Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2006 o 14:42, Darkstar181 napisał:

> A ja wam mówię, że Obliviona Gothic 3 nie przebije!!! Przecież nawet na trailerach widać
że
> Gothic będzie mial gorszą grafikę.
Grafika to nie wszytsko. A jakbys nie wiedział, to Gothic3 jest robiony włąsnie na silniku
graficznym OBliviona.

Akurat mi nie musisz mówić że grafika to nie wszystko. Ja do tej pory mam na dysku stareńkego Fallouta 2 i bardzo chętnie w niego czasem pogrywam. Tak samo jest u mnie z Planescapem i Baldursem. Ba, ja te gry wolę (zwlaszcza Fallouta) nawet od Obliviona i Gothica 3!!!

Dnia 23.08.2006 o 14:42, Darkstar181 napisał:


>A nowy TES oprócz świetnej grafy ma jeszcze tętniący życiem
> świat, dobrą fabulę, od groma i ciut ciut rozbudowanych questów, pelno tajemnic i sekretów
Gothic3 pod względem sekretów i pobocznych questów(ma być z 500 takich) będzie bezkonkurencyjny:)

To ty widocznie nie graleś w Obliviona. Nie wiem ile jest tam questów ale gram tydzień, zrobilem ich ponad 100 a nie jestem nawet w polowie gry! (a jeszcze są inne gildie, questy od innych NPCów itp.

Dnia 23.08.2006 o 14:42, Darkstar181 napisał:

> Oblivion wyznaczyl nowe standardy dla gier cRPG.
A wymienisz je? Bo ja za grafika,i ciekawym sposobem uczenia się nowcyh zdolności(przyznawania
punktów,itp.) nic niezwykłego nie widziałem

Tu się faktycznie nieco zagalopowalem... Ale wiesz, bylem dopiero po pierwszym kontakcie z grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:53, Darkstar181 napisał:


> Wątpie, zreszta, skąd wiesz?
Tak sądze po poprzednich częściach gry,oraz po wywiadach na temat Gothic3. Cała seria charakteryzowała
się dużą ilością zadań pobocznych,i nie były to jakieś zadania w stylu wyrżnięcia paru potworów,czy
znalezienie artefaktów.Każde z zadań było inne. A sekretów w grze też było sporo.Poza tym twórcy
mówili parę razy że questów bedzie sporo(potwierdzono niedawno że zadań pobocznych będzie 500)
i będą niepowtarzalne(zwłaszcza że nie wszystkie będzie można przejść za jednym podejściem.wszystko
zależy od gildii do których będziemy się przyłaczać.)


Tak samo zapowiadał się Oblivion. Super hiper extra gra. Lecz gdy wyszedł na rynek jakoś większośc osób była zawiedziona a niektórzy nawet powrócili do morka. Z gothicem II tez tak pewnie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2006 o 11:20, Smash napisał:

Tak samo zapowiadał się Oblivion. Super hiper extra gra. Lecz gdy wyszedł na rynek jakoś większośc
osób była zawiedziona a niektórzy nawet powrócili do morka. Z gothicem II tez tak pewnie bedzie

Aleś wymyślił... to wiesz co? Driver3 miał być niezła grą. Ale okazał sie klapą. Więc takie Just Case,czy Grand theft auto4 też będzie klapą! Na bank. Skoro Driver 3 taki był,to i te gry też będą kiepskie.

P.S. Gothic2 nie byl może lespzy od pierwszej części Gothica,ale nie był także gorszy.Obie gry są na równi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 11:20, Smash napisał:

Tak samo zapowiadał się Oblivion. Super hiper extra gra. Lecz gdy wyszedł na rynek jakoś większośc
osób była zawiedziona a niektórzy nawet powrócili do morka. Z gothicem III tez tak pewnie bedzie

Mam nadzieje, ze nie. Widzisz, Gothic III nie jest robiony glownie z mysla o console kiddies z ADHD, wiec mozna miec nadzieje, ze gra nie bedzie przypominac Ci na kazdym kroku, ze jestes polglowkiem, ktorego trzeba wszedzie prowadzic za raczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim mam nadzieje że w gothicu III nie będzie tego cholernego skalowania się siły wrogów/potworów do poziomu bohatera ,tak jak w oblivionie ,bowiem to mnie bardzo zdenerwowało w obku... fakt dosyć sszybko wyszedł mod który to "poprawia" ale mimo wszystko oceniając grę "gołą" to obek nie jest takim jakim go zapowiadali twórcy... miejmy nadzieje że gothica III nie schrzanili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 19:29, Ponet napisał:

fakt dosyć sszybko wyszedł mod który to "poprawia" ale mimo wszystko oceniając grę
"gołą" to obek nie jest takim jakim go zapowiadali twórcy... mi

A według mnie to bez sensu. Przecież program Construction Set wchodzi przecież w skład gry, tak jak w Morku. Więc i z tymi możliwościami tez go należy oceniać. Inna sprawa to to, że za sprawą pluginów, można z Morrowinda zrobić gre jeszcze dwa razy lepszą. To samo z Oblivionem(dokładnie nie wiem jak to jest, nie mam Obka, grałem tylko u kumpla ;( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 20:12, el-coyote napisał:

> , nie mam Obka, grałem tylko u kumpla ;( ).



no ,to powinieneś szybko to niedopatrzenie nadrobić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 15:16, Ponet napisał:

> > , nie mam Obka, grałem tylko u kumpla ;( ).


no ,to powinieneś szybko to niedopatrzenie nadrobić!!


no ja to amm zamiar zrobic....
no i nei martw sie ...bedzie te skalowanie ale tylko co do niektorych przeciwnikow i to tesh bedzie sie wachac 1-4 lvlw a nie ze zawsze coraz lepsz potworki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 15:16, Ponet napisał:

no ,to powinieneś szybko to niedopatrzenie nadrobić!!

Dokup mi nowe części do komputera to chętnie zagram wtedy :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 16:00, el-coyote napisał:

> no ,to powinieneś szybko to niedopatrzenie nadrobić!!
Dokup mi nowe części do komputera to chętnie zagram wtedy :].


chętnie ci je dokupie daj mi jakieś 2000zł a ci kupie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka gra będzie lepsza....narazie czekam na Gothica 3....
A co to Obliviona to dałbym 10/10 ...;] Gothic ma trudnego rywala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:51, kuko7 napisał:

A co to Obliviona to dałbym 10/10 ...;]

Chyba żartujesz :/
Nie mów, że nie grałeś nigdy w lepszą grę niż Oblivion.

To naprawdę przeciętny tytuł. Nie wyróżnia się niczym poza grafiką (choć i ta za dobra nie jest). Można się ewentualnie uprzeć na wielkość świata, ale jest on tak monotonny, że jedyną rzeczą świadczącą o jego "wielkości" są minuty spędzone na łażeniu bez celu. To sztuczne wydłużanie rozgrywki. Zrobiono fabułę na 6 godzin i dodano tyle maszerowania, że zrobiło się 30 (jeśli patrzeć na sam główny wątek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

COOO????!!!!! PRZECIĘTNY TYTUŁ!!!!!
wow, rozumiem że niektórym może się nie podobać to i owo ale PRZECIĘTNY TYTUŁ!!!???
ooooo nie jakby to był przeciętny tytuł to by oceny dostawało w prasie albo na stronach internetowych w okolicach 6 albo 7/10 a nie około 10....
Moim zdaniem i na pewno dużej ilości graczy Oblivion z całą pewnością należy się 9 albo 10/10...;]
Rozumiem że parę lat wcześniej Morrowind DOSTAŁBY 10/10, bo to było coś nowego i bardzo dobrego, wręcz genialnego...tak samo z gothicem 1...
Ale to nie oznacza że teraz Oblivion nie może dostać 10/10... Po prostu teraz już raczej niczym nie można zaskoczyć w grach RPG...W obku były ciekawe misje, b. duży świat gry i przepiękna grafika, co jeszcze ma być żeby według ciebie gra była "dobra" a nie przeciętna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 18:03, Monastor napisał:

To naprawdę przeciętny tytuł. Nie wyróżnia się niczym poza grafiką (choć i ta za dobra nie
jest). Można się ewentualnie uprzeć na wielkość świata, ale jest on tak monotonny, że jedyną
rzeczą świadczącą o jego "wielkości" są minuty spędzone na łażeniu bez celu. To sztuczne wydłużanie
rozgrywki. Zrobiono fabułę na 6 godzin i dodano tyle maszerowania, że zrobiło się 30 (jeśli
patrzeć na sam główny wątek)

W grach z seri TES fabuła była na bocznym torze, w tych grach chodzi o wykonywani zadań pobocznych i zwiedzanie świata. Grafika w oblivionie jest świetna. TA GRA JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:27, Warrior Within napisał:

W grach z seri TES fabuła była na bocznym torze, w tych grach chodzi o wykonywani zadań pobocznych
i zwiedzanie świata. Grafika w oblivionie jest świetna. TA GRA JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH RPG

Dzięki samej grafice?
Grafika niby jest dobra... ale dopiero po zastosowaniu odpowiednich modów

Zadania poboczne... fakt jest kilka niezłych... ale na pewno nie na tyle, żeby opierać na nich grę. Jest w miarę porządny wątek Mrocznego Bractwa, a reszta to jedno wielkie Cliche :/
Do tego dochodzą kretyńskie rozwiązania typu kompas, myślący dziennik, dostosowywanie się przedmiotów i potworów.

Na pewno nie jednym z najlepszych w ogóle... Może w tym roku... Podejrzewam, że jednym z trzech najlepszych (choć prześcignięcie NWN2 powinno być banalne... nie wiem jak z Gothic 3, przekonam się jak zagram)
w 2006 i niewiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

COOO????!!!!! PRZECIĘTNY TYTUŁ!!!!!
wow, rozumiem że niektórym może się nie podobać to i owo ale PRZECIĘTNY TYTUŁ!!!???
ooooo nie jakby to był przeciętny tytuł to by oceny dostawało w prasie albo na stronach internetowych
w okolicach 6 albo 7/10 a nie około 10....
Moim zdaniem i na pewno dużej ilości graczy Oblivion z całą pewnością należy się 9 albo 10/10...;]
Rozumiem że parę lat wcześniej Morrowind DOSTAŁBY 10/10, bo to było coś nowego i bardzo dobrego,
wręcz genialnego...tak samo z gothicem 1...
Ale to nie oznacza że teraz Oblivion nie może dostać 10/10... Po prostu teraz już raczej niczym
nie można zaskoczyć w grach RPG...W obku były ciekawe misje, b. duży świat gry i przepiękna
grafika, co jeszcze ma być żeby według ciebie gra była "dobra" a nie przeciętna???


ja bym mu dal 5/10... a wszystko przez te glupie skalowanie lvli potworow...bez sensu...im wiekszy lvl tym trudniej grac 0_o... a na dodatek na tak wielkim swiecie pol godziny szuka sie jakiegos potwora:/
szkoda mi w tej chwili kasy jaka musialem wydac i splacac...splacilem wczoraj a z miesiac temu kupilem...
gra denna... w dzienniku wszystkie zeczy byly zapisane...jakis durny kompas ktory dokladnie pokazuje gdzie isc... w zadnej skrzyni nie mozna nic ciekawego znalesc:/ strasznie zaluje kasy...tak to bym se company of heroes edycje limitowana kupil:/ a tak to gralem 3 dni i mi sie gra znudzila...

glowny watek mozna wykonac szybciej niz w fable ..a to jush cos...
w tej chiwli czekam na tego gothica 3...zamowilem EK takze mam radoche ;) a w chwili obecnej nie gram w nic bo obliviona konczyc mi sie nie chce... mam wszystkim w miastach wrota otchlanie pozamykac...ale interesujacy quest...az sie pale zeby go wykonac... zenada...oprocz grafy i tego ze praktycznie wszystko mozna wziasc do reki to niema nic ciekawego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

wow, rozumiem że niektórym może się nie podobać to i owo ale PRZECIĘTNY TYTUŁ!!!???


a pewnie, że przeciętny... no może troche wyrózniający się z tej przeciętności, ale to niewiele zmienia.

Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

ooooo nie jakby to był przeciętny tytuł to by oceny dostawało w prasie albo na stronach internetowych
w okolicach 6 albo 7/10 a nie około 10....


grając pierwszy raz Oblivion strasznie mnie wciągnął, czasem potrafiłem spędzić na grze w Obiliviona niemal całą noc mimo tego, że w jednym dniu Oblivion potrafił mi się wywalić do windy kilkadziesiąt razy, myślałem, że ta gra nie ma wad, momentami myślałem nawet, że Gothic 3 nie ma z nim szans, sam byłem gotów wystawić mu ocenę 10/10... ale potem zagrałem drugi raz i muszę powiedzieć, że powtórna gra to była męczarnia, nudy, powtarzające się lokacje, nic nowego, ta pseudonieliniowość, zero przyjemności, po prostu wszystkie wady nagle zaczęły wychodzić na wierzch i bardzo skutecznie zepsuło mi to opinię o Oblivionie i w tej chwili nie dałbym tej grze więcej niż 7/10.

Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

Moim zdaniem i na pewno dużej ilości graczy Oblivion z całą pewnością należy się 9 albo 10/10...;]


moja refleksja na temat oceniania Obilviona jest taka, że jakby recenzenci oceniali tą grę po przejściu Obliviona więcej niż raz to wiele ocen mogłoby być nieco innych, bo niektórzy przynajmniej by się przekonali, że ta gra nie jest tak doskonała jak myśleli... problem jednak w tym, że zdecydowana większość recenzentó ocenia grę zazwyczaj po jednokrotnym jej przejściu...

dla mnie bardzo ważną rzeczą jest to czy w jakąś grę chce mi się kolejny raz grać, jeśli podchodzę do gry po raz kolejny i gram w taką grę gra mi się niemal tak samo dobrze gdy przechodziłem ją po raz pierwszy to to oznacza, że gra jest dla mnie bardzo dobra, a wręcz rewelacyjna. jeśli miałbym jakąś grę oceniać to to, że w daną grę mi się chce grać ponownie po raz n-ty traktuję jako bardzo istotną część takiej mojej oceny :)

Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

W obku były ciekawe misje,


jak dla mnie warte wspomnienia są tylko misje z Dark Broterhood

Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

b. duży świat gry


duży, pusty, nijaki, mało zróżnicowany...

Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

i przepiękna grafika


tu się w stu procentach zgodzę, jeśli teraz już włączam Obliviona to głównie tylko daltego aby popatrzeć na grafikę i porobić jakieś screeny ładnych krajobrazów :)

Dnia 23.10.2006 o 21:23, kuko7 napisał:

co jeszcze ma być żeby według ciebie gra była "dobra" a nie przeciętna???


co jeszcze ma być? a chociażby to, żeby chciało się grać w taką grę wielokrotnie będąc przy tym zadowolonym :) musi mieć bardzo dobry klimat (w Oblivionie trochę jakby zabrakło tego), świat musi być żywy, dobrze by było aby postacie w nim się znajdujący były wyraziste, jakoś się wyrózniały, w Oblivionie wszyscy byli jakoś sztywni, mało charkterystyczni, sztuczni... jeszcze pare inych rzeczy zapewne możnaby dorzucić, ale nic mi do głowy nie przychodzi ^^ ale nad tym co ma sprawić aby gra była dobra i nieprzeciętna to powinni się głowić twórcy takiej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.....zawsze jest na co narzekać...ale porównaj tą grę np. z fable...Fable dostało 8+ , a oblivion miałby dostać 5...Kolego Fable to nie ta liga co Oblivion...;] Co takiego fajnego było w Fable CO????
A myślę że większość graczy ze mną się zgodzi że Oblivion był i jest Supre gierką! Może nie przełową, ale na 9/10 napewno zasługuje! Podtrzymuję swoje zdanie OBLIVION 10/10....;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście akurat nie przechodzę żadnej gry drugi raz bo poprostu nie chc mi sie wciąż tych samych zadań wykonywać... Rozumiem, sobie pograć od czasu do czasu po 2 godz jak już sią raz ją przeszło, ale żeby drugi raz tą samą gręprzechodzić ??? Znasz już cała fabułę, nie ma żadnego zaskoczenie... Ja wolę kupić inną (chociaż gorszą , ale inna) gre i ją przejść...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 22:17, kuko7 napisał:

.....zawsze jest na co narzekać...ale porównaj tą grę np. z fable...Fable dostało 8+ , a oblivion
miałby dostać 5...Kolego Fable to nie ta liga co Oblivion...;] Co takiego fajnego było w Fable
CO????
A myślę że większość graczy ze mną się zgodzi że Oblivion był i jest Supre gierką! Może nie
przełową, ale na 9/10 napewno zasługuje! Podtrzymuję swoje zdanie OBLIVION 10/10....;]

Po pierwsze trzymaj się tematu :-) (porównujemy tu G3 i Obliviona).

Moim zdaniem Gothic 3 jest (będzie) lepszą grą od najnowszej części TES. Dlaczego? Otóż śpieszę z wyjaśnieniami:
Po pierwsze - popularność. Nie wiem jak bardzo jest popularny Oblivion, ale fakt, że Gothic 3 w ciągu dwóch dni w jednym tylko państwie (!), sprzedał się w liczbie ponad 100.000 sztuk robi wrażenie [hehe, jak "trójeczka" wejdzie na polski rynek to pewnie dojdą kolejne dziesiątki tysięcy egzemplarzy (ja już mam zaklepaną EK :D)].
Po drugie - grafika. Owszem, najnowsze dzieło PB korzysta z tych samych rozwiązań technicznych (Gamebryo), ale musimy mieć na uwadze fakt, że od premiery Obka minęło już prawie pół roku. Mnie bardzo podoba się ten patent ze skalowaniem terenu (level of detail - ślicznie "zamglony" teren, a nie rozmazane tekstury :P).
Po trzecie - grywalność. Jest to największa bolączka TES-ów. Pierwsze wrażenie - gra boska, drugie - nadal, ale później miodność gwałtownie spada. Jak jest natomiast z Gothickiem? Cóż każdy kto grał zna odpowiedź na to pytanie. Niesamowita fabuła, GRYWALNOŚĆ! (ech, pamiętam, jak wracałem z kopalni po zabiciu królowej pełzaczy. Była noc, a ja miałem postać na niskim lvl - normalnie miałem kisiel w gaciach :P). Klimat, perfekcyjnie wyreżyserowany świat, questy itd...
Choć jeszcze nie grałem w najnowszą część, to głęboko wierzę, że Gothic 3 ostanie na miejscu niewątpliwie mu należnym. Na panteonie najlepszych gier RPG wszechczasów (chociażby ze względu na poprzednie części). Z pewnością będzie to niesamowita gra :-)
Jeżeli zaś chodzi o moje zdanie na temat Obliviona, to dałbym mu 8/10 - głównie za grafę i rozwiązania techniczne, a nie za rzeczy, które są w RPG-ach najważniejsze (bo te, skromnie ujmując, były nieco ekhm skopane ;D)
Uff, mam nadzieję, że wyjaśniłem wam moje stanowisko - pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować