Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2009 o 16:49, HumanGhost napisał:

> A co do tej... kaczki/gęsi - nie powiem jak mi się to kojarzy. W każdym razie szyja
z głową jest oderwana od tułowia, świntuchu ;P

To łabędź jest cholera jasna!
Jak to oderwana? A jak inaczej to narysujesz z tej perspektywy? Przecież to ma pióra
a nie futro i jest w części zanurzone w wodzie. Ty widziałeś kiedyś łabędzia na żywo?
;]


nie nieprzypomina łabedzia. Raczej gęś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 16:49, HumanGhost napisał:

To łabędź jest cholera jasna!


Tej odmiany nie znałem. Pewnie dlatego pomyliłem z dziką gęsią xD

Dnia 23.05.2009 o 16:49, HumanGhost napisał:

Jak to oderwana? A jak inaczej to narysujesz z tej perspektywy? Przecież to ma pióra
a nie futro i jest w części zanurzone w wodzie.


Za słaby światłocień. Wygląda to jak dwie osobne bryły - tułów i szyja z głową.

>Ty widziałeś kiedyś łabędzia na żywo?

I to jak - goniły mnie jak płynąłem z kumplem kajakiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 16:30, HumanGhost napisał:

Za dużo gadania o dupie maryni, za mało o rysunkach. Nie mówiąc już o gadaniu o konkretnych
rysunkach i ich zamieszczaniu. Czas przerwać to szaleństwo. ;]
Komentować prosze państwa a nie się drzeć na siebie.


Ładna ta twoja gęś... Troszkę dziób przy duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2009 o 11:27, NamelessCat napisał:

e, u. a. co? no co ty? a ja myslalem ze pastele sie je.
Mozna rozmazywac. ZEby uzyskac mieki efekt. To jest technika dowolnego rysownika. W sztuce
mozna wszystko, nie ma ograniczen. Najwazniejszy jest efekt, dusza, przekaz. Technika
to sprawa idnywidualna.

Nie wierzę, że to mówię, ale Blackbird ma rację. A Ty pieprzysz od rzeczy.
Najpierw poznajesz podstawy, później możesz zaczynać kombinować. ?Tak jak byś budował dom bez fundamentów. Zapadnie się, bo nie ma podstawy.

Jeszcze duuuuuuuużo nauki przed Tobą, skoro ine potrafisz bez rozmazywania uzyskać miękkiego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 17:01, Blackbird napisał:

Za słaby światłocień. Wygląda to jak dwie osobne bryły - tułów i szyja z głową.


No weź nie osłabiaj. To jest biały ptak! A szyja łączy się widocznie z tułowiem pod wodą, w takim ujęciu.

Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 20:12, rogoz94 napisał:

Nie wierzę, że to mówię, ale Blackbird ma rację.


Blackbird to już tego nawet specjalnie nie lubi, ale często ma rację xD

HumanGhost

Polarny niedźwiedź też jest biały, ale cienie na nim jednak białe nie są ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:37, NamelessCat napisał:

artysci kur. zdania wlasnego nie macie


Wiesz co, może daj sobie już spokój, bo zaczynasz pyskówkę uskuteczniać. Napisałeś głupoty na temat rysunku i ludzie Ci to wytknęli. Następnym razem się zastanów, bo gotów jesteś jeszcze napisać, że podstawą malarstwa jako techniki jest sztaluga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:44, Blackbird napisał:

> artysci kur. zdania wlasnego nie macie

Wiesz co, może daj sobie już spokój, bo zaczynasz pyskówkę uskuteczniać. Napisałeś głupoty
na temat rysunku i ludzie Ci to wytknęli. Następnym razem się zastanów, bo gotów jesteś
jeszcze napisać, że podstawą malarstwa jako techniki jest sztaluga.


Człowieczku. Idealnie nadajesz się na absolwenta szkoły na Smoczej. Taka artystyczna, wbijająca wzorce do głowy. Większość absolwentów nie dostała się na ASP.
Ale za POPRAWNE CZYTANIE ze zrozumieniem na Twoim poziomie, niestety byś tam nie zagrzał miejsca.

1. on nie powiedział, że rozmazuje. On powiedział, że to też technika. I tak to jest technika i uczą tego w niektórych szkołach.
2. To, że prace masz staranne i pracujesz w galerii sztuki nie czynią Cię znawcy.
... w sztuce nie chodzi tylko o ładny obrazek.

O ile pamiętam, był taki dobry film na temat opinii na temat sztuki. Z Julia Roberts. Sztukę każdy pojmuje inaczej. A i to pojmowanie jest według gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, nie skomentuję poprzednich postów, bo to już przestało być ciekawe :).
Za to proszę o ocenę nast. prac:
(autoportret :PPPP) w dodanych obrazkach,
Diabełek, or sth liek tht: http://vumi.pl/devil.jpg

20090523222907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

Człowieczku.


Dorośnij i dojrzej, potem zacznij myśleć, a dopiero potem próbuj pisać.

Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

Idealnie nadajesz się na absolwenta szkoły na Smoczej.


Doprawdy? Zmartwię Cię - pudło ;P Ale patrząc na to jak zaczynasz posty, to myślę, że Tobie by się w ogóle jakaś szkoła przydała. Choć chyba Smocza najlepszym wyborem nie jest.

Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

Taka artystyczna, wbijająca wzorce do głowy.


Uhm... pewnie się tam wybierasz i przeprowadziłaś wywiad. ;P

Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

Większość absolwentów nie dostała się na ASP.


To zaiste smutne. ;P Ale rozczaruję Cię - guzik mnie to obchodzi.

Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

Ale za POPRAWNE CZYTANIE ze zrozumieniem na Twoim poziomie, niestety byś tam nie zagrzał
miejsca.


Bardzo lubię czytać posty takich dziewczynek jak Ty. Wpadają do tematu, nie rozumieją zbyt wiele, ale za to wydaje im się, że mądrość z nich tryska jak nie przymierzając ze strażackiej sikawki. Tylko niestety wydaje im się, bo w rzeczywistości plotą bez sensu trzy po trzy.

Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

1. on nie powiedział, że rozmazuje. On powiedział, że to też technika. I tak to jest
technika i uczą tego w niektórych szkołach.


Wystarczyło dokładniej przeczytać co Twój kolega pisał. Ale lepiej robić z siebie pośmiewisko przed całym wątkiem. Zresztą, to Twoja reputacja, więc możesz ośmieszać się do woli - mnie to rybka. ;P
Widocznie chodzicie do tej samej szkoły, w której uczą - jak się tu już dowiedzieliśmy - że rysunek nie polega na używaniu linii, tylko na rozcieraniu ołówka [sic!] i kumpel poprosił o odsiecz, a koleżanka Janina III Sobieska przybyła. Niestety, finał nie jest ani trochę wiedeński. Zdążyłaś się popisać jedynie znajomością jednej szkoły plastycznej... i to chyba ze słyszenia ;P
Przeczytaj posty swojego kolegi, potem przeczytaj raz jeszcze, a potem się zastanów po co napisałaś tego posta do mnie.

Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

2. To, że prace masz staranne i pracujesz w galerii sztuki nie czynią Cię znawcy.
... w sztuce nie chodzi tylko o ładny obrazek.


Nawet po polsku pisać się nie nauczyłaś (czego ja w ogóle wymagam?!).
Dla Ciebie nie istnieją żadne autorytety, bo Ty zapewne, tak jak kolega NamelessCat, kroczysz własną ścieżką mocy. ;)

Dnia 23.05.2009 o 22:01, Yoruni napisał:

O ile pamiętam, był taki dobry film na temat opinii na temat sztuki. Z Julia Roberts.
Sztukę każdy pojmuje inaczej. A i to pojmowanie jest według gustu, a o gustach się nie
dyskutuje.


No tak, ten fragment już mi wszystko wyjaśnił. ;D Grunt to swoją wiedzę o świecie czerpać z filmów.

Na dalszą rozmowę z Tobą szkoda mojego czasu. Wprawdzie mogłoby być nawet zabawnie, ale pewnie skończyłoby się jak zwykle.
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie chyba przestane udzielac w tym temacie, bo jeszcze wyjde na nieudacznika ze zlej szkoly i pseudoartyste, ktory nie ma wlasnego zdania tylko klepie regulki, ktore zaslyszal od skostnialych, konserwatywnych profesorkow, ktorzy zatrzymali sie w rozwoju w czasach PRLu. Coponiektorzy tu piszacy powinni sie solidnie rypnac w dekiel. Albo i nie - im takich wiecej tym mniejsza potencjalna konkurencja. Zabil mnie tekst "rysunek to nie kreska". Powodzenia przyszlym "artystom"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 03:06, Astmol napisał:

Ja to sie chyba przestane udzielac w tym temacie, bo jeszcze wyjde na nieudacznika ze
zlej szkoly i pseudoartyste, ktory nie ma wlasnego zdania tylko klepie regulki, ktore
zaslyszal od skostnialych, konserwatywnych profesorkow, ktorzy zatrzymali sie w rozwoju
w czasach PRLu.


Na takich userów (a zwłaszcza userki) jak Yoruni można już na tym forum trafić wszędzie. Obrona bzdury, politycznej poprawności, kłamstwa, i tym podobnych stoi dzisiaj na naprawdę wysokim poziomie. Szkoda mi nerwów i czasu na walkę z takimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko się wtrące i powiem ,że mimo iż ten "5nak" jest zawodowcem wolę rysunki Astmola ,które posiadają większą głębie i bardziej przemawiają do odbiorcy. A i jeszcze jedno. Nie wyzywajcie się już ,bo obaj się kompromitujecie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się o szkole, którą znam i wiem jaka była - przynajmniej za czasów kiedy, to mój rocznik do liceum chodził. I nie twierdzę, że każdy jej absolwent to nieudacznik.
Stwierdzam tylko (kolega, nie kolega to teraz nie ma znaczenia), że rozmazywanie TEŻ jest techniką i uczą tego.
Każdy tworzy jak mu się podoba. Sztuka się zmienia od lat, technika też się zmienia. To co kiedyś było niepoprawne, teraz jest uznawane.

Ja na przykład nie uznaję za sztukę zdjęcia do którego ktoś dorysował członka. Myślę, że większość ludzi, żyjących w dawnych czasach, też by tego nie uznała za sztukę. Ale to można teraz znaleźć w Zachęcie na wystawie.

A kino to też pewien rodzaj przekazu twórczości. Film, to też dzieło. Nie czerpie z niego życiowej mądrości, ale chciałam pokazać przykład. Jak wy nie potraficie rozumieć to ja nie wiem jak można się z wami dogadywać.
Każdy ma swoją opinie i jak ona nie zgadza się z twoim światopoglądem to nie powinno się naskakiwać. To tworzy kłótnie i prowadzi donikąd.

Nie będę pięknie się wypowiadać na łamach forum gram.pl bo to już nie należy do moich obowiązków.
Jestem tu, bo jednak wypłatę dostaję z gramu. Takich jak ja Userów nie ma, bo ja nie doczepiam się o wszystko, tylko zazwyczaj siedzę i obserwuję i nie zwalczysz mnie puki pracuję w danym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować