Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 19:25, Varo napisał:

Ale posłuchaj mnie, o jaką przezroczystość ci chodziło?


Ech...
Przezroczystość to z definicji kolor, który prześwituje, najogólniej mówiąc. Taki efekt końcowy można uzyskać TYLKO dzięki formatowi, który ową przezroczystość obsługuje.

Dnia 06.09.2008 o 19:25, Varo napisał:

O zwykłą, którą się spłaszcza z obrazkiem lub tapetą, czy tą z głównej części strony ?


O taką, która w ostatecznym zastosowaniu będzie prześwitująca, niezależnie od sposobu jej użycia. W wypadku gramsajtów można wykorzystać ją w dowolnie, wyłączając Tło pod stroną.

Kończę gadkę nie na temat z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:32, Varo napisał:

Hmmm ... Czy aby na pewno ? Jakiś obrazek 1280x960 zapisywać z przezroczystością w png
? To ile to ma ważyć ? Jak dla mnie najlepszy format do obsługiwania przezroczystości
na obrazu (a nie na głównej części strony) jest format jpeg,bo obraz w png nie dałby
rady się zmieścić. Albo coś źle mówisz, albo nie jestem w temacie.


Format .JPG nie obsługujesz przezroczystości.

Z tą przezroczystością Wayzinowi chodziło o to, aby zastosowany obrazek miał tak zwany "prześwit". Dzięki temu to, co znajduje się pod spodem nakładało by się na to - zależnie od ustawienia na grafice, na danym elemencie krycia i tym podobnych spraw. Tego typu obrazy najczęściej zapisuję się w .PNG, a także .GIF - w przypadku tego drugiego polecam dobrą konfiguracje zapisu, tak aby jakość nie utraciła zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy ma ktoś dostęp do modnej w dawnych czasach "mgiełki" na Gramsajta ?
Mam wrzuconą u siebie, ale nie wiem jak zrobić to samo u brata. Pamiętam, że ktoś dostarczył mi ją w formacie .jpg.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:21, Probos napisał:

Witam.
Czy ma ktoś dostęp do modnej w dawnych czasach "mgiełki" na Gramsajta ?
Mam wrzuconą u siebie, ale nie wiem jak zrobić to samo u brata. Pamiętam, że ktoś dostarczył
mi ją w formacie .jpg.
Proszę o pomoc.

to nie mógł byc format .jpg, działa tylko z formatem .png, robisz prostokącik rządanego koloru(najczęściej wybiera siębiały do ciemnej czcionki a czarny do jasnej) w jakimś edytorze rastrowym(np. GIMP). Tworzysz warstwę o wypełnieniu przezroczystym i usuwasz warstwę robiacą za tło. Potem wypełniasz ta przezroczystą danym kolorem i ustawiasz w ustwieniach warstwy Krycie na rządaną wartość(najlepiej z przedziału 30-50%), taki prostokącik(dowolnego rozmiaru) zapisujesz jako .png. Przy zapisie zaznaczasz by zapisało współczynnuk gamma i wtedy zachowane zostają parametry przezroczystości(wspomniane Krycie). Wtedy wystarczy taki obrazek ustawić jako tło głównej części strony GS''a i wybrać "powtarzaj obrazek" i voila. Masz tu przykład takiego prostokącika...

20080909221801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gramsajty zawyżają wielkość plików graficznych? Dla przykładu: ładuję plik 513 kb, a w tej przeglądarce gdzie ładuje się zdjęcia, pokazuje mi że zdjęcie ma 1,05 MB! I w ten sposób szybciej zbliżam się do tygodniowego limitu. Co więcej, plik zapisany ze strony znów ma 513 kb, czyli tyle ile powinien. Ale GS liczy dwa razy tyle. To błąd czy czyste oszustwo, żeby mniej grafik wrzucać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie dodania obrazka obojętnie czy jpg czy gif wyskakuje taki błąd:

Przepraszamy, ale podczas wy¶wietlania tej strony wyst±pił bł±d.

Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To bardzo znany błąd na gram.pl, jeśli chodzi o gramsajty. Nic z tym nie zrobisz. Jedyne, co ci pozostało to czekać te niby "kilka minut".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 15:58, Varo napisał:

/.../
To bardzo znany błąd na gram.pl, jeśli chodzi o gramsajty. Nic z tym nie zrobisz. Jedyne,
co ci pozostało to czekać te niby "kilka minut".


Dzięki za pomoc , już usunęli usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 22:27, zamber1 napisał:

Hmmm...
Niestety na swoim gramsajcie nie mogę od dwóch godzin umieścić pliku graficznego.
Awaria trwa nadal, czy to u mnie coś nie tak?

Dziękuję za odpowiedź.


Jeżeli masz na myśli dodanie grafiki z dysku to nie tylko u Ciebie... :))
Właśnie w tej chwili sobie na to czekam.

Jednak jeśli piszesz o dodaniu normalnie załadowanego już obrazka do wpisu to nie wiem co jest nie tak, pierwszy raz bym się z tym spotkał oO.

W ogóle co jest z tym nie tak. Pamiętam, że był okres gdzie wszystko ładnie chodziło a limit uploadu grafik na tydzień mi nie wystarczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że już w pewnym sensie rozwiązano mój problem,otóż gdy chciałem założyć gs na innym koncie wyświetliło mi się"
"Przepraszamy, ale podczas wyświetlania tej strony wystąpił błąd.

Prosimy spróbować ponownie za kilka minut."
Tyle,że akurat to pilna sprawa,a to kilka minut trwa ponad godzinę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuję nad layem i zrobilem tlo głłowne o wybiarach 850x5000 i gdy je chcę ustawić to wyskakuje ,że za duże. O co chodzi?

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 20:02, albinskia napisał:

Pracuję nad layem i zrobilem tlo głłowne o wybiarach 850x5000 i gdy je chcę ustawić to wyskakuje ,że za duże. O co chodzi?


Możliwe, że zapisujesz plik w złym rozszerzeniu. Przykładowo z tych popularniejszych *.bmp zajmuje sporo przestrzeni dyskowej, a powszechnym, najmniejszym formatem jest *.jpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 21:19, albinskia napisał:

Ja w gif zapisalem bo na innych nie chciala się zapisać przezroczystość :P


Już była omawiana ta kwestia - do przezroczystości bierz *.png. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować