Zaloguj się, aby obserwować  
Amaadi

"Kompania braci" lepsza książka czy film?

29 postów w tym temacie

Przestań notorycznie stwarzać nowe tematy. Zamiast tego albo daj sobie spokój , ale stwórz coś porządnego. Skąd ta głupia mania wzieła się ostatnio , na tworzenie ciągle nowych tematów , których 80% ma kłódkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem ksiażki, ale oglądałem film i jak dla mnie jest genialnie zrobiony. Co do książki to pierwsze słyszę, że taka jest. Muszę poszukać po sklepach i kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:47, oOreVenOo napisał:

Przestań notorycznie stwarzać nowe tematy. Zamiast tego albo daj sobie spokój , ale stwórz
coś porządnego. Skąd ta głupia mania wzieła się ostatnio , na tworzenie ciągle nowych tematów
, których 80% ma kłódkę ?

wyluzuj ziom...:P, jak nie ma temetu na który chcaiłbym rozmawiać to co mam zrobić:)?
pozdro:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:48, ProChaoS napisał:

Nie czytałem ksiażki, ale oglądałem film i jak dla mnie jest genialnie zrobiony. Co do książki
to pierwsze słyszę, że taka jest. Muszę poszukać po sklepach i kupić.

no książka bardzo fajna, kosztuje cos około 45 zł:)tyle że jak zwykle dużo w filmie brakuje scen, które były opisane w książce:)
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie więcej luzu. Ja zarówno czytałem książkę jak i oglądałem film. Książka autorstwa śp. Stephena E. Ambrose''a [dla kolegi, który o niej nie słyszał]. Zgadzam się Amaadi, wiele epizodów poruszonych w książce nie znajduje odzwierciedlenia w filmie panów Hanksa i Spielberga, a szkoda...Dla mnie najciekawsze są oczywiśćie epizody związane z D-Day i walkami o Francję... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:55, Normandy1944 napisał:

Właśnie więcej luzu. Ja zarówno czytałem książkę jak i oglądałem film. Książka autorstwa śp.
Stephena E. Ambrose''a [dla kolegi, który o niej nie słyszał].


Wielkie dzięki. Jestem wielkim fanem tego serialu, wiec chętnie przeczytam książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:59, ProChaoS napisał:

> Właśnie więcej luzu. Ja zarówno czytałem książkę jak i oglądałem film. Książka autorstwa
śp.
> Stephena E. Ambrose''a [dla kolegi, który o niej nie słyszał].

Wielkie dzięki. Jestem wielkim fanem tego serialu, wiec chętnie przeczytam książkę.


Heh co z ciebie za fan, skoro nie wiesz, ze serial powstal na podstawie ksiazki? ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:50, Amaadi napisał:

no książka bardzo fajna, kosztuje cos około 45 zł:)


mozna kupic bezposrednio u wydawcy. kosztuje 29 zl plus 11 zl wysylka. a jak ktos jest z warszawy to sobie kupi osobiscie i wychodzi 1/3 taniej niz w sklepie. tutaj macie linka:
http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/wydawnictwo-magnum/strony/bracia.html

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film widziałem a książke czytałem kawałek i sądze że książka lepsza ale film jest zrealizowany bardzo dobrze choć nie ma (jak mówią koledzy) w nim wielu scenek...Polecam książke ale film też warto obejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film bije na głowę wszystkie inne opowieści o II wojnie światowej a książka jest świetnym "reportażem z frontu", jest czaem humorystyczna, brutalna i przerażająco "prawdziwa". Serdecznie polecam i to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 21:55, Normandy1944 napisał:

Właśnie więcej luzu. Ja zarówno czytałem książkę jak i oglądałem film. Książka autorstwa śp.
Stephena E. Ambrose''a [dla kolegi, który o niej nie słyszał]. Zgadzam się Amaadi, wiele epizodów
poruszonych w książce nie znajduje odzwierciedlenia w filmie panów Hanksa i Spielberga, a szkoda...Dla
mnie najciekawsze są oczywiśćie epizody związane z D-Day i walkami o Francję... :)

No ja tez uwielbiam opowieści i historie na temat lądowania w normandii i w ogóle całej ekspansji we Francji:)
Swietną książką ale akurat opowiadajacej o bezsensowności wojny jest książka W.Whartona "W księżycowa jasną noc"Opowiada o grupie zołnierzy w 1945 roku, czyli juz koniec wojny prawie, którzy chcą się dogadac z niemcami i nie walczyć aby cało wyjśc z tej wojny:)dardzo dobra książka polecam:)
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2006 o 11:38, Amaadi napisał:

Swietną książką ale akurat opowiadajacej o bezsensowności wojny jest książka W.Whartona "W
księżycowa jasną noc"Opowiada o grupie zołnierzy w 1945 roku, czyli juz koniec wojny prawie,
którzy chcą się dogadac z niemcami i nie walczyć aby cało wyjśc z tej wojny:)dardzo dobra książka
polecam:)
pozdro:)

Heh, a wiesz że na jej podstawie również powstał film? :)
Był chyba puszczany 2 lata temu na pierwszym,lub drugim programie telewizji publicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książkę mam, czytałem, hołd oddałem. :) Serialu dwa odcinki obejrzałem, pozachwycałem się i przyszła mama... psycholog.... :/ Książka lepsza, ale serial świetny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 11:41, Woko11 napisał:

Książkę mam, czytałem, hołd oddałem. :) Serialu dwa odcinki obejrzałem, pozachwycałem się i
przyszła mama... psycholog.... :/

Było powiedzieć że akurat przerabiacie na historii 2 wojnę światową, i chcesz się dokształcić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 11:38, Amaadi napisał:

No ja tez uwielbiam opowieści i historie na temat lądowania w normandii i w ogóle całej ekspansji
we Francji:)


Poleciłbym w takim razie jeszcze dwie książki:

1. Stephen E. Ambrose - "D-Day Najważniejsza bitwa II wojny światowej"
2. Paul Carell - "Alianci lądują! Normandia 1944"

Pierwsza to klasyk dla ludzi, którzy pasjonują się D-Day i następujących po 6 czerwca 1944 roku wydarzeniach.

Druga to nietypowe spojrzenie na inwację .... od strony Wehrmachtu. Zawsze mówi się o siłach Alianckich a tutaj przeciwnie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 12:34, Normandy1944 napisał:

> No ja tez uwielbiam opowieści i historie na temat lądowania w normandii i w ogóle całej
ekspansji
> we Francji:)

Poleciłbym w takim razie jeszcze dwie książki:

1. Stephen E. Ambrose - "D-Day Najważniejsza bitwa II wojny światowej"
2. Paul Carell - "Alianci lądują! Normandia 1944"

Pierwsza to klasyk dla ludzi, którzy pasjonują się D-Day i następujących po 6 czerwca 1944
roku wydarzeniach.

Druga to nietypowe spojrzenie na inwację .... od strony Wehrmachtu. Zawsze mówi się o siłach
Alianckich a tutaj przeciwnie.

Pozdrawiam :)

Oraz książki S.Ambrosa:
"Most Pegasus"
"Obywatele w mundurach" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 11:40, Darkstar181 napisał:


> Swietną książką ale akurat opowiadajacej o bezsensowności wojny jest książka W.Whartona
"W
> księżycowa jasną noc"Opowiada o grupie zołnierzy w 1945 roku, czyli juz koniec wojny prawie,

> którzy chcą się dogadac z niemcami i nie walczyć aby cało wyjśc z tej wojny:)dardzo dobra
książka
> polecam:)
> pozdro:)
Heh, a wiesz że na jej podstawie również powstał film? :)
Był chyba puszczany 2 lata temu na pierwszym,lub drugim programie telewizji publicznej.


Wiem bo ogladałem go tez, zreszta każdy wojenny film jest świetny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować