Zaloguj się, aby obserwować  
gothicsheep

Gothic 4 - Zabawa w pisanie scenariuszy

285 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2007 o 20:53, Adamzzz napisał:

> > Błagam! Czy Piranha może przywrócić teren z Gothica (1)? To były czasy...
> raczej nie...to co kiedys ujrzałeś pierwszy raz juz nigdy nie powróci...

A szkoda - sukcesu pierwszego Gothica nie powtórzy już żadna część. Ta gra schodzi na psy -
z każdą częścią jest coraz gorsza.

Gothic 1 - Boskie!
Gothic 2 - Nawet niezłe
Gothic 3 - Da się grać - z bólem.



Moim zdaniem G2 jest najlepszą z wszystkich części dopiero potem G1 a trójka to fakt...
Ale może dlatego tak myślę że pierwsze grałem w G2 potem dopiero w G1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 20:55, Illidan Shando napisał:

Moim zdaniem G2 jest najlepszą z wszystkich części dopiero potem G1 a trójka to fakt...
Ale może dlatego tak myślę że pierwsze grałem w G2 potem dopiero w G1.

Czar pierwszej gry zawsze zostaje, sam wiem co to znaczy. Gothic 1 był pierwszym RPG-iem na moim kompie i jak widać zostało to zafascynowanie do końca (ach... tyle lat).
A co do samych części to uważam, że jedynka najlepsza bo w tamtych czasach była tak przełomową grą, że żaden eRPG nie mógł się z nią równać. W drugiej części widać już pełen profesjonalizm jaki wyrobił się u "piranii". Mianowicie o wiele większy świat, o wiele bardziej rozbudowana (ilość questów mówi sama za siebie), no i co najważniejszei podtrzymała klimat z G1 (choć juz wtedy widać było, że czegoś w tej sprawie brakuję). A o G3 się nie wypowiem bo jeszcze nie grałem (obejrzałem tylko wczytujące się 15 minut intro ale to w pełni zrozumiałe ponieważ posiadam tylko nędzne 256 RAMu). A tak apropo to najnowsza odsłona jest naprawdę taka słaba wobec poprzednich części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam temat wskazuje na to,że pisze sie tu scenariusze do G4,ale jak widać ten temacik zmienia sie w temat pt."co będzie w gothicu 4 i co wam sie w poprzednich częściach njb podobało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:10, Mat.W napisał:

sam temat wskazuje na to,że pisze sie tu scenariusze do G4,ale jak widać ten temacik zmienia
sie w temat pt."co będzie w gothicu 4 i co wam sie w poprzednich częściach njb podobało"

W sumie masz rację ale pogdybać można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpowiadałoby takie coś:
Bezimienny po przejściu przez portal z Xardasem dostaje się do niezbadanej krainy, i tam spotyka swoich przyjaciół którzy byli zmuszeni przejść przez portal gdyż na ziemie Myrtany zstąpił sam Beliar. Ale na nizbadanej krainie przedostały się ostatki orków którymi potajemnie przewodził sam Xardas. w dalszym ciągu gry dowiedzieliśmy się że Xardas wplątał nas w zasadzkę i przywołał armię potworów z którymi mielibyśmy się zmierzyć. Uratowali byśmy tą kraine z wszelkiego plugastwa razem z magami wody i ognia i porozmawiali byśmy z ostatnimi pradawnymi żyjącymi w tej krainie i razem wrócilibyśmy do Myrtany zabić Beliara. I jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 17:16, Pyton15 napisał:

Bezimienny po pokonaniu orków osiada na farmie w dzkich lasach Myrtany i tam pojmuje za żone
córkę pewnego farmera Mirandę.Żyje z nią spokojnie mają syna którego ale ani syn ani żona nie
wiedza o przeszłości Bezimiennego,Nikt nie wie kim był oprócz króla i Xardasa oraz swoich przyjaciół
którym zabronił mówić o swojej prawdziwej tozsamości.I nagle na kontynent spada kolejne nieszczęście
o którym napiszę później bo nie mam teraz czasu!!!

No to ciąg dalszy a więc to nieszczęście to to że król stracił rozum i był zazdrosny o sławę bezimiennego chociaż nikt nie wiedział że to farmer mieszkajacy koło Silden. Ponieważ znał on jego tożsamość kazał go schwytać podczas snu,załadowac na barkę i wypuscić na morze.Kiedy bezimienny się ocknąłbył już na morzu.I tak dryfował aż dotarł do nowego nieznanego kontynentu na którym musiał zdobyć statek aby wrócic i się zemścić a po drodze ocalić nowe ziemie od zagłady z ręki mrocznych istot z zaświatów!!! Troche mi o bez sensu wyszło!!! :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dotarciu Xardasa i Bezimiennego do niezbadanych krain, odkrywają nową cywilizację (narazie nie wiem jaką :P). Okazują się oni niegościnni i porywają Bezimiennego i Xardasa, wtrącając ich do niewoli. Bezimienny (na powrót) staje się słaby ponieważ "zdradził Innosa" (jako że posiadał w sobie cząstkę jego mocy), Xardas umiera (przez utratę swojej mocy) pozostawiając po sobie specyficzne książki i przemyśleniach swojego autorstwa. Milten chcąc odnaleść swojego starego przyjaciela, postanawia zebrać wszystkie natatki Xardasa z wszystkich czterech wierz. Z pomocą przyjaciół i magów wody otwiera on magiczny portal, aby pomóc Bezimiennemu. Miltenowi towarzyszą Diego, Gorn, Lester, Lares oraz Saturas.
Takie jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje stworzenie jednego, wielkiego, wspólnego scenariusza, który może być i tworzony nawet przez cały rok. Co Wy na to?
Parę warunków ode mnie:
Tworzymy scenariusz chronologicznie (mam tu na myśli, że zaczynamy od intra do końcowej potyczki)
Musi być główny boss (tak jak w G1 i G2)
Proponuję 2 główne wątki fabularne. Będzie to innowacyjne rozwiązanie, a przy tym bardzo ciekawe (przynajmniej dla mnie, nie wiem co Wy o tym sądzicie?)
Jeśli chodzi o wątki to proponuję aby jeden z nich towarzyszył nam od początku przygody, a kolejny ujawnił się dopiero w połowie gry.
Proponuję przywrócić rozdziały (za każdym razem miałem wznietę, że przeszedłem rozdział i zaczął się nowy)
Bohaterem nie jest Bezimienny (ileż można staruszka męczyć) aczkolwiek może się pojawić w scenariuszu jako ważna osoba (tu mam na myśli np. Diego)
Bohater może nie mieć imienia w ramach podtrzymania tradycji
To te z takich ważniejszych. Jak przyjdzie mi jeszcze coś do głowy to poinformuję.
NO TO DO PRACY KOLEDZY I KOLEŻANKI (żeby mnie o jakiś szowinizm nie posądzono;)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:33, Lord Riven napisał:

Po dotarciu Xardasa i Bezimiennego do niezbadanych krain, odkrywają nową cywilizację (narazie
nie wiem jaką :P). Okazują się oni niegościnni i porywają Bezimiennego i Xardasa, wtrącając
ich do niewoli. Bezimienny (na powrót) staje się słaby ponieważ "zdradził Innosa" (jako że
posiadał w sobie cząstkę jego mocy), Xardas umiera (przez utratę swojej mocy) pozostawiając
po sobie specyficzne książki i przemyśleniach swojego autorstwa. Milten chcąc odnaleść swojego
starego przyjaciela, postanawia zebrać wszystkie natatki Xardasa z wszystkich czterech wierz.
Z pomocą przyjaciół i magów wody otwiera on magiczny portal, aby pomóc Bezimiennemu. Miltenowi
towarzyszą Diego, Gorn, Lester, Lares oraz Saturas.
Takie jest moje zdanie :)

Całkiem niezłe a jak ci sie podoba moje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:33, Lord Riven napisał:

Po dotarciu Xardasa i Bezimiennego do niezbadanych krain, odkrywają nową cywilizację (narazie
nie wiem jaką :P). Okazują się oni niegościnni i porywają Bezimiennego i Xardasa, wtrącając
ich do niewoli. Bezimienny (na powrót) staje się słaby ponieważ "zdradził Innosa" (jako że
posiadał w sobie cząstkę jego mocy), Xardas umiera (przez utratę swojej mocy) pozostawiając
po sobie specyficzne książki i przemyśleniach swojego autorstwa. Milten chcąc odnaleść swojego
starego przyjaciela, postanawia zebrać wszystkie natatki Xardasa z wszystkich czterech wierz.
Z pomocą przyjaciół i magów wody otwiera on magiczny portal, aby pomóc Bezimiennemu. Miltenowi
towarzyszą Diego, Gorn, Lester, Lares oraz Saturas.
Takie jest moje zdanie :)

Nom mi tęż się to podoba ta utrata mocy u bezimiennego jest dobrym pomysłem, ale Xardas mógłby przeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już mamy pierwszą propozycję na jeden z wątków głównych: Potyczka z samym Beliarem (nieźle brzmi).
Dawajcie swoje propozycję a potem wybierzemy ten najlepszy po przez głosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że Gothic 4 będzie prologiem czyli będą wydarzenia przed pierwsza cześcia (zapowiada się ciekawie). Zastanawiam się co twórcy mogą wymyślić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:44, gothicsheep napisał:

No to już mamy pierwszą propozycję na jeden z wątków głównych: Potyczka z samym Beliarem (nieźle
brzmi).
Dawajcie swoje propozycję a potem wybierzemy ten najlepszy po przez głosowanie.

Oczywiście nie będzie lepszego niż mój:D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:45, Grigor4 napisał:

Przypomnę, że Gothic 4 będzie prologiem czyli będą wydarzenia przed pierwsza cześcia (zapowiada
się ciekawie). Zastanawiam się co twórcy mogą wymyślić

Oby niezmienili bo co to była by za gra bez beziego prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze odcinek 4. Młodzik z kieszenią pełną złota i głową pełną informacji wyruszył do Cape Dun,miasta w którym się wychował.Kiedy znów zobaczył swój rodzinny dom, wbiegł do środka,gdzie czekali zaniepokojeni przybrani rodzice.Lester zapytał, czy znalazł swojego prawdziwego ojca.Młodzik opowiedział o całej historii poznania ojca,Xardasa,o Kroliarze i Darksasie.Lester posmutniał, bo wychowywał go przez tak długi czas, uważał go za swojego syna.Ale zrozumiał że jak młodzik się uprze, to nic go nie powstrzyma.Pożegnał się więc z młodzikiem, ale wcześniej zaproponował mu porcję bagiennego ziela.Młodzik oczywiście zgodził się.Po pożegnaniu się z rodzicami ruszył do dzielnicy rzemieślniczej.Zatrudnił się u kowala Marghaza, który obiecał mu dobrą cenę za każdy miecz.Dni płynęły,aż wreszcie minął miesiąc.Młodzik stał się silny jak jego ojciec.Miał też odpowiednią ilość pieniędzy by na poważnie myśleć o wędrówce do Nordmaru.Ale by zyskać jakże potrzebne doświadczenie,zacząl wypełniać questy poboczne.A to Marghaz potrzebował stali, a to kupiec Welro został napadnięty i takie tam.Po wypełnieniu paru questów zaczął na poważnie myśleć o zostaniu myśliwym.Lecz raz zapuścił się w niebezpieczny gąszcz.To co ujrzał, zdumiało go.Zobaczył ukryty obóz orków!Kogo jak kogo, ale orków 20 lat po wyzwoleniu myrtany w życiu by się nie spodziewał.A tu taka niespodzianka.Na szczęście orkowie go nie zauważyli.Do domu Marghaza(pozwolił mu kowal zamieszkać u siebie, w innej izbie) wrócił od razu, i to biegiem.Przez całą dalszą część dnia myślał o tym co widział.Nie wiedział do kogo się zwrócić.Wreszcie wpadł na pomysł.Jeszcze raz odwiedzi ojca, zwróci się po poradę dotyczącą tego orczego obozu.

Ten odcinek jest krótszy, ale pisałem na resztkach weny.Jak zwykle apeluję o cięcie moich postów.Jutro kolejna część. Oczywiście co do konkursu się zgadzam, mam już pewną przewagę w scenariuszu<diabelski smiech>:D.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:45, Grigor4 napisał:

Przypomnę, że Gothic 4 będzie prologiem czyli będą wydarzenia przed pierwsza cześcia (zapowiada
się ciekawie). Zastanawiam się co twórcy mogą wymyślić


Pomysłów mam wiele..może zrobił skok na skarbiec królewski, zanim go zesłali do kolonii?Lub jakieś inne ciemne porachunki..zwykle w gothicu zdolności złodziejskie nie były tak ważne..może zrobią takiego gangsterskiego gothica?Ale ja o wiele bardziej wolę pisać o dalszej fabule..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować