Zaloguj się, aby obserwować  
PJ_MW

Gorillaz - Temat Ogólny

91 postów w tym temacie

LUDZIEEEEE! Bez przesady! Czy wszystko trzeba od razu szufladkować? Zgadzam się z autorem tematu, że Gorillaz to pop - bo pop ma wiele twarzy, nie tylko Britney i Backstreet Boys, ale również takie zespoły, jak U2. Więc nie róbcie tutaj rozrób, nie bijcie się o nazwę gatunku... Czy wszystko musi mieć swoją przegródkę? Czy dla każdego zespołu musimy wymyślać kategorię w rodzaju "alternative-trance-nu-heavy-hip-hop-death-grunge rock"?

A jeśli o Gorillaz chodzi - lubię, oj, tak, choć nie wszystkie kawałki. Moim ulubionym jest chyba "5/4". Nie do końca właściwym jest stwierdzenie, że zespół składa się z nieistniejących członków - raczej, że członkowie kryją się za "maskami", że tworzą sobie alter ego na potrzeby muzyki, którą piszą (nasuwa się analogia z grupą SlipKnoT)- bo przecież wiemy z nazwiska (i nie tylko), kto na czym u nich gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem niedawno (nie pamiętam gdzie, ale gdzieś w TV), że zespół Gorillaz już NIE istnieje. Czy to prawda? Czy ktoś się przejęzyczył? A może ja mam problemy ze słuchem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:04, 8bit napisał:

Usłyszałem niedawno (nie pamiętam gdzie, ale gdzieś w TV), że zespół Gorillaz już NIE istnieje.
Czy to prawda? Czy ktoś się przejęzyczył? A może ja mam problemy ze słuchem... :P


W sumie on nigdy nie istnial. :D ;) Ale serio, to nic mi o tym nie wiadomo. Cos mi sie jednak obilo o uszy, ze jeden koles z zespolu niby chcial reaktywowac Blur, czy cos takiego. Musze chyba poszukac w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaak. U2 to rzeczywiście klasyczny przykład popu. Kolejnym doskonałym przykładem popu jest chociażby The Police czy Genesis. Jednak mimo wszystko szufladkowanie przydaje się na dłuzszą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajowy był ten live z nagród rozdania MTV. Już się nie mogę doczekać następnej płyty, bo najnowsza wyszła w 2005 roku. Ciekawe jakie klimaty znajdą się na nowej płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 21:10, PJ MW napisał:

Wow!! Na www.gorillaz.com jest zapowiedź nowej płyty!!


Zapowiedź? "Out now" to znaczy, że już wyszła, ale chyba tylko w USA, lub UK ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 21:37, Adamzzz napisał:

> Wow!! Na www.gorillaz.com jest zapowiedź nowej płyty!!

Zapowiedź? "Out now" to znaczy, że już wyszła, ale chyba tylko w USA, lub UK ;-(


No tak, wyszła ona już pod koniec 2006 roku, ale w Polsce prawie nikt się nie interesuje Gorillaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro znowu się pojawiło, ale to ma być chyba książka :-(. Ciekawe kiedy będzie płyta! Demon Day, miała premierę chyba z 3 lata temu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Demon Days, jest jedną z nielicznych płyt, która jest dla mnie świetna, jako całokształt, każdy utwór ma coś w sobie. Miejmy nadzieję, że nowa płyta będzie równie dobra i wyjdzie już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 18:55, Firaxo napisał:

No Demon Days, jest jedną z nielicznych płyt, która jest dla mnie świetna, jako całokształt,
każdy utwór ma coś w sobie. Miejmy nadzieję, że nowa płyta będzie równie dobra i wyjdzie już
niedługo :)


Chyba raczej najpierw wyjdze jakiś singiel a z nim teledysk. A właśnie co sądzicie o teledyskach Gorillaz?? Według mnie są super, bo mają taką komiksową grafikę i ładne efekty, najbardziej podobał mi się teledysk do Clint Eastwood, a Wam co jaki się teledysk najbardziej podobał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 19:03, Firaxo napisał:

> a Wam co jaki się teledysk najbardziej podobał?
Zdecydowanie Feel Good Inc.


Mi też się on podobał, tylko trochę ponury, fajny jest też El Manana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 18:59, PJ MW napisał:

(...) podobał mi się teledysk do Clint Eastwood, a Wam co jaki się teledysk najbardziej podobał?


Zgadzam sie! Byl zdecydownaie najlepszy, bo grafika komputerowa zastala zastosowana w najmniejszym stopniu, co zdecydowanie wyszlo an korzysc. Pozaz tym ma swietny klimat i ogolnie sprawil an mnie anjieksze wrazenie, keidy ogaldalem go pierwszy raz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pzresłuchiwałem ''''Demon Day'''' i odkryłem wypas kawałek- ''''November Has Come''''. Słyszał ktoś to? To wspaniałe połączenie POP i świeżych dźwięków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować