Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

Wow, parę potworków więcej w Obku i już twoja ocena podskoczyła o 5 stopni...;]
Na początku 4/10??? Nie przesadzaj, przecież parę potworków więcej i zminione lvl to nie jest aż taka duża różnica? Przecież na grę składa się o wiele więcej różnych "składników" np. piękna grafa, ciekawa fabuła i wiele innych... Moim zdaniem trochę przesadzasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4/10?! Czy my o tej samej grze rozmawiamy? Ja rozumie, że wolność słowa itp. obowiązuje, ale to już herezja! Dla mnie 10/10 to za mało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 19:52, kuko7 napisał:

Wow, parę potworków więcej w Obku i już twoja ocena podskoczyła o 5 stopni...;]
Na początku 4/10??? Nie przesadzaj, przecież parę potworków więcej i zminione lvl to nie jest
aż taka duża różnica? Przecież na grę składa się o wiele więcej różnych "składników" np. piękna
grafa, ciekawa fabuła i wiele innych... Moim zdaniem trochę przesadzasz...

Czy ja dobrze rozumiem?
Halo, mówimy o Oblivionie ;)

Jaka ciekawa fabuła? Co to za "wiele innych"?
Może mam braki w słownictwie. Fabułą nazywamy chyba przedstawioną w grze historię. Niewykluczone, że nie rozumiem przymiotnika "ciekawa". Zawsze wydawało mi się, że jest pozytywny i oznacza brak szablonowości i jakichkolwiek tanich gagów. Cóż, ja chyba jakiś dziwny jestem bo nawet do słownika nie zajrzałem. Pan minister chyba nakazał wielką semantyczną rewolucję.

kamceg <- 10/10... oczywiście... zaraz po fable
Oblivion to kolejna półkonsolowa szmira, choć bez porównania mniejsza. Można raz przejść, ale raczej nie więcej. To przereklamowana gierczyna. 7/10 to i tak za wysoka ocena, choć taką mogę wystawić... 4/10 to z drugiej strony za mało, ale to już zależy od indywidualnych potrzeb.

Jak już kiedyś wspominałem... Nie możemy oceny 10 stawiać jako przyzwoitego "akurat". 10/10 to ma być ideał, a w ten sposób ideał sięga bruku. W Waszej skali gorzej niż 9 ma chyba tylko pacman (jeśli rozpatrzymy go pod kątem standartów RPG lub RTS).

Chyba grałeś w obliviona przez maksimum 10 godzin, lub w ogóle znasz go ze screenów.

Jaka herezja?
Herezją jest zaliczanie takich "hiciorów" do grona "dziesiątek" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może powiesz jaka według Ciebie gra miała ciekawą fabułę?? Bo według mnie takich gier za dużo nie było (i w szczególności nie w grach PRG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 21:49, kuko7 napisał:

Dobra, to może powiesz jaka według Ciebie gra miała ciekawą fabułę?? Bo według mnie takich
gier za dużo nie było (i w szczególności nie w grach PRG).

Nawet jak nie możesz znaleźć lepszej, to nie uznawaj tego czegoś za ideał. Fabuła w obku jest do bólu szablonowa i oklepana.
To śmieszne... Nie znam erpega z dobrą fabułą, więc twierdzę, że fabuła obka zasługuje na 10/10 :/

Swoją drogą, ciekawą i interesującą fabułę miał Gothic 1, Might and Magic 7, Wizardry 8, Planescape Torment... to tak z głowy
Nawet jeśli nie zawsze jest to arcyciekawe, to przynajmniej w miarę oryginalne lub dobrze wprowadzone... wplecione w grę.

To nie są gry typu "Idź pokonaj złych gości/zamknij bramy piekła/zdobądź artefakt" To są standardowe fabuły nr 1, 2 i 3... Szanujący się twórca gry nie powinien robić byle czego. Fabuła obka jest zrobiona na odczepnego, a lepszy od głównego wątku jest już motyw mrocznego bractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że fabuła Obliviona zasłyguje na 10/10???
Źle mnie zrozumiałeś, ja mówiłem że jest ciekawa, a nie że jest wyśmienita, albo że to ideał...;/
Niewiem czy jesteś fanem RPG, ale jak jesteś to nie wiem jak możesz mówić że TAKA gra jest przeciętna!?
Powiedz mi jaka według Ciebie gra RPG, która w tym roku wyszła jest lepsza od Obka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 22:15, kuko7 napisał:

Źle mnie zrozumiałeś, ja mówiłem że jest ciekawa, a nie że jest wyśmienita, albo że to ideał...;/

Nie jest ciekawa... jest sztampowa i banalna aż do bólu :/

Dnia 30.10.2006 o 22:15, kuko7 napisał:

Niewiem czy jesteś fanem RPG, ale jak jesteś to nie wiem jak możesz mówić że TAKA gra jest
przeciętna!?

Właśnie... jestem fanem RPG i nie podoba mi się to, co się dzieje z gatunkiem :/
Ta gra jest mocnym średniakiem.... niczym więcej. Rozumiem, że za najlepszego erpega może ją uważać amator FPSów.

Dnia 30.10.2006 o 22:15, kuko7 napisał:

Powiedz mi jaka według Ciebie gra RPG, która w tym roku wyszła jest lepsza od Obka?

W tym roku to jedyny liczący się erpeg jaki dotąd wyszedł... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 22:18, Monastor napisał:

Właśnie... jestem fanem RPG i nie podoba mi się to, co się dzieje z gatunkiem :/
Ta gra jest mocnym średniakiem.... niczym więcej. Rozumiem, że za najlepszego erpega może ją
uważać amator FPSów.


......Każdy ma swoje zdanie, a mi się akurat ta gra podobała. Wciągneła mnie bardzo. Oczywiście były już lepsze erpegi takie jak np. Gothici, ale i tak uważam że gra nie mniej niż na 9/10!!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2006 o 22:18, Monastor napisał:

> Powiedz mi jaka według Ciebie gra RPG, która w tym roku wyszła jest lepsza od Obka?
W tym roku to jedyny liczący się erpeg jaki dotąd wyszedł... niestety


no no... tez nie zabardzo lubie Obka... no ale w koncu jeszcze 3 dni...3 dni i Gothic 3 wyjdzie a wydaje mi sie ze to bedzie lepsze niz obek...pomimo wielu bugow ;)

Oblivion to nic rewelacyjnego...no are lekko ponad przecietnosc sie wybija... 6/10 to moge dac... glownie prtzez ten samo mslace i wszystko majacy dziennik no i te glupie lvlowanie...z kazdym lvlem gra sie korzej:/
jedyne ciekawe w grze jest to ze im wiekszy skill w danej broni mamy tym wiecej sily...na poczontku nie wiedzialem o tym i nie wiedzialem czego na arenie tak mnie leja skoro maja takie kiepsie bronie :)

Jak narazie jedyna gra ktora dla mnie zasluguje na 10/10 do diablo II :) a Gothic 8,5/10 lub 9/10... nie znam zaddnych fajnych gier oprocz tego...no moze Warcraft wszystkie czesci...
takze Obek przy tym kiepsko wypada...
Kuko... ty chyba w Obka tak za dlugo to nie grales...prawda-uzeka na pierwsze 2-4 dni ale potem...klapa... ale teraz mam misje w Mrocznym bractwie takze... na jakies czas powrocilem do gry...ale do konca glownego watku nie dojde bo gothic nadchodzi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 22:36, kuko7 napisał:

......Każdy ma swoje zdanie, a mi się akurat ta gra podobała. Wciągneła mnie bardzo. Oczywiście
były już lepsze erpegi takie jak np. Gothici, ale i tak uważam że gra nie mniej niż na 9/10!!

Ile grałeś w obka?
Początkowo zrobił na mnie niezłe wrażenie, ale to było tylko spontaniczne odczucie. Z czasem szybko mi przeszło, zwłaszcza po poznaniu całego wątku głównego i po odwiedzeniu kilku miejsc. Im lepiej znałem tę grę, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że jest przeciętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w nią dobre 70 godzin, czyli jeden raz przeszedłem grę. No może tam jakiś questów pobocznych nie wypełniłem, ale tak to wszytkie gildie i oczywiście wątek główny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 22:15, kuko7 napisał:

Niewiem czy jesteś fanem RPG, ale jak jesteś to nie wiem jak możesz mówić że TAKA gra jest
przeciętna!?


Cóż można bo i mi obek do gustu nie przypadł:) ba po prostu się zawiodłem! Oczekiwałem czegoś lepszego niż tylko grafy.. Bo ona i muzyczka robią największe wrażenie na początku.. ale jak miałem zamykać bramy znów i znów, to kota dostawałem, a wszystko tak bardzo podobne do siebie! Jest przeciętna bo w przeciwieństwie kolejne części TES mają mniejsze możliwości:) Walka nadal nie za bardzo, jest jako taka ale nic ciekawego i mnie męczyło! Systyem lvl-ów to porażka.. muzyczka i grafa git, fabuła.. jakoś mnie nie wciągała! Dlaczeko obek jest przeciętny? Bo nie miał tego "czegoś" co sprawiło bym siedział przed kompem nocami by w niego grać...
Moim zdaniem 6/10:) Przeciętna gra z naciskiem na super grafikę i dobrą muzyczkę!:)

A co do gatunku RPG.. Kocham Fallouty 1 i 2, Tormenta, Baldursy też fajne, KOTOR''y, Gothic 1 i 2 i na pewno jeszce coś ale nie pamiętam w tym momencie :P

Dnia 30.10.2006 o 22:15, kuko7 napisał:

Powiedz mi jaka według Ciebie gra RPG, która w tym roku wyszła jest lepsza od Obka?


Nic innego jak zastój w gatunku.. Ale spoko Gothic 3 już na horyzoncie, jeszcze chwila i będzie w co grać:) Jaki będzie zobaczymy, ale świat gothica zawsze mnie bardziej wciągał niż seria TES:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię Obliviona za jago niepowtarzalny klimat. Dlaczego? Otóż jest pewna opcja w grze która nie wiem jak dziala na slabszych maszynach ale ja ustawilem sobie zasieg widzenia WSZYSTKIEGO na maxa i porprostu dla mnie to poezja odwrucic sie wczasie wendrówki w górach za siebie i zobaczyc daleką zieloną kraine. :)

Co do Gothica on takze ma swój klimat. Inny od Obliviona ale też ma swój niezapomniany "smak". Dlatego nie porównuje obu tych gier ponieważ każda z nich niesie w sobie niezapomniane wrażęnia. To tak jak porównywac Guild Wars i World of Warcraft. Niby podobne gry, ale jednak system ich troche się różni i mają zupełnie inny klimat.

Co do Fabuły jestem zwolennikiem fabuły w której gracz odkrywa tajemnice świata. Wiem że brzmi to dośc dziwnie, ale weźmy na przykład KOTOR 2. Fabula tej gry to dla mnie IDEAŁ. Po prostu czuc klimat tej gry w kazdym wypowiedzianym dialogu wygłaszanym przez Kreie. Wszystkie jej slowa mondrości na temat starożytnych Sithów i Jedi i przeszłości. Po prostu człowiek ma chęc zagrac w to ponownie.

Co do fabuły Obliviona zgadzam sie ze zamykanie tych bram było bezsensem (prywatnie po 2 mialem dosc i olalem reszte brnac dalej w głównym wątku). Jednak żadna gra nie jest doskonała i pewne rozwiązania zrobił bym nieco inaczej. To samo tyczy się Gothica. Więc zamiast najeżdzac na siebie "Bo on lubi Obliviona a Oblivion be bo Gothic fajny" cieszmy się że mamy taki duży wybór gier różnorodnych.

Ciekawostką jest też że osoby które nie lubią Obliviona często zachwycają sie nad Gothiciem. Działa to też wdrugą strone. Czyżby mamy tu doczynienia z przeciwieństwami? Oblivion - Gothic ? Zachencam do przemyślen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 23:15, FeniX39 napisał:

Ja tam lubię Obliviona za jago niepowtarzalny klimat. Dlaczego? Otóż jest pewna opcja w grze
która nie wiem jak dziala na slabszych maszynach ale ja ustawilem sobie zasieg widzenia WSZYSTKIEGO
na maxa i porprostu dla mnie to poezja odwrucic sie wczasie wendrówki w górach za siebie i
zobaczyc daleką zieloną kraine. :)


Ale klimacik dla mnie tworzy fabuła, teskty, questy, główny wątek itp:) To coś co jest kwintesensją gier RPG:) Fallouty nie miały super grafy a miały zajeb.. klimacik!:) jak i wiele innych gierek które grafiką nie "zabijały";)
Też miałem wszystko na maxa i co? Widoczki fajne ale to nie był główny powód by w to grać:) Grafika to tylko otoczka i tu choć sliczna.. była niestety głównym wątkiem:(

Dnia 30.10.2006 o 23:15, FeniX39 napisał:

Ciekawostką jest też że osoby które nie lubią Obliviona często zachwycają sie nad Gothiciem.
Działa to też wdrugą strone. Czyżby mamy tu doczynienia z przeciwieństwami? Oblivion - Gothic
? Zachencam do przemyślen :)


Moze inaczej:) Nie tyle przeciwieństwa, co po prostu różnice w podejściu do zabawy, rozgrywki tych gierek był na tyle inny że mógło to trafiać w inne gusta:)

Bardziej bym powiedział że osoby które zachwycały się Morowindem lubią Obka, a jak nie lubiły Gothica tak i teraz nie lubią bo wolą serię TES:) Gothic 1 i 2 były konkurentami morowinda.. Jak wyszedł Obek to gracze Moro poszli w nową odslonę TES:) A ci co preferowali G 1 i 2 będą grać teraz w Gothica 3;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi sie Oblivion bardzo podoba. Na poczatku szedlem wg glownej fabuly, ale po kolejnych bramach Oblivionu zrezygnowalem i zaczalem sie bawic w zycie w swiecie. Fabula mnie nie obchodzi. Wszystkie bramy olewam. Wykonuje tylko poboczne questy, odkrywam jaskinie i wszedzie poruszam sie na koniu (zadnych fast traveli). Bardzo mi sie podoba teraz. Ba. Uwielbiam ta gre :D 10/10 bym nie dal. Dla mnie 10/10 z rpgow zasluguje tylko fallout. No i moze KOTOR2. To byla pyszna gra, ale to glownie przez fabule. Oblivion to taki 8/10 wg mnie, jesliby wywalic watek glowny. Inaczej 6/10. Aha. Zabawa w zlodzieja jest fajna, lub assasina.

Co do serii Gothic to pierwsza czesc wciagnela mnie na 2 godziny, sequel na 2 dni. Mam nadzieje ze 3 czesc bedzie duuuuuzo ciekawsza. Tymczasem, borym lasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu durzo gadac przymierzam się do World of Warcraft :P Mam Guild Wars ale jednak mam pełno znaomych którzy graja w WoW''a i kusi mnie coraz bardziej. Niestety nie wiem jak jest z fabułą w WoW''ie bo nie grałem jeszcze ale wydaje mi się że to nie ona buduje tam klimat :)

Podsumowując obie gry Oblivion i Gothic 3 są dla mnie pozycjami obowiązkowymi i prędzej czy puźniej Gothica sobie sprawie ale na razie WoW... Obie te gry może nie są Arcydziełami jednakże potrafią użeknąc. Co rozumiem przez słowo Arcydzieło?
Arcydzieło to np Baldurs Gate, który moim zdaniem zasługuje na miejsce glorii i chwały na mojej półce z grami :P

Poza tym czy to ważne? Ważne by nam sie świetnie grało przecież :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy najeżdzają na fabułę obliviona i nudę z zamykaniem bram itd. - fakt monotonne, ale w Gothicu II to pewnie było cacy - ?
jasne tam było tak zabij smoka 1 smoka 2 ,3 ,4 zabij orka x a potem y i c - a potem wielki finał zabij smoka mega 5 !
faktycznie fabuła rozwinięta i obfitująca w nagłe zmiany - pewnie jak nas zabili :) - wilekie zło i smoku poraz xxx

przecież wszystkie rpg mają taką budowę, że coś trzeba ubić, uratować itd. - to nie to daje im smaczku ale otoczka związana z grą - każda gra ma inny klimat i normalne że innym spodoba się gra np BG2 innym GOthic itd ... - gothica lubię za to jaki jest i obliviona także obie gry są dobre - ale są inne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakoś mnie w Gothicu 2 nie nudziło rozwalanie smoków. A Oblivion mnie cholernie nudził... Nie daje rady w niego grać... a szczególnie usypia mnie ta beznadziejna muzyka z niego...

NIE rozumiem za co on pozdobywał tyle nagród? Za grafike? Która IMHO wcale nie jest jakaś nadzwyczajna?

A w kwestii tego moda :D Może przegiąłem z tą oceną... Na początku było 6/10, później dałem 9/10 sam nie wiem dlaczego. Podobało mi się że jest aż tyle potworów więcej, jest w końcu jakieś wyzwanie... Ale to na pewno nie to co Gothic.

W Gothicu poprostu był klimat, tam mnie ta gra wciągała momentalnie. A do Obliviona musiałem się przekonywać :/ I nie wyszło.... teraz znowy twierdze że to gra na 6, 7/10 góra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubisz gry gdzie ważna jest walka i walka ...
więc oczywiste jest że wolisz gothica - mnie akurat podoba się w oblivionie to że trzeba chodzić i węszyć :)
ja lubie obie gry :) co do systemu walki to chyba w oblivionie jest lepszy - blokowanie tarczą, ogłusznie itd. itp taki bardziej realistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 10:28, scott napisał:

Prawie wszyscy najeżdzają na fabułę obliviona i nudę z zamykaniem bram itd. - fakt monotonne,
ale w Gothicu II to pewnie było cacy - ?
jasne tam było tak zabij smoka 1 smoka 2 ,3 ,4 zabij orka x a potem y i c - a potem wielki
finał zabij smoka mega 5 !
faktycznie fabuła rozwinięta i obfitująca w nagłe zmiany - pewnie jak nas zabili :) - wilekie
zło i smoku poraz xxx


Problem w tym że bramy ciągle tak samo się zamykało:) nuda nic więcej.. A kjażdego smoka inaczej, inna rozmowa z każdym, inne orki z róznych miejscach itp, różnorodność przy banalnych zadaniach:)
Zamykanie bram takie same tak samo wyglądające tak samo.. NUDA!:)
Fabuła nie musi być super oryginalna ale sposoby jej wykonani już lepiej by były różnorodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować