Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2009 o 19:27, Joorg napisał:

Tyle ciekawych rzeczy można zamieścić we "Własnym tekście" ale dlaczego akurat zegarek?
Ja myślałem, że wszyscy go mamy w prawym, dolnym rogu monitorka... ;]

Pytanie odnosiło się zegarka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może to nieodpowiedni temat, ale w innych nikt nie odpisuje...
Otóż, jak zrobić żeby po wejściu na GS włączała się sama muzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robie layouta pobieram obrazek wstawiam w GIMPIE jako kolejną warswe i tu zaczyna sie mój problem. Otóż chce zrobi tak żebym miała tylko główny obrazek bez białego tła. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

20090521205211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:52, Vekkus napisał:

Robie layouta pobieram obrazek wstawiam w GIMPIE jako kolejną warswe i tu zaczyna sie
mój problem. Otóż chce zrobi tak żebym miała tylko główny obrazek bez białego tła. Bardzo
proszę o szybką odpowiedź.

To nie za bardzo dotyczy tego tematu, lepszy będzie ten
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13717&u=802
Ale odpowiem już teraz.
Na początek warstwa powinna otrzymać kanał alfa(w zakładce Warstwa/Przezroczystość można znaleźć odpowiednią opcję.
Reszta to juzkwestia ręcznego usunięcia białego tła np różdżką i usunięcie gumką ew pozostalości. Wart tez w opcjach różdżki(nazywa się toto "Zaznaczenie rozmyte") odznaczyć pole "Wygładzaj" i "Zmiękczaj krawędzie", można też manipulować "Progiem" tolerancji kolorów by jednym zaznaczeniem objąć jak nawiększy obszar tla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też z chęcią bym się dowiedział jak wyciąć np. postać z tła. Czy to za pomocą Gimpa czy Photoshop CS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 21:03, Gumisiek2 napisał:

W CS2 jest takie narzędzie jak Lasso, a w GIMP-ie Inteligentne Nożyce. Ja tym robiłem,
o ile nie pomyliłem nazw ^^


Ok. Dzięki działa, sprawdziłem. W Photoshop CS3 jest najlepsze lasso wielokątne.
Sorki z OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 16:11, Vekkus napisał:

No dobra, ale jak już zaznacze tą różdżką to co mam potem zrobi, żeby usunąć to tlo?

Może klawiszem Delete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zrobić dodatkowy button np. galeria obok "strony głównej" i "moi znajomi"? Jeszcze jedno. Chciałbym dać zdjęcie na nagłówek i zachodziło by ono na główną część strony. dodatkowo moduł bloga i wpisy miałby być przesunięty w dół. Zdjęcie te było by ruchome podczas przewijania strony, natomiast cała reszta z tłem pod stroną nie. Dodam, że tło pod stroną miałoby być widoczne pod główną częścią strony. Mogę podać przykład z innego gramsajta czy była by to reklama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:19, Duddits napisał:

To niech mi ktoś chociaż powie jak obniżyć belki wpisów i bolga parę centymetrów w dół.

Aby obniżyć te belki itd. należy ustawić na środku (od razu pod nagłówkiem) belkę z własnym tytułem... Zamiast tytułu dajemy same spacje. ;P W polu na tekst naciskamy enter, w zależności ile razy naciśniemy tyle pójdzie w dół.

Natomiast taki dodatkowy moduł, to html. Tworzysz obrazek, ładujesz na imageshack (lub coś w tym stylu), ustawiasz odpowiedni kod i wklejasz na gs''a.


PS. Wybacz, że trochę chaotycznie to napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 14:30, Idz_sobie_pograc napisał:

Aby obniżyć te belki itd. należy ustawić na środku (od razu pod nagłówkiem) belkę z własnym
tytułem... Zamiast tytułu dajemy same spacje. ;P W polu na tekst naciskamy enter, w zależności
ile razy naciśniemy tyle pójdzie w dół.


Ok. Dzięki wielkie. Sprawdziłem i jest dobrze. Co prawda dalej mam button "edytuj" ale w sumie prawie go nie widać. Później się pobawię.

Dnia 28.05.2009 o 14:30, Idz_sobie_pograc napisał:

Natomiast taki dodatkowy moduł, to html. Tworzysz obrazek, ładujesz na imageshack (lub
coś w tym stylu), ustawiasz odpowiedni kod i wklejasz na gs''a.


A tutaj jest dla mnie już czarna magia. Umiem stworzyć button w html (chodzi o odsyłacze?) ale jak go dodać koło buttona "Moi znajomi" to już nie mam pojęcia. Ale mimo to dzięki wielkie. Chodziło mi głównie o te obniżenie modułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 15:39, Duddits napisał:

> Podaj przykład, bo trochę to niejasne.

Dodatkowy button:
http://ja.gram.pl/Joorg

Wybacz, że się wtrącę, ale o jakie dodatkowe buttony ci chodzi? Chodzi o te obrazki odsyłające w module "Polecane wpisy" ?
Bo jeśli tak, to mam coś takiego samego i nie potrzebowałem ani grama html''a by to zrobić :
wstawiam obrazek i robię z niego link specjalnym poleceniem edycyjnym -ot i cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 15:13, zadymek napisał:

/.../


Nie chodzi mi o to. Chodzi mi o taki dodatkowy przycisk jak na obrazku.

20090528152159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 15:22, Duddits napisał:

> /.../

Nie chodzi mi o to. Chodzi mi o taki dodatkowy przycisk jak na obrazku.

U mnie nic nie widać, najwyraźniej Joorg już "zniknął" ten button, a może to był błąd strony. W każdym razie ciekawa sprawa z dodawaniem modułów do niezmiennych części GS''a. Może zapytaj Joorga jak to załatwił, a nuż się czegoś dowiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować