Zaloguj się, aby obserwować  
citekmaniak

Allegro vs. eBay - Które lepsze?

62 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2008 o 21:09, heaton 1992 bdg napisał:

Ja mam takie pytanko , jak nie jestem niepełnoletnim a założę konto , to mogą wyjść z
tego jakieś konsekwencje ? Chętnie kupiłbym kilka rzeczy z allegro , tyle , że osiemnastki
jeszcze nie mam xD Ogólnie to jak się zarejestruje to domyślą się , że jestem niepełnoletnim
? Warto ryzykować ?



Ja mam konto na allegro od 4 lat, a dopiero w tym roku skończyłem 18-stkę. Nigdy żadnych konsekwencji z tego tytułu nie poniosłem. Więc jeśli nie zamierzasz robić na allegro żadnych przekrętów to śmiało zakładaj konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:06, 1HAKER2 napisał:

> Ja mam takie pytanko , jak nie jestem niepełnoletnim a założę konto , to mogą wyjść
z
> tego jakieś konsekwencje ? Chętnie kupiłbym kilka rzeczy z allegro , tyle , że osiemnastki

> jeszcze nie mam xD Ogólnie to jak się zarejestruje to domyślą się , że jestem niepełnoletnim

> ? Warto ryzykować ?


Ja mam konto na allegro od 4 lat, a dopiero w tym roku skończyłem 18-stkę. Nigdy żadnych
konsekwencji z tego tytułu nie poniosłem. Więc jeśli nie zamierzasz robić na allegro
żadnych przekrętów to śmiało zakładaj konto.

Dzięki za rzeczową odpowiedź , Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 21:40, lama123 napisał:

eBay warto używać jak się chce coś sprowadzić zza granicy co nie jest dostępne w polandii,
lub jest tam po prostu tańsze, do reszty rzeczy lepiej używać allegro :)


Też jestem takiego zdania i dlatego mam konta na obu :P Ale zauważyliśmy z rodziną ostatnio, że więcej rzeczy kupujemy na eBay. A zawsze porównujemy z Allegro co oznacza, że akurat to, czego akurat potrzebowaliśmy było tańsze/ciekawsze/niedostępne w Polsce/lepszej jakości. Oczywiście nie wszystko, bo tak dobrze to nie ma, ale wiele.

To powie ktoś jak jest z tym cłem? Podobno na elektronikę nie ma, jest tylko sam VAT a na inne rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eBay Kupuj na całym świecie, używając środków z rachunku bankowego!

Wreszcie możesz kupować na całym świecie, używając
pieniędzy ze swojego rachunku bankowego.

Dzięki nowej funkcji systemu PayPal „Dodaj środki
do konta” możesz:
# kupować bez karty kredytowej,

# uwolnić się od limitów kart płatniczych,
# łatwiej kontrolować swoje wydatki w Internecie.

To wszystko bez dodatkowych opłat!

Sprawdź szczegóły na stronie www.paypal.pl/dodajsrodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak chce się coś sprzedać to Allegro ejst lepsze bo ma więcej użytkowników. A jak coś kupic to najlepiej zacząć od Allegro, bo tam są zwykle bardzo dobre opisy przedmiotów, a poźniej poszukać na eBayu oraz w różnych sklepach internetowych, w szczególności tych, które mają swoje prawdziwe sklepy koło Twojego domu (jak np. Empik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to tak wole Allegro chodź na allegro zostałem raz oszukany bo kupiłem telefon i przyszła podróbka i dwa razy sprzedałem przedmiot i nikt się nie odezwał do tego , no ciągle mnie wkurza ich nastawienie a do EBaya nie mam większych zastrzeżeń aczkolwiek częściej używam allegro niż eBay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że mieszkam na stałe w Wielkiej Brytanii to zdecydowałem się na założenie konta na eBay''u. Jestem bardzo zadowolony, bo wszystko jest jasne i proste do opanowania. Jedyny zgrzyt jaki do tej pory miałem to podanie numeru telefonu podczas rejestracji. Otóż podczas zakładania konta należy obowiązkowo podać swój numer stacjonarnego telefonu. (Nie)stety nie mam takowego w domu więc próbowałem wpisać swój numer komórkowy, ale niestety nie chcieli tego zaakceptować. Siedziałem więc tak jedząc Pringlesy i zastanawiając się jak to rozwiązać i po chwili spojrzałem na opakowanie czipsów i wpisałem numer telefonu do firmy, która je produkuje :D Jak dotąd mam z tym spokój chociaż kilka dni temu dostałem wiadomość od załogi serwisu abym upewnił się, że podany numer jest poprawny, bo kiedyś mogą do mnie zadzwonić aby upewnić się czy jestem tzw. "żywym użytkownikiem". Cóż, pożyjemy - zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:22, Igor FCBayern napisał:

Jako że mieszkam na stałe w Wielkiej Brytanii to zdecydowałem się na założenie konta
na eBay''u. Jestem bardzo zadowolony, bo wszystko jest jasne i proste do opanowania.
Jedyny zgrzyt jaki do tej pory miałem to podanie numeru telefonu podczas rejestracji.
Otóż podczas zakładania konta należy obowiązkowo podać swój numer stacjonarnego telefonu.
(Nie)stety nie mam takowego w domu więc próbowałem wpisać swój numer komórkowy, ale niestety
nie chcieli tego zaakceptować. Siedziałem więc tak jedząc Pringlesy i zastanawiając się
jak to rozwiązać i po chwili spojrzałem na opakowanie czipsów i wpisałem numer telefonu
do firmy, która je produkuje :D Jak dotąd mam z tym spokój chociaż kilka dni temu dostałem
wiadomość od załogi serwisu abym upewnił się, że podany numer jest poprawny, bo kiedyś
mogą do mnie zadzwonić aby upewnić się czy jestem tzw. "żywym użytkownikiem". Cóż, pożyjemy
- zobaczymy :)


Nie wiem czy temat dobry ale spróbuję na Amazon.com znalazłem płytę Weird Wailin'' i w żadnym innym sklepie mi się nie udało zaleźć tego tytułu, a nawet gdyby to traktowanie zamówień z Polski jako zamówień z krajów trzeciego świata jest na porządku dziennym.
Najlepiej opisał to Wojman na swoim gs-ie gdy chciał kupić QoS na Pc w wersji angielskiej poza granicami naszego kraju.
W związku z tym mam pytanie natury handlowej , czy była by możliwość iż ja zapłaciłbym Tobie z góry za kupienie
tej płyty i później wysłanie jej do Polski ?. Na Allegro posiadam konto i ponad 100 pozytywów na eBay-u mam konto ale przeprowadziłem jedną transakcję.
Email kontaktowy na moim gs-ie

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Allegro bardziej lubię, ani razu jeszcze się tam nie zawiodłem, najczęściej kupuję za pobraniem i nie ma problemów, a gdyby było coś nie tak z wpłatą na konto to czułbym się bezpiecznie dzięki Programowi Ochrony Kupujących. Na eBayu nigdy jeszcze nic nie kupiłem i nie wydaje mi się, by miało się to szybko zmienić :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:32, iwan san napisał:

moim zdaniem lepsze jest allegro.pl , ponieważ jest więcej rzeczy i jest bardziej popularne
co się wiąże z większą ilością rzeczy

Szkoda tylko, że eBay zna cały świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje na allegro, wybór jest naprawdę ogromny a ceny przystępne, w dodatku przez 2 lata nie trafiłem na nieuczciwego użytkownika więc z czystym sumieniem mogę polecić allegro.pl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać. Tyle tylko że eBay ma więcej restrykcji jeżeli chodzi o przedmioty sprzedawane niż Allegro.
Np. nie można sprzedawać modyfikowanych konsolo na eBay. To jest wielką przewagą Allegro i może dla tego jest bardziej, o wiele bardziej popularne.

Jeżeli chodzi jednak o system płatnicze, organizacyjne i bogactwo wyboru, to wg mnie eBay jest lata świetlne na przód od Allegro.

Jedną z najbardziej denerwujących dla mnie rzeczy w Allegro, to brak połączenia aukcji z natychmiastowym systemem płatności.

Mam konta na obu platformach, kupuję/sprzedaję od lat więc mam jakieś tam małe doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tematu ogólnego o eBay, więc pozwolę sobie na mały odkop, jak choć jednej osobie oszczędzę niepotrzebnych nerwów i niespodziewanych kosztów, to będzie to dla mnie sukces :).

Dość długo nie robiłem zakupów na eBayu, dopiero kilka miesięcy temu dokonałem pierwszego od dłuższego czasu (naprawdę, ostatni zakup tak z 10 lat temu zrobiłem). Coś mnie zaniepokoiło - przy niektórych transakcjach PayPal ściągnął mi z karty więcej niż by to wynikało z kwot widocznych w ofercie (cena przedmiotu + koszty wysyłki). Co się okazało - jak zwykle, trzeba drobne druczki czytać, w tym wypadku chodzi o frazę:

Cytat

Any international shipping and import charges are paid in part to Pitney Bowes Inc.

Z tego, co się doszukałem, eBay współpracuje z nimi od 2014, no ale, jak wspomniałem, dawno tam nic nie kupowałem. Co wkurza najbardziej, to fakt, że kwotę, którą pobiera ww. firma poznaje się dopiero po dokonaniu płatności i nie są to bagatelne kwoty (zakup za $40.24, dodatkowa opłata $30.18(!), zakup za $39.99, dodatkowa opłata $33.30, zakup $24.98, dodatkowa opłata $20.18). Po prostu rozbój w biały dzień... Radzę unikać jak ognia ofert z powyższym dopiskiem, w takim wypadku już lepiej kupić na Amazonie - też się zapłaci za wysyłkę jak za woły, ale przynajmniej z góry znana jest kwota do zapłaty (i w sumie z tego, co sprawdzałem, kupując te same przedmioty na Amazonie zapłaciłbym paradoksalnie mniej, mimo wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2019 o 07:45, Michal199 napisał:

Ebaya używam tylko jeśli chcę zapłacić paypalem, tak to allegro.

Tak naprawdę to zależy od dostępności produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować