Zaloguj się, aby obserwować  
Leloldinio

Marilyn Manson - Co sądzicie o zespole?

45 postów w tym temacie

No właśnie ciekawi mnie zdanie innych ludziów bo widziałem ze nie ma jeszcze tematu poświęconemu temu zespołowi..:) Osobiscie jest to mój ulubiony ale nie bede sie rozpisywał na jego temat :)...

Pytanie:
1. Co sądzicie o zespole ??
2. Co sądzicie o samym Marilynie Mansonie ?? (Braianie Warnerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Stanowczo przereklamowany (BTW: Nigdy nie odważyłbym się powiedzieć o ich muzyce, że to mertal albo rock)
Ad 2. Jak wyżej + parę bluzgów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki, to powiem, że bardzo mi się podoba :), a glos Marilyna jest świetny ;p. Niestety co do charakteru wyglądu i niektórych tekstów tego wokalisty,mam małe...zastrzeżenia ;p.
A jekie są wasze ulubine piosenki Mansona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do piosenek:

Irennsposilbe Hate Anthem
In the Shadow in the Valley od Dead
Beautiful People
Rock is Dead
Fight Song
Disposseble Tenns
Coma White
Coma Black
Valentine''s Day
mOBSCENE
Lunchbox
The man you have fear...
...
No ale ja jestem fanem takze uwielbiam wszyskie a te to tylko nieliczne z ulubionych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manson to taki "wiśniewski" amerykańskiej sceny metalu - kicz, komercha i skandale - na tym głównie zarabia ten "pajac" - utwory i warsztat muzyczny są marne i smętne.
Ot, taki zespół dla dzieci, które przez chwilę lubią poszpanować w towarzystwie i poudawać, że słuchają metalu - teledyski w komercyjnych stacjach muzycznych, gazetki, itp...
(to jest moje prywatne zdanie na temat tego zespołu - nikt nie musi się ze mną zgadzać)
Slayer, nevermore, mastodon - to na dzień obecny moim zdaniem najlepsze kapele metalowe z USA
pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 19:16, HumanGhost napisał:

odp:
1. Beznadziejny, szpanerski, bez gustu, epatujacy głupotą
2. Beznadziejny, szpanerski, bez gustu, epatujacy głupotą



Widzę, że w pewnych kwestiach się zgadzamy, mr Ghost :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 19:23, nievil napisał:

Manson to taki "wiśniewski" amerykańskiej sceny metalu - kicz, komercha i skandale - na tym
głównie zarabia ten "pajac" - utwory i warsztat muzyczny są marne i smętne.
Ot, taki zespół dla dzieci, które przez chwilę lubią poszpanować w towarzystwie i poudawać,
że słuchają metalu - teledyski w komercyjnych stacjach muzycznych, gazetki, itp...
(to jest moje prywatne zdanie na temat tego zespołu - nikt nie musi się ze mną zgadzać)
Slayer, nevermore, mastodon - to na dzień obecny moim zdaniem najlepsze kapele metalowe z
USA
pozdrawiam...



Dobra ja szanuje zdanie o zespole ale ziomQ nie P****ol ze słuchają go dzieciaki co chcą przyszpanować..;/ ja tak samo moge powiedziec ze jak ty mówisz ze Słuchasz Slayera to po to zeby przyszpanować jaki to jesteś bad boy.i takiej angry muzy słuchasz....Stanic uuuuu....;/;/ Takze zwarz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MM przypomina mi.. zombie i jednocześnie transwestytę. A co do jego muzyki jest tak samo okropna jak i on. O, a takie jest moje zdanie i nie proszę o jego komentarze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On nie wychwalał tych kapel. Po prostu powiedział czego lubi słuchać. A w moim otoczeniu znalazłoby się kilka osobników twierdzących że MM jest ''dźezi'', ''kul'', choć nie bardzo wiedzą jak ten panopek wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee.. no facet dziwak. Nawet by mi nie przeszkadzało gdyby był taki na scenie, bo to co innego, prezentowanie się i muzyki... Ale ta muzyka też jest do niczego!


Jeśłi obraziłem jakiegoś fana to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyka może być. Nawet kilka kawałków naprawdę lubię (The beautiful people, the nobodies itd)
Jednak, to wszystko jest show biznes i szokowanie. Na tym to wszystko polega i tym się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skład
Marilyn Manson – lider; wokal, teksty, strona artystyczna
Ginger Fish – perkusja (w zespole od 1995 roku)
Madonna Wayne Gacy – keyboard
Tim Skold – bas (w zespole od 2002 roku)
Pseudonimy wszystkich oprócz Tima Skolda i Johna 5 pochodzą od znanych przestępców oraz modelek lub aktorek. Przykładowo "Marilyn Manson" pochodzi od Charlesa Mansona oraz Marilyn Monroe.

Byli członkowie
John 5 – gitara (w latach 1998-2004)
Twiggy Ramirez – bas (w latach 1992-2003)
Zim Zum – gitara (w latach 1996-1998)
Daisy Berkowitz – gitara (w latach 1990-1996)
Sara Lee Lucas – perkusja (w latach 1990-1995)
Gidget Gein – bas (w latach 1990-1992)
Olivia Newton Bundy – bas (w roku 1989)
Zsa Zsa Speck – keyboard (w roku 1989)
Podczas trasy koncertowej Against All Gods (2005) zespołowi towarzyszyli także: Chris Vrenna (perkusja) i Mark Chaussee (gitara).

Albumy:

Get Your Gunn (Singel) (1994)
Portrait of an American Family (1994)
Lunchbox (Singel) (1995)
Smells Like Children (EP) (1995)
Antichrist Superstar (LP) (1996)
Long Hard Road Out Of Hell (Singel) (1997)
Remix and Repent (EP) (1997)
Mechanical Animals (LP) (1998)
I Don''t Like The Drugs (But The Drugs Like Me) (Singel) (1999)
The Last Tour on Earth (live) (LP) (1999)
Disposable Teens (Singel) (2000)
Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) (LP) (2000)
The Golden Age of Grotesque (LP) (2003)
Lest We Forget (The Best of) (LP) (2004)

Moim zdanie są to dosyc fajne albumy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 19:16, HumanGhost napisał:

odp:
1. Beznadziejny, szpanerski, bez gustu, epatujacy głupotą
2. Beznadziejny, szpanerski, bez gustu, epatujacy głupotą


No powiedz po prostu, że ci się nie podoba :)

A odnośnie MM, to moim zdaniem się stoczył. Ostatniego albumu "Eat Me, Drink Me" w ogóle nie trawię (właściwie to uszy mnie bolą, to zwykła papka poza jedynym utworem, który nadaje się do słuchania - "Heart-Shaped Glasses"), drugi album zaś - "Golden Age of Grotesque" - jest moim zdaniem średniawy (po dłuższym słuchaniu utworów z tegoż albumu wychodzi na jaw ich banalność). Za to perełki tj "Holy Wood" i "Mechanical Animals" po prostu UWIELBIAM :) Dosłownie każdy utwór tam wart jest odsłuchania i nie nudzi mi się to nawet po tylu latach.

A do ludzi, którzy go tak ostro krytykują za sposób bycia i muzykę - proponuję przyjrzeć się dokładnie jego zyskom z nagrań, bo na pewno przekraczają wasze dochody conajmniej kilkaset-krotnie ;) Nieważne jak się coś robi, ważne ile się na tym zarabia - to najważniejsze z praw, jakie rządzą show-biznesem. No i warto dodać - taki to typ muzyki - takie show i pokazówka, coś na odstresowanie (choć "Mechanical Animals" właściwie potrafi wprawić w dół i w smutek swoim brzmieniem :P) i coś przy czym można sobie zaszaleć :) I tak lepsze to o wiele od polskiego Hip-Hopu i Techno ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 02:57, Sth`Devilish napisał:

No powiedz po prostu, że ci się nie podoba :)


Nie podoba mi się. :]
A jesli tylko zysk jest wyznacznikiem dzisiejszego stylu i "fajności" to coś jest jednak nie tak. Jeśli nagram film z ucinaniem głów zwierzętom i liczba "obejrzeń" na YouTube przekroczy 1 milion to mogę być dumny? [pytanie retoryczne]

EDIT: Co do polskiego hip-hopu. Generalnie nie słucham, bo wole starszą muzykę, ale i tak znajdzie się u nas więcej sensownych utworów z porządnymi tekstami niż się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 02:57, Sth`Devilish napisał:

I tak lepsze to o wiele od polskiego Hip-Hopu i Techno ;]

Tu mnie obraziłeś :/ Szczególnie z Hip-Hopem, bo to jest moja ulubiona muzyka(słucham tylko polskiego). Te piosenki mają jakiś przekaz, jak się oczywiście wsłuchasz, bo wielkie brzmienia nie mają. :) A Techno w Polsce stoi na wysokim dosyć poziomie, u mnie nawet w bloku mieszka jeden DJ - który piosenki ma świetne, a kolega z osiedla (15 lat), już się dużo o tym nauczył.

A tak do MM-a (prawie jak Media Markt, odbiegłem mocno od tematu xD): Jak słyszę jego głos to mi się cofa, znając życie jego piosenki nie mają żadnego przekazu, chociaż nie wiem - nie mogę znaleźć tekstów, a tym bardziej spolszczeń do tekstów, a słuchać go nie będę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować