Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

>I nie wiem jaka armia klonów.

Mi nie chodzi o to, ze w Oblivionie jest armia klonów. Poprostu "Konował" napisał, ze w Gothicu ona jest i chciałem to sprostować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 00:38, reykan napisał:

Mam pytanie: Czy Oblivion jest bardziej mroczny od Gothica 3: więcej jaskiń, grobowców itp.?


W Gothicu 3 jest dużo jaskiń lecz grobowców mało. W Olivionie jest wiecej i tych i tych. Są bardziej rozbudowane Poprostu wielkie w porównaniu do drugiej gry. Pragnę zauważyć, ze w Gothicu 3 nie ma ani jednego momentu, gdzie wczytywałaby się gra. Dlatego twórcy tej gry zrezygnowali z bardzo robudowanych jaskiń (i miast), bo gra by się cieła jeszcze bardziej niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 00:47, szymonek-20 napisał:

> Mam pytanie: Czy Oblivion jest bardziej mroczny od Gothica 3: więcej jaskiń, grobowców
itp.?

W Gothicu 3 jest dużo jaskiń lecz grobowców mało. W Olivionie jest wiecej i tych i tych. Są
bardziej rozbudowane Poprostu wielkie w porównaniu do drugiej gry. Pragnę zauważyć, ze w Gothicu
3 nie ma ani jednego momentu, gdzie wczytywałaby się gra. Dlatego twórcy tej gry zrezygnowali
z bardzo robudowanych jaskiń (i miast), bo gra by się cieła jeszcze bardziej niemiłosiernie.


Aha, to znaczy jest straszniejszy? A jak z miastami i z NPC zarówno w nich jak i w np. lasach. Dużo ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest straszniejszy. Być może tak jak lubisz włóczyc sie po grobowcach i jaskiniach. W Oblivionie wiekszosć NPC-ów jest w miastach, bądź osadach. Tak jest w wiekszosci gier RPG i tak jest tez Gothicu. Moim zdanie nie mrocznosć gry się liczy tylko fabuła. Jak chcesz pograc w coś mrocznego to polecam F.E.A.R.-a, albo Silent Hill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 01:02, szymonek-20 napisał:

No nie wiem czy jest straszniejszy. Być może tak jak lubisz włóczyc sie po grobowcach i jaskiniach.
W Oblivionie wiekszosć NPC-ów jest w miastach, bądź osadach. Tak jest w wiekszosci gier RPG
i tak jest tez Gothicu. Moim zdanie nie mrocznosć gry się liczy tylko fabuła. Jak chcesz pograc
w coś mrocznego to polecam F.E.A.R.-a, albo Silent Hill


No nie, właśnie nie lubię różnych takich ciemnych i strasznych miejsc, raczej od nich stronię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Oblivion jest chwilami mroczny,ale gothic 3 nie. W obku są krypty, jaskinie itp.
W jaskiniach i grobowcach są szkielety, zombie, magowie zła, wampiry itp.
Za każdym zakrętem czai się niebezpieczeństwo.

20070717012603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w Gothicu 3 tego nie ma. Ale twórcy postawili w nim na brak potrzeby wczytywania miejsc w czasie gry. Gothic 3 wczytuje się ciagle, gdy gramy, przez to ma duze wymagania sprzętowe, bo trzeba trochę RAM-u i dobrego procka, by wczytac tak ogromny świat. Gdyby w nim bardzo robudowac miasta i podziemia to nie wiem, czy na najlepszym sprzęcie poszedłby on bez ani jednego zaciecia.
No cóż z jednego trzeba rezygnowac na rzecz drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 01:36, Tal441 napisał:

Jeżeli nie masz dobrego sprzętu nie warto kupować Gothica.


Akurat Gothica 3 mam, chciałem porównać. Oczywiście ustawiłem sobie na wysokie, czasem przycina, ale to nic nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 01:38, reykan napisał:

> Jeżeli nie masz dobrego sprzętu nie warto kupować Gothica.

Akurat Gothica 3 mam, chciałem porównać. Oczywiście ustawiłem sobie na wysokie, czasem przycina,
ale to nic nowego...


Widać masz dobry PC. Na moim :
AMD Athlon 2500+,GeForce 6800 XT, 768mb RAM
Na minimalnych bardzo rwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. O czym wy mówicie?! Że Oblivion jest mroczny? Przez cala gre nie bylo na mnie nawet cienia dreszczu a podczas sesji z fearem ogladalem sie odruchowo za siebie :). Juz mowilem ze oblivion jest zwyczajnie basniowy i nawet kazda jakisnia jest przyjemnym spacerkiem. A jesli dla kogos oblivion jest nadal zbyt straszny to chyba powinien przesiasc sie na simsy albo tetrisa jak te wszystkie kolorowe dziewczynki. Co do podziemi to fakt, jest ich duzo w oblivionie, ale wszystkie sa do siebie podobne za ogromny minus. W gothicu nie ma podziemii bo to by wymagalo jeszcze dluzszego doczytywania. A tworcy nawet bez tego nie potrafili poradzic sobie z optymalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klonisk0: Co do wyglądu postaci w Oblivionie to o ile zgodzę się, że Mroczne Elfy z samej swej nazwy powinny wyglądac mrocznie i tutaj to trochę śmiesznie wygląda to akurat Orkowie w świecie Obliviona nie są już tymi krwiożerczymi głupimi bestiami jak w wielu innych RPGach tylko tutaj są pełnoprawnymi obywatelami świata dlatego prawdopodobnie nie wyglądają już tak krwawo.
Szymonek-20: Co do postaci to kwestia gustu ale akurat 3/4 rasowych RPGów ma opcję tworzenia postaci (niekiedy nawet całej drużyny) i przynajmniej dla mnie jest to przyjemny element gry. Co do nauki to w Oblivionie jest realistyczniejsza. W G3 możesz przez pół gry machac mieczem po czym w jednej sekundzie staniesz się potężnym magiem bo akurat ostatnie parę zdobytych lvlów przeznaczysz na naukę czarów i dopakowanie many. Co do expa to tutaj kwestia gustu bo z jednej strony questy dające expa zawsze dają większą satysfakcję bo się namęczyliśmy i mamy za to kupe pkt doświadczenia no i tego w Oblivionie nie ma. W Oblivionie na otarcie łez dostajemy czasami za questy takie itemy, że mucha nie siada :D.
Wadik: Tak w Fable były 4 paski expa: pasek za walkę miecze, pasek za strzelanie z łuku, pasek za magię i ogólny pasek expa za questy i za potwory. Jeden z trzech pierwszych pasków sumował się ze zwykłym expem w zależności od tego z której dziedziny chcieliśmy się nauczyc skilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy imo. Obek jest straszniejszy :)
Pamiętam questa gdzie trzeba było wybić rodzinke psychopatów :) I Mroczne Bractwo jest :) I tak Obek bardziej mi sie spodobał od G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 12:57, Farmer Widomo napisał:

To znaczy imo. Obek jest straszniejszy :)
Pamiętam questa gdzie trzeba było wybić rodzinke psychopatów :) I Mroczne Bractwo jest :) I
tak Obek bardziej mi sie spodobał od G3


Nie no akurat do takiego bractwa mógłbym należeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 12:58, reykan napisał:

Nie no akurat do takiego bractwa mógłbym należeć...


Aha, to niezly jestes. :D Wlasnie AC bedzie po to zeby uwlonic swoje mordercze, skrytobojcze instynkty xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 13:01, KloniskO napisał:

> Nie no akurat do takiego bractwa mógłbym należeć...

Aha, to niezly jestes. :D Wlasnie AC bedzie po to zeby uwlonic swoje mordercze, skrytobojcze
instynkty xD




Mhm... No może być ciekawie mając zło po swojej stronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 13:02, reykan napisał:

Mhm... No może być ciekawie mając zło po swojej stronie:)

Tyle, że w AC będziesz raczej dobrym zabujcą bo będziesz zabijał wszystkich którzy są przeciwni jakiemuś sojuszowi (Chyba historyczny sojusz ale ponieważ mam wakacje wszelka wiedza ze szkoły jest u mnie zablokowana :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 13:02, reykan napisał:

Mhm... No może być ciekawie mając zło po swojej stronie:)


Chyba nie doczytales zarysu fabuly AC. Tam jest sie na straży pokokju a mordowanie waznych osobistosci sluzy tylko zazegnaniu nowych konfliktow. To jakby tacy radykalni poslancy ze strony kosciola. Tak jak zakon krzyzacki niegdys to wykorzystywal. Choc przyznam ze w ubieglych latach tworcy staraja sie o to by mozna bylo byc evilem. Taki KOTOR. Zawsze go konczylem wpierw po zlej stronie.
A fabula AC moze sie roznie potoczyc w nastepnych 2 czesciach. Byc moze dokona sie jakas zmiana i bedziemy be :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować