Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Otwarte poty...

9 postów w tym temacie

Witam!

Chciałbym się dowiedziec, jakie mam otwarte porty w moim PC. Wiem, że istnieje taka komenda w Windowsie, ale nie pamiętam jaka to była. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 20:21, Tomi_323 napisał:

Witam!

Chciałbym się dowiedziec, jakie mam otwarte porty w moim PC. Wiem, że istnieje taka komenda w Windowsie, ale nie
pamiętam jaka to była. Proszę o pomoc :)


Poty? Chyba kompoty, ja mam teraz otwarty truskawkowy i wiśniowy, ale chyba otworzę gruszkowy...

A bardziej na serio to spróbuj zobaczyć w ustawieniach swojego firewalla. Tam na pewno będzie lista wszystkich otwratych portów, i jakie programy ich używają. A jeśli nie masz firewalla (nie mówie o windowsowym) to najwyższy czas zainstalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 20:31, Ciechan napisał:

Poty? Chyba kompoty...


Radzę udać się do okulisty...

Dnia 21.11.2005 o 20:31, Ciechan napisał:

A bardziej na serio to spróbuj zobaczyć w ustawieniach swojego firewalla. Tam na pewno będzie
lista wszystkich otwratych portów, i jakie programy ich używają. A jeśli nie masz firewalla (nie mówie o windowsowym) to
najwyższy czas zainstalować :)


Mam Windowsowy (jak każdy, ale nie użwywam) Posiadam ZoneAlarm (nie ma spisu portów) I nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie dotyczące komendy :/ Nie pytałem się o firewalle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 20:40, Ciechan napisał:

Radzę przeczytać temat ;]



Problem jest zawarty w treści postu a nie w temacie ;]


A co do tematu.... Cicho... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja też zadam pytanie :P Nie będę niepotrzebnie tworzył nowego wątku.
Gram w Warcrafta, ale nie mam zew. IP. Dowiedziałem się, że jeśli załatwię sobie przekierowanie (otwarcie?) portu 6112 TCP oraz 6112 UDP to będę mógł kreować serwery w tej grze bez potrzeby wykupywanie zaw. ip.
Zadzwoniłem więc do swojego dostawcy internetu, który zbeształ mnie, że tak nie można. Że to niezgodne z prawem, i niebezpieczne dla sieci, bo zaraz mogą wirusy wejść itd...
Co mam takiemu kretynowi powiedzeć, żeby mnie nie robił w bambusa? Bo nie bardzo wiem na czym forward portów polega i czym grozi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z prawem jak najbardziej zgodne(no chyba że masz w umowie z dostawcą jakieś zastrzeżenie że przekierowania portów nie robią, ale to umowa a nie prawo).polega to na tym że wszystkie próby połączenia na tych portach zostaną skierowane do ciebie. wirusy owszem możliwe, ale też do ciebie (a od ciebie jak im sie uda do reszty lanu). osobiście podejrzewam że odpowiednie skonfigurowanie serwera/routera przekracza jego możliwości, wiec wymyślił że niezgodne z prawem żeby sie ciebie pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 20:21, Tomi_323 napisał:

Witam!

Chciałbym się dowiedziec, jakie mam otwarte porty w moim PC. Wiem, że istnieje taka komenda w Windowsie, ale nie
pamiętam jaka to była. Proszę o pomoc :)

najlepiej poszukaj skanera portów, pełno tego na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 09:10, sig. napisał:

[...]osobiście podejrzewam że odpowiednie skonfigurowanie serwera/routera przekracza jego możliwości, wiec wymyślił że niezgodne z prawem żeby sie ciebie pozbyć.


Ech.. Też tak myślałem :(
Cóż. W weekend pojadę się kłócić do biura :/ Może tam dowiem się czegoś więcej :/
Póki co - admin olewa moje maile od ponad miecha :( Nawet odpisać się im nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować