Zaloguj się, aby obserwować  
Dawidoskar

The Sims 3

569 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2009 o 19:51, RamiroPL napisał:

Co daje potrawa Ambrozja? Gdzie mogę znaleźć do niej składniki (rybę śmierci i owoc życia).?


Wygląda to tak,

Kwiat śmierci -0 trzeba znaleźć ja znalazłem go w tym dodatkowym mieście obok górnego stawu.. sam do niego podszedł i zebrał, mam na 8 ogrodnictwo, jego marzeniem jest wyhodowanie "doskonałego" kwiatu śmierci.. jeszcze mi się nie udało am jakość b. dobrą.

Ryba śmierci - możesz ją złowić w ww. mieście ale w tym łowisku po lewej na mapie, zanim to zrobisz musisz przeczytać o tym książkę, aby dowiedzieć się jaka przynęta jest najlepsza. no i łowić...

Daj znać co daje Ambrozją bo w takim wypadku brakuje mi tylko tej ryby :) a mam książke chyba taką nawet 870$ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiem że w pierwszej wypuszczonej pirackiej wersji simsów niektórzy mieli problem ze znikaniem simsów z dzielnicy, ale w kolejnej juz się to nie zdarzało jeśli rzeczywiście masz oryginał to spróbuj przeinstalować grę a i jeszcze jedno czy oni znikają na zawsze czy potem sie znowu pojawiają bo może chodzi tylko o kwestie tego że oni śpią i nie są dla Ciebie dostępni tudzież są w pracy czy gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 21:38, Bllu-Man napisał:

> Co daje potrawa Ambrozja? Gdzie mogę znaleźć do niej składniki (rybę śmierci i owoc
życia).?

Wygląda to tak,

Kwiat śmierci -0 trzeba znaleźć ja znalazłem go w tym dodatkowym mieście obok górnego
stawu.. sam do niego podszedł i zebrał, mam na 8 ogrodnictwo, jego marzeniem jest wyhodowanie
"doskonałego" kwiatu śmierci.. jeszcze mi się nie udało am jakość b. dobrą.

Ryba śmierci - możesz ją złowić w ww. mieście ale w tym łowisku po lewej na mapie, zanim
to zrobisz musisz przeczytać o tym książkę, aby dowiedzieć się jaka przynęta jest najlepsza.
no i łowić...

Daj znać co daje Ambrozją bo w takim wypadku brakuje mi tylko tej ryby :) a mam książke
chyba taką nawet 870$ :)


Sorry , ta książka kosztuję 3000$, właśnie ukończyłem jej czytanie, ale nie mogę znaleźć tej ryby zwiedzam katakumby wodę wokół cmentarza (domyślam się że tam ją znajdę po sprawdzałem już wszystkie łowiska i nie ma tam nic takiego), kupiłem też za jakieś 2000$ coś o roborybach , ale też nie wiem gdzie szukać..


Kto wie co daje ta ambrozja ? może nieśmiertelność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tadam! :

Ogrodnictwo

Simy są ogrodnikami! Naprawdę zaawansowany system uprawy roślin! System ogrodniczy jest ogromny i bardzo zbliżony do tego z dodatku 4 pory roku. Wszystko zaczyna się już podczas tworzenia Sima, gdy wybierzemy dwie cechy osobowości: Miłośnik Zieleni lub Kochający przebywać na powietrzu. Te cechy pozwolą danemu Simowi jeszcze perfekcyjnej zajmować się ogrodem, sadzić owoce i warzywa i spędzać czas na powietrzu, w swoim ogródku.

Sim może także zbierać owoce i warzywa jakie znajdzie poza domem w sąsiedztwie. Następnie może je zabrać do domu, dodać do swego inwentarza a następnie trzymać w lodówce i przyrządzać nowe dania, alternatywą jest sadzenie zakupionych nasion lub tez sprzedawanie swoich wyhodowanych plonów w Warzywniaku.

Mamy do wyboru kilkanaście drzew i krzewów hodowlanych takich jak: jabłoń, cytryna, winorośl, warzyw i owoców: arbuzy, dziki czosnek, sałata, cebula, pomidory, papryka. Jest też kilka rzadkich gatunków kwiatów jak chociażby kwiat życia i kwiat śmierci. Sim, który będzie posiadał kwiat śmierci w momencie odwiedzin Mrocznego Kosiarza może mu dać tą roślinę zamiast swojej duszy i pozostać nadal żywym. Kwiat życia pomoże Simowi wydłużyć jego czas istnienia ale można go też wykorzystać do sporządzenia potrawy o nazwie Ambrozja i wykorzystać do przywrócenia Ducha do świata żywych.

Rośliny będą mogły być sadzone, pielęgnowane, podlewane. Poziom umiejętności ogrodnictwa się podniesie jeśli Sim będzie uczył się tej dziedziny również z książek. Jakość warzyw i owoców będzie różnego stopnia od nieudanych poprzez ładne aż do perfekcyjnych.



Wietm też jak już znaleźć tą rybkę :)

Gdy uzbierasz ponad 40 000 szczęścia życiowego możesz kupić Pomocnik Kolekcjonera, który ci będzie wyświetlał na mapie gdzie jest wybrana rzecz do kolekcjonowania, a gdy jesteś nieco bliżej pokazuje się światełko na nasieniach, skałach, minerałach, owadach oraz rybach.

Mam już 60000, i nie wiem czy warto, skoro bardziej opłacalnym jest owoc życia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 12:40, Darnok_Rukia napisał:

Jak wygląda teraz praca .Przyjezdza po nas samochód jak w poprzednich czy pracujemy
w mieśćie i dochodzimy do roboty ?

Przyjeżdża samochód , ale jeśli go przegapimy możemy tam pojechać taksówką, własnym pojazdem lub iść pieszo. Kiedy jesteśmy w pracy możemy kombinować z opcjami co ma nasz sim robić.

Mam pytanie. wie ktoś jak tworzyć nowe parcele? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Jak to jest w instrukcji to proszę podać stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 13:43, Czarek-k napisał:

Mam pytanie. wie ktoś jak tworzyć nowe parcele? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Jak to
jest w instrukcji to proszę podać stronę.

Z tego co kojarzę nie można tworzyć własnych parcel jedynie można się wprowadzać na puste parcele stworzone przez grę lub je edytować poprzez edytor miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem dawno oczekiwany już pre order The Sims 3. Zainstalowałem grę i jak "Bóg przykazał" zarejestrowałem sie na stronie oficjalnej simsów. Niestety po odpaleniu menu start gry pojawia mi się taki "zabawny" komunikat You are playing a non-final, unauthorized copy of The Sims 3. który ewidentnie próbuje mi wmówić ze moja wersia gry jest piracka.Fajnie.Kiedy prubuję zareistrować grę w Menadżerze Pobierania EA ( podany ten sam email i hasło co na stronie the sims) i wpisuje klucz aktywacyjny podany na odwrocie instrukcji strona informuje mnie ze ten key jest już w użyciu. Czy ktoś wie co z tym fantem zrobić? Dodam ze grę przeinstalowywałem i nic a nic to nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 21:18, wadim84 napisał:

/.../

My tutaj raczej nic nie poradzimy, lepiej, żebyś wysłał email do EA Polska z opisem całego problemu (najlepiej od razu z fotkami pudełka, płytek, oraz zdjęcie klucza na instrukcji, żeby nie mieli wątów), oraz... liczyć, że szybko odpowiedzą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 21:18, wadim84 napisał:

Dzisiaj odebrałem dawno oczekiwany już pre order The Sims 3. Zainstalowałem grę i jak
"Bóg przykazał" zarejestrowałem sie na stronie oficjalnej simsów. Niestety po odpaleniu
menu start gry pojawia mi się taki "zabawny" komunikat You are playing a non-final,
unauthorized copy of The Sims 3.
który ewidentnie próbuje mi wmówić ze moja wersia
gry jest piracka.Fajnie.Kiedy prubuję zareistrować grę w Menadżerze Pobierania EA (
podany ten sam email i hasło co na stronie the sims) i wpisuje klucz aktywacyjny podany
na odwrocie instrukcji strona informuje mnie ze ten key jest już w użyciu. Czy ktoś
wie co z tym fantem zrobić? Dodam ze grę przeinstalowywałem i nic a nic to nie zmienia.


Ja bym na początek spróbowała wymienić grę w miejscu zakupu, argumentując że ma wadliwy klucz rejestracyjny.
A jak się nie uda to na końcu instrukcji masz rozpiskę dotyczącą gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Jak gra ma się do drugiej części? Dla mnie 1 to był przełom, dwójka uż zdecydowanie mniej wciągała. Grubo się zastanawiam nad trójką, bo po pierwsze - dodatków prawdopodobnie kupować nie będę, a po drugie jakoś tak z opisów mało zmian w porównaniu do 2. Pytanie do grających o ich subiektywną opinię - jak się gra - czy jest w tej części coś co może zachwycić, jak sie sprawdza zawartość tworzona przez fanów - tak jak w Spore czy inaczej, czy mozna stworzyć coś naprawde nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największą nowością to jest otwarty świat. Bez loadingów.
W trójkę gra się tak samo jak w dwójkę. Zauważyłem, że opiekowanie się dziećmi jest prostsze.
Co do tworzenia nowych rzeczy, to na razie są rzeczy z pozmienianymi teksturami. Takie coś to można podczas gry zrobić, więc nie widzę sensu ściągania mebli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem ambrozję. Cofa ona klasę wieku na początek i daje nastrój plus 75 przez 7dni.Rybę śmierci(10lvl) można zdobyć koło północy na cmentarzu a życiodajną roślinkę z nasionek bodajże od 7lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 23:04, donard napisał:

Stworzyłem ambrozję. Cofa ona klasę wieku na początek i daje nastrój plus 75 przez 7dni.Rybę
śmierci(10lvl) można zdobyć koło północy na cmentarzu a życiodajną roślinkę z nasionek
bodajże od 7lvl.

A gdzie można zdobyć nasiono owoca życia ?

---
Wie ktoś może, jak można dorwać, znaleźć płonący owoc do zrobienia tortu anieslkiego ?

Z góry dzięki : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 07:20, Qbasmok napisał:

A gdzie można zdobyć nasiono owoca życia ?

Znaleźć na mapie przyda się pomocnik kolekcjonera ale on nie pokaże do czego to jest nasiono.Trzeba długo sadzić aby trafić.Prawdopodobnie będzie wyjątkowe lub specjalne ale nie wiem

Dnia 10.06.2009 o 07:20, Qbasmok napisał:

Wie ktoś może, jak można dorwać, znaleźć płonący owoc do zrobienia tortu anieslkiego ?

patrz wyżej i jeszcze w ten sam sposób można zasadzić drzewo piniężne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysły jak wyciągnąć matkę na kolekcjonerkę ;D

Bo ona jest droga mówi i chce kupić tajńszą bez tego pendrive z materiałami dodatkowymi.

Jeśli nie macie pomysłów to pozostaje dorzucić kasę od sibie :D

Tak czytając opisy w wydaniu specialnym KŚG, naprawdę zabawne :D zrobienie kiecki z teksturą cegły, owszem można takie coś można było poprzednio, ale tam się wychodziło z gry aby to zrobić.

Puki co w oczekiwaniu na 3 część, gram w dwójkę ;D, z nudów zrobiłem Sima podobnego do Sory z Kindom Hearts, i robię zaloty do Sakury Haruno :D, jeśli będzie zła chemia to robię kłótnię :D, nie wiem czy na wygraną w bójce pomaga wcześniejsze wyciskanie :D bo chcę aby ona wyszła z płaczem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować