Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2014 o 18:37, Tyler_D napisał:

>Tak jakby ktoś wymazał mnie z listy.
Na liście jesteś. W topce nie wiem bo to mnie nie interesuje. Ale pomijając to wszystko
- bez urazy ale czy ty naprawdę nie masz większych problemów i nie masz czego się czepiać?
To naprawdę jest duperel ...


Moje życie jest tak bezproblemowe, że ten "duperel" to aktualnie mój jedyny problem. Dziękuję jednak za troskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się - interesuje to Ciebie, czy nie interesuje? Bo jednak trochę się tym przejąłeś... ;]
Problem jest problem i trzeba go rozwiązać prędzej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wartościuję. Chciałem tylko zauważyć że czepianie się akurat tego typu rzeczy jest mówiąc delikatnie - dziwne. No cóż - jeżeli kogoś interesuje miejsce w top gramsajtów [ rozumiałbym jeszcze jakby ktoś chciał być w czołówce bo ... dajmy na to jest płodnym autorem / często / dobrze pisuje, szuka czytelników i takie tam kwestie ] ale czepianie się o to że jego tam nie ma a był i jakby swoiste tworzenie teorii spiskowych jest ... zabawne. No i trochę świadczy o człowieku no ale co ja tam wiem ...

edit: up - nie wiadomo czy jest problem. Może to po prostu kwestia bana / unbana, nie ma co flejmować i szukać spisku. Śmieszy mnie po prostu to że ludzie szukają akurat przy takich pierdołach powodu by sobie ponarzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię - jeśli to dla kogoś jest problem to jest to problem i tyle. Dla kogoś może nie być i tyle. Dlatego też tak jak napisałem. Po prostu często jest tak, że po banie osoba pojawia się później nieco w topce i to powinno być rozwiązaniem problemu. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 12:19, Dared00 napisał:

Jeżeli mam niezapisany/nieopublikowany layout, to stracę go po zamknięciu przeglądarki?


W sensie, że masz wrzucone elementy, ale nie zapisane?
Nie, nie stracisz. Powinien spokojnie dalej czekać na zapisanie, nawet jeśli zamkniesz przeglądarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że taki temat istnieje... Eh, to może znajdę tutaj jakąś odpowiedź. Od długiego czasu mam problem z pierwszym akapitem tekstu, nie wiem czy to już wina gramsajtów, czy ja coś źle robię. Zawsze w tekście, pod pierwszym obrazkiem mam dużą przerwę między wstępem, a głównym tekstem. Gdy próbuję usunąć tą przerwę to usuwa mi cały pierwszy akapit. Jest to tylko jedna linijka pustej przestrzeni, ale i tak mnie to wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 15:01, theZoSo napisał:

Wpisy piszesz w edytorze gramsajtowym, czy kopiujesz przygotowane wcześniej "z zewnątrz"?


Kopiuję je z Wordpada. W edytorze gramsajtowym nie piszę nic, bo często nie zapisuje, gdy jest długo otwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 15:12, Demi23 napisał:

Gramowy edytor zżera wpisy.


Ctrł+A, ctrl+C przed każdym zapisaniem / zamknięciem okna edytora.

Dnia 08.05.2014 o 15:12, Demi23 napisał:

Kopiuję z wordpada


Ogólnie rzecz biorąc, gramsajty nie lubią się z zewnętrznymi wpływami.
Miewam podobny problem z wywiadami na Gramiku, bo muszę je kopiować z maili i wtedy też czasem robią się dziwne luki związane z formatowaniem i innymi duperelami.

Wyjście jest takie - wklej najpierw cały tekst i zapisz to jako szkic. Zrobi się luka nad pierwszą linijką, ale to luzik. Edytuj wpis, skopiuj [normalnym zaznaczeniem - przeciągając kursorem] tekst od początku pierwszej linijki [dokładnie od początku, bez tej luki] i jak to zrobisz, to wklej to co masz do całkiem nowego wpisu - można to zrobić w tym samym wpisie, kasując uprzednio wszystko co w nim jest, ale przezorny zawsze ubezpieczony. No i tutaj już powinno banglać. Jeśli nie, to wklejaj bez formatowania [ctrl+shift+v].
I dopiero na sam koniec dodawaj obrazki. ;]

Pokręcona metoda, ale ja tak to robię. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juhu, zadziałało. ^^ Użyłem ctrl+shift+v. Tak długo mnie to wkurzało, a rozwiązanie jednak było. Tylko po wklejeniu do edytora znikąd pojawiły mi się w tekście dwie "2". Nie mam pojęcia skąd i dlaczego, ale to nie jest duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z wrzuceniem Twitterowego widgetu, gdy wrzucam kod do kodu źródłowego we własnym tekście, wywala mi parametr "height" i rozwala widget na 600 pikseli. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałeś to do kodu źródłowego? Tam jest taka ikonka, która to umożliwia. Powinno po tym zrobić wszystko jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2014 o 15:48, Muradin_07 napisał:

Wrzucałeś to do kodu źródłowego? Tam jest taka ikonka, która to umożliwia. Powinno po
tym zrobić wszystko jak należy.

Nie powiedziałbym. Ja jak próbuję wrzucić film z YT do dodatkowego panelu przez edytor kodu źródłowego, to nie działa, ale gdy wklejam ten kod normalnie w okienku gdzie wpisuje się tekst, to wtedy wszystko gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2014 o 15:48, Muradin_07 napisał:

Wrzucałeś to do kodu źródłowego? Tam jest taka ikonka, która to umożliwia. Powinno po
tym zrobić wszystko jak należy.

Tak, wchodzę do Narzędzia -> Kod źródłowy, wklejam kod, dopisuję height="300" zgodnie z tym: https://dev.twitter.com/docs/embedded-timelines i nic, dalej jest wysokie na 600, a height="300" znika z kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi twittera normalnie zamontowało po tym, jak go tam wrzuciłem. Fakt, potrzebuje chwili na załapanie, ale po chwili wszystko działa jak należy. Co do filmów na YT nawet tego nie próbuję, bo musiałbym bawić się z wielkościami okienek. Po prostu wszystko wygląda dość dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fuk, nie tu...

Swoją drogą, dziwne. Kliknąłem na "odpowiedz" przy poście Dared00, a złapało odpowiedź do Muradina. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na twittera -> ustawienia -> widgety -> stwórz nowy/edytuj. Tam możesz wpisać dowolną wysokość. Kod skopiuj i wklej tam gdzie trzeba. Koniec. Ewentualnie wyczyść moduł przed wklejeniem nowego kodu. Musi działać w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować