Zaloguj się, aby obserwować  
citekmaniak

Allegro vs. eBay - Które lepsze?

62 postów w tym temacie

Witam. Jest to temat w którym możecie podzielić się z nami własnymi przemyśleniami odnośnie Allegro i Ebay oraz powiedzieć który serwis aukcyjny jest lepszy i dlaczego.
Gorąco zapraszam do dyskusji.
Z racji tego że jestem doświadczonym ,,allegrowiczem" chętnie odpowiem na nurtujące Was pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dla Polaków bardziej opłacalne jest Allegro, tam handluje prawie każdy :). Łatwy, przystępny, jednak mało bezpieczny... ;)

Bardzo żałuje tego, że Allegro w tak łatwy sposób zdobyło rynek aukcji internetowych, Ebay byłby dużo bardziej opłacalny dla przeciętnego internauty. PAYPAL mógłby znaleźć się w kraju nadwiślańskim już dobre kilka lat temu, zabezpieczenia i systemy sprawdzające się na Zachodzie zapewne sprawdziłyby się i u nas... Przecież Ebay to marka znana na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 19:30, citekmaniak napisał:

Chciałbym odświeżyć ten temat tak więc proszę o zadawnie pytań, porównywanie itp.


no dobra.

nie mam w pełni aktywowanego konta na allegro (być może przez to mam problem, który niżej opiszę)
wypatrzyłem pewną aukcję. dostępne były dwie możliwości zakupu - normalna licytacja i Kup Teraz.
zdziwił mnie fakt, że kiedy ktoś inny skorzystał z normalnej aukcji (rzucił swoją ceną) to opcja Kup Teraz... zniknęła.
dodam, że cena zaoferowana przez tego użytkownika była (co oczywiste) niższa od tej z oferty Kup Teraz.
i tu jest moje pytanie - czy spowodowane jest to tym, że nie mam konta na allegro (nie korzystam z niego zbyt często, więc wszystkie aukcje transakcje załatwia za mnie brat, korzystając ze swojego konta) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 19:48, Azrathel napisał:

>.........


Nie, jest to normalne bo opcja kup teraz jest aktywna tylko jeżeli nikt nie zaczął licytować. Wraz z pierwszą ofertą opcja Kup teraz znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 19:50, citekmaniak napisał:

> >.........

Nie, jest to normalne bo opcja kup teraz jest aktywna tylko jeżeli nikt nie zaczął licytować.
Wraz z pierwszą ofertą opcja Kup teraz znika.


nooo to wszystko jasne - dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 19:51, Azrathel napisał:

> > >.........
>
>


Nie ma sprawy. Zapraszam innych pragnących dowiedzieć się o tajnikach allegro czy też ebay by pisali. Odpowiem na każde pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że lepsze jest allegro.pl, niż ebay.pl. Śmię tak twierdzić, ponieważ np wg mnie:
- na allegro jest więcej rzeczy
- allegro jest bardziej popularne
Wszystkie sprzęty kupowałem na allegro i jestem zadowolony. Nie mam konta i 18 lat, ale jeśli miałbym wybierać, wybrałbym allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allegro jest o tyle lepsze, że jest o wiele bardziej rozpowszechniona w Polsce.Swojego czasu trochę interesowa- łem się Ebay''em [czytałem róźne zapowiedzi wejścia Ebay''a na polski rynek], ale spełzło to na niczym.Wiele użytkowników wyczekujących Ebaya w Polsce się zawiodło.Dokładnie nie znam przyczyny, bo to było dawno temu, a po wejściu Ebay''a zrezygnowałem z niego, to tak czy inaczej Ebay się w Polsce nie przyjął.To jest chyba bezpośredni powód tego, że Allegro jest lepsze.Polskie Ebay z tego co wiem było inne od pierwowzoru, a więc i straciło swój urok.Po prostu nie ma porównania "polskiego" Ebay''a, do Ebay''a z innych krajów.A Allegro też aż takie dobre nie jest, są oszuści [ale to w sumie i tak nieuniknione] itd.Mimo wszystko wybieram Allegro, bo jestem dość dobrze obeznany w nim, no i jest jak dotąd najlepszym internetowym serwisem aukcyjnym w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 22:29, Immortal 1 napisał:

Allegro jest o tyle lepsze, że jest o wiele bardziej rozpowszechniona w Polsce.Swojego czasu
trochę interesowa- łem się Ebay''em [czytałem róźne zapowiedzi wejścia Ebay''a na polski rynek],
ale spełzło to na niczym.Wiele użytkowników wyczekujących Ebaya w Polsce się zawiodło.Dokładnie
nie znam przyczyny, bo to było dawno temu, a po wejściu Ebay''a zrezygnowałem z niego, to tak
czy inaczej Ebay się w Polsce nie przyjął.To jest chyba bezpośredni powód tego, że Allegro
jest lepsze.Polskie Ebay z tego co wiem było inne od pierwowzoru, a więc i straciło swój urok.Po
prostu nie ma porównania "polskiego" Ebay''a, do Ebay''a z innych krajów.A Allegro też aż takie
dobre nie jest, są oszuści [ale to w sumie i tak nieuniknione] itd.Mimo wszystko wybieram Allegro,
bo jestem dość dobrze obeznany w nim, no i jest jak dotąd najlepszym internetowym serwisem
aukcyjnym w Polsce.



dokładnie, ja uwazam tak samo. poza tym polak chyba nie lubi zmian i po co ma sie przenosic na drugi portal aukcyjny w zasadzie nie rozniacy sie niczym specjalnym? gdyby ebay wszedl na rynek z wielkimi promocjami itd mogloby sie zupelnie inaczej to potoczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ebay jest niepopularny.Allegro jest jak na internet (tu nic nie jest bezpieczne) serwisem chyba jednak bezpieczniejszym bo wymaga potwierdzenia danych.Ostatnio facet wygral sprawe w sadzie bo kupil samochod za 24 tysiace pln na allegro a sprzedawca nie wydal mu go tlumaczac ze cena go nie zadowala.po 2 latach sad nakazal sprzedaz za ta sume i obciazyl sprzedawce kosztami procesu 2,5 tys zl.Kupienie czegos na allegro jest umowa ustna ktora według prawa również jest wiążąca.Także ja wole allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:53, Manieklbl napisał:

W Polsce ebay jest niepopularny.Allegro jest jak na internet (tu nic nie jest bezpieczne) serwisem
chyba jednak bezpieczniejszym bo wymaga potwierdzenia danych.Ostatnio facet wygral sprawe w
sadzie bo kupil samochod za 24 tysiace pln na allegro a sprzedawca nie wydal mu go tlumaczac
ze cena go nie zadowala.po 2 latach sad nakazal sprzedaz za ta sume i obciazyl sprzedawce kosztami
procesu 2,5 tys zl.Kupienie czegos na allegro jest umowa ustna ktora według prawa również jest
wiążąca.Także ja wole allegro.



Ten przykład to do którego serwisu sie odwołuje bo ostatnio (kilka dni temu) byla podobna sprawa z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:06, sokowirufka napisał:

citekmaniak powiedzial ze jak nie odswieze tematu to mnie pobije wiec wole nie ryzykowac



PROSZĘ JAKIEGOŚ ADMINA O WYKASOWANIEE TEGO POSTA BO JEST NIE NA TEMAT I WOGÓLE ZAŚMIECA TEMAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o Allegro mówie.Dopiero to ustaliło bo nie było tego w przepisach jednoznacznie określone że kupienie czegoś na allegro jest normalnym zawarciem umowy słownej która według rp jest również wiążąca.A więc to normalna tranzakcja prawna a nie miejsce dla idiotów czy dzieci jak niektórzy uważają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:11, Manieklbl napisał:

Właśnie o Allegro mówie.Dopiero to ustaliło bo nie było tego w przepisach jednoznacznie określone
że kupienie czegoś na allegro jest normalnym zawarciem umowy słownej która według rp jest również
wiążąca.A więc to normalna tranzakcja prawna a nie miejsce dla idiotów czy dzieci jak niektórzy
uważają.



No to było kilka dni (tygodni) temu a nie 2 lata. W sumie to wyrok prawidłowy żeby gość musiał sprzedać tą brykę za śmieszne pieniądze. Kupujący zrobił interes życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować