Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Siema .
Słuchajcie mam problem, a jako że nie jestem zbyt obeznany z komputerem a konkretnie z różnymi HTMLami czy inną "czarną magią komputerową" :D proszę was o pomoc.
Konkretnie chciałbym zrobić klikane odnośniki do konkretnego wpisu. Chodzi mi o to że robięi spis treści gramsajta, a w momencie kliknięcia na dany tytuł przenosi użytkownika na odpowiednią stronkę na której znajduje się artykuł na moim gramsajcie.
W necie znalazłem coś takiego :
<a href="adres internetowy">opis odsyłacza</a>
ale po uzupełnieniu wszystkiego i wklejeniu na gramsajta pokazuje się powyższy wzór.
Prosze o podpowiedź.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa poprawnie może zamiast tego spróbuj zrobić tak:

Wpisz tekst -> Zaznacz go -> Przyciśnij ikonkę kawałka łańcucha (pojawi ci się okienko, w którym podajesz adres -> Podajesz adres URL i działa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś i jest problem tego typu że jeśli chodzi o główną stronę mojego Gramsajta na której dodaje wpisy to rzeczywiście po zaznaczeniu tekstu wyskakuje okienko w którym dodaje adres URL. Ale w przypadku, gdy dodaje nową belkę do mojej strony i tam chce zrobić spis o którym wcześniej wspominałem to niestety po zaznaczeniu tekstu i kliknięciu na łańcuch nie wyskakuje okienko z możliwością wpisu URL :(
Jak mogę temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakoś udało mi się to ogarnąć. zrobiłem to w ten sposób że otworzyłem mój wpis, skopiowałem tytuły wpisów które miały znaleźć się w spisie tresci i dodałem to do nowego wpisu,"na belce" też to zadziałało jednak nie mogłem edytować chociażby rozmiaru czcionki czy koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może trochę nie ten temat, ale najbliższy, jaki znalazłem. Jaką stronę internetową polecacie, na której mógłbym stworzyć playlistę swoich ulubionych kawałków i umieścić na swoim gramsajcie? Wiem,że było już wałkowane, jak wrzucać muzykę na sajta, ale chodzi mi o całą playlistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 17:03, charnjit013 napisał:

Witam. Może trochę nie ten temat, ale najbliższy, jaki znalazłem. Jaką stronę internetową
polecacie, na której mógłbym stworzyć playlistę swoich ulubionych kawałków i umieścić
na swoim gramsajcie? Wiem,że było już wałkowane, jak wrzucać muzykę na sajta, ale chodzi
mi o całą playlistę.

Ja znam tylko MixPod: to ten w dziale Playlista na moim GS''ie- trochę go skurczyłem na potrzeby strony. Jedyny problem jest taki, że obsługuje zasadniczo tylko Youtube''a.
Obiło mi się też o uszy, że z Youtube też można wyeksportować palylistę, ale nie mogę tego potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny ten MixPod. :) Dobrze wiedzieć, że jest coś takiego. Łatwiej będzie mi dodawać utwory do moich wpisów o soundtrackach. Wyniki w wyszukiwarce to są filmiki z YT i on zgrywa z nich audio i wstawia do playlisty, dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 17:22, Hartus napisał:

Ale fajny ten MixPod. :) Dobrze wiedzieć, że jest coś takiego. Łatwiej będzie mi dodawać
utwory do moich wpisów o soundtrackach. Wyniki w wyszukiwarce to są filmiki z YT i on
zgrywa z nich audio i wstawia do playlisty, dobrze rozumiem?

Źle:/
Tworzy playlistę z wyszukanych na Youtube filmów (można wyłączyć obraz). Przy czym do playlisty dodać można tak ze 95% zawartości youtube (wyłączając zatrzeżone itp), reszty albo się nie da wyszukać albo wywala błąd. Przykładowo dla mnie wielkim dramatem było, że MixPod nie znalazł tego kawałka
http://www.youtube.com/watch?v=nhKGB2lu7Uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a ja mam pytanko odnośnie znacznika "Lubię To" . w jaki sposób można dodać taki znacznik do naszego gramsajta jeśli wogóle można coś takiego zrobić.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik pod wpisami - "Komentarze: X" - pod niektórymi jest biały, a pod niektórymi ma kolor ustawiony w opcjach wyglądu. Z tego co zauważyłem, to nie tylko u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 21:46, ManweKallahan napisał:

Odnośnik pod wpisami - "Komentarze: X" - pod niektórymi jest biały, a pod niektórymi
ma kolor ustawiony w opcjach wyglądu. Z tego co zauważyłem, to nie tylko u mnie.

To kolor, który w domyśle ma oznaczać "coś nowego" -kliknij a zmieni się na ten ustawiony- u mnie kiedyś był zielony, teraz jest czarny. Ale nie mam zielonego pojęcia na jakiej zasadzie jest przydzielany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 23:24, zadymek napisał:

To kolor, który w domyśle ma oznaczać "coś nowego" -kliknij a zmieni się na ten ustawiony-
u mnie kiedyś był zielony, teraz jest czarny. Ale nie mam zielonego pojęcia na jakiej
zasadzie jest przydzielany.

Poprawka, chyba kolor bierze się z ustawień koloru tytułów wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 23:32, zadymek napisał:

Poprawka, chyba kolor bierze się z ustawień koloru tytułów wpisów.


Nie pomyślałem o tym, dzięki za odpowiedź. Dziwne, że muszę kliknąć w "komentarze", a nie w "czytaj" żeby zauktalizować kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że nie mogę dodawać obrazków, robić "szkiców" wpisu to wina tego, że znów coś się popsuło i serwis nie poinformował o tym? Czy może jest informacja, której nigdzie nie widziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 13:07, Osiol napisał:

To, że nie mogę dodawać obrazków, robić "szkiców" wpisu to wina tego, że znów coś się
popsuło i serwis nie poinformował o tym? Czy może jest informacja, której nigdzie nie
widziałem?

Że całe gram ostro muli to widać, ale gramsajt?
No, też działa toto wolno, nowy edytor dalej jest niejadalny a skalowanie okien jest durne, ale żeby coś nie działało w ogóle? Nie, tego nie zauważyłem.
A jakiej przeglądarki używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 23:35, Osiol napisał:

Firefox wersji 3.6.

Uuuu, to nie najszczęśliwiej się składa:(
Co prawda ja na tej wersji (3.6.12) miałem tylko problemy z hotterem, ale kto wie co się tam czai. W każdym razie zmiana na wersje 10.0 zaradziła większości problemów: hottery działają,stary edytor idzie szybciej (znaczy szedł do niedawna), podobnie nowy [choć to i tak bez ma znaczenia skoro jest tak daremny]- więc jest tylko lepiej: choć po 3,6 "odziedziczył" problemy ze skalowaniem okien i wtykanie paska zakładek gdzie popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2012 o 23:51, zadymek napisał:

Uuuu, to nie najszczęśliwiej się składa:(


A niech to, na 10 nie chcę się przenosić, bo tak udziwnili tą przeglądarkę, że prędzej myszkę bym rozwalił niż się przyzwyczaił do niepotrzebnych zmian (po kij zamienili miejscami opcje "nowe okno" i "nowa karta"). Zresztą...przez cały grudzień wszystko mi ładnie hulało, na początku nowego roku zaczęły się te problemy z GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nieładnie, nieładnie - moduł dodawania obrazków domyślnie zmniejsza rozmiar wrzucanego pliku(lecz plik w menu przedstawiany jest z oryginalnymi informacjami).

Jakaś odpowiedz w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować