Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Ostatnio, kiedy robiłem sobie nowy layout, zauważyłem coś dziwnego. :/
Chciałem usunąć nagłówek z mojego gramsajta, żeby na jego miejscu nic nie pozostało. Odznaczyłem opcje "obrazek" i "kolor", a kiedy włączyłem podgląd zobaczyłem coś takiego (otwórz dołączony screen). Może mi ktoś powiedzieć co zrobić, żeby usunąć tą przeźroczysto-białą teksturę, która jest na miejscu nagłówka?

20080725202151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zapytać jaki może być dopuszczalny rozmiar pliku na tło GS''a. Pytam, ponieważ chcę sobie wstawić plik .png o rozmiarze 1,96 MB na tło , a wyskakuje mi komunikat, że rozmiar pliku jest za duży. A i jeszcze jedno. Jak sprawdzam właściwości pliku, to ma on rozmiar 1,96 MB a w ramce obok ponad 2 MB. Proszę o pomoc.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 15:34, LuQeMaStEr napisał:

(...)


Zapisz ten plik w formacie JPG - na pewno nie utraci na jakości, a rozmiarowo będzie mniejszy, dzięki czemu na 100% się załaduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Jak wchodzę na byle jakiego gramsajta to mi się cały czas ładuje i nie chce wczytać. Czekałem 2 minuty ale nadal piszę Wczytywanie.

Co może być problemem że żadne GS nie chce mi się wczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie problem a pytanie. Co oznaczają liczby w nawiasach w "Moje statystyki" np. przy ilości odwiedzin mojego gs''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 00:43, Davw napisał:

To nie problem a pytanie. Co oznaczają liczby w nawiasach w "Moje statystyki" np. przy
ilości odwiedzin mojego gs''a.


Te liczby oznaczają, które miejsce pod danym względem zajmujesz wśród wszystkich gramowiczów. Taki ranking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:33, heaton 1992 bdg napisał:

znów nie mogę załączyć żadnego obrazka , po raz kolejny mi się to dzieje w przeciągu
ostatnich dwóch dni ..

Może przekroczyłeś limit 5 megabajtów? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:37, edsonpele napisał:

> znów nie mogę załączyć żadnego obrazka , po raz kolejny mi się to dzieje w przeciągu

> ostatnich dwóch dni ..
Może przekroczyłeś limit 5 megabajtów? o.O

''''Niestety'''' , nie przekroczyłem mam jeszcze wolne 1,2 mb ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ < oraz > służą do wpisywania w nich kodów HTML.Dzięki temu,że jest coś takiego,nie widać żadnych kodów podczas przeglądania wpisu.Tak samo gdy wpiszemy np.<gsgs> w tytule wpisu,tytułu wpisu nie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie avatar. Poprzedni prezentował Audi R8 zaś ten obecny wiewióra z Epoki Lodowcowej. I teraz mam taki problem. Na forum i gs''ie widać ten z wiewiórem ale gdy piszę komentarze na dowolnym gramsajcie (mój lub znajomych) widzę nadal ten z R8. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanioproblem: nie mogę zmienić koloru hiperłączy. Ustawiłem sobie spis treści w dodatkowej rubryczce, ale wszystkie linki mają kolor czarny. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie to, że tło mego GSa w tym miejscu jest ciemne niczym me serce okropne. Kombinowałem ze zmianą koloru czcionki na całym GSie, albo ręcznie przestawiałem, etc. ale dalej lipa.
Nie wiem, czy ktoś poruszał już ten problem. Co prawda korzystałem z szukajki, ale przetrząsanie tematu ma taki sam sens jak nurkowanie w tualecie publicznej po pięć złotych, które wypadły kumplowi z kieszeni dwa tygodnie temu.
Za pomoc z góry dziękuję. I pozdrowienia z dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 21:32, Xsaw napisał:

yo ludzie jak dodać grafikę do wpisu żeby była w miniaturce a nie w oryginalnym rozmiarze?

Hmm zminiaturyzować ją w jakimś programie (GIMP, Photoshop), a jej większa wersją wrzucić na jakiś serwer ze zdjęciami (imageshack.us). Potem podłożyć link pod te miniaturkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 21:37, Chaotizz napisał:

> yo ludzie jak dodać grafikę do wpisu żeby była w miniaturce a nie w oryginalnym
rozmiarze?
Hmm zminiaturyzować ją w jakimś programie (GIMP, Photoshop), a jej większa wersją wrzucić
na jakiś serwer ze zdjęciami (imageshack.us). Potem podłożyć link pod te miniaturkę.


Thx men,teraz działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować