Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 22:55, ProChaoS napisał:

Jeśli macie ochotę przeczytać ciekawy tekst o Gram.pl zapraszam na mojego sajta.
http://ja.gram.pl/ProChaoS
Kompentujcie i piszcie co wy o tym myślicie.


Ciekawa stronka, podobnie jak moja :)
PS. Wysłałem ci zaproszenie do listy znajomych. Albo przyjmij albo odrzuć bo czekać nie chce mi się.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia reklama mojego gramsajta... <sprawdza> 21. stycznia. No to chyba pozwolę sobie na następną :]
Dlaczego zapraszam? Być może część z Was, drodzy Gramowicze, miała okazje odwiedzić mnie wcześniej. Dzisiejszej nocy poczyniłem pewne zmiany w wystroju :) Będę wdzięczny za ewentualne opinie i komentarze.
Zapraszam! Siódme Niebo Napka wita ;)

PS. Tylko nie wszyscy naraz, bo podepczecie mi moje świeżo uprane chmurki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link macie po lewej. Zwykle na gramsajcie piszę coś w rodzaju recek gier, tylko, że w częściach... nie rozumiecie? To zajrzyjcie :P. Obecnie omawiam Kotora, Guild Wars i PES6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mi może pomóc mówiąc mi jak mam wstawic np. screenshota z need for speed carbon na nagłówek bądź główną część strony? Ponieważ wszystkie, które ja wstawiam są bardzo małe i zajmują ok. 1/8 nagłówka, a gdy je wsadzę na stronę, nie chcą się powiększyć....kto mi z tym pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 07:42, xbit71 napisał:

Kto mi może pomóc mówiąc mi jak mam wstawic np. screenshota z need for speed carbon na nagłówek
bądź główną część strony? Ponieważ wszystkie, które ja wstawiam są bardzo małe i zajmują ok.
1/8 nagłówka, a gdy je wsadzę na stronę, nie chcą się powiększyć....kto mi z tym pomoże?



Obrazek w nagłówku ma określone wymiary, więc nie dziw się ,że nie wychodzi. wymiary to chyba 850x155 pikseli
Najprościej to edytuj zrzut np w paincie lub infranview do określonego rozmiaru i z fragmentem który ci się najbardziej podoba i .......tyla. ma "grać" :P
Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie zauwazyłem że euforia gramsajtami minęła niewiem czemu ale mineła bezpowrotnie? Tego niewiem ale juz tylko nieliczni juz upiekszaja swoje gramsajty z potrzeby konkursu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki głupi problem. Jak dodać tagi do gramsajta. W dziale "więcej o mnie" nigdzie tego nie widzę (znaczy na swoim gramsajcie gdy wchodzę w edycję). Proszę się ze mnie nie śmiać tylko mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 08:13, grand10pelu napisał:

A ja mam taki głupi problem. Jak dodać tagi do gramsajta. W dziale "więcej o mnie" nigdzie
tego nie widzę (znaczy na swoim gramsajcie gdy wchodzę w edycję). Proszę się ze mnie nie śmiać
tylko mi pomóc.


Masz wszystko w zakładce "Wygląd i Układ" i dalej do ustawienia i masz zmianę tagów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 07:58, marian538 napisał:

Obrazek w nagłówku ma określone wymiary, więc nie dziw się ,że nie wychodzi. wymiary to chyba
850x155 pikseli
Najprościej to edytuj zrzut np w paincie lub infranview do określonego rozmiaru i z fragmentem
który ci się najbardziej podoba i .......tyla. ma "grać" :P
Powodzenia

ok, ale jak to zrobić w paincie? PLZ powiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W paincie możesz choćby--->zaznacz wszystko i sam zmniejszasz ale strasznie, strasznie! zniekształca...lepiej w photoshopie;]...masz tu mój nagłówek u mnie pasuje idealnie / sam zobacz /.

20070206084814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem w komentarzu u Ciebie, Click rzeczywiście godny polecenia.. ale tam zdaje się nie napisałeś, że te informacje są "poufne" :D Tym bardziej Click za reklamę Ci powinien zapłacić, teraz pewnie połowa gramowiczów kupi ten numer ;)

O tak, Gramsajty to bardzo pożyteczna rzecz.. już dwa razy dzięki nim (no a w sumie ludziom, których mam na liście znajomych ;) ) dowiedziałem się i skorzystałem z czegoś, czego sam nigdy bym się nie dowiedział pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 08:50, In The End napisał:

W paincie możesz choćby--->zaznacz wszystko i sam zmniejszasz ale strasznie, strasznie!
zniekształca...lepiej w photoshopie;]...masz tu mój nagłówek u mnie pasuje idealnie / sam zobacz
/.


Jasne że lepiej w corelu czy photoshopie, ale nie każdy ma i nie każdy umie, a co do painta to raczej prosta sprawa, jak umiesz to dobrze zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem mój gramsajt pod IE i jestem w szoku. Wygląda po prostu fatalnie! IE w ogóle nie obsługuje przezroczystości. Czy u was też tak wygląda?

20070206090545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 09:06, rob006 napisał:

Właśnie zobaczyłem mój gramsajt pod IE i jestem w szoku. Wygląda po prostu fatalnie! IE w ogóle
nie obsługuje przezroczystości. Czy u was też tak wygląda?

Ja mam Mozille i wszystko wygląda normalni [ jest przezroczyste:p ]...podobnie jest z rozdzielczością:/ u mnie 1280 na 1024 wszytko wygląda normalnie, lecz inni z in...widzą przycięte boki oraz....
/ jak zrobić aby było przezroczyste?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny okazuje się jak słabą przeglądarką jest IE. Tak u mnie też to tak wygląda, ale w Operze jest wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, człowiek się napracował nad tą przezroczytością, a tu taki M$ wszystko zepsuje swoją przeglądarką. :/ Wiele osób korzysta z IE i wiekszość użytkowników zobaczy mój GS w dużo gorszej wersji. Widać nawet gram.pl olało tą przeglądarkę...
M$ sucks, mozilla rulez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 09:24, rob006 napisał:

Ech, człowiek się napracował nad tą przezroczytością, a tu taki M$ wszystko zepsuje swoją przeglądarką.
:/ Wiele osób korzysta z IE i wiekszość użytkowników zobaczy mój GS w dużo gorszej wersji.
Widać nawet gram.pl olało tą przeglądarkę...
M$ sucks, mozilla rulez ;)


Ja korzystam w IE7 i nie ma z niczym żadnych problemów, twój gramsajt u mnie wygląda OK, jest przezroczystość, nie wygląda tak jak ze zdjęcia, które dałeś, także spoko ;-) Może to kwestia wgranych plug-in''ów czy wersji IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować