Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2006 o 19:43, Tomek1990 napisał:

Na tych screenach Oblivion wygląda ładnie, ale ja widzialem w grze ladniejsze miejsca(np. widok
ze wzgórza, gdzie jest Udyrfrykte Matron, albo niektóre miejsca z wodospadami)

Noto daje pare sceenshotuw z wzgórza <ładniejsze widzałem w 2004r.
nie napisałez gdzie jest wodospad,
niezamierzam zasmiecac tego tematu to przestaje juz dawać sceenshoty


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 19:31, IMPERATOR1990 napisał:

> Bo akurat to które pokazales nie naleza do najladniejszych...i nie chodzi mi o to ze grafika

> w Oblivionie jest brzydka ale te screeny nie naleza do najladniejszych...:)
Owszem sceenshoty kture dałem nie są doskonałe ale niesą brzydkie !
i możesz jus przestac mi piszać takie texty :

Ok te sa juz spoko. chyba mnie dalej nie rozumiesz...Grafika z Obliviona wyglada fajnie a nawet bardzo fajnie (szczególnie niektóre miejsca) a zreszta w kazdej grze sa miejsca ładniejsze i mniej ladne...:) a napisalem ze bardziej podobaja mi sie screeny z Gothica! jak bym miał wybierac to własnie gothica bo jesli beda takie widoki jak w zapowiedziach Gothic III bedzie mial najlepsza grafike z gier cRPG!!

Dnia 22.08.2006 o 19:31, IMPERATOR1990 napisał:

> > Nie powiem grafika Obliviona podoba mi sie ale w porównaniu z Gothic III nie ma szans

> porównaj
> > sobie co ty dałeś z Obliviona do tego co dał kamil.sk !!!!I CO WIDZISZ TĘ RÓŻNICE!!!
Niepytałem się czy grafika z Gothic 3 jest lepsza od Obliviona^^^^^^^^^^^^^^^^^^

i tu masz troszke ładniejsze sceenshoty z Obliviona !! wystarczy ?
czy znuw napiszesz że są brzydkie ?
jak tak to pokaz miejsce w Oblivionie na mapie gdzie są piękniejsze widoki
to tam pujde i zrobie pare sceenshotuw

ok nie tak nerwowo przeciez to tylko wymiana zdan miedzy fanami jednej i drógiej gry...kazdy ma swoje zdanie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 19:31, IMPERATOR1990 napisał:

> Bo akurat to które pokazales nie naleza do najladniejszych...i nie chodzi mi o to ze grafika

> w Oblivionie jest brzydka ale te screeny nie naleza do najladniejszych...:)
Owszem sceenshoty kture dałem nie są doskonałe ale niesą brzydkie !
i możesz jus przestac mi piszać takie texty :
> > Nie powiem grafika Obliviona podoba mi sie ale w porównaniu z Gothic III nie ma szans

> porównaj
> > sobie co ty dałeś z Obliviona do tego co dał kamil.sk !!!!I CO WIDZISZ TĘ RÓŻNICE!!!
Niepytałem się czy grafika z Gothic 3 jest lepsza od Obliviona^^^^^^^^^^^^^^^^^^

i tu masz troszke ładniejsze sceenshoty z Obliviona !! wystarczy ?
czy znuw napiszesz że są brzydkie ?
jak tak to pokaz miejsce w Oblivionie na mapie gdzie są piękniejsze widoki
to tam pujde i zrobie pare sceenshotuw

Prosze masz kilka screenów z Obliviona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam mówię, że Obliviona Gothic 3 nie przebije!!! Przecież nawet na trailerach widać że Gothic będzie mial gorszą grafikę. A nowy TES oprócz świetnej grafy ma jeszcze tętniący życiem świat, dobrą fabulę, od groma i ciut ciut rozbudowanych questów, pelno tajemnic i sekretów i ogromny obszar do zwiedzania. Oblivion wyznaczyl nowe standardy dla gier cRPG. To jest dopiero przelom. A z zapowiedzi Gothica wynika, że choć to będzie fajna gra to kolo Obliviona nawet stanąć nie będzie mogla ;). Choć gdyby się przed Oblivionem ukazala to może bym teraz inaczej pisal ale nie wyszla :(. (żeby nie byo jestem fanem TES- zawsze i wszędzie!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

A ja wam mówię, że Obliviona Gothic 3 nie przebije!!! Przecież nawet na trailerach widać że
Gothic będzie mial gorszą grafikę.

Grafika to nie wszytsko. A jakbys nie wiedział, to Gothic3 jest robiony włąsnie na silniku graficznym OBliviona.

>A nowy TES oprócz świetnej grafy ma jeszcze tętniący życiem

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

świat, dobrą fabulę, od groma i ciut ciut rozbudowanych questów, pelno tajemnic i sekretów

Gothic3 pod względem sekretów i pobocznych questów(ma być z 500 takich) będzie bezkonkurencyjny:)

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

Oblivion wyznaczyl nowe standardy dla gier cRPG.

A wymienisz je? Bo ja za grafika,i ciekawym sposobem uczenia się nowcyh zdolności(przyznawania punktów,itp.) nic niezwykłego nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

A ja wam mówię, że Obliviona Gothic 3 nie przebije!!! Przecież nawet na trailerach widać że
Gothic będzie mial gorszą grafikę.

Niektóre trailery Obka też piękne nie były, inne z kolei były podkolorowane... Po filmikach niczego nie da się zupełnie stwierdzić.
Mnie tam się taki wodospad w gothic 3 bardzo spodobał. Po screenach widać, że roślinność będzie umieszczona z sensem. Mam nadzieję, że to będzie taki sam przemyślany świat jak w Gothic 1 i 2. Mały, ale porządnie zaprojektowany. Przestrzenie w TES zawsze sprawiały wrażenie robionych na siłę. Po prostu nie da się mieć tylu dobrych pomysłów. Wielki świat to najczęściej pusty świat

>A nowy TES oprócz świetnej grafy ma jeszcze tętniący życiem

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

świat

Który jest porównywalny do tego w Gothic 2... zobaczymy jak będzie w części trzeciej

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

dobrą fabulę...

Miał Gothic 1, w przeciwieństwie do drugiej części, a także do obliviona (banał i szablon, aż głowa boli)... niestety nie mam podstaw, żeby spodziewać się lepszej fabuły po Gothic 3

>od groma i ciut ciut rozbudowanych questów
Ja wiem czy one takie rozbudowane :)
Na pewno jest kilka oryginalnych.
Niestety wszystkie questy zostały wsparte dziennikiem, którego celem jest całkowite wyeliminowanie myślenia z rozgrywki.

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

i ogromny obszar do zwiedzania.

Który jest powtarzalny i w miarę szybko staje się nudny

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

Oblivion wyznaczyl nowe standardy dla gier cRPG To jest dopiero
przelom

Przełomu nie ma żadnego. Jest trochę ulepszona grafa, to tyle

>A z zapowiedzi Gothica wynika, że choć to będzie fajna gra to kolo Obliviona nawet

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

stanąć nie będzie mogla ;)

Na pewno nie w roli masowego molocha, w którego zagrywać się będą wszystkie dzieciaki w szkole

Dnia 23.08.2006 o 14:32, emo89 napisał:

Choć gdyby się przed Oblivionem ukazala to może bym teraz inaczej
pisal ale nie wyszla :(

Tego nie wie nikt

>(żeby nie byo jestem fanem TES- zawsze i wszędzie!!!)
Szkoda, że nie mogę Ci udowodnić, że Gothic 3 będzie lepszy, bo sam wcale tego nie wiem... zobaczymy po premierze.
Wystarczy już, że od Obliviona lepszy jest Gothic 1... nie ma co dodatkowo maltretować biednych TES przy pomocy Gothic 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:42, Darkstar181 napisał:

Gothic3 pod względem sekretów i pobocznych questów(ma być z 500 takich) będzie bezkonkurencyjny:)


Wątpie, zreszta, skąd wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:47, Selv napisał:

> Gothic3 pod względem sekretów i pobocznych questów(ma być z 500 takich) będzie bezkonkurencyjny:)
Wątpie, zreszta, skąd wiesz?

Nie wie, ale jeśli Gothic 3 będzie jak części poprzednie, to nie ma co się o niego martwić.
Niektóre poboczne misje w obku były całkiem niezłe i nowatorskie, za to te w gothicu bardzo życiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2006 o 14:47, Selv napisał:

Wątpie, zreszta, skąd wiesz?

Tak sądze po poprzednich częściach gry,oraz po wywiadach na temat Gothic3. Cała seria charakteryzowała się dużą ilością zadań pobocznych,i nie były to jakieś zadania w stylu wyrżnięcia paru potworów,czy znalezienie artefaktów.Każde z zadań było inne. A sekretów w grze też było sporo.Poza tym twórcy mówili parę razy że questów bedzie sporo(potwierdzono niedawno że zadań pobocznych będzie 500) i będą niepowtarzalne(zwłaszcza że nie wszystkie będzie można przejść za jednym podejściem.wszystko zależy od gildii do których będziemy się przyłaczać.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:53, Darkstar181 napisał:

Tak sądze po poprzednich częściach gry,oraz po wywiadach na temat Gothic3. Cała seria charakteryzowała
się dużą ilością zadań pobocznych,i nie były to jakieś zadania w stylu wyrżnięcia paru potworów,czy
znalezienie artefaktów.Każde z zadań było inne. A sekretów w grze też było sporo.Poza tym twórcy
mówili parę razy że questów bedzie sporo(potwierdzono niedawno że zadań pobocznych będzie 500)
i będą niepowtarzalne(zwłaszcza że nie wszystkie będzie można przejść za jednym podejściem.wszystko
zależy od gildii do których będziemy się przyłaczać.)

Oby były, bo obkowy numer ze światem wewnątrz obrazu był niezły, tak samo jak wejście do snu jednego faceta... albo wypełnianie przepowiedni plemienia Khajitów (kupa śmiechu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po porzednich czesciach to ja bym się nie sugerował. W porównaniu do ilości zadań w TESie zawsze wypadało to biegnie. "Sporo" sekretów to chyba z innej gry Ci wpadło, Gotiki były pod tym względem bardzo ubogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:56, Selv napisał:

To po porzednich czesciach to ja bym się nie sugerował. W porównaniu do ilości zadań w TESie
zawsze wypadało to biegnie. "Sporo" sekretów to chyba z innej gry Ci wpadło, Gotiki były pod
tym względem bardzo ubogie.

Oo... tak myślisz? Chyba pierwsza część, bo w Gothic2 jest pełno różnych jaskiń, skrytek gdzie można coś ciekawego znaleźć... chybha ci się po prostu nie chciało zwiedzać świata,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:59, Darkstar181 napisał:

Oo... tak myślisz? Chyba pierwsza część, bo w Gothic2 jest pełno różnych jaskiń, skrytek gdzie
można coś ciekawego znaleźć... chybha ci się po prostu nie chciało zwiedzać świata,co?

Pewnie się przyzwyczaił, że poza ścieżką jest na ogół pustynia :)
W Gothic 2 było więcej sekretów na metr kwadratowy niż w obku..

Z resztą... mamy porównywać TES4 i Gothic3, a nie Gothic 2, czy Gothic 1

Ta dyskusja trochę mija się z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie, w Morku było duuużo więcej jaskiń czy miejsc w które można było zajżeć niż w g2.
Należe do bardzo dokładnych graczy i bardzo lubie sobie pozwiedzac, zawiedziłem cała mape w Morku i cała w Gothicu2 (1 zreszta też). Przy ilości jaksiń/ruin gothic wypada słabo. W Oblivionie jest igrom lokacji i ciekawy jestem czy Gothic3 to przebije, poki co nie przebił. Nie wiem o jakich to "sekretach" mówisz. Wyjątkowo sekretnyc bo jeszcze nieznanych =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:12, Selv napisał:

Co za brednie, w Morku było duuużo więcej jaskiń czy miejsc w które można było zajżeć niż w
g2.

Było więcej, bo i świat był większy

Szkoda, że te wszystkie miejsca wyglądały identycznie, lub prawie identycznie, poza tym rzadko zawierały coś naprawdę fajnego.

Dnia 23.08.2006 o 15:12, Selv napisał:

Należe do bardzo dokładnych graczy i bardzo lubie sobie pozwiedzac, zawiedziłem cała mape w
Morku i cała w Gothicu2 (1 zreszta też). Przy ilości jaksiń/ruin gothic wypada słabo.

Jak zajrzysz w każdy kąt, pod każdy krzaczek i wbijesz się tam, gdzie normalnie nikomu nie przyjdzie to do głowy , albo się powspinasz, to znajdziesz mnóstwo ukrytych rzeczy. Nawet jeśli dotrzesz do pustych miejsc, to często samo otoczenie jest na tyle ciekawe, że warto tam być.

>W Oblivionie

Dnia 23.08.2006 o 15:12, Selv napisał:

jest igrom lokacji i ciekawy jestem czy Gothic3 to przebije, poki co nie przebił.

Mam nadzieję, że wzorem poprzednich części Gothic, ilość przejdzie w jakość.
Po co robić 1000 jaskiń, skoro w każdej są takie same potwory, nawet układ korytarzy nie ulega znacznym zmianom.

Dnia 23.08.2006 o 15:12, Selv napisał:

o jakich to "sekretach" mówisz. Wyjątkowo sekretnyc bo jeszcze nieznanych =]

Bez obrazy, widocznie o zbyt sekretnych dla Ciebie, też nie widzę innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale te "dodatkowe" jaskinie w G tez nie były orginalne jesli chodzi o wygląd czy przeciwników, więc czepianie się o to nie wchodzi w gre. W G też te miejsca zadko zawierały coś fajnego, przewaznie rupiecie, troszke pieniadzy, butelki a raz na ruski rok broń która możmey mieć z innych miejsc/kupić w sklepie.
Wystarczy przejżeć byle jaką strone o G2 aby zobaczyć, że nie ma takiego nagromadzenia tych sekretów. Wyolbrzymianiu w porównaniach mówiimy stanowczo NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:29, Selv napisał:

Ale te "dodatkowe" jaskinie w G tez nie były orginalne jesli chodzi o wygląd czy przeciwników,

Na pewno były mniej powtarzalne niz w morku, czy oblivionie. Istoty jakie w nich umieszczano pasowały do miejsca, wszystko miało sens. Za to w Obku gdzie się nie wlazło, napotykało się to samo (zależnie od poziomu). Czy to elfickie ruiny, czy zatopiona grota na bagnach, czy to górska jakinia... wszędzie trolle... za to widok niedźwiedzia brunatnego biegającego po zalanej pieczarze i topiącego się po kilku sekundach (jak szczury i wilki) było po prostu śmieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:42, Darkstar181 napisał:

> Oblivion wyznaczyl nowe standardy dla gier cRPG.
A wymienisz je? Bo ja za grafika,i ciekawym sposobem uczenia się nowcyh zdolności(przyznawania
punktów,itp.) nic niezwykłego nie widziałem

Tak, mozna chyba powiedziec, ze Oblivion wyznaczyl nowe standardy. Po prostu obnizyl poprzeczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować