Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

"Bezi" ;-). BTW to lubię każdą serię i każdego bohatera, ale Beziego nie przełknę. Ale ma za to fajny głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się z Tobą zgadzam. Popieram wszystkie trzy punkty i dodam jeszcze coś od siebie.

1. Oblivion ma lepszą grafikę na full detalach niż Gothic 3 na full detalach.
2. Lepszy system fizyki jest w Oblivionie.
3. Dowolnośc w tworzeniu własnej posatci - rozwój jest kapitalnie zrobiony, nie to co w Gothicu. Tam rozwijanie postaci wygląda po prostu śmiesznie ubogo.
4. Oblivion robi lepsze ogólne wrażenie - jak dla mnie.

Moja ocena dla obliviona to 10/10
Natomiast dla Gothica 3 mocne 9/10

Obie gry są wspaniałe, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby jedna była wspanialsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2007 o 18:25, kamceg napisał:

1. Oblivion ma lepszą grafikę na full detalach niż Gothic 3 na full detalach.


Tego jednak nie mogę poczuć - mój sprzęt jest nieco za słaby

Dnia 08.02.2007 o 18:25, kamceg napisał:

2. Lepszy system fizyki jest w Oblivionie.


Z tym w pełni się zgadzam. Wystarczy świetny czar i jadalnia w zamku by się przekonać

Dnia 08.02.2007 o 18:25, kamceg napisał:

3. Dowolnośc w tworzeniu własnej posatci - rozwój jest kapitalnie zrobiony, nie to co w Gothicu.


Można stworzyć postać o wielu profesjach. Może być każdym: wojownikiem, magiem, łowcą, zabójcą - albo wszystkim na raz!

Dnia 08.02.2007 o 18:25, kamceg napisał:

4. Oblivion robi lepsze ogólne wrażenie - jak dla mnie.


Dla mnie też. Nie żałuję ani jednego grosza z tych 140 złotych.

Dnia 08.02.2007 o 18:25, kamceg napisał:


Obie gry są wspaniałe, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby jedna była wspanialsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 18:29, Adamzzz napisał:

> 2. Lepszy system fizyki jest w Oblivionie.

Z tym w pełni się zgadzam. Wystarczy świetny czar i jadalnia w zamku by się przekonać


Ta nie ma to jak telekineza albo lot wilka który dostanie młotem :)

Dnia 08.02.2007 o 18:29, Adamzzz napisał:

> 3. Dowolnośc w tworzeniu własnej posatci - rozwój jest kapitalnie zrobiony, nie to co
w Gothicu.

Można stworzyć postać o wielu profesjach. Może być każdym: wojownikiem, magiem, łowcą, zabójcą
- albo wszystkim na raz!


No własnie, w G3 postac z wileoma profesjami jest postacią słabą i ma problemy z trudniejszymi przeciwnikami

Dnia 08.02.2007 o 18:29, Adamzzz napisał:

> 4. Oblivion robi lepsze ogólne wrażenie - jak dla mnie.

Dla mnie też. Nie żałuję ani jednego grosza z tych 140 złotych.


Ja też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę.....Mam dylemat! Nie wiem co kupić: G3 czy Obka..../ Jest tu ktoś, kto przeszedl obydwie gry i może mi pomóc w wyborze??>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(odp.równierz na wcześniejsze posty)
Obek ma faktycznie większą mozliwości wyboru postaci i profesij(jednym sie to podoba a innym nie.). Ale właśnie to że można być wszystkim jest nienaturalne. Fizyką się zgodzę.Z tą grafą bym się niezgodził. Gothic ma rozleglejszy świat, w oblivionie niepodobają mi sie jaskinie, każda wygląda prawie tak samo. Bardzo fajnie wyglądają w Gothicu lasy, nie mówie że w Oblivionie wypadją źle, lecz w G3 bardziej przypadły mi do gustu są bardziej naturalne.
Jak dla mie: Gothic3 9/10 Oblivion 9/10. Ogólnie polecam obydwie gry, kupisz Obliviona niepożałujesz, kupisz Gothica równierz niepożałujesz. A która gra jest lepsza, to musisz rozsądzić sam bo to zależy od gustu gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 12:36, Mikex napisał:

Kurczę.....Mam dylemat! Nie wiem co kupić: G3 czy Obka..../ Jest tu ktoś, kto przeszedl obydwie
gry i może mi pomóc w wyborze??>

No jak co kupić?! Obliviona!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 13:00, emo89 napisał:

> Kurczę.....Mam dylemat! Nie wiem co kupić: G3 czy Obka..../ Jest tu ktoś, kto przeszedl
obydwie
> gry i może mi pomóc w wyborze??>
No jak co kupić?! Obliviona!!!


:D Szczera odpowiedź:D A jeśli chodzi o zawartość pudełka z Obkiem, to co w nim znajdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 13:04, Mikex napisał:

> > Kurczę.....Mam dylemat! Nie wiem co kupić: G3 czy Obka..../ Jest tu ktoś, kto przeszedl

> obydwie
> > gry i może mi pomóc w wyborze??>
> No jak co kupić?! Obliviona!!!

:D Szczera odpowiedź:D A jeśli chodzi o zawartość pudełka z Obkiem, to co w nim znajdę?

płytkę dvd z grą + płytkę z polonizacją i patchem + instrukcja + poradnik 256 stron chyba (serwisu gry-online) i książeczka opisująca świat kilkadziesiąt stron - to przynajmniej ja znalazłem acha i mapa świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 12:36, Mikex napisał:

Kurczę.....Mam dylemat! Nie wiem co kupić: G3 czy Obka..../ Jest tu ktoś, kto przeszedl obydwie
gry i może mi pomóc w wyborze??>

Wydaje mi się że zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup Obliviona. Lepszy, bardziej rozległy świat, ciekawsze questy, bardziej realistyczna grafika i AI. Gothic 3 to dobra gra ale Obliivion jest bez porównania lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 13:05, Mikex napisał:

/.../

Najlepiej kupie i to i to:D Będę miał w co grać:P


Faktycznie obie gry są świetnymi RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 23.02.2007 o 10:53, Matt Buckner napisał:

Faktycznie obie gry są świetnymi RPG.


Zgadzam się, tylko że ja planuje jeszcze zakup TDU, więc będę musiał zacisnąć pasa:D

PS Dzięki za tak duży odzew i rady!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:52, Matt Buckner napisał:

> Kurczę.....Mam dylemat! Nie wiem co kupić: G3 czy Obka..../ Jest tu ktoś, kto przeszedl
obydwie
> gry i może mi pomóc w wyborze??>
Wydaje mi się że zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup Obliviona. Lepszy, bardziej rozległy
świat, ciekawsze questy, bardziej realistyczna grafika i AI. Gothic 3 to dobra gra ale Obliivion
jest bez porównania lepszy.


Z tą grafiką sie niezgodzę, tak samo z ciekawością questów, oraz rozleglejszym światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 19:13, stanlee napisał:

> > Kurczę.....Mam dylemat! Nie wiem co kupić: G3 czy Obka..../ Jest tu ktoś, kto przeszedl

> obydwie
> > gry i może mi pomóc w wyborze??>
> Wydaje mi się że zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup Obliviona. Lepszy, bardziej rozległy

> świat, ciekawsze questy, bardziej realistyczna grafika i AI. Gothic 3 to dobra gra ale
Obliivion
> jest bez porównania lepszy.

Z tą grafiką sie niezgodzę, tak samo z ciekawością questów, oraz rozleglejszym światem.

Jak widzę bardziej podoba Ci się Gothic 3.AJ uważam jednak że Oblivion jest gra lepszą i ciekawszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie obie gry są spoko, ale Oblivion ma lepszy świat, bo jest jakiś "żywszy". Oczywiście TES przewyższa Gothica grafiką, muzyką. Ogólnie to lepszy RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 19:29, PREDATOR X napisał:

Co wy gadacie ??? Gothic rządzi pod kazdym względem. Mam obie gry i wiem co mówie. odp. równierz na wcześniejsze posty.


Też mam obydwie, sądze że każda ma dobre i złe strony. W Gothicu np. grafika wydaje mi sie bardziej realistyczna (fauna i flora w szczególności), nie wiem dokładnie, lecz świat równierz wydaje mi się większy(ale mogę się mylić), co do questów to w sumie obydwie gry mają ciekawsze i nudniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 20:01, stanlee napisał:

> Co wy gadacie ??? Gothic rządzi pod kazdym względem. Mam obie gry i wiem co mówie. odp.
równierz na wcześniejsze posty.

Też mam obydwie, sądze że każda ma dobre i złe strony. W Gothicu np. grafika wydaje mi sie
bardziej realistyczna (fauna i flora w szczególności), nie wiem dokładnie, lecz świat równierz
wydaje mi się większy(ale mogę się mylić), co do questów to w sumie obydwie gry mają ciekawsze
i nudniejsze .


Zgadzam sie z tobą. I musze sprostowac że moja opinia może być mało obiektywna bo kiedy pierwszy raz ujrzałem Gothica (1) zakochałem sie w nim na amen. ("jedynke" skończyłóem 13 razy, "dwójke" 8 razy, Noc Kruka 6 razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować