dodatków w systemie, a nowe komputery są już można powiedzieć standardowo wyposażone w procesory >3G dwurdzeniowe o dużo większej wydajności niż mój 3G na którym G3 chodzi bez problemu.
Mam też zresztą Vistę i prawdę mówiąc nie zauważyłem różnicy w wydajności (ps. tak na wszelki wypadek - moja Vista JEST legalna, jest to wersja darmowa działająca bodajże do czerwca czy jakoś tak). Jeżeli ktoś ma słaby sprzęt to i tak nie ma co myśleć o nowych grach, a stare nie wymagają zmiany na DX10 - który niby jest przysłowiową marchewką dla graczy. Te osoby zmieniając sprzęt za jakieś pól roku, czy rak na aktualny w tym czasie standard (procesory dwurdzeniowe, pamięci ddr2 itd. - przecież to już się robi standardem...) z pewnością nie poczują tego "ciężaru" jakim wg. tego artykułu jest Vista ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować