Zaloguj się, aby obserwować  
citekmaniak

Allegro vs. eBay - Które lepsze?

62 postów w tym temacie

ludzie kupowaliście już przez allegro bo nie wiem jakos nie mam do tego zaufania !! Nie zdarzyło wam się coś z tym towarem co kupiliście ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:16, Marcilek napisał:

ludzie kupowaliście już przez allegro bo nie wiem jakos nie mam do tego zaufania !! Nie zdarzyło
wam się coś z tym towarem co kupiliście ??


Ja duzo kupuje i jeszcze wiecej sprzedaje. Znajdz użytkownika citekmaniak to zobaczysz co tam robie. Ogólnei to wszystko na allegro jest bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:16, Marcilek napisał:

ludzie kupowaliście już przez allegro bo nie wiem jakos nie mam do tego zaufania !! Nie zdarzyło
wam się coś z tym towarem co kupiliście ??

Kupiłem około 40 przedmiotów na allegro i zawsze wszystko było jak trzeba, oprócz jednego razu. Raz zdarzyło mi się kupić płyte, która okazała się byc piratem i jakoś nawet interwencja w allegro nic nie dała. Ale nic zapomniałem już dawno o tych 50 zł i dalej kupuje na allegro, uważam że wiekszości użytkowników można zaufać. Np. tak żebym wpłacił kase i ktoś mi nie wysłał towaru to się nie spotkałem i mam nadzieję że nie spotkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym tym ebayem jest o tyle problem, że aby móc coś kupić (przynajmniej od zagranicznego sprzedawcy, od polskich sprzedawców na ebayu nic nie kupie, na pewno nie mam do nich zaufania) trzeba posiadać karte kredytową i zarejestrować ją. Zamówiłem sobie Final Fantasy VII + VIII od typa z Singapuru i teraz muszę aktywować konto PayPal, przelać na nie troche kasy i kolesiowi hajs wysłać. Cała transakcja jest tak zakręcona, że gdyby nie fakt, że w Polsce już legalnie raczej nie kupie FF7+8 w dobrym stanie to bym sobie odpuścił całą sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... mnie od eBaya coś odrzuca... konto mam ofc, ale nie korzystam... nie wiem czemu... jakoś tak mało przystępnie, no i bardzo rzadko zdarza się żeby było to czego akurat szukam...

a do allegro.pl nie mam najmniejszych zastrzeżeń... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ebay jest wspanialym miejscem gdzie znajdziesz wszystko to co Cie interesuje - jedyny mankament to koszt transportu ;) allegro jest rowniez ciekawym miejscem gdzie mozesz kupic wiele rzeczy taniej niz w sklepie.

ja z ebay korzystam kiedy kupuje np staroedycyjne figurki czy rozne filmy (np ostatnio widzialem komplet czarodziejki z ksiezca za troche ponad 100$) a na allegro kupuje reszte ;)

faktem jest ze na ebay bez karty kredytowej nie warto sie pchac - nie aktywujesz konta... z allegro jest latwiej - wystarczy adres zamieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Polaka zdecydowanie Allegro. Tam też przecież można kupic dosłownie wszystko. Zresztą najczęściej jestem w dziale Obuwia i Fotografii i tam nie mam co narzekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zaciekawiła jedna rzecz, posiadam konto PKO Inteligo Super konto STUDENT z kartą bankomatową, a na niej śliczby obrazek ze znaczkiem Visa :P

Czy zarejesrować konto na ebayu i na paypalu, aby kase pobierało za pośrednictwem tej karty bankomatowej z mojego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Allegro ma około milion użytkowników, a e-bay 60 tysięcy, więc już same statystyki mówią same za siebie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 18:25, Mistic napisał:

Czy zarejesrować konto na ebayu i na paypalu, aby kase pobierało za pośrednictwem tej karty
bankomatowej z mojego konta?


Tą kartą nie ma możliwości płacić w internecie .Jest ona tylko do obsługi bankomatów i terminali w sklepach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:16, morthi napisał:

ebay jest wspanialym miejscem gdzie znajdziesz wszystko to co Cie interesuje - jedyny
mankament to koszt transportu ;) allegro jest rowniez ciekawym miejscem gdzie mozesz
kupic wiele rzeczy taniej niz w sklepie.

ja z ebay korzystam kiedy kupuje np staroedycyjne figurki czy rozne filmy (np ostatnio
widzialem komplet czarodziejki z ksiezca za troche ponad 100$) a na allegro kupuje reszte
;)

faktem jest ze na ebay bez karty kredytowej nie warto sie pchac - nie aktywujesz konta...
z allegro jest latwiej - wystarczy adres zamieszkania


Czyli kupujesz na ebay , mam pytanie natury handlowej prosiłbym o kontakt przez allegro mój nick JacekDydynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na eBayu kupuję głównie rzeczy spoza Polski. Allegro odwrotnie :).
Z obu portali jestem zadowolony, jednak chyba wolę eBay''a. Ma jest on o wiele bardziej przyjazny dla sprzedających- niższe prowizje, brak idiotycznego zakazu umieszczania odnośników do innych stron i genialny Paypal (nie to co beznadziejne Płatności Allegro).

Szkoda tylko, że na polskim eBayu nie ma tylu użytkowników co na Allegro. Wtedy bez zastanowienia przeniósłbym tam mój kramik :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ebay w porównaniu do allegro jest bezkonkurencyjny ...poza jednym malutkim szczególikiem. Na allegro można dostać polskie wersje książek, gier itp.
Największy plus ebaya to oczywiście paypal. Szybki i sprawny sposób na zapłacenia za kupiony przedmiot. Ta sama czynność na allegro trwa... osiem razy dłużej? Czasami kilka dni bo sprzedawcy nie podają od razu numeru konta, na które ma się wpłacić kasę:P!
Ebay przygniata też allegro pod względem dostępnych przedmiotów i ich ceną. Jasne, zawsze znajdzie się super okazja na polskim serwisie - zależy czego się szuka
Koszt przesyłki jest jednak tańszy na allegro, choć jeśli porówna się ceny tych samych przedmiotów +paczusia to często na ebayu taniej:P (kupiłem na ebay Stranglehold za prawie 50 zł[w tym koszta przesyłki] a na allegro w tym czasie najtaniej kosztował za 70zł[bez przesyłki])
Jednak jeśli chodzi o czas dostawy to chylę czoło prze allegro. Przedmioty zawsze docierały do mnie trzy dni po wysłaniu(pff w końcu jesteśmy w polsce), z ebay mniej więcej po ośmiu, dziewięciu(raz paczka szła miesiąc:P)

Cóż, całym sercem polecam ebay, ale radze nie zapominać o allegro - jakaś równowaga musi być:D

ps: wspomniałem, że paczka szła miesiąc? Tak szczerze to trochę dłużej. Jakiś tydzień temu rozpocząłem spór z sprzedawcą, który prawie od razu zwrócił mi cała kasę(niech żyje paypal). Dwa dni później paczka jednak doszła:), a ja zwróciłem mu oddane pieniądze, chociaż mogłem to olać itp. Gość podziękował, więc było miło. Na allegro raczej czegoś takiego nie doświadczę. Już dwa razy mnie oszukali: gość nie istniał, a kolejny nie chciał zwrócić kasy za szmelc, który mi wysłał:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie eBay bije na głowę Allegro, szkoda że nie pod względem polskich użytkowników. Mentalność Polaków jest dziwna, nadal panuje stereotyp, że z zagranicy to drogo a ja już nie raz się nabyło u mnie w domu rzecz, która była tańsza wraz z opłatą za przesyłkę niż na Allegro, już nie mówiąc o tradycyjnym sklepie.

Ale mam pytanie, bo nigdy nie kupowaliśmy nic ze stanów, z Chin, wszystko do tej pory było z UE, jak to jest z cłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko , jak nie jestem niepełnoletnim a założę konto , to mogą wyjść z tego jakieś konsekwencje ? Chętnie kupiłbym kilka rzeczy z allegro , tyle , że osiemnastki jeszcze nie mam xD Ogólnie to jak się zarejestruje to domyślą się , że jestem niepełnoletnim ? Warto ryzykować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 21:09, heaton 1992 bdg napisał:

Ja mam takie pytanko , jak nie jestem niepełnoletnim a założę konto , to mogą wyjść z
tego jakieś konsekwencje ? Chętnie kupiłbym kilka rzeczy z allegro , tyle , że osiemnastki
jeszcze nie mam xD Ogólnie to jak się zarejestruje to domyślą się , że jestem niepełnoletnim
? Warto ryzykować ?


Poproś rodziców żeby założyli konto na siebie a Ty tylko nim zawiaduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eBay warto używać jak się chce coś sprowadzić zza granicy co nie jest dostępne w polandii, lub jest tam po prostu tańsze, do reszty rzeczy lepiej używać allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście preferuję allegro, gdyż większość moich znajomych tam robi zakupy i jeszcze ich nie oszukano. Allegro zdecydowanie jest bardziej wypromowane, przez co tak bardzo popularne. Ogólnie nie lubię robić zakupów przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować