Zaloguj się, aby obserwować  
mdag

Świątynia Pierwotnego Zła

271 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2009 o 16:13, Transylvanian_Hunger napisał:

Nie można ich tylko odłączać byle gdzie, z reguły żądają odprowadzenia ich do miasta.


Tyle się mogę poświęcić, zawsze lepiej jest walczyć w większej ekipie, jednak skoro musimy dzielić się doświadczeniem, i skarbami, muszę się zastanowić czy jest sens brać ich do drużyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykroscia musze stwierdzic, ze ta gra wydana w serii Extra Klasyka to jeden wielki bubel CDProjektu jako polskiego wydawcy gry, na dodatek implementujacego najnowszy patch 2.0 w ogole nie sprawdzajac jego stabilnosci. Poczawszy od instalacji, ktora nigdy sie nie konczy, jesli sam jej nie zakoncze z poziomu taskmgr, choc praktycznie jest ok bo gra pomimo wyjscia na koniec na plansze z napisem ŚPZ i znakiem kursora w klepsydre (moze tak trwac godzinami) normalnie działa, ale skutkuje to pozniejsza niemozliwoscia deinstalacji. Poprzez dziesiątki, co najmniej, bugów, a skonczywszy na standardowym w patchu 2.0 problemie przy wychodzeniu z gry. Szczyt irytacji wzbudzil we mnie jednak problem, który zaistnial po kilku juz dniach grania, a mianowicie kiedy gra w najrózniejszych momentach najzwyczajniej w swiecie potrafila na moim WinXP z SP2 wyskoczyc sobie do planszy problemowej znanej z problemu z wychodzeniem z gry czyli ToEE.exe has error occured itd itd a przy wywolywaniu okrągłego menu z PPM mial ten bug u mnie praktycznie 100% skutecznosci :) Szczytu frustracji dopelnil jeszcze fakt, ze w momwncie kiedy chcialem zapoznac sie z plikami PDF zamieszczonymi w tym wydaniu na plycie wg CDProjekt, okazalo sie ze jest to zwykle oszustwo poniewaz niczego takiego na plycie nie ma. Jak na firme obsypaną wieloma krajowymi wyróżnieniami i nagrodami coraz bardziej CDProjekt mi podpada, miedzy innymi takimi wydaniami gier, jak rzeczona Świątynia Pierwotnego Zła, gra w sumie jedna z lepszych jesli chodzi o cRPG, szkoda ze do kiepskiego poziomu Troiki i Atari dorównał też CDProjekt wydajac ta gre w takiej wersji, bo wiem ze kilka skiepszczonych wersji innych gier chcialo im sie poprawic na w miare stabilne wydania. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDProjekt, tylko wydawał tą grę. A to, że gra ma bugi itd. to trzeba o to podziękować firmie Atari.
A po drugie ta gra w extra klasyce była dość dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 02:18, BLY1 napisał:

/ciach/

Cóż,masz rację - ŚPZ to jedna z najbardziej zabugowanych gier w jakie grałem (z pominięciem Gothica 3). Dodatkowo jest ona żałośnie prosta krótka i nędzna gdy idzie o zachowanie klimatu... Mnie samemu starczyły 2-3 dni gry by moją drużynką 5 bohaterów zaliczyć wszystkie questy i rozsiekać każdego wroga z główną grzybiarką włącznie. Co do łatki - nie dziw się iż nikomu nie chce się gmerać w tym syfowatym kodzie gry - gracze odpuścili a wydana gra była kilka lat temu i nikt z jej twórców pewnie już o niej nie pamięta.

Osobiście o niebo bardziej odpowiada mi NwN1 zamiast tej kochanej świątyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie wiem czy jeszcze ktoś gra w Świątynie pierwotnego zła bo ostatni post jest z 2010r ale mam pewien istotny problem. Przeszedłem tą gre już 4 razy, właśnie przechodzę piąty i tym razem chce zdobyć kule złotej śmierci z umieszczonymi klejnotami bym mógł czerpać z niej pełną moc i skrywane czary, lecz niestety nie wiem jak włożyć diamenty w kule. Jest ktokolwiek wstanie mi pomóc ? dodam że żadna instancja, żadne pomieszczenie i żaden potwór nie jest przeszkodą.

Czy jest ktoś wstanie powiedzieć na pytanie jak włożyć klejnoty w kule złotej śmierci ?
Będę niezmiernie wdzięczy i postaram się udzielić odp na wszystkie pytania dotyczące tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem, więc sprawdziłem solucję.

Porozmawiaj z Burnem w zamku Hommelet. Najpierw powie Ci żebyś przyszedł do nie go później, a potem Ci powie żebyś porozmawiał z Pishellą. Zażąda ona od Ciebie mistrzowskiego młota (Maul, taki drewniany, wielki)), zwoju podmuchu wiatru (gust of wind), zwoju ognistej kuli (fireball) i wody święconej. Jeżeli masz maga w drużynie, powinien być on w stanie spisać taki zwój, a jeżeli nie, to można je znaleźć w grze w różnych skrzyniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki, jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć o jakie klejnoty chodzi. Czy o te zwykłe które można znaleźć w grze czy te ukryte w krześle grzybiej pani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 13:25, Longlif napisał:

Super wielkie dzięki, jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć o jakie klejnoty chodzi. Czy
o te zwykłe które można znaleźć w grze czy te ukryte w krześle grzybiej pani ?

Klejnoty zdobywasz zabijając strażników żywiołów. Balora, Vrocka, Hezrou i Glabrezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji Patcha 2.0 do ŚPZ wyskakuje mi komunikat :nieznana wersja pliku C:\Program Files\Atari\Światynia Pierwotnego Zła\ToEE.exe . Co moge zrobić by to naprawić i normalnie zainstalować patch? Dodam że posiadam orginał z CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem grę Temple of Elemental Evil, na stronie gog.com bez zastanowienia bo myslałem, że była w gronie klasyków, które dostały spolszczenie a jednak nie...

Strony na, których można było ściągnąć spolszczenie już dawno nie istnieją a jedynie znalazłem taką z modami. Jak czegoś nie można znaleźć na chomiku to znak, że dany plik będzie trudno dostepny :D

Jakby ktoś znał linka do miejsca gdzie mozna takie spolszczenie ściągnąć albo by je udostępnił to byłby bardzo wdzieczny :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować