Zaloguj się, aby obserwować  
Hansin

Nie cierpię monoplistów (czyli o tym jak kochamy TPSA i Microsoft)

95 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2007 o 16:01, Marcin-91 napisał:

A jaki powód podali?


Trzeba do instalacji dodac jakąś karte dzięki której jest neostrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monopol to struktura rynkowa charakteryzująca się:

* występowaniem na rynku tylko jednego dostawcy danego towaru, który kontroluje podaż i ceny, oraz wielu odbiorców;

*według Wikipedii

Reasumując: podane przez autora tematu przypadki są bezpodstawne.

Przecież są inne firmy.

Np. Dla TPSA konkurencja jest duża - Dialog, Netia, Aster, sieci osiedlowe - nie trzeba korzystać z Neo i telefonu w tej sieci
Microsoft - Linux, Macintosh itp.

[PS: jeśli moje zauważenia są bezpodstawne, oskalpujcie mnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale najwięcej klientów ma tp ze względu na największą dostępność. Ja miałem np. do wyboru albo neostrada albo jakieś cuda przez satelite albo nic :-)
P.S.
Właśnie sobie wieszam Twój skalp u pasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:36, Marcin-91 napisał:

Właśnie sobie wieszam Twój skalp u pasa...


Za co? Za wyrażenie własnego zdania? I proszę, przestań bawić się w moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 17:44, Adamzzz napisał:

> Właśnie sobie wieszam Twój skalp u pasa...

Za co? Za wyrażenie własnego zdania? I proszę, przestań bawić się w moderatora.

Sam napisałeś żeby Cię oskalpować jeśli się mylisz. A ja rzuciłem na Twoją teorie cień wątpliwości. Nie bawie się w moderatora, wrzuć na looz stary. :-) Pozdrawiam.
BTW
Fajnie się chodzi po mieście z takim trofeum jak skalp ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 17:06, kordzio1 napisał:

Ile jeszcze beda placic:)?

Dla nich to nic, zwolnią paruset ludzi, podniosą cene jakiejś masowej usługi o 10 groszy i tak będą do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie archeologię, ale lepiej odgrzebać stary temat niż zakładać nowy.

mam mały problemo - moja dziewczyna wyjechała za granicę, a chcielibyśmy pozostać chociaż w telefonicznym kontakcie. i tu pojawia się pytanie: czy ktoś orientuje się, jaki jest koszt rozmów międzynarodowych?
(ja dzwonię ze stacjonarki TP, ona ma komórkę w Orange)

próbowałem szukać na stronie TP, ale zamiast konkretnych informacji pełno na niej bajerów i bzdurnych info o promocjach -_-"

będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zadzwoń na tepsę, ale możliwe, że taniej będzie z komórki, albo z tych takich specjalnych kart typu telegrosik, albo inny szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 19:09, Budo napisał:

To są zapewne ceny do telefonów w kraju, za granicą będzie drożej podejrzewam...


Oh geez, chyba potrzebuję nowych okularów :/

@ Azra

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zatem wygląda na to, że nie wszystkich użytkowników traktuje się równo...
Są tacy jak ty którzy mają wybór... mogą przebierać w ofertach a przez to być bardziej wymagającym, i to jest dobre, tylko z tego co widać ty miałeś tylko z Tepsą same problemy, jest też ktoś taki jak ja, który ma do wyboru 3 opcje dostawy internetu:
- TPSA
- Telekomunikacja Polska SA
- no i w końcu no wiesz ta Telekomuna
Mieszkam na wsi, i co może być dziwne te 15 lat temu gdy montowano nam telefon stacjonarny to była wielka radosć po tym jak czekało się w kolejce przez lat 6, i naprawdę mieszkając sobie tutaj mogę powiedzieć tylko jedno słowo złe na neostradę : Cena : reszta pozostaje bez zarzutu, raz przez 2 lata trwania umowy mój modem potrzebował ponownej synchronizacji a przez to wykonania telefonu do działu obsługi technicznej, tylko raz, a tak to normą jest, że dzień w dzień minuta po minucie mam stale tak samo wysoki transfer danych....
Zapewne jest to, że gdybym mieszkał w mieście nie miałbym NEO - z prostej przyczyny wiem jak to wygląda w kilku większych miastach, sieć po prostu się wiesza nagminnie, wieczorami transfer danych radykalnie leci na łeb na szyję...
Ja nie mam wyboru, dlatego mam to co mam, gdyby te ceny były niższe cóż zrobić... trzeba to po prostu przeboleć... ty masz wybór... ja mam do wyboru albo internet z TPSA albo żaden ... trudno wybrać..?
Oczywiście, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty nie będziesz tak dużo płacił, co osoba która odbiera telefon w roamingu. Nie opłaca się bardziej przez jakieś xfire czy TS rozmawiać? Szkoda zachodu i pieniedz na taki kontakt telefoniczny. Nie wiem czy nawet taniej dla niej nie będzie jesli już dzwonić do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 19:04, Adamzzz napisał:

Monopol to struktura rynkowa charakteryzująca się:

* występowaniem na rynku tylko jednego dostawcy danego towaru, który kontroluje podaż
i ceny, oraz wielu odbiorców;

*według Wikipedii


Właściwie to jest błędna interpretacja tego terminu. W warunkach wolnorynkowych monopol jest gdy jedna firma kontroluje większość rynku... Ile % rynku kontroluje TP SA? cały czas chyba zdecydowanie ponad połowę, podobnie Windows.. A w przypadku TP SA dochodzi fakt, że większość usługodawców internetu jest od TP SA uzależniona ze względu na okablowanie, albo nawet nadanie sygnału..
Ale o ile TP SA ma monopol w spuściźnie po PRL, to czemu Microsoft ma?.. cóż, gdy się to tworzyło nie było nikogo lepszego, albo w ogóle żadnej rozsądnej konkurencji..

A mi osobiście Microsoft nie przeszkadza.. na Windowsy specjalnie nie narzekam.. A pamiętam Windows 98, ME, XP, Vistę..
A większość tych "wrogów" Windowsa chyba w praktyce Microsoft kocha.. ale muszą ponarzekać.. a gdyby na prawdę nie podobały im się produkty Microsoftu to by po prostu przeszli na dostępną alternatywę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować