Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Tam mnie coś ostatnio tknęło, jak zobaczyłem parę ciekawszych rysunków, że może spróbowałbym nauczyć się rysować... :P
Problem w tym, że ja raczej jestem plastyczne beztalencie... ^^''
I chciałbym się zapytać szanownych bardziej doświadczonych gramowiczów? Od czego zacząć? Zwykły ołówek i kartka i rysować? Tylko co rysować? Jakie cele sobie stawiać? Których rzeczy uczyć się na początek?
Z góry Wam dziękuję za wszystkie rady dla totalnego ''newbie''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 17:11, soshman napisał:

Tam mnie coś ostatnio tknęło, jak zobaczyłem parę ciekawszych rysunków, że może spróbowałbym
nauczyć się rysować... :P
Problem w tym, że ja raczej jestem plastyczne beztalencie... ^^''
I chciałbym się zapytać szanownych bardziej doświadczonych gramowiczów? Od czego zacząć?
Zwykły ołówek i kartka i rysować? Tylko co rysować? Jakie cele sobie stawiać? Których
rzeczy uczyć się na początek?
Z góry Wam dziękuję za wszystkie rady dla totalnego ''newbie''. :)


Kartka, ołówek i rysować. WSZYSTKO. Wszystko co zobaczysz postaraj się uwiecznić na kartce - miseczkę, kubek, monitor, dziecko, matkę, tatę, brata, telewizor, wszyyyyyystkooooooo! ;)
Ważne żeby systematycznie i często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 18:11, soshman napisał:

A nawet z kompletnego beztalencia może coś kiedyś być? Czy trzeba mieć predyspozycje?
;P

Ja Ci raczej nic nie poradzę bo jestem w sytuacji takiej jak Ty z tym wyjątkiem, że już bardziej zaawansowanej. W skrócie zero fachowej nauki tylko rysowanie od serducha i choć żadne moje dzieło nie jest nawet w połowie takie jak powinno to widać postępy. Tu się coś podpatrzy, tam na coś się samemu wpadnie, to się zmodyfikuje i coś wychodzi ;)
Cieszę się, że prócz mnie w tym temacie jest ktoś inny kto rysować nie potrafi, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 18:11, soshman napisał:

/.../


Wiesz, jest takie bardzo znane przysłowie - ''Dla chcącego nic trudnego'' ;)
Każdy może rysować. Jeden lepiej, drugi gorzej. Ale człowiek ćwicząc szkoli się i jest coraz lepszy.

@KrzyniuBDG

Dnia 16.08.2009 o 18:11, soshman napisał:

...ktoś inny kto rysować nie potrafi...


Nie potrafi, ale zaznacz, że próbuje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie idę się szkolić... ^^ Dzięki za rady...
Mam nadzieję, że dojdę do poziomu kiedy będę mógł coś mojego tu wstawić... :)
Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 18:11, soshman napisał:

A nawet z kompletnego beztalencia może coś kiedyś być? Czy trzeba mieć predyspozycje?
;P


Moim zdaniem może i prawdziwym artystą trzeba się urodzić, ale rzemieślnika można zrobić z każdego. Kwestia czasu, jednemu przyjdzie to łatwiej, innemu trudniej. Kreatywności jedynie tak łatwo się nie wyuczysz ;)

Samemu próbować rysować, poszukać w Internecie różnych porad, samouczków, podpatrywać jak rysują inni i próbować kopiować technikę. A pewnego dnia i na jakiś kurs się zapisać. Trafiając w dobre ręce, wiele można zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 18:25, HareQ napisał:

Myślę, że nie uraziłem cie tym co przedtem napisałem :P

Nie :P. Tak właściwie to są dwa rysunki. Pierwszy to facet wydostający się z piekła z jakimś kryształem emanującym złem. Drugi to sonda zwiadowcza/badawcza ;)

Artur - Prawdziwym artystą był Rafael, Dali, Michał Anioł, Picasso i Leonardo. Reszta to zajedwabiście dobrzy rzemieślnicy.

KrzyniuBDG - Ja nie umiem rysować. Ale staram się, by moje bazgroły wyglądały jak najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych rysunkach? Mistrzem jeszcze nie jestem, gdyż za rysowanie zabrałem się dopiero niedawno, staram się już jednak zrobić coś w miarę przyzwoitego. :)
Rysunek po lewej to okładka płyty death metalowego zespołu In Flames pt. "Come Clarity". Można sobie porównać. 2 godziny roboty.
Praca nad smokiem po prawej trwała jakieś 3 godziny.

20090822082154

20090822082241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2009 o 08:22, Kardithron napisał:

Praca nad smokiem po prawej trwała jakieś 3 godziny.

A smoczek nie jest przypadkiem z D&D ? ^^ Wg mnie smok wyszedł lepiej niż okładka płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:34, Damianuss1 napisał:

No rzeczywiście mistrzem nie jesteś xd lol.

Ty też skoro nie wiesz komu odpowiadasz ^^ To nie moje rysunki tylko Kardithron''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:10, Damianuss1 napisał:

Motorek na 1,2,3 : ) robiony markerem. Te maszyny to ostatnio moje nowe hobby.

Na miniaturce wygląda świetnie, w powiększeniu trochę krzywo, ale fajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 14:17, HunterO7 napisał:

Na miniaturce wygląda świetnie, w powiększeniu trochę krzywo, ale fajnie ;)

Dzięki. Nie korzystałem z żadnych pomocniczych linii więc wyszedł trochę krzywo =P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować