Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zagraj z BenQ - etap 2

86 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2007 o 01:40, ddd-d2 napisał:

Nie śpisz jeszcze? To fajnie.
Możesz odpowiedzieć na tego posta?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16970&pid=178


OK, i wg Ciebie nie ma naprawdę różnicy między "topór" a "topór rzeźniczy"? ;) Bo moim zdaniem jest kolosalna. Jakby była odpowiedź "Topór rzeźniczy Butchera" to bym się nie sprzeczał, tylko zaliczył obie.

(pewnie np. "pistolet" i "pistolet na wodę" to też to samo? ;))

EDIT: I dla porównania:

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=tasak
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=top%F3r

Nawet rodzaj "broni" jest inny - topór jest obuchowy, tasak sieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe dlaczego i w diablo jak i w wow''ie zaliczyli go jako axe? Pozatym pytanie bylo o przedmiot z diablo, a noga wirta jako przedmiot nie wystepuje w diablo 1. A pytanie o ilosc graczy online w UO... 250k to jest ilosc osob ktora miala zalozone konto w okresie rozkwitu gry, nie ma wzmianki nigdzie o tym zeby wszyscy naraz byli online, zreszta pewnie fizycznie byloby to niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 08:14, Immo2 napisał:

To ciekawe dlaczego i w diablo jak i w wow''ie zaliczyli go jako axe?


A skąd mam wiedzieć - może było im po prostu wygodniej, niż tworzyć zupełnie nową klasę broni dla jednego, jedynego przedmiotu? To o niczym nie świadczy.

Dnia 03.01.2007 o 08:14, Immo2 napisał:

o przedmiot z diablo, a noga wirta jako przedmiot nie wystepuje w diablo 1. A pytanie o ilosc


Pytanie brzmiało: "Jaki związany z grą Diablo przedmiot można znaleźć w World of Warcraft". Związany. Nie "Jaki przedmiot występujący w Diablo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na wszystkie pytania z części I odpowiedziałem poprawnie i chociaż nie było to proste zadanie, to jednak możliwe do wykonania, a poza tym to nie widziałem w nim żadnych dwuznaczności aż do teraz, kiedy to w komentarzach co niektórzy próbują udowodnić swoją racje, a z racją to jak z du*ą, każdy ma własną ;)
Trzeba się kiedyś nauczyć przyznawać do błędów, a swoją drogą to w II części liczę że będę miał 2 błędy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:07, Deso napisał:

Dziwi mnie tylko odpowiedź na pytanie o maksymalną ilość ludzi grających na raz... Z tego co
wszędzie znalazłem, to 250 000 to była maksymalna ilość ludzi którzy posiadają konta, co nie
oznacza, że wszyscy oni grają jednocześnie :| Pytanie było niejasno sformułowane, ja wziąłem
to jako jedno z tych podchwytliwych i odebrałem to tak: maksymalnie było 250k kont, więc na
pewno wszyscy nie byli online w tym samym czasie, dlatego dałem 125k.
Ciekawe ile jeszcze osób się na tym wyłożyło i czy na pewno ekipa GRAM.PL miała rację co do
odpowiedzi na to pytanie.


również jedyne co znalazłem to to, że było 250tyś kont graczy a nie, że 250tyś grało na raz. ale nie wiem może mój angielski nie jest tak dobry jak myślałem. a może jakiś link gdzie stoi ''czarno na białym'': grało 250tyś na raz.
co do etapu numer 2 też mam jedną wątpliwość. chodzi, chyba, o pytanie 7 (z cywilizacją) więcej nie napiszę, żeby nie psuć zabawy - wyjaśnimy to po zakończeniu etapu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym etapie poszło mi bardzo słabo 3/10
W tej edycji już prawie na pewno nic nie wygram.

Nie zdziwię się jeśli ktoś zdobędzie full punktów albo będzie tego bliski
wydaje mi się, że pytania są teraz łatwiejsze (nie ma próbek dzwiękowych, ani zagadek logicznych np. ukrycie w Tagach obrazka, id gry na gram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bar_ti - widzę nie jestem sam. Może się szczegółów czepiamy ? Nawet odpowiedź podana w ''Prawdiłowych'' pasuje do tego co znalazłem, 250k, lipiec (dość szybko takie info dało się znaleźć). Gdybym wiedział, że dla osoby wymyślającej pytania ''na raz'' oznacza grają sobie w UO, ale nie koniecznie w tym samym czasie są online to miałbym wtedy komplet, a tak... głupio straciłem punkt, czy z mojej winy ? nie wiem :)
I od razu, żeby sobie ekipa gram.pl nie pomyślała, że to źle że robią kunkursy. nie, to bardzo fajnie że je organizujecie, tylko czasami pytania są niejasne (tak jak ktoś pisał o tym pytaniu z WoW - ile gier stworzyli, gdyby było ile wydali, odpowiedź byłaby na pewno taka a nie inna, bo stworzyć mogli i 30 tyle, że ich nie wydali, bo może nie chcieli się kompromitować).
Powodzenia przy wymyślaniu kolejnych pytań. Tez z drugiego etapu dość trudne, ale wszystko da się znaleźć jeśli się czegoś nie ma w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania były kontrowersyjne, ale to w sumie dobrze, bo jakby wszystko było takie jasne, to każdy mógłby sobie znaleźć odpowiedzi na wszystko w necie, a tak jednak będą jakieś różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie indzie można było odpowiedzi znaleźć? ;-) Ja jedno wiedziałem od razu, dwa strzały a reszta z pomoca Googla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 01:50, Domek napisał:

wóz i wóz strażacki. :D


lol... nie daj się ponieść wyobraźni bo, skończy się na przykładzie: "domek i Domek" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh już mi się nie chciało kombinować z tymi odp. na drugi etap:P. Poszło kilka strzałów a co tam, przecież głupi ma szczęście...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, 8/10 w etapie 1-szym. Przyznaję się bez bicia, że przekombinowałem w dwóch pytaniach.

"Pierwsza gra Willa Wright''a" to dla mnie SimCity z 1989 roku (od początku do końca jego produkcja), a w 1984 się tylko "udzielił" przy innej produkcji. :(
"Ile gier i dodatków stworzył Blizzard" - walnąłem oczywiście 20...w sumie TBC jest stworzone (choć na razie jego kontent to 80-90% finałowego wydania, brakuje tylko "paru" questów więcej, rozmieszczenia potworów i tym podobnych kwestii kosmetycznych) ale jeszcze nie zostało wydane. :( (Jak dla mnie nieściśle zadane pytanie, aka "podchwytliwe", czym autor może się zasłaniać :P)

No cóż, "mówi się trudno i kocha się dalej". Najlepiej przy odpowiadaniu jak najmniej "myśleć" i "kombinować". "Proste też jest piękne!"

Pytania drugiego etapy zachwiały mną, ale na 9 znalazłem odpowiedzi. Pytanie o cud świata strzeliłem, dawno nie sięgałem po Ciwilizację.

Życzę powodzenia innym uczestnikom zabawy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 16:49, LuWan napisał:

"Pierwsza gra Willa Wright''a" to dla mnie SimCity z 1989 roku (od początku do końca jego produkcja),
a w 1984 się tylko "udzielił" przy innej produkcji. :(


Wg Wikipedii:
Raid on Bungeling Bay was the first video game designed by Will Wright.

Czyli Raid on Bungeling Bay, gra z 1984, została przez niego zaprojektowana. A przyjęło się, że jeżeli komuś przypisywać rolę "głównego odpowiedzialnego" za grę, to właśnie projektantowi (naprawdę, przypadków, żeby ktoś stworzył grę od początku do końca samodzielnie jest bardzo, bardzo niewiele - przecież pierwsze Sim City też tworzyło kilka osób, nie sam Wright :)) . Mówi się więc, że Civilization IV jest grą Sida Meyera, że God of War jest grą Davida Jaffe, że Fable jest grą Petera Molyneux, itd., itp. Nie widzę więc powodu, by uważać, że Raid on Bungeling Bay nie jest "grą Willa Wrighta".

Dnia 04.01.2007 o 16:49, LuWan napisał:

"Ile gier i dodatków stworzył Blizzard" - walnąłem oczywiście 20...w sumie TBC jest stworzone
(choć na razie jego kontent to 80-90% finałowego wydania, brakuje tylko "paru" questów więcej,


Sam sobie zaprzeczasz - co to znaczy "w sumie jest stworzone"? Nie jest ukończone i tyle. Czyli trudno mówić o "stworzeniu", skoro proces twórczy jeszcze się nie zatrzymał.

Dnia 04.01.2007 o 16:49, LuWan napisał:

Pytania drugiego etapy zachwiały mną, ale na 9 znalazłem odpowiedzi. Pytanie o cud świata strzeliłem,
dawno nie sięgałem po Ciwilizację.


Na 9 znałeś odpowiedzi... Tak bez szukania? Kurczę, naprawdę nieźle. Trzeba się będzie poważnie zastanowić nad kolejnymi etapami. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 4-rte jest niejednoznaczne:
"(...), uważana za pierwszego RTS-a" - czy autorowi pytania chodziło, że gra była uważana w tamtych czasach za RTS''a (czyli po premierze), czy uważana w dzisiejszych czasach przez np. historyków gier komputerowych?

wiem, że to smiesznie brzmi ale prosze o jak najszybszą odpowiedź, bo to jest jednak b. istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 17:36, Domek napisał:

Na 9 znałeś odpowiedzi... Tak bez szukania? Kurczę, naprawdę nieźle. Trzeba się będzie poważnie
zastanowić nad kolejnymi etapami. :D

Autor napisał, że na 9 pytań znalazł odpowiedzi, więc już drogi Domku nie szukaj kolejnych argumentów żeby przygotować nam jeszcze trudniejsze pytania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 18:55, Kukowsky napisał:

Autor napisał, że na 9 pytań znalazł odpowiedzi, więc już drogi Domku nie szukaj kolejnych
argumentów żeby przygotować nam jeszcze trudniejsze pytania. ;)

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że tym razem pytania będzie wymyślał Spayki, Domek będzie mu tylko "pomagał". Na szczęście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować