Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Singleplayer + Multiplayer = Crossplayer?

59 postów w tym temacie

Twórcy Dark Messiah of Might and Magic, dyrektor artystyczny Half Life 2, silnik Source, połączenie trybu singleplayer z trybem multiplayer(?) = czy ten tytuł może się nie udać? Marne szanse. To moim zdaniem będzie hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu wynika, że oni chcą przenieść Tetrisa do 3D... :) a tak na serio pomysl ciekawy lecz każdy twórca powie o swojej grze, że jest innowacyjna a wcale taka być nie musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie cos takiego, że normalnie FPS multi, a do tego jakieś niezależne rzeczy, jakieś boty se biegają, tutaj coś wyskoczy, tam coś zaatakuje itp. tak jakby połączyć FEAR z FEAR Combat. Tutaj sobie strzelasz tam wróg gada tam Alma przebiegnie po ścianach biegają jeszcze jakieś syfy coś Cię postraszy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:27, 4YoU napisał:

Twórcy Dark Messiah of Might and Magic, dyrektor artystyczny Half Life 2, silnik Source, połączenie
trybu singleplayer z trybem multiplayer(?) = czy ten tytuł może się nie udać? Marne szanse.
To moim zdaniem będzie hit.


otóż to! jestem tylko ciekaw jak to będzie wyglądać... ciekawy pomysł! na dodatek ten silnik Source... ahh marzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Coś może z tego wyjdzie... Ale nie wiem jak to ma wyglądać? Tak jak to opisał turingowski? Jak tak, to gra będzie normalną "sieciówką" z elementami znanymi nam do tej pory z SP... Czy to wypali? Jak dla mnie - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na ten filmik juz sam nie wiem czego sie spowiedziewac z kraiobrazu to wyglada na ziemie po klesce atomowej a ludzie sie leja o surowca i papu ale ta mroczna postac na koncu wzbudza pwne watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:27, ProChaoS napisał:

Mi się coś wydaje, że będzie to tylko normalny tryb coop.


Co wcale nie musi być wadą, bo porządnego cooperation już dawno nie widziałem. Wiele gier traktuje go po macoszemu.
Ale jak dla mnie to gra będzie nastawiona jeszcze bardziej na cooperation. Może się np. okazać, że kompy dzielą się zadaniami. Nie jest tak, że jeden tworzy świat, a reszta ściąga, tylko każdy ma swoją działkę i pozostałe to biorą od niego. W ten sposób mogłoby być np. trzy razy tyle przeciwników, bo wszystkie kompy naraz generowałyby ich i przesyłały w takim samym czasie co pojedynczy jedną trzecią tego. Mogłoby to podnieść wydajność, a problemami okazałyby się łącza sieciowe i konieczność grania w kilka osób, żeby to było rzeczywiście ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze jako troche bardziej skompikowany coop. marzy mi sie cos takiego, ze dolaczamy do serwerow postawionych przez tworcow i gramy sobie normalna kampanie, z tym ze w tej samej grze inni tez graja ta sama kampanie. Tylko ze inni gracze sa wrogami. Moglby sie calkiem przyjemnie sprawdzic. Taki MMOFPS :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2006 o 21:46, pkapis napisał:

Co wcale nie musi być wadą, bo porządnego cooperation już dawno nie widziałem.

Czy ja gdzieś powiedziałem, że to wada? Nie wydaje mi się.
>Wiele gier traktuje go po macoszemu. Ale jak dla mnie to gra będzie nastawiona jeszcze bardziej na cooperation.
Ale właśnie o to mi chodzi, że to pewnie będzie zwykły coop, a oni robią wielkie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:55, ProChaoS napisał:


> Co wcale nie musi być wadą, bo porządnego cooperation już dawno nie widziałem.
Czy ja gdzieś powiedziałem, że to wada? Nie wydaje mi się.


Nie. Ja tylko zaznaczyłem. :-)

Dnia 27.12.2006 o 21:55, ProChaoS napisał:

>Wiele gier traktuje go po macoszemu. Ale jak dla mnie to gra będzie nastawiona jeszcze
bardziej na cooperation.
Ale właśnie o to mi chodzi, że to pewnie będzie zwykły coop, a oni robią wielkie halo.


Prawie zwykły. Jeśli wprowadziliby to o czym ja piszę, to taki coop byłby szybszy albo bardziej rozbudowany od singla. Nie wiem jednak czy to możliwe w obecnej chwili. Poza tym sporo gier niby ma coopa, a jednak gra się w niego marnie, bo gry robione były pod singla zaś coop jest na odczepne. Gdyby pojawiła się gra pokazująca jak powinien wyglądać prawdziwy coop i propagująca na niego modę, skłonny byłbym jej wybaczyć udawanie że to coś nowego. Nawet jeśli już stareńki doom miał coś takiego.
Nie jestem tylko pewien czy to chwyci. O ile sam jestem fanem coopa, zdecydowana większość osób które znam woli deathmatche i przy coopie nie potrafi wytrzymać do końca gry. Mało kto zresztą potrafi siedzieć kilkanaście godzin non stop przy grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie chodzi czasem o to, że to będzie multiplayer gdzie różni gracze będą "śledzili inny wątek fabularny" (które będą przeplecione ze sobą), tak więc gracz zamiast "gupich botów" będzie miał za przeciwników żywych ludzi, którzy będą mieli dokładnie odwrotne zadanie niż on...? takie MMOFPS? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować