Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Wprowadziłem drobne zmiany w wyglądzie GSa. Proszę o zweryfikowanie kompatybilności (poprawnego wyświetlania) na przeglądarkach i rozdzielczościach.

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tego nie ujął i jakich byś słów nie użył i tak dla mnie to po prostu reklama swojego GSa, chyba nie zaprzeczysz. Widać to z daleka, a te zmiany to tylko pretekst ;) Ale nic to, nie należę do ludzi, którzy z takiego powodu kompletnie zatrują Ci życie, skąd żeby, to była tylko taka moja drobna uwaga ;] Ale bądź co bądź twój kawałek gram.pl ładnie się prezentuje, czytelne to to jest i w ogóle wszystko ładnie i przejrzyście. Nagłówek fajny, choć według mnie nie pasuje do klimatu strony, choć ładnie kontrastuje. Ogólnie żadnych większych niedoróbek nie znalazłem, ale tak na prawdę to twój gramsajt niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle innych i raczej nie będę się dłużej przyglądał layoutowi, jeżeli następny raz tu w jakiś sposób trafię. Mimo wszystko daję Ci dużego plusa za to, że wszystko jest przejrzyste, wpisy czytelne i cała stronka ładnie poukładana.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 23:28, Wayzin napisał:

Jakbyś tego nie ujął i jakich byś słów nie użył i tak dla mnie to po prostu reklama swojego
GSa, chyba nie zaprzeczysz. Widać to z daleka, a te zmiany to tylko pretekst ;) Ale nic to,
nie należę do ludzi, którzy z takiego powodu kompletnie zatrują Ci życie, skąd żeby, to była
tylko taka moja drobna uwaga ;] Ale bądź co bądź twój kawałek gram.pl ładnie się prezentuje,
czytelne to to jest i w ogóle wszystko ładnie i przejrzyście. Nagłówek fajny, choć według mnie
nie pasuje do klimatu strony, choć ładnie kontrastuje. Ogólnie żadnych większych niedoróbek
nie znalazłem, ale tak na prawdę to twój gramsajt niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle
innych i raczej nie będę się dłużej przyglądał layoutowi, jeżeli następny raz tu w jakiś sposób
trafię. Mimo wszystko daję Ci dużego plusa za to, że wszystko jest przejrzyste, wpisy czytelne
i cała stronka ładnie poukładana.

Pozdrawiam


I oto mi właśnie chodziło - prawdziwa opinia. Dzięki wielke, wiem na czym mam popracować. Jeszcze muszę rozwikłać problem tła, na 16:10 i 3:4 wygląda inaczej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 09:32, Mateusz9214 napisał:

mam troche glupie pytanie jak sie wrzuca tapete zeby byla na calym sajcie a nie tylko na np
tle czegos tam

Jeśli chodzi Ci o takie coś jak jest u mnie to ustawiasz tło strony na "brak" a tło pod stroną to obrazek który chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 09:34, Diabol111 napisał:

> mam troche glupie pytanie jak sie wrzuca tapete zeby byla na calym sajcie a nie tylko
na np
> tle czegos tam
Jeśli chodzi Ci o takie coś jak jest u mnie to ustawiasz tło strony na "brak" a tło pod stroną
to obrazek który chcesz.

chce dokladnie miec obrazek tak jak u ciebie mozesz to troche dokladniej opisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 09:36, Mateusz9214 napisał:

> > mam troche glupie pytanie jak sie wrzuca tapete zeby byla na calym sajcie a nie tylko

> na np
> > tle czegos tam
> Jeśli chodzi Ci o takie coś jak jest u mnie to ustawiasz tło strony na "brak" a tło pod
stroną
> to obrazek który chcesz.
chce dokladnie miec obrazek tak jak u ciebie mozesz to troche dokladniej opisac


Wchodzisz w "wygląd i układ" i zmieniasz tło w "nagłówek" i "główna część strony" na brak, a tło w "tło pod stroną" na obrazek jaki chcesz mieć. dla ułatwienia daje screena:

20070824094547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 10:38, Edmont napisał:

Wiecie jak zrobić ruszające się obrazki?

Ale o co dokładnie chodzi? Chodzi ci jak dodać takie obrazki na GS, czy w jakim programie zrobić takie obrazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 10:38, Edmont napisał:

Wiecie jak zrobić ruszające się obrazki?


Chodzi Tobie o animacje czy o ruszające się tło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:28, stiffyone napisał:

> Wiecie jak zrobić ruszające się obrazki?

Chodzi Tobie o animacje czy o ruszające się tło?


Chodzi mi o takie coś że rusza się obrazek jak milten6 powiedzmy ma ruszający się nagłówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1mam pytanie jak zrobić w gramsajcie na środku tak gdzie się znajduje teks takie pół-przeżroczyste tło bo chce zrobić takie coś u siebie i nie wiem jak to zrobić
po 2 dlaczego nie mogę dodawać wpisów ?? jak daje dodaj wpis to tylko temat jest do wpisania jak go wpisze i daje opublikuj to czekam czekam czekam i nic
Z góry dziękuje za odpowiedzi
ps. nie chciało mi się szukać w tym WIELKim temacie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 09:09, wielk napisał:

po 1mam pytanie jak zrobić w gramsajcie na środku tak gdzie się znajduje teks takie pół-przeżroczyste
tło bo chce zrobić takie coś u siebie i nie wiem jak to zrobić
po 2 dlaczego nie mogę dodawać wpisów ?? jak daje dodaj wpis to tylko temat jest do wpisania
jak go wpisze i daje opublikuj to czekam czekam czekam i nic
Z góry dziękuje za odpowiedzi
ps. nie chciało mi się szukać w tym WIELKim temacie ;]

1. Musisz takie tło zrobić w jakimś programie graficznym, albo dodać w tym temacie obrazek i poprosić kogoś żeby takie tło Ci zrobił
2. A jaką masz przeglądarke internetową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 10:11, choper napisał:

> po 1mam pytanie jak zrobić w gramsajcie na środku tak gdzie się znajduje teks takie pół-przeżroczyste

> tło bo chce zrobić takie coś u siebie i nie wiem jak to zrobić
> po 2 dlaczego nie mogę dodawać wpisów ?? jak daje dodaj wpis to tylko temat jest do wpisania

> jak go wpisze i daje opublikuj to czekam czekam czekam i nic
> Z góry dziękuje za odpowiedzi
> ps. nie chciało mi się szukać w tym WIELKim temacie ;]
1. Musisz takie tło zrobić w jakimś programie graficznym, albo dodać w tym temacie obrazek
i poprosić kogoś żeby takie tło Ci zrobił
2. A jaką masz przeglądarke internetową?

po 2 mam mozille ;]
po 1 bardzo proszę żeby ktoś mi zrobił takie pół-przeźroczyste tło tam gdzie jest tekst oto obrazek

20070825102605

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2007 o 10:26, wielk napisał:

> 2. A jaką masz przeglądarke internetową?
po 2 mam mozille ;]

Hmm, ja też mam mozille i mi wszystko działa. Może spróbuj na innej przeglądarce dodać wpis na GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw obrazki które chcesz umieścić w animacji musisz zapisać w oddzielnych plikach. Jeżeli są przezroczyste, zapisz je w .png, jednak od razu ostrzegam, że .gif nie obsługuje przezroczystości w tylu kolorach co .png :).
Jednak, jeżeli są to zwykłe obrazki, ściągasz GIF Animator 5 ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=234&t=14)
Co do obsługi programu, jest po angielsku i może przysporzyć trochę kłopotów, dlatego przeczytaj tego posta, w którym starałem się wyjaśnić jego obsługę . :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16845&pid=10247

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować