• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Zzagrobnik

Problem z kierownicą MT172

Pytanie

Kupiłem sobie wczoraj kierownicę MT172, bo dorwałem w swoje ręce kilka ścigałek. Lecz mam taki problem - jest ona zbyt czuła. W temacie kierownic jestem całkowitym nowicjuszem, więc nie wiem jak zmienić jej czułość. W opcjach gry nie ma takiej opcji, a w panelu sterowania nie wiem co i jak ustawić. Może są od tego jakieś programy??
Czekam na szybką pomoc, bo chciałbym w końcu trochę dłużej na niej pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

kiedyś miałem taki sam problem..musisz wejsc w panele sterowania>kontrorely gier i tam dajesz na własciwości swojej kierownicy i powinno tam być cos o "czułości".NIe jestem pewien bo dawno sie bawiłem w takie zabawki;] ale raczej to Tam sie zmieniało to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

w kierownicach zazwyczaj nie ma czegos takiego jak "czulosc". mozesz sobie ustawic tzw dead zone, czyli w jakiej strefie kierownica (i pedaly) nie reaguje na ruch i to zazwyczaj wszystko. niektore gry pozwalaja ustawic cos co sie nazywa "linear/non linear steering" - jedna opcja powoduje, ze przelozenie ruchu kierownicy na kola jest stale, a druga ze zmienne, najczesciej zaleznie od predkosci samochodu. w kazdej grze jest to zrobione inaczej, jesli wogole jest.
na poczatku jazda na kierownicy jest bardzo trudna - tym bardziej z kiepska kierownica. o ile sie nie myle twoja kierownica nie ma force feedback - jesli mozesz to ja poprostu zwroc i pozbieraj wiecej kasy na model, ktory force feedback posiada. inaczej sobie nie pograsz, bo nie bedziesz wogole "czul" co sie dzieje z samochodem na drodze - to to samo co jazda na klawiaturze, albo analogowym padzie. kiedys mialem taka tania kierownice bez ff i po paru dniach wyladowala w szafie. jakies 2 lata temu kupilem porzadna kierownice ff (logitech force gp) i naprawde nie zaluje - granie w wyscigi nabiera zupelnie innego wymiaru :) mozna naprawde swietnie sie pobawic :) generalnie teraz sie dziwie jak mozna wogole grac w wyscigi bez kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować