Zaloguj się, aby obserwować  
Ksiaze_Polkrwi

Harry Potter i Insygnia Śmierci

1151 postów w tym temacie

Owszem podobno zdracił Voldemorta ale Dumbledore sugerował że Voldemort nie wie o tym że ten horkokurs został zniszczony.Jeśli wiedziałby pewnie nie byłoby już tych zabezpieczeń.Sam nie wiem co myśleć ale ja tam rozochocony nową częścią która wkrótce ide zaraz czytać od nowa 6 część :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy tej 6 części, to nie wiem jak Wy, ale ja czułem niedosyt po jej przeczytaniu. Zakończenie mi się nie podobało. Potter nagle wszystkich odrzuca i struga bohatera, który musi dokończyć sam to co zaczął z Dumbledorem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 07:37, Alamut napisał:

Ja osobiście nie mogę sie doczekać kiedy jakies mroczne zaklęcie wypruje flaki tego "Wybrańca".

Fajnie by było. Teraz bohater mnie nie ciekawi tylko historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 16:17, Książe Pólkrwi napisał:

Fajnie by było. Teraz bohater mnie nie ciekawi tylko historia.



Podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że Rowling jednak uśmierci Harrego. Sama kiedyś mówiła, że się nad tym zastanawia, bo jakby go uśmierciła to nikt już potem by nie mógł kontynuować powieści. A tak to by była zabezpieczona, że to na prawdę koniec cyklu. Ale ona nie może być taka okrutna :-(

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 14:05, sferis napisał:

Ale ona nie może być taka okrutna :-(


Po glupstwach w 6 tomie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 tom był dla mnie najgorszy w grę weszły jakieś pokopane horkruksy (BTW już widzę w nowej grze HP: "Cel: Znajdź i zniszcz horkruksy"), no i Dumbledore''a brak... Harry próbuje być "taki męski", a może to Rowling chce, żeby Harry był "taki męski"... Bohater ma nie wrócić do Hogwartu - trochę bez sensu, bo to szkolne życie było bardzo atrakcyjne dla czytelnika, przez co nie nudził się czytając pozostałe tomy. Mam nadzieję, że Rowling jakoś się z tego wytaraska i 7 tom będzie lepszy od idealnej 5-tki!

P.S.
Gdyby Rowling uśmierciła Harry''ego, nie zdziwiłbym się gdyby światem wstrząsnęła seria samobójstw nieletnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Snapie ?? Według mnie zabił Dumbledora bo ten mu kazał... Możliwe że miał taki plan aby Snape podlizywał sie dla Voldemorta a później go zdradził i pomógł Malfoy-owi i Harremu w czarnej chwili. Ale to tylko moje domysły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 20:18, Czarkinson napisał:

A co myślicie o Snapie ?? Według mnie zabił Dumbledora bo ten mu kazał... Możliwe że miał taki
plan aby Snape podlizywał sie dla Voldemorta a później go zdradził i pomógł Malfoy-owi i Harremu
w czarnej chwili. Ale to tylko moje domysły :-)


No właśnie, kwestia Snape''a, moim zdaniem jedna z najistotniejszych w przyszłym tomie, a dotychczas nie poruszona w tym wątku.
Ja zgadzam się z przedmówcą. Moim zdaniem Snape był do końca lojalny Dumbledore''owi. Dyrektor wiedział o zadaniu Malfoy''a i o przysiędze Severusa, i sam zaplanował to morderstwo. Wiedział, że musi zginąć, a nie chciał, by to Drako musiał go zabić. Dzięki temu także Snape mógł pozostać szpiegiem Voldemorta, będzie udawać, że działa z nim, a w kulminacyjnym momencie go zdradzi i pomoże Zakonowi.
No przynajmniej taką mam teorię i chciałabym, żeby Snape był jednak po dobrej stronie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Snape jest najbardziej tajemniczą postacią całej serii (i nie jestem odkrywczy mówiąc to) i nie jest pewne czy w 7 tomie nie przejdzie cudownej przemiany( coś a''la wybielenie Syriusza w 3 tomie) chociaż szczerze mówiąc najlepiej by posłużył jako cel dla Harry''ego (poćwiczyłby Avada Kedavra lub coś;P) przed starciem z Voldemortem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ona miała zamiar uśmiercić Harey''ego i to nawet zrobiła. Ale teraz musiała przebudować zakończenie, bo psycholodzy itp. mówili: To zbyt wstrząśnie psychiką dzieci, tak samo inni pisarze sądzili. Koszmar. A ja miałem nadzieję na drastyczne zakończenie. Rowling napisała zakończenie już po 1 tomie. Tak mówła nawet w Discovery. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 20:36, Fokusia napisał:

> A co myślicie o Snapie ?? Według mnie zabił Dumbledora bo ten mu kazał... Możliwe że miał
taki
> plan aby Snape podlizywał sie dla Voldemorta a później go zdradził i pomógł Malfoy-owi
i Harremu
> w czarnej chwili. Ale to tylko moje domysły :-)

No właśnie, kwestia Snape''a, moim zdaniem jedna z najistotniejszych w przyszłym tomie, a dotychczas
nie poruszona w tym wątku.
Ja zgadzam się z przedmówcą. Moim zdaniem Snape był do końca lojalny Dumbledore''owi. Dyrektor
wiedział o zadaniu Malfoy''a i o przysiędze Severusa, i sam zaplanował to morderstwo. Wiedział,
że musi zginąć, a nie chciał, by to Drako musiał go zabić. Dzięki temu także Snape mógł pozostać
szpiegiem Voldemorta, będzie udawać, że działa z nim, a w kulminacyjnym momencie go zdradzi
i pomoże Zakonowi.
No przynajmniej taką mam teorię i chciałabym, żeby Snape był jednak po dobrej stronie ;).



A swistak siedzi i przegryza kraty, bo sreberka byly kradzione!!!

I dodam jeszcze, ze Snape posluzy Harremu do pocwiczenia Avada Kedavra i to nie z wlasnej woli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie rowling nie uśmierci harrego tylko osoba która nadal będzie czuwać nad harrym najpierw byli rodzice pózniej sylwek yellow a teraz dumbledore teraz jest tylko jeszcze kilku kandydatów :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 21:38, gizd26 napisał:

sylwek yellow


Nie wiem o kim mowisz, ale chyba chodzi o pania Fig (czy jak jes tam, ta charlaczka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im dalszy Harry Potter tym mniej klimatu. Dla mnie zaczął go wytracać gdzieś ok. 3 części. Mam nadzieję, że nowy rozdział jego przygód będzie trochę lepszy. A może po prostu coraz bardziej się starzeję? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 23:06, kecal napisał:

>

On ma na myśli Syriusza Blacka, tylko zrobił sobie grę słów i wyszedł Sylwek Yellow ;)
Ciekawe, czy Lord *Valdemar* uśmierci Malfoya. W końcu nie wykonał swego zadania...

Wiele razy podczas różnych rozmów, nie tylko na tym forum, przewijał się wątek z okularami Dumbledore''a (przy okazji jego śmierci), że niby jest w książce jakaś nieścisłość. O co z tym dokładnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu wyżej wspomnianego wątku (okulary Dumbledore''a) natknąłem się na niezwykle interesującą teorię
( http://www.beyondhogwarts.com/harry-potter/articles/dumbledores-horcrux.html -pełny tekst) tym którzy chcą się przebijać przez tekst angielski podałem link dla reszty w wielkim skrócie: Dumbledore stworzył własnego Hrocruxa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować