Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2009 o 15:00, Lord-Tyrranoos napisał:

Ciągle wyskakuje mi "Object Moved", obojętnie czy jestem zarejestrowany, czy nie. Świetna
robota!

Prośba o bardziej szczegółowe informacje, nigdy nie zgłaszano nam takiego problemu, u nas także nic takiego nie występuje. Przede wszystkim nazwa, wersja przeglądarki, czy problem występuje od kilku dni, czy wystepuje w innych miejscach witryny.

Postaramy się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano zapisałem szkic wpisu, by móc go teraz dokończyć. Przed chwilką wszedłem, patrzę... Nie ma. Na pewno został zapisany, bo rano sprawdzałem jeszcze przed wyjściem. Odzyskam go, czy powinienem zacząć od nowa? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2009 o 09:45, Budo napisał:

O co chodzi z tym oznaczeniem wpisu jako gorący?

W układaczu strony masz dodatkową opcję pod enigmatycznym, obcojęzycznym kryptonimem "hotter".
Jak wrzucisz to na gramsajt, to będą się w nim pojawiać linki do wpisów które oznaczysz jako gorące (w edytorze wpisów taki ptaszek do odhaczenia, ale to pewnie już wiesz. nie wiem jak inni).
Taki sobie kolejny bezsensowny bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 13:03, HaatreT_ReviveD napisał:


> O co chodzi z tym oznaczeniem wpisu jako gorący?
W układaczu strony masz dodatkową opcję pod enigmatycznym, obcojęzycznym kryptonimem
"hotter".
Jak wrzucisz to na gramsajt, to będą się w nim pojawiać linki do wpisów które oznaczysz
jako gorące (w edytorze wpisów taki ptaszek do odhaczenia, ale to pewnie już wiesz. nie
wiem jak inni).
Taki sobie kolejny bezsensowny bajer.


Czemu od razu bezsensowny? Może dla kogoś jest sensowny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 13:24, Master_Miller napisał:

> Taki sobie kolejny bezsensowny bajer.
Czemu od razu bezsensowny? Może dla kogoś jest sensowny?


Bezsensowny czy nie, jednak bajer. IMO dużo ważniejszą zmianą są tagi. Ale prawdziwą zmianę jakościową przyniesie system PM, który z jednej strony wyniesie komunikację na wyższy poziom (większa integracja ludzi), a z drugiej strony będzie można to połączyć z systemem powiadamiania o komentarzach, odpowiedziach itd. Jeśli o mnie chodzi, z radością powitałbym edytor stylów i edycję czystego kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 14:48, Vojtas napisał:

> > Taki sobie kolejny bezsensowny bajer.
> Czemu od razu bezsensowny? Może dla kogoś jest sensowny?

Bezsensowny czy nie, jednak bajer. IMO dużo ważniejszą zmianą są tagi. Ale prawdziwą
zmianę jakościową przyniesie system PM, który z jednej strony wyniesie komunikację na
wyższy poziom (większa integracja ludzi), a z drugiej strony będzie można to połączyć
z systemem powiadamiania o komentarzach, odpowiedziach itd. Jeśli o mnie chodzi, z radością
powitałbym edytor stylów i edycję czystego kodu.


taaa już widzę te topici o tym, jak ktoś niechcący skopał styl bo grzebał w kodzie gramsajta :D no bez przesady... jeżeli już chcesz mieć taką możliwość ingerencji w kod, to napisz sobie stronkę ;)

A co do prywatnych wiadomości, to jestem za!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 15:09, Master_Miller napisał:

taaa już widzę te topici o tym, jak ktoś niechcący skopał styl bo grzebał w kodzie gramsajta
:D no bez przesady...


No a dlaczego nie? Skoro na innych blogach można, to czemu by tego nie zaadaptować tutaj? Wystarczyłaby opcja zapisania nowego stylu - każdy mógłby zapisać ich sobie kilka i stosować do formatowania poszczególnych fragmentów - jeden do śródtytułów, drugi do cytatów, trzeci do podpisów obrazków, czwarty do disklejmera itd. Opcja "przywróć ustawienia domyślne" załatwiłaby problem. Co złego w elastyczności? A ci, którym wyskoczy jakiś błąd zawsze sie znajdą - bo ludzie są tylko ludźmi.

Dnia 07.11.2009 o 15:09, Master_Miller napisał:

jeżeli już chcesz mieć taką możliwość ingerencji w kod, to napisz sobie stronkę ;)


Widziałeś jak wygląda edytor na Allegro? Można przełączać między WYSIWYG i edycją HTML - przecież nie wszyscy muszą z tego korzystać, tak samo jak nie wszyscy muszą tagować wpisy, czy w ogóle zakładać GS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:54, Vojtas napisał:

> taaa już widzę te topici o tym, jak ktoś niechcący skopał styl bo grzebał w kodzie
gramsajta
> :D no bez przesady...

No a dlaczego nie? Skoro na innych blogach można, to czemu by tego nie zaadaptować tutaj?
Wystarczyłaby opcja zapisania nowego stylu - każdy mógłby zapisać ich sobie kilka i stosować
do formatowania poszczególnych fragmentów - jeden do śródtytułów, drugi do cytatów, trzeci
do podpisów obrazków, czwarty do disklejmera itd. Opcja "przywróć ustawienia domyślne"
załatwiłaby problem. Co złego w elastyczności? A ci, którym wyskoczy jakiś błąd zawsze
sie znajdą - bo ludzie są tylko ludźmi.

> jeżeli już chcesz mieć taką możliwość ingerencji w kod, to napisz sobie stronkę
;)

Widziałeś jak wygląda edytor na Allegro? Można przełączać między WYSIWYG i edycją HTML
- przecież nie wszyscy muszą z tego korzystać, tak samo jak nie wszyscy muszą tagować
wpisy, czy w ogóle zakładać GS-a.



Ale na allegro nie chodzi o umieszczanie wpisów, a ustawianie aukcji i kupowanie z nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 17:20, Master_Miller napisał:

Ale na allegro nie chodzi o umieszczanie wpisów, a ustawianie aukcji i kupowanie z nich


Owszem. Ale jedna aukcja to jeden wpis - ma swoją treść, może mieć grafikę et cerata... Strony z aukcjami wielu sprzedawców są graficznie wybajerzone i nic dziwnego, że mają więcej klientów niż ci, którzy walnęli krótki opis Arialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 17:48, Vojtas napisał:

> Ale na allegro nie chodzi o umieszczanie wpisów, a ustawianie aukcji i kupowanie
z nich

Owszem. Ale jedna aukcja to jeden wpis - ma swoją treść, może mieć grafikę et cerata...
Strony z aukcjami wielu sprzedawców są graficznie wybajerzone i nic dziwnego, że mają
więcej klientów niż ci, którzy walnęli krótki opis Arialem.


Ah czy zatem na gramsajtach też pragniesz zgarnąć klientów? Obecne opcje wystarczają w zupełności na stworzenie dobrej szaty graficznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 21:39, Szop_gracz napisał:

Rano zapisałem szkic wpisu, by móc go teraz dokończyć. Przed chwilką wszedłem, patrzę...
Nie ma. Na pewno został zapisany, bo rano sprawdzałem jeszcze przed wyjściem. Odzyskam
go, czy powinienem zacząć od nowa? ; )

W bazie danych nie ma przypisanego dla Ciebie zadnego wpisu z rana... Ostatni jest z 25 października. Czy na pewno zapisałeś z tego konkretnie konta?
Usuwanie wpisów nie polega na usunięciu go z bazy fizycznie, a jedynie na zmianie statusu na usunięty.

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 11:01, HaatreT_ReviveD napisał:

Nie udawaj, że sam nie chciałbyś kompletnie spersonalizować gsa ;p
No chyba że byś sobie z tym już nie poradził ;3


Jakbym chciał, to bym sobie poradził. :)

Ale... po co mi to? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy z GS-ów zniknie informacja o awarii? Przez nią nagłówek jest przesunięty o kilkanaście pikseli w dół i zasłania część tła głównego (zaznaczone na screenie).

20091109154545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie o tyle problem co pytanie.....
Chodzi mi o kolor nicków, osób, które odpowiadają na dany komentarz(w GS''ach ofc). Ogólnie każdy napis mam na biało(jedynie podpisy na szaro), a tutaj czarny....
Z góry dzięki za odp.

Dodaje przykładowe zdjęcie dla opisu problemu.

20091109174000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 15:45, Lex napisał:

Kiedy z GS-ów zniknie informacja o awarii? Przez nią nagłówek jest przesunięty o kilkanaście
pikseli w dół i zasłania część tła głównego (zaznaczone na screenie).

Już zdjęte.

k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 21:41, doktorevil napisał:

> Kiedy z GS-ów zniknie informacja o awarii? Przez nią nagłówek jest przesunięty o
kilkanaście
> pikseli w dół i zasłania część tła głównego (zaznaczone na screenie).
Już zdjęte.

k.

W dalszym ciągu niestety nakładają się te dwa elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 21:41, doktorevil napisał:

> Kiedy z GS-ów zniknie informacja o awarii? Przez nią nagłówek jest przesunięty o
kilkanaście
> pikseli w dół i zasłania część tła głównego (zaznaczone na screenie).
Już zdjęte.

k.



zdjęte jak zdjęte ale dalej większe niż przed awarią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 22:06, Los_Emilos napisał:

> > Kiedy z GS-ów zniknie informacja o awarii? Przez nią nagłówek jest przesunięty
o
> kilkanaście
> > pikseli w dół i zasłania część tła głównego (zaznaczone na screenie).
> Już zdjęte.
>
> k.
W dalszym ciągu niestety nakładają się te dwa elementy.



już wszystko powinno grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem śmiesznego buga - gdy używa się opcji Odpowiedz w komentarzach, to w odpowiedziach znika avatar użytkownika, jest ustawiony ten domyślny, czyli czarny chłopek na białym tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować