Zaloguj się, aby obserwować  
gothicsheep

Gothic 4 - Zabawa w pisanie scenariuszy

285 postów w tym temacie

Ja proponuje by w Gothic'' u 4 było więcej kobiet (przynajmniej żeby liczebnością zrównały się z mężczyznami) i żeby odgrywały wreszcie one w grzę większą rolę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 15:10, gothicsheep napisał:

Ja proponuje by w Gothic'' u 4 było więcej kobiet (przynajmniej żeby liczebnością zrównały
się z mężczyznami) i żeby odgrywały wreszcie one w grzę większą rolę!!!

Ok,oto babka przywódczyni jakiegos królestwa lub plemienia z innej krainy lub jakiejś wyspy.Jeszcze jej historyjka dlaczego ona i jej poddani przybyli do Myrythany i jest ok.Jej imie to może byc Fana

20070102151753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 15:51, gothicsheep napisał:

> Dawac posty!Ci najwięksi fani Gothica tak wcześnie sie poddają
Werbuj ludzi, będzie ciekawiej!

Może zacznijmy pisać jakiś scenariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy odcinek 2. Co do spraw trochę bardziej związanych z samą grą.Młodzik zaczynałby z siłą i zdolnościami myśliwskimi ok. 70..w końcu to nie bezio..tylko jego syn. W czasie gry, oprócz głównego zadania, jakim jest pokonanie najpotężniejszego z orków( lub jeśli ktoś woli, przyłączenie się do niego) bedziemy dowiadywać się także jak to się stało,że nasz dawny bohater stał się zapomnianym przez wszystkich staruszkiem.Ok, koniec, teraz czas na dalszą część, już po intro..Widzimy małą chatkę, a przed nią siedzącego na bujanym fotelu bezia.Już dostalismy pierwszego wielkiego questa, teraz przechodzimy do rozmowy:
- Dałbyś mi jakąś broń i zbroję..no i jakieś mikstury?
-Swojej ci nie dam, ona jedyna przypomina mi o dawnych czasach, miecza też nie, z tych samych powodów.Poza tym w pobliżu kręcą się bandyci..muszę się czymś bronić przeciwko nim...co do mikstur, to wszystkie które mam, dawno już straciły moc ze starości.Ale w czasie wypraw uzbierało się też wiele innego żelastwa, które mam w kufrze...podaruję ci o wiele gorszą zbroję od mojej, a także miecz,ale nie pierwszej jakości.
-Powiedziałeś bandyci? ( I mamy pierwszego mniejszego questa, oczywiście jeśli nie chcemy pomóc , to nie wybieramy tej opcji dialogowej))Zajmę się nimi..nie będziesz musiał się nimi zamartwiać.
-Dziękuję, widzę że lester dobrze cię wychował, umiesz okazywać szacunek starszym i im pomagać..ale uważaj na siebie!( mamy standard: obóz bandytów paręnaście metrów dalej, zabijamy ich i wracamy)
-Nie musisz się już nimi martwić.
-Dziękuję, synu..skoro nie muszę się nimi przejmować, dam ci 500 sztuk złota..tobie bardziej się przydadzą,w końcu chcesz wyruszyć w świat, tak jak ja kiedyś..
-To ja dziękuję, w końcu poznałem największego bohatera Myrtany..
( I tu słów kilka o miejscu w którym zaczynamy..zaczynamy w myrtanie, blisko miasta Cape Dun, które przez tych kilkanaście lat bardzo już się rozrosło)
-A więc ruszaj, zabij przywódcę orków, i przywróć dawną sławę swojej rodzinie!

PS. Do każdego, kto chce skomentować moją historyjkę..tnijcie mój post!Zaznaczamy cały tekst, backspace,i gotowe..kto nie zrobi tego, na niego nadeślę syna bezia! W koncu jestem scenarzystą, nie?
Może jeszcze dziś, albo jutro kolejny odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 15:57, Mat.W napisał:

> > Dawac posty!Ci najwięksi fani Gothica tak wcześnie sie poddają
> Werbuj ludzi, będzie ciekawiej!
Może zacznijmy pisać jakiś scenariusz

Z wielką chęcią (w końcu tak się nazywa temat ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się tak brutalnie z buciorami do tematu wcinam, ale wytłumaczcie mi coś, o czym wy tu piszecie, przecież G4 ma być prequelem do jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:04, CR7 napisał:

Sorry że się tak brutalnie z buciorami do tematu wcinam, ale wytłumaczcie mi coś, o czym wy
tu piszecie, przecież G4 ma być prequelem do jedynki.


To tylko zabawa..póki nie powstanie, dla czystej radości robimy sobie inną historię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:07, konrad16061990 napisał:

> Sorry że się tak brutalnie z buciorami do tematu wcinam, ale wytłumaczcie mi coś, o czym
wy
> tu piszecie, przecież G4 ma być prequelem do jedynki.

To tylko zabawa..póki nie powstanie, dla czystej radości robimy sobie inną historię..


Ok. rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:04, CR7 napisał:

Sorry że się tak brutalnie z buciorami do tematu wcinam, ale wytłumaczcie mi coś, o czym wy
tu piszecie, przecież G4 ma być prequelem do jedynki.

Przeczytaj dokładnie temat, a jeśli będziesz spostrzegawczy to zauważysz że pisze w nim "Zabawa w pisanie scenariuszy". Apropo to skąd ty niby żeś wytrzasną to, że G4 będzie prequelem jedynki. A tak wogóle jak chcesz to się przyłączaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o scenariusz do G4 to róbmy normalny,a nie taki,że sobie bezio:)z statku zszedł,zobaczył Jana Asa i dostał zawału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:09, gothicsheep napisał:

> Sorry że się tak brutalnie z buciorami do tematu wcinam, ale wytłumaczcie mi coś, o czym
wy
> tu piszecie, przecież G4 ma być prequelem do jedynki.
Przeczytaj dokładnie temat, a jeśli będziesz spostrzegawczy to zauważysz że pisze w nim "Zabawa
w pisanie scenariuszy". Apropo to skąd ty niby żeś wytrzasną to, że G4 będzie prequelem jedynki.
A tak wogóle jak chcesz to się przyłączaj!


No ponoć tak zapowiedzieli ci z Piranha Bytes, ale najpierw ma wyjść dodatek do trójki. Przynajmniej tak czytałem na innym forum, które opada, a raczej jest "tymczasowe"(wtajemniczeni wiedzą o co chodzi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego posta. Ja osobiście wole "Zręczność" zamiast "Zdolności Myśliwskie", to by podkreśliło klimat poprzednich części. A tak poza tym "Zręczność" to ogół, a "Zdolności Myśliwskie" precyzuję i to bardzo więc wszystkich proszę o używanie tej statystyki jako "Zręczność" - jest po prostu wygodniej i klimatycznej. A co do samego odcinku to podoba mi się, że powracasz do korzeni i znów jest taki główny boss. Wymyśliłem też tak, że w naszym Gothic''u mogły by być 2 wątki główne. Ten pierwszy z Orkiem ujawniłby się nam już na samym początku gry (o czym j€ż napisałeś), a kolejny gdzieś w połowie gry. Myśle, że to całkiem fajne, ciekawe i innowacyjne rozwiązanie. A co do statsów bohatera to chyba jeszcze za wcześnie ale jakieś zarysy (które podałeś) mogą już się pojawiać. Dobrze, że jesteś aktywny to mi się podoba, dajesz przykład innym. Oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesteś bardzo dobrym scenarzystą,może kiedys nakręcisz film pt.Marytana(jeżeli jakis błąd to sory)lub Gothic.(o ile zostaniesz tez reżyserem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:22, Mat.W napisał:

Wg mnie jesteś bardzo dobrym scenarzystą,może kiedys nakręcisz film pt.Marytana(jeżeli jakis
błąd to sory)lub Gothic.(o ile zostaniesz tez reżyserem)

Ty na serio nie grałeś w żadnego Gothic''a? Trochę nie chcę mi się wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:24, radess napisał:

Jak dla mnie to troche dziwny ten temat biorąc pod uwagę to , że gothic 3 nie kończy się na
jeden sposób :P


Tak, ale wiele osób kończy jednak "dobrym rozwiązaniem".Poza tym mozna zrobić 3 różne scenariusze..albo choć 2.Ja robię "dobry scenariusz"...bo granie złem mi się nigdy nie podobało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:24, radess napisał:

Jak dla mnie to troche dziwny ten temat biorąc pod uwagę to , że gothic 3 nie kończy się na
jeden sposób :P

Kurna, to jest zabawa ile jeszcze trzeba tłumaczyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:24, gothicsheep napisał:

> Wg mnie jesteś bardzo dobrym scenarzystą,może kiedys nakręcisz film pt.Marytana(jeżeli
jakis
> błąd to sory)lub Gothic.(o ile zostaniesz tez reżyserem)
>
Ty na serio nie grałeś w żadnego Gothic''a? Trochę nie chcę mi się wierzyć.

jkie msz dwody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować