Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

W sumie to trudno ocenić co jest lepsze bo Oblivion już został przez graczy zjedzony a Gothic III jeszcze nie wyszedł ( co niedługo się zmieni ). Oczywiście dla mnie zawsze wyżej będzie Oblivion ale z perspektywy recenzenta to te gry prezentuja podobny poziom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale tak prawdę mówiąc nie musiałeś zamykać wszytkich bram żeby główny wątek skończyć. Ja zamknąłem 5 i mi to jakoś starczyło... A tak wogóle każdy jak mówi o fabule to mówi o tym cholernym zamykaniu bram! Przecież to jest tylko jedno zadanie poboczne!!!!! Że wszędzie metoda zamykania jest taka sama to tylko mały (niewiem jak to można nazwać - błąd, niesmaczek?). Nie można narzekać na różnorodność potworów, ale umieszczenie ich w świecie było trochę do bani, gdyż musiałeś przejść naprawdę spory kawał, aby znaleźć je. Większość też narzeka na lvl! Czemu co Wam się tam nie podobało???!!! Dla mnie w lvl i zdobywaniu ich było wszystko OK! Może wolicie te z Gothica?! Albo że poziom stworów rośnie wraz z poziomem bohatera!
Chcielibyście na konćy gry spotkać niedzwiedzia i zabić go jednym uderzeniem miecza? Albo na samym początku spotkać niedźwiedzia i mieć zupełnie odwrotnie?! Dlatego siła i wytrzymałość stworów musi rosnąć! Nie podobała Wam się tam fabuła...tak jak już scott mówił wolicie tą z Gothica? Porównajcie je... i która wydaje się Wam bardziej prymitywna??? Maciomaniak powiedz na jakich detalach grałeś (ale tak szczerze), bo w Oblivionie była według mnie najlepsza grafa we wszystkich grach które wyszły...i nie wiem czemu twierdzisz że grafa nie jest nadzwyczajna...
Acha, najeżdżacie również na walkę! Co Wam się w niej niepodobało??? Może wolicie tą z Gothica gdzie tylko na ślepo walisz mieczem? Tu przynajmniej jest blok i ogłuszanie...czyli walka jest bardziej realsityczna! Oczywiście questy poboczne też ciekawsze niż w Gothicu 2...;]
Oczywiście nie mówię że Gothic był zły, bo jak na tamte czasu był wyśmienity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Nie podobała Wam się tam fabuła...tak jak już scott mówił wolicie tą z
Gothica? Porównajcie je... i która wydaje się Wam bardziej prymitywna???

Hmm... Pokonaj wielkie złe demony i zamknij piekło!!!
Wydostań się z kolinii karnej, zbadaj tajemnicę magicznej bariery i znajdź swoje miejsce wśród skazańców. (że nie wspomnę o tym, że w grze występują zwroty akcji, które naprawdę ZASKAKUJĄ)
Jak by nie było, bardziej szablonowa i przytępa jest fabuła obka. W Gothicu jest świerzość, pomysł, jakaś tajemnica, za to w obku kawa na ławę. Zdobądź amulet królów!

Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Acha, najeżdżacie również na walkę! Co Wam się w niej niepodobało??? Może wolicie tą z Gothica
gdzie tylko na ślepo walisz mieczem?

Kto wali ślepo, ten wali ślepo ;]
Ja tam wolałem wyprowadzać w odpowiednich momentach kombinacje ciosów i mieć możliwość zrezygnowania z ich dalszego wykonywania w dowolnym momencie.

>Tu przynajmniej jest blok i ogłuszanie...
Uwielbiam ogłuszać przeciwników doskonale naostrzonym mieczem ^^
Pełen realizm, jak już się tego aspektu czepiamy.
Zwróć uwagę na animacje, na to jak bardzo postać się odsłania przy ciosach mieczem, na to jak fruwa pod sufit po niezbyt mocnych ciosach :/ Żenada.

>czyli walka jest

Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

bardziej realsityczna!

Uhm... Nie ;]

>Oczywiście questy poboczne też ciekawsze niż w Gothicu 2...;]
Może kilka, dreamworld amulet, a brush with death, czy misja z khajickimi proroctwami

Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Oczywiście nie mówię że Gothic był zły, bo jak na tamte czasu był wyśmienity.

I nie tylko na tamte. Na pewno nie dorównuje mu oblivion... i nie zanosi się, by dokonał tego Gothic 3... niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Dobra, ale tak prawdę mówiąc nie musiałeś zamykać wszytkich bram żeby główny wątek skończyć.
Ja zamknąłem 5 i mi to jakoś starczyło... A tak wogóle każdy jak mówi o fabule to mówi o tym
cholernym zamykaniu bram! Przecież to jest tylko jedno zadanie poboczne!!!!! Że wszędzie metoda
zamykania jest taka sama to tylko mały (niewiem jak to można nazwać - błąd, niesmaczek?).


Ale to jest tak czy siak i psuje zabaę;) irytujące i tyle, mnie zniechęcało!

Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Nie
można narzekać na różnorodność potworów, ale umieszczenie ich w świecie było trochę do bani,
gdyż musiałeś przejść naprawdę spory kawał, aby znaleźć je. Większość też narzeka na lvl! Czemu
co Wam się tam nie podobało???!!! Dla mnie w lvl i zdobywaniu ich było wszystko OK! Może wolicie
te z Gothica?! Albo że poziom stworów rośnie wraz z poziomem bohatera!


Dokładnie to że poziomek rośnie z poziomem bohatera!! Po prostu jest w gothicu lepszy w moim zdaniu!:) i tyle, bardziej mi to pasuje i jak widać innym też:) Choć oczywiście nie wszystkim! Lvl-scaling jest do bani!

Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Chcielibyście na konćy gry spotkać niedzwiedzia i zabić go jednym uderzeniem miecza? Albo na
samym początku spotkać niedźwiedzia i mieć zupełnie odwrotnie?! Dlatego siła i wytrzymałość
stworów musi rosnąć!


Przepraszam, ale wiadomo że jak jesteś niedoświadczony, słaby to misiek ci wpier..:) a jak potrenujesz itp to9 miśka pokanasz szybciej!:) Gdy uczysz się walczyć to walka będie łatwiejsza, gdy masz więcej siły itp!:) misiek nadal będzie tak samo silny jak przed twoim treningiem:) Wiesz na końcu gry będziesz mieć super iber przedmioty:) Najczęściej magiczne więc czemu nie?:) W końcu będę przypakowany! Jak na początku idziesz z kijem na misia to on ci da baty, jak poduczysz sie walki i zdobędiesz lepszy oręż to oczyw3iste że będziesz szybciej micha bić!:)
A w obku? misiek będzie silny i silniejszy i silniejszy bo ty będziesz.. przecież to nienormalne! Szczura zabijesz dwuręcznym młotem 3 strzałami (zależy jaki poziomik trudności) by potem 5 lvl-i później znów go bić tak samo mimo że masz lepszy młot i więcej siły, lepswzą technikę itp:) W obku misio obojętnie czy będziesz pół-bogiem czy zwykłym zjadaczem chleba będzie silny i silniejszy bo ty przypakowałeśto on też:)

Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Nie podobała Wam się tam fabuła...tak jak już scott mówił wolicie tą z
Gothica? Porównajcie je... i która wydaje się Wam bardziej prymitywna???


Prymitywna? Cóż ta obkowa jest nudna, mnie strasznie nudziła! Gothic nadal jest bardziej różnorodny!:) A bramy to przykład tylko tego że obek miejscami jest zbyt bardzo powtarzalny!

Dnia 31.10.2006 o 19:42, kuko7 napisał:

Acha, najeżdżacie również na walkę! Co Wam się w niej niepodobało??? Może wolicie tą z Gothica
gdzie tylko na ślepo walisz mieczem? Tu przynajmniej jest blok i ogłuszanie...czyli walka jest
bardziej realsityczna!


Cóż w gohicu nigdy nie waliłem na ślepo mieczem:) zawsze w coś celowałem, kogoś z kim walczyłem, to w obku walisz i machasz mieczem jak cepem!:) I niestety nie jest nadzwyczajna, nie musi być relaistyczna do bólu ma sprawiać frajdę, a takową fraję bardziej sprawiały i nadal sprawiają mi walki w gothicu:)

Ps. Za wszelkie literówki przepraszam, ale piszę na szybko bo znikam a chciałem odpisać:) Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się już z Wami kłócił i pisał tego samego wciąż w kółko...
Po prostu są i zwolennicy Obka, jak i też "przeciwnicy"...
Każdy ma swoje zdanie i niech już tak zostanie...;]
OBLIVION 9+/10!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 20:33, kuko7 napisał:

Nie będę się już z Wami kłócił i pisał tego samego wciąż w kółko...


Czy jesteśmyt aż tak okropni że nie chcemy się dać przekonać? Czy po prostu mamy lepsze argumenty?:):):) żarcik!:)
A kto tu sie kłóci? Wymiana poglądów nic więcej:) Pełna kulturka!:) Przecież każdy może miec swoje zdanie;)

Dnia 31.10.2006 o 20:33, kuko7 napisał:

Po prostu są i zwolennicy Obka, jak i też "przeciwnicy"...


Tak było i będzie!:)

Dnia 31.10.2006 o 20:33, kuko7 napisał:

Każdy ma swoje zdanie i niech już tak zostanie...;]
OBLIVION 9+/10!!!


OBLIVION 6/10:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obek 8+,bylo by 9 ale wiadomo lvl scaling :(
A mod OOO 10!!!!!!!!POLECAM jest po prostu BOSKI oby oficjalny dodatek do Obka zaczerpnal troche z tego modzika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 18:28, owczar4 napisał:

Dla mnie obek 8+,bylo by 9 ale wiadomo lvl scaling :(
A mod OOO 10!!!!!!!!POLECAM jest po prostu BOSKI oby oficjalny dodatek do Obka zaczerpnal troche
z tego modzika :)


A tak właściwie co tak dokładnie ten MOD oferuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 18:29, kuko7 napisał:

> Dla mnie obek 8+,bylo by 9 ale wiadomo lvl scaling :(
> A mod OOO 10!!!!!!!!POLECAM jest po prostu BOSKI oby oficjalny dodatek do Obka zaczerpnal
troche
> z tego modzika :)

A tak właściwie co tak dokładnie ten MOD oferuje???

o Dzisys ogladnij sobie najlepiej filmik:)
BBBAAAAAAARRRRRDDDDZZZZOoooo duzo nowych broni,pancerzy,prrzedmiotow nowe potwory.Brak lvl scalingu
ale uprzedzam mod dla doswiadczonych postaci!!!rozwiazania wziete z morka np:polapki w zamkach,niewolnicy.
Mozna tez miec swojego zwierzaczka :). Np:taki szczur nie atakuje cie odrazu tylko jak jest chory albo ty zaatakujesz go pierwszy.Naprawde polecam! no ijeszcze mozna miec laske i np:miecz naraz!Wszystko zrobione bardzo profesionalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jedno jest pewne, Gothic 2 (+Noc Kruka) był, jest i pewnie jeszcze długo będzie jedną z najlepszych gier z gatunku i mam tylko nadzieję, że Gothic 3 nie będzie gorszy, a zapowiada się, że może być sporo lepszy od swojego poprzednika

co do Obliviona to gra jest na prawdę bardzo dobra, co prawda nie byłem w stanie zobaczyć jej większości możliwości graficznych (gra mi chodziła na najniższych ustawieniach, a jak próbowałem włączyć rozdzielczość 800:600 to mi chodziła normalnie, ale się po pół godzinie wysypywała), ale i tak pod tym względem robiła wrażenie. Jeśli chodzi o wzrost poziomu wrogów wraz ze wzrostem naszych umiejętności to sądzę, że twórcy gry trochę przegieli. Jeśłi chodzi o początek gry to jest to jak najbardziej uzasadnione i bardzo mi to odpowiadało, jest jednak pewne ale... wzrost wrogów nie powinien odbywać się właściwie równolegle do naszego wzrostu, chodzi mi o to, że mimo iż zdobywaliśmy lepsze czary (grałem magiem), które pochłaniały coraz więcej many (której ostatecznie i tak mam za mało na niektóre czary) a i tak trzeba było wystrzelić praktycznie tyle samo razy kulę ognia czy co tam kto miał, co wcześniej. moim zdaniem powinno być tak, że potwory powinny być i owszem coraz silniejsze, ale tylko do pewnego momenty, później powinniśmy je coraz bardziej odstawiać, a jedynie co któryś (lub jakiś specyficzny) potwór powinien nam robić poważniejsze problemy.
mimo wszystko jednak podobało mi się to z tego względu, że pomimo 33 poziomu musiałem cały czas być czujny i walczyć cały czas na co najmniej 90% możliwości, aby wyjść z walki bez szwanku.
w Oblivionie podobał mi się też bardzo motyw z wampiryzmem, trochę momentami było to męczące jak żadnego "posiłku" w pobliżu nie było, ale nie uwieżycie jak szybko biegał, jak w środku pustkowia, w samo południe nagle mój bohater sobie uświadomił, że jest głodny :) a jaką czuł(em) ulgę jak znalazł się np. w jakiejś jaskini. co do bram piekieł, to ja osobiście zamknąłem tylko te, które musiałem i przecież nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba zamknąć wszystkie, aczkolwiek niektóre kule były na prawdę interesujące i mogły w bardzo interesujący sposób zmienić nasze obranie :)

jeśłi chodzi o porównanie obu gier to Gothic 2 dostaje odemnie 9+ (jest za krutka na dzisiejsze czasy)
Oblivion 9 (za duże wymagania sprzętowe jak na przeciętnego gracza, wzrost poziomu wrogów zbyt równoległy, mało urozmaicone sprzęty i czary - tzn jest ich dość sporo, ale np. często miecze, które znajdujemy często nie nadają się do krojenia wędliny co dopiero mówić o walce, a ubrania mają śmieszne bonusy)

p.s. sorki, że się tyle rozpisałem, ale tak jakoś wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż tak jak przewidywałem ,Oblivion jest gorszy od Gothica 3... świat ma duży ale strasznie monotonny ,i jeszcze to cholerne skalowanie się siły potworów do poziomu bohatera... bleee ,plusem na korzyść Obka są "nieco" niższe wymagania sprzętowe ,natomiast Gothic 3 ma nieco mniejszy świat ale za to jaki! Obek wydłużony na siłe ,a Gothic ciekawy od początku do samego końca, ,zresztą na tej samej zasadzie można porównać poprzednie części Gothica do Morrowinda ,ile jest osób które ukończyły Gothica II czy chociażby I ? a ile takich co ukończyły Morka? ile razy? no właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 17:41, Ponet napisał:

no cóż tak jak przewidywałem ,Oblivion jest gorszy od Gothica 3... świat ma duży ale strasznie
monotonny ,i jeszcze to cholerne skalowanie się siły potworów do poziomu bohatera... bleee
,plusem na korzyść Obka są "nieco" niższe wymagania sprzętowe ,natomiast Gothic 3 ma nieco
mniejszy świat ale za to jaki! Obek wydłużony na siłe ,a Gothic ciekawy od początku do samego
końca, ,zresztą na tej samej zasadzie można porównać poprzednie części Gothica do Morrowinda
,ile jest osób które ukończyły Gothica II czy chociażby I ? a ile takich co ukończyły Morka?
ile razy? no właśnie...


Dokładnie, w Gothicu na każdym kroku są jakieś atrakcje, żadnych pustych, monotonnych ścieżek. Gdyby "wyciąć"
z Obliviona takie krajobrazy, na których niczego nie ma, to świat byłby dużo mniejszy niż w Gothicu.
Chociaż zauważyłem, ze Gothic 3 niebezpiecznie zbliża sie do granicy monotonii (np. dość podobne wioski, dachy budynków, wszędzie te same beczki, skrzynie, worki, itp. oraz znacznie większe lokacje, np. jaskinie, łąki, pustynie, na których rzadziej niż w poprzednich częściach cyklu błąkają sie potwory, czy npc-ty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale te krajobrazy czynią z Obka najpiękniejszą grę, więc po co je wycinać?
A poza tym jeszcze setki różnych fortów, jaskiń, ruin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 16:40, kamceg napisał:

Ale te krajobrazy czynią z Obka najpiękniejszą grę, więc po co je wycinać?
A poza tym jeszcze setki różnych fortów, jaskiń, ruin.


No właśnie setki . Jaskinie, forty, ruiny, często zrobione z tych samych "klocków" ,dlatego później człowiek cały czas ma wrażenie "...cholera, ja tu już chyba kiedyś byłem..." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, konstrukcja bodobna ale tak samo jak z Daggerfallem: wszystko było wtórne ale w takiej ilości, że się na to specjalnie uwagi nie zwracało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 15:22, Vroo napisał:

Chociaż zauważyłem, ze Gothic 3 niebezpiecznie zbliża sie do granicy monotonii (np. dość podobne
wioski, dachy budynków, wszędzie te same beczki, skrzynie, worki...


hehe... no trudno by bylo, zeby byly inne beczki i worki. Beczka to beczka. Worek to worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność i z obkiem i z Gothicem 3. W oba grałem na min detalach i bardzo krotko ale powiem tak : Obek na min detalach wprost odstrasza gracza ( Ten jasny ekran... nawet w lochach jest tak jasno jak na powierzchni ) ale jest lepiej zoptymalizowany niż Gothic. Z kolei ten na minimalnych nie odstrasza gracza ale tnie się o wiele bardziej niż obek. Nooo i jestem fanem gry pirani więc dodatkowo ma u mnie + 1.

Resumując : Obek 1( 2 jak jesteś fanem ) punkt i Gothic 1 ( 2 jak jesteś fanem a 3 jak masz wypasionego kompa ) punkt. Jeżeli nie jesteś fanem żadnej z tych gier to kupuj obka ( Chyba, że masz supermaszyne )

Sorry za wszystkie będy ( Jak są ) ale padła mi autokorekrta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w TES:IV Oblivion więc możecie się ze mną nie zgadzać ale ja grając w Gothica 3 ( jak i w każdą część Gothica ) byłem oczarowny grą. Nawet na najmniejszych detalach ( bo mam słabego kompa ) to uważam że Gothic 3 jest po prostu piękny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2006 o 21:54, sand napisał:

hehe... no trudno by bylo, zeby byly inne beczki i worki. Beczka to beczka. Worek to worek.


Tak? A moze w realnym swiecie kazdy worek ma ten kształt, wielkośc i kolor? Nie sądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować