Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

Oblivion za fajną fabułę :)Oraz grafikę (co prawda G3 też będzie miał taką) ale animacja np. jak zabiłem wilka a byłem na górze , odrzuciło go i tak fajnie sie sturlał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2006 o 13:29, Pajonk78 napisał:

tej serii. Co ciekawe: mam znajomego, który Morrowinda przeszedł chyba z 5 razy robiąc
wszystko co tylko mógł, oczywiście napalił się na część IV i... wywalił ją z dysku po 2 dniach
grania, przy okazji wsytawiając grę na aukcję oraz narzekając na zmarnowaną kasę. Ot taka gra
zrobiona raczej dla pokazania super grafy, niż dla czegoś więcej co nie pozwala oderwać się
od monitora, nawet na załatwienie potrzeb fizjologicznych.


cóż w moim przypadku było odwrotnie Morrowinda nie mogłem strawic a w Obliviona gra się świetnie więc to kwestia gustu raczej a nie samej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą dla mnie morrowind to....gra dobra...z wielu powodów. Może najważniejszym z nich było to że grać w nią zaczełem 2 lata temu, kiedy miałem już skończone całego Gothica 2 i NC, dlatego grafa nie zachwycała, wogóle jakaś fabuła tam była???, pomysły kiepskie...;/
A Oblivion przeciwnie, jak dla mnie b. dobra fabuła, świetna grafa, dosyć ciekawe zadania i duuuży świat, choć na świat w morrowindzie też nie można narzekać...lecz tam bardzo łatwo można się zgubić, jest wiele gór przez które nie wiadomo jak się przedostać i wogóle nieciekawe mapki...;/ Fajny pomysł w Obku to też ta "teleportacja" pomiędzy miejscami, stworzyli ją napewno dlatego gdyż kto by chciał taki duży świat przemierzać???!!! Na mapce są oznaczone miejsca gdzie byłeś, różne jaskinie itp. czego w morrowindzie nie było...;] Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak nażekacie na kompas???!!! Dla mnie GRA OK!!! 10/10!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W morrowidzie nie mogłem znaleźć tego czegoś - jakoś w klimat nie mogłę się wbić - w oblivionie od razu mnie wciągło
a co do porównania seri Gothic i elder scroll - to jak dla mnie nie ma sensu bo choć podobnie wyglądające gry to jednak inne - Gothic jest raczej na walkę nastawiony (bardziej zręcznościowy)
Ale i w Gothica i Obliviona gra się dobrze - ja nie porównuję tych gier tym bardziej do G3 o którym pojęcia nie mam bo nie grałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież te gry są takie same ???
Róznią się tylko widokiem, ale w oblivionie przecież też możesz mieć widok tpp....;]
Jak dla mnie, gry bardzo do siebie podobne... W oby dwuch grach chodzi o to samo, wypełnianie zadań głównych i pobocznych, zdobywanie doświadczenie, badanie terenu i....walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 14:23, kuko7 napisał:

Przecież te gry są takie same ???
Róznią się tylko widokiem, ale w oblivionie przecież też możesz mieć widok tpp....;]
Jak dla mnie, gry bardzo do siebie podobne... W oby dwuch grach chodzi o to samo, wypełnianie
zadań głównych i pobocznych, zdobywanie doświadczenie, badanie terenu i....walkę.


źle mnie zrozumiałeś - pisałem że gry podobnie wyglądają ale są inne
tak jak pisałem jak dla mnie Gothic jest bardziej nastawiony na walkę - prawie wszystkie quest to walka czyli zabij to czy tamto a w Oblivionie są takżę questy w których nie ma rozlewu krwi itd i trzeba czasem pomyśleć i pokombinować a nie tylko iść do punktu a. i zabić przeciwnika x.
to tak jak byś porównywał Diablo 2 do Baldurs Gate 2, podobnie wyglądają (rzut izometryczny ) ale merytorycznie to inne gry. Gothic to taka bardziej rombanka (b.dobra swiją drogą) i gra nastawiona bardziej na akcje , Oblivion natomiast ma nieco inna mechanikę rozgrywki i nie wszystkie towje działania muszą kończyć się na machaniu mieczem czy rzucaniem fireballi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w grach RPG właśnie o walkę chodzi, dlatego zdobywasz poziomy i umiejętności...W Obku podoobało mi się gildia złodziei gdzie często trzeba było coś kraść i otwierać zamki wytrychem... Bardzo ciekawe były też misje zlecane przez Nocne Bractwo(czy jakoś tak)...poprostu było to coś innego niż we wszystkich grach RPG... Tak masz rację w Gothicu nie było takich zadań...;] Wszystkie opierały się na walkach, ale i tak serię Gothic uważam za lepszą od serii morrowinda i obka...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 15:03, marcin1930 napisał:

Jak dla mnie po przeczytaniu waszych tekstow i przeczytaniu recenzji G3 i zagraniu w Obliviona,
daje 1:1 dla obu gier ;)


A gdzie czytałeś recke Gothica 3, czy to była tylko zapowiedź???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu seria Gothic nie podoba mi się tak jak TES. Wiadomo, że w Gothic''u będzie mniejszy świat, mniej NPC''ów i do tego ta postać taka dziwna jest :P.

PS: Poza tym Morrowind był o wiele razy lepszy od Gothica II, w którym wielkość świata była śmiesznie mała przy Morku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 17:43, kamceg napisał:

i to do tego stopnia, że nawet nie chce Gothica III kupować. :)

No a jak i wogóle nie chce się na wymagania GothicaIII patrzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 14:59, kuko7 napisał:

Ale przecież w grach RPG właśnie o walkę chodzi, dlatego zdobywasz poziomy i umiejętności...


I tu się grubo mylisz. W RPG (ang. zabawa w odgrywanie roli) chodzi głównie o to, żeby jak najlepiej odegrać i wczuć się w swojego bohatera (czy to właśnie rąbiąc wszystko i wszystkich, czy też wykonując zadania lub robiąc cokolwiek ci się zachce) i myślę, że seria TES oddaje to lepiej niż Gothic. To w Hack & Slash najważniejsza jest walka (do takich zaliczam Gothica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 18:08, Macios napisał:

> Ale przecież w grach RPG właśnie o walkę chodzi, dlatego zdobywasz poziomy i umiejętności...

I tu się grubo mylisz. W RPG (ang. zabawa w odgrywanie roli) chodzi głównie o to, żeby jak
najlepiej odegrać i wczuć się w swojego bohatera (czy to właśnie rąbiąc wszystko i wszystkich,
czy też wykonując zadania lub robiąc cokolwiek ci się zachce) i myślę, że seria TES oddaje
to lepiej niż Gothic. To w Hack & Slash najważniejsza jest walka (do takich zaliczam Gothica).


Dobra a chcesz takiego RPG że nie walczysz i tylko chodzisz szukasz przedmiotów...czyli przygodówkę...Przecież to jest wiadome że najważniejszym elementem w Obku albo Gothicu lub innym Rpg jest WALKA!!! Jak byś przeszedł grę bez walki? Przecież to jest główny element gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 17:46, kamceg napisał:

Po prostu seria Gothic nie podoba mi się tak jak TES. Wiadomo, że w Gothic''u będzie mniejszy
świat, mniej NPC''ów i do tego ta postać taka dziwna jest :P.

PS: Poza tym Morrowind był o wiele razy lepszy od Gothica II, w którym wielkość świata była
śmiesznie mała przy Morku.


Dobra ale mi się jakoś nie chciało chodzić po tym świecie Morrowinda bo poprostu był stworzony nieciekawie!!! I jeszcze te góry...o boże...Wiem że jest o wiele większy świat (ale nie aż tak dużo jakby wziąść pod uwagę Górniczą Dolinę, albo tą wyspę z Gothica NK), jest więcej NPC''ów, ale jakoś nie mogłem w nią grać z taką radochą jak w Gothica...Nie mówię że gra jest zła bo moim zdaniem zasługuje na conajmniej 8/10...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, żeby w ogóle nie było walki, tylko żeby była na 2 planie. W RPG''ach komputerowych walka najczęściej jest ich głównym elementem, ale już w RPG''ach "papierowych" np. Warhammer walka nie jest tak ważna. Swoją drogą zagrałbym w RPG, w którym walka ograniczona jest do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 18:26, Macios napisał:

Nie chodzi mi o to, żeby w ogóle nie było walki, tylko żeby była na 2 planie. W RPG''ach komputerowych
walka najczęściej jest ich głównym elementem, ale już w RPG''ach "papierowych" np. Warhammer
walka nie jest tak ważna. Swoją drogą zagrałbym w RPG, w którym walka ograniczona jest do minimum.


Wow, to chyba większości graczy by się nie spodobało (i mi też)... Dla mnie walka to główny element w RPG.
Nie wyobrażam sobie RPG bez walki...to musi być strassznie nudne...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować