Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 22:21, Astmatyk napisał:

I finish, troche podrasowalem kontrast na fotoszopie bo skaner cos mi tak jakos dziwnie
skanuje ostatnio

Już to drugie widać, że lepsze. A mówią, że w szkolę się nic nie robi xD. Fajny masz styl :). Dokończysz tą historię, bo aż się prosi zrobić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW oO! Astmatyk to jest po prostu świetne, strasznie mnie zainspirowałeś tym że kupiłeś jeden ołówek a narysowałeś takie cudo, mam na mysli to ze jednym ołówkiem typu np H5 można osiągnąć taki efekt, ja to sie bazgrze pierw 5h na szkic potem hb na poprawkę a na koniec 3b;p . Zdecydowanie jestem fanem twoich prac ale wykonanych w szkicu.
Jeszcze jedna prośba czy mógłbyś mi opowiedzieć historie powstawania tego rysunku? Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:58, Artas15 napisał:

WOW oO! Astmatyk to jest po prostu świetne, strasznie mnie zainspirowałeś tym że kupiłeś
jeden ołówek a narysowałeś takie cudo, mam na mysli to ze jednym ołówkiem typu np H5
można osiągnąć taki efekt, ja to sie bazgrze pierw 5h na szkic potem hb na poprawkę a
na koniec 3b;p . Zdecydowanie jestem fanem twoich prac ale wykonanych w szkicu.
Jeszcze jedna prośba czy mógłbyś mi opowiedzieć historie powstawania tego rysunku? Z
góry dzięki:)


no zaczynasz od konturow, najpiwer namazialem sobie wyobrazenie pomieszczenia, polokrag w tym wypadku, machiny i szafka to proste bryly geometryczne, pewnie nawet pocisniete blednie ale wali mnie to, dawno sie przestalem przejmowac takimi rzeczami. Dobrze robisz, ze zaczynasz delikatnie, nie przejmuj sie ze jeden element wchodzi na drugi, w szkicu nie wszystko musi byc od razu doskonale, od tego masz gumke, zeby to pozniej wymaziac. wyobraz sobie skad pada swiatlo i jedziesz z prostym cieniem. wszystko delikatnie, zeby dalo sie poprawic. kontur po zacienionej stronie zawsze bedzie grubsza linia pocisniety niz z tej oswietlonej. Pozniej powooooli wchodzisz w detal, dzialaj duzo gumka, rob nia bliki swietlne. jak rysujesz np rure, wyelnij ja delikatnie cala a pozniej lekko wymaz gumka w miejscu gdzie jest swiatlo, gumka daje fajne efekty. Nie wiem co jeszcze moge powiedziec. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mi w zupełności wystarcza dzięki Astmatyk:)
BTW. Oglądałem pare filmów o rysowaniu i wiele ludzi zaleca by przestudiować mistrzów np Michael Angelo i mam zamiar to zrobić, możliwe że pomoże możliwe że nie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 10:46, Artas15 napisał:

To mi w zupełności wystarcza dzięki Astmatyk:)
BTW. Oglądałem pare filmów o rysowaniu i wiele ludzi zaleca by przestudiować mistrzów
np Michael Angelo i mam zamiar to zrobić, możliwe że pomoże możliwe że nie:P


Pomoze. W hipermarkietach sa teraz takie stoiska z tanimi ksiazkami, przynajmniej w Krakowie na kazdym z nich mozna kupic ksiazki z jakiejs tam serii o malarzach. Calkiem pokazne, fachowe ksiazki mozna kupic juz za jakies 15 zeta od sztuki. To zadna kasa a moza sie sporo dowiedziec.

Polecam tez pocwiczyc reprodukcje. Robi sie to prosto, zaczynasz od wybrania sobie jakegos elementu w jakms znanym obrazie, drukjesz go na a4 i od kalki odrysowujesz sobie same kontury. Pozniej, caly czas obserwujac oryginal wypelniasz je kolorem lub po prostu robisz olowkiem wersje monochromatyczna. Bardzo pomaga w nauce operowania narzedziem i w swiatlocieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no no:P Astmol nam się tu rozkręca( a może już dawno się rozkręcił?:P nieważne;) ) hehe:P nieźle tworzysz te postacie:P fajny styl i wykonanie^^

No a także dam coś od siebie:P dwie wersje kotka:P ver. speedart:P (5min)

20081012152248

20081012152315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 15:25, Sophikar napisał:

No no no:P Astmol nam się tu rozkręca( a może już dawno się rozkręcił?:P nieważne;) )
hehe:P nieźle tworzysz te postacie:P fajny styl i wykonanie^^

No a także dam coś od siebie:P dwie wersje kotka:P ver. speedart:P (5min)


Fajna dynamika, z prawa- przednia lapa cos sie podzialo niedobrze. Filtrom z fotoszopa mowie nie. A przynajmniej nie tak ostentacyjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2008 o 16:03, Astmatyk napisał:

> No a także dam coś od siebie:P dwie wersje kotka:P ver. speedart:P (5min)

Fajna dynamika, z prawa- przednia lapa cos sie podzialo niedobrze. Filtrom z fotoszopa
mowie nie. A przynajmniej nie tak ostentacyjnie ;)


A co myślisz o moim rysunku ? :P (str 235)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 17:00, HareQ napisał:

Takie tam...Skanem trochę nieumiejętnie wyszło.


rysunek 1: Fajny pomysl, ale troche pokickalo sie z wykonaniem, Najbardziej rzuca sie na oczy aniol, ktory ma proporcje karla. Rozumiem, ze taki wyszedl bo nie zmiescilby Ci sie inaczej w kadrze. Drugi rysunek lepszy, aniol tez troche za krotki. Jak mialem gdzies tak ze 14 lat i zaczynalem rysowac, narysowalem niemal identyczny. Tez byl zlowrogi aniol i koles na dole, tyle, ze zamiast miecza, bil mu z reki "mistyczny promien smierci" lol. Stylowo wygladalo to bardzo podobnie, w wykonaniu bylo prawie takie samo. Jestes na poczatku dlugiej drogi, cwicz a wycwiczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 12.10.2008 o 18:52, Pablo Querte napisał:

Jeszcze gratulacje z okazji zostania szanowanym
krytykiem sztuki :D

>


Wole "dobrego wujka" lol

I wrzucam, poprawke poprawki z wczoraj i kadrzyk z komiksu o profesorku. (komiks robie prostrza technika bo gdyby kazda strona miala wygladac jak ta olowkowa to chyba bym sie zarznal

20081012194007

20081012194027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 14:37, Astmatyk napisał:

> To mi w zupełności wystarcza dzięki Astmatyk:)
> BTW. Oglądałem pare filmów o rysowaniu i wiele ludzi zaleca by przestudiować mistrzów

> np Michael Angelo i mam zamiar to zrobić, możliwe że pomoże możliwe że nie:P

Pomoze. W hipermarkietach sa teraz takie stoiska z tanimi ksiazkami, przynajmniej w Krakowie
na kazdym z nich mozna kupic ksiazki z jakiejs tam serii o malarzach. Calkiem pokazne,
fachowe ksiazki mozna kupic juz za jakies 15 zeta od sztuki. To zadna kasa a moza sie
sporo dowiedziec.

Polecam tez pocwiczyc reprodukcje. Robi sie to prosto, zaczynasz od wybrania sobie jakegos
elementu w jakms znanym obrazie, drukjesz go na a4 i od kalki odrysowujesz sobie same
kontury. Pozniej, caly czas obserwujac oryginal wypelniasz je kolorem lub po prostu robisz
olowkiem wersje monochromatyczna. Bardzo pomaga w nauce operowania narzedziem i w swiatlocieniu.


Dzięki Astmatyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:50, arti95 napisał:

A Speedart to program komputerowy darmowy? Czy płatny? Jeśli płatny to ile wynosi koszt
za taki prgram


www.google.pl , stary wujcio Google powie Ci wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładny. A przy komiksach nie ocenia się wygląd tylko jakość a ta tutaj jest na bardzo wysokim poziomie ;) Mi się bardzo podoba. Kolorystyka mi się podoba ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować