Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2014 o 20:03, skyline20 napisał:

Nie możemy go zablokować z wtyczki, nie możemy go przekonać... No to może by tak publiczny
lincz albo spam na jego cennym blogasku? No co, kto od miecza ginie ten ginie pod stertą
spamu, czy coś.


Po primo - taka akcja też wcale nie musi zadziałać, bo może sobie wyłączyć komentarze i ma kłopot z bańki.
Po drugo - nie ma co się zniżać do poziomu "wroga".
Po trzecio - taka akcja może i by miała jakiś wydźwięk "jednoczący", ale przy okazji promowałaby dosyć niskich lotów zagrywki, z którymi niedawno walczyliśmy tutaj na forum.
Więc to już by była ostateczna ostateczność, pomijając to, że niekoniecznie konsulat i modkowie by się pod nią podpisali. Najlepiej jednak rozwiązać to z klasą, ale kurde... no na razie nie widać dobrego sposobu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 20:09, Dared00 napisał:

Zablokuje kilkoma kliknięciami i spokój. Znaczy, on ma spokój.


Przynajmniej nie będziemy siedzieć bezczynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzecie - a przecież by wtedy ktoś miał argument, że społeczność gram.pl likwiduje wszystkich, a moderatorzy i konsulowie temu przyklaskują... pozdrawiam tych, którzy tak myśleli i nie ma ich tu z nami...

Tak czy inaczej - od momentu napisania tego postu na forum pojawiło się 10 wpisów tego towarzysza. Just sayin''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 19:43, theZoSo napisał:

Problem w tym, że to jego sajt i może sobie tam pisać co chce. Spam? Jaki spam? Co on
spamuje? Wtyczkę, która nie jest elementem gramu, który byłby objęty regulaminem?

Z regulaminu:
2. Co jest zabronione
[...]
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)
[...]

Specyficzne podejście niektórych moderatorów do regulaminu tym razem by się do czegoś przydało.
Ale tak jak pisałem, nie jestem pewny czy to dobra metoda, w sumie wolałbym się nie uciekać do takich działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 20:52, ManweKallahan napisał:

Z regulaminu:
2. Co jest zabronione
[...]
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności
grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań,
wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)
[...]

Gdyby wtyczka była częścią strony, to okej... Ale niestety nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak tak sobie was poczytałem ...

Ludzie - czy wy naprawdę nie macie większych problemów? Czy to przypadkiem wy nie robicie z igieł wideł? Ile osób siedzi w sajtach? Imho stosunkowo mało. Ile stosuje te Vilmarową wtyczkę? Obstawiam w ciemno że jeszcze mniej. Dobre wpisy i tak się przebiją przez osobę autora [ ludzie lubią, ludzie czytają, ludzie będą wbijać na wasze blogaski ] i nie wydaje mi się, żeby jakiś spamer robił tu jakiś wielki problem ... Nie siedzę w sajtach, to prawda ale mimo wszystko sytuacja wydaje mi się lekko kuriozalna [ co nie zmienia faktu, że jeżeli jest tak jak jest to nadal jest to z deka upierdliwe ]. Ale jak mówiłem - dla mnie to trochę szukanie sobie wroga / problemu na siłę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram skyline''a w tym konkretnym przypadku, ale nie wydaje mi się, żeby to odniosło jakiś sukces. Skoro pan W olewał wszystkie dotychczasowe sugestie, to teraz za bardzo się to nie zmieni. Idea zacna, brak pomysłu na obrócenie słów w czyn. Albo raczej, pomysł jest, ale nie ma sensu go realizować. Sprawę musi rozwiązać administracja. Tylko rodzi się pytanie: czym uzasadnić ewentualnego bana? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyler_D napisał już wiele, dlatego ja dodam tylko własne zdanie. Żadne bojkoty ani inne sprawy w tym nie pomogą. Kiedyś było takie określenie "nie karmić trolla". W tej sytuacji sprawdza się znakomicie. Gościu ma jakiś swój świat i raczej nic nie da się na to poradzić. Skoro admini nie mogą go zbanować czy tylko usunąć mu gramsajta (nie wiem czy na pewno nie ma takiej możliwości, przecież typ spamuje na potęgę), to po prostu się nim nie przejmować. Wtyczka Vilmara to nie jedyne źródło dojścia do nowych wpisów. Na głównej stronie gramu, na samym dole jest cała statystyka i tam również można sprawdzić najnowsze wpisy (chwile dobrej woli i da się wszystko ogarnąć). Takie akcje nic nie dadzą, a ten typ, jeżeli w ogóle to zauważy, będzie miał dodatkową pożywkę. Olać drania i się nim nie przejmować. Kiedyś mu się znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 22:09, Tyler_D napisał:

Nie mam wtyczki, więc pewnie prawie nikt nie ma.
Nie siedzę na sajtach, więc pewnie prawie nikt nie siedzi.


Akurat punkt siedzenia jest tutaj kluczowym czynnikiem. Nie każdego obchodzą GSy i ich spam, tak samo, jak ktoś może mieć głęboko w poważaniu, że na forum też ostatnio był spam, wokół którego zrobiła się burza, chociaż ten już mógł być ogarniany przez modków.
Faktycznie jest to trochę wyolbrzymianie problemu, ale nie zmienia to faktu, że Pan W mógłby pomyśleć, że dla "kilku" osób jest utrapieniem. Są przecież sposoby, by prowadzić tę bazę, nie zabierając ludziom przyjemności z korzystania z wtyczki.

@Kraju
Nie ma czym poprzeć jakiejkolwiek kary dla kolesia. Jak chcesz mu przyłożyć pałą przez łeb, skoro nie ma za co tak naprawdę?
Ale też uważam, że koleś po prostu oleje całe to zamieszanie. Co jego to obchodzi niby. Problem jest tylko taki, że jak Muradin pisze dla Was podsumowania, to musi odcedzać to wszystko, o. I dlatego taki bulwers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, a gdyby tak ustawić limit czasowy do wpisów na gramsajcie? Nie dałoby się zrobić jakiegoś ograniczenia, że w ciągu, powiedzmy, pół godziny można wysłać tylko jeden wpis? Może to przystopowałoby zapędy pewnych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nieskuteczna taktyka. Typ odczekałby te trzydzieści miinut i tak za każdym razem. Zalew wpisów i tak byłby. Nie wspominając już o tym, że na obecnej platformie blogowej jest to nie do wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki sam W nie będzie zainteresowany rozwiązaniem problemu, to każdy sposób, który nie opiera się na "likwidacji" autora, jest pod jakimś względem do niczego. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pomysł, może dziwny ale jednak. A Vilmar nie może zmodyfikować wtyczki tak, żeby tych wpisów pokazywała po prostu więcej? Tak z 50 od razu? 50 wpisów raczej zaspamować ciężko. Ten by se dalej robić co chciał, a i teksty porządnych ludzi byłyby widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 23:07, Kraju napisał:

Dlatego pozostaje po prostu olanie go. Po co tracić nerwy na jednego spamera.

Cały czas był olewany i wracał.
Jednak trzeba też zrozumieć Muradina, bo on musi przez ten syf przekopywać się co tydzień, by wypisać wszystko co trzeba w Podsumowaniu. Jemu "olanie sprawy" raczej niewiele daje. A tak naprawdę, my, olewając sprawę, olewamy też Muradina, który jednak sporo czasu i pracy poświęcił, działając dla community. Nie mówię, że ma rację, poddając walkę i rzucając focha, ale jednak... trochę wsparcia mu się należy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muradin masz na mnie namiary (maila, gg), trzeba było od razu mi problem zgłosić to bym się nim zajął. I sprawa się zajmę, daj mi znać (mailem, gg) kto tak ładnie odbiera przyjemność w korzystaniu z GSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz odpowiadam wszystkim po kolei:

@Tyler - właśnie publikując posta w tym temacie chciałem uniknąć starcia właśnie z Tobą. Dlaczego? Otóż jeżeli nie korzystasz z gramsajtów to nie wiesz, z jakimi problemami one się borykają na co dzień. Tekst w stylu "nie korzystam, problemu nie ma" nie jest wymówką, bo inni korzystają i problem ten odczuwają. Nie mam zamiaru się sprzeczać w tej kwestii, bo każdy ma inne priorytety.

@Kraju - nie wiem czy zauważyłeś, to co napisałem (zapewne po raz kolejny nie...) - ten problem ciągnie się już od pół roku. Pół roku staram się walczyć z tym problemem po prostu go olewając. Jednak co za dużo, to i świnia nie wszamie. Mówisz o głównej gramu tak... żeby to zrobić trzeba przewinąć stronę na maksa w dół. Znając dzisiejsze społeczeństwo internetowe raczej tam nie zawita (odpowiedz sobie na pytanie kiedy ostatni raz tam byłeś...). Dwa - w podsumowaniach wrzucam najciekawsze teksty z tygodnia. Zakładając, że jest ich jakieś 20-25 tygodniowo, a w statystyce po odjęciu wpisów spamera, pojawia się 53 to gdzie jest reszta? Ano są to wpisy mniejsze, może nie tyle co niewartościowe, ale mniejsze i krótkie, może nie do końca super pod kątem pisowni, stylu, tematu, ale są! Tak więc... gdzie one są... ano fakt... znikają pod naporem spamu we wtyczce. Tutaj pojawia się inny problem - nie każdy ma wtyczkę. Otóż wszyscy, którzy korzystają z GSów dłużej ją posiadają i nowym powinni pokazywać - coś takiego jest i stąd wiem, że coś nowego napisałeś. Ty jako osoba, która zawsze jest pierwsza u nowych gramsajtowiczów powinieneś także pokazywać, że coś takiego istnieje, bo wiele może o niej nie wiedzieć.

@ZoSo - nie raz Ci mówiłem - nie jestem żadnym fejmem, aby ktoś musiał zwracać na mnie uwagę. Są osoby lepiej piszące ode mnie tutaj i to nie raz pokazuję w podsumowaniach. Natomiast prawda jest taka, że nie chodzi tutaj o mnie, a o wszystkich Gramowiczów korzystających z gramsajtów w obecnej formie. Jeśli ta tendencja do spamu utrzyma się nadal, a nowe gramsajty wejdą do akcji wszystkie nasze wypracowane w obradach postulaty i elementy, które miło byśmy przyjęli na nich to uwierzcie mi - wiele osób zrezygnuje z pisania, bo pewien człek wpadł na pomysł - zwrócę uwagę na siebie, będą ludzie wchodzić, bo dużo publikuję. Otóż nie... odsłony nadal nie wchodzą, a spamu jest tyle, że zajmuje 3 miejsce w ilości napisanych wpisów. I uwaga - to nie jest troll! Bo trollować to trzeba umieć i także o tym dobrze wiecie. To jest osoba, która po prostu robi coś, co tak naprawdę przeszkadza w korzystaniu z gramsajtów, a nie trolluje, bo to normalny użytkownik jest, który udziela się także na forum od dłuższego czasu. Wiem, bo kojarzę go od dawien dawna...

@Wojman - tylko właśnie problem jest taki, że nie chcę aby ta osoba była w jakikolwiek sposób ograniczana, bo tak jak już wcześniej wspomniałem - będzie potem fala tekstów o tym, że gramsajty nie są wolne. Chciałbym tylko, aby ta osoba po prostu zaprzestała tego, co robi, bo psuje to nie tylko mi robotę podczas pisania podsumowań (powiedzmy, że to jest jakieś 20 minut zanim ogarnę ile wpisów to spam, w jakie dni, wszystko jeszcze raz zliczyć statystycznie, wszystko się ostatecznie plącze, linki nie działają... ale ogarniam), ale i innym pisanie i równą promocję swoich wpisów za pomocą wtyczki Vilmara. O czym chyba nie raz się wszyscy przekonali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co się takiego stało, ale we wtyczce nie pokazują się już te wpisy. Nie wiem, kto i jak tego dokonał, ale jestem mu bardzo wdzięczny ;] Oby tak zostało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem i ja po powrocie z uczelni. Pytanie tylko teraz inne - czy nie dało się tego załatwić wcześniej w ten sposób, kiedy po raz pierwszy sygnalizowałem (i chyba nie tylko ja) ten problem? Że musiałem najzwyczajniej po prostu się zdenerwować, aby problem został rozwiązany w ciągu następnych 12 godzin, mimo że ciągnął się pół roku. Ale nie ważnie to już jest, bo problem jest rozwiązany.

Natomiast dla mnie nieco hm... smutnym jest fakt, iż osoba najbardziej zainteresowana nie wypowiedziała się w tej sprawie i chociaż nie wytłumaczyła dlaczego to robi. Przecież często wypowiada się w wielu tematach na forum i pod newsami, więc mogłaby dość krótko odpowiedzieć jaki ma w tym interes, że robi to co robi. Tym bardziej, że ja się tego nie dowiem - za grzeczny byłem, zostałem zablokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 07:51, Muradin_07 napisał:

@Tyler - właśnie publikując posta w tym temacie chciałem uniknąć starcia właśnie z Tobą.

>Tekst w stylu "nie korzystam, problemu nie ma" nie jest wymówką,

Dnia 05.02.2014 o 07:51, Muradin_07 napisał:

bo inni korzystają i problem ten odczuwają. Nie mam zamiaru się sprzeczać w tej kwestii,
bo każdy ma inne priorytety.

Ale dlaczego zmieniasz sens mojej wypowiedzi? Napisałem że jest to nadal problem? Napisałem. Stwierdziłem że imho dobre wpisy / blogi i tak znajdą swoich czytelników? Owszem. No to może warto by cytować mnie właściwie a nie tak by to pasowało pod twoje reposty?

Nie mówię że problemu nie ma ale czasem mam wrażenie, że w kwestii tych sajtów robicie czasami akcje mocno nieadekwatne do problemu. No bo ok - jest sobie jakiś śmieszny człowieczek ale robicie z tego problem mniej więcej taki jakby wam spamował w komentarzach od pół roku codziennie albo jakbyście na tych sajtach zarabiali ... Skoro macie czytelników, lubicie pisać / czytać i to działa to w czym problem? Że w jakiejś wtyczce pokazują się w większości wpisy jednego gościa, tak? O to chodzi? Ja wiem że bloggerowi zależy zawsze, żeby miał jak najwięcej czytelników ale nie róbcie tu krucjaty jakbyście byli cholernie pokrzywdzeni. Bo owszem - w sajtach nie siedzę [ bo i nie znam żadnego wartościowego, choćby dlatego a i tematyka zazwyczaj jest dosyć nudnawa ] ale wystarczyłoby się chyba skontaktować z modami i / lub Vilem i by było po problemie no nie? A przynajmniej zrobilibyście to co leży w waszych forumowych ''prawach''.

Jeden ban by chyba załatwił sprawę ... multikonta dosyć łatwo się wyszukuje ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować