Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2010 o 16:17, ja33no napisał:

Rysowałem całe swoje dzieciństwo, brałem udział swego czasu w wystawie. Chcę do tego
wrócić, okazuję się, że nadal potrafię dość dokładnie "kopiować" komiksy itp. gorzej
z tworzeniem czegoś własnego (stylu itp.). Bardzo podobają mi się Wasze prace, najbardziej
te pokolorowane w gimpie. Mam skaner ale nie mam tabletu. Jaki polecacie, zależy mi na
średniej dokładności i średniej cenie ;).


Wacom Bamboo MTE-450, sam używam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że w końcu zakupiłem sobie skaner i niedawno ktoś tutaj poruszył temat festynu (który jakoś wpłynął na moją wyobraźnię ^^), to pochwalę się moją najnowszą pracką. I oczywiście zapytam, co w niej, poza zdecydowanie krzywo stojącym klaunem, wymaga poprawy.
Wykonane Photoshopem + kontury postaci zeskanowane i przerobione na lineart.

20100610181551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, co prawda dopiero zaczynam z DP i po paru wskazówkach udało mi się coś sklecić, to chciałbym spytać Was o opinię co do tych chmur wraz z całą resztą. Co do poprawy? Czego brakuje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

20100613025429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 02:54, Wits napisał:

ciach.


no, jak dla mnie chmurki zrobione są bardzo ladnie ;)
do poprawy moim zdaniem nic tutaj nie ma :P


@ziptofaf
uważam, że proporcje są trochę źle rozrysowane { coś jakby nogi byly za krótkie, ewentualnie - ręce za dlugie ;P }
poza tym jakieś dziwne linie na zóltej nogawce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 15:06, lisek93 napisał:

> ciach.

no, jak dla mnie chmurki zrobione są bardzo ladnie ;)
do poprawy moim zdaniem nic tutaj nie ma :P



A dziękuję, dziękuje. ;) Wiem, że mógłbym troszkę cienia do chmurek dodać - bazując na opinii z innych for o DP. Ale jeśli się podoba i nie widać za bardzo błędów, to ok. Jest to moja jedna z pierwszych prac, które ośmieliłem się pokazać, także bardzo miło słyszeć(czytać) takie komentarze. Chociaż - wciąż czekam na posty, które mogły by pomóc, doradzić co poprawić, itd. Bo pewnie jest pare szczegółów, które mogłyby być poprawione.

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)
Wits aka BaalNamib.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie, ale dla mnie te chmurki wyglądają jak puch. Jakieś takie mało chmurowe. Nie wiem, nie znam się na chmurach, ale takie moje zdanie. Źródło światła jakieś takie nijakie, niby jest, ale nie wiadomo skąd. Kierunek w którym lecą ptaki, czyli słońce zasłonięte powinno być jaśniejsze, no i cienie ptaków zbędę, chyba, że to nie są cienie, tylko przypadkowo się maznęło pod nimi. Jakby co nie znam się kompletnie na takich rzeczach ani trochę, mówię co myślę tylko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jak chcesz czepialstwa do szczegw, to ja te si wypowiem ;-)

Ogólnie moim zdaniem ładnie jest ale te chmury z lewej maj zbyt dużo ''pazurków''. Te z prawej są jakieś takie lepsze :P Wiem, że chmury maja różne kształty, no ale jak już czepia si szczegółów... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Albii; twoje komentarze są jak najbardziej potrzebne. Nie musisz się znać, a przecież widzisz co jakie jest - wiadomo, doświadczona w temacie osoba zupełnie inaczej podejdzie do tego, jak ta z mniejszym doświadczeniem - a przecież praca jest stworzona do pokazania obu stronom.

Puch, puch... Chmury nie mają dokładnie okrąglastych kształtów(moje przy tej pracy początkowo rzeczywiście miały, za co zostałem skrytykowany na jednym z forów - za co dziękuję, bo rzeczywiście, moim zdaniem teraz zdecydowanie lepiej wygląda. Zresztą wiele innych osób twierdzi tak samo). W niektórych miejscach z tym puszkiem troszeńkę przesadziłem.

Źródło światła - owszem jest, troszkę zamazane i trudne do konkretnego zlokalizowania - miało to służyć temu, że chmurki ciągną się dalej i wciąż przysłaniają słoneczko. Chociaż mogłem jeszcze troszkę nad tym popracować.

Co do cienia ptaków - to go nie ma. Nie dodawałem żadnego takiego efektu. Możliwe, że jest to jakaś wina przy zapisywaniu w formacie .jpg, lub czymś w ten deseń. W każdym razie, niezamierzone ;)

@Feno; Masz zupełną rację - te z lewej strony są zbyt "groźne" :P To pewnie wina tego, że za dużego brusha użyłem - bądź zapotrzebowanie na smużenie z mojego móżdżku było większe :P

Dziękuję Panowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 02:54, Wits napisał:

Hm, co prawda dopiero zaczynam z DP i po paru wskazówkach udało mi się coś sklecić, to
chciałbym spytać Was o opinię co do tych chmur wraz z całą resztą. Co do poprawy? Czego
brakuje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Sa fajne, moglbys teraz poprobowac - np zmienic kollor swiatla na czerwonawy/rozowawy i nieco podkolorowac chmurki przy krawedziach. Nie byloy to wtedy takie 2 kolorowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 17:43, Vekkus napisał:

No to minęło trochę czasu, więc dodam parę nowych obrazków. Bardzo bym była wdzięczna
za komentarze. xD



Drugi rysunek dawałaś dwa miesiące temu,więc nie wciskaj nam, że nowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2010 o 18:13, el_machete napisał:

>

Drugi rysunek dawałaś dwa miesiące temu,więc nie wciskaj nam, że nowe :D


Jejo dobra nie pamiętam co wstawiałam dwa miesiące temu, się wykasuje i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 17:43, Vekkus napisał:

No to minęło trochę czasu, więc dodam parę nowych obrazków. Bardzo bym była wdzięczna
za komentarze. xD


O ile w pierwszym rysunku, dzięki czapce postać nie wygląda tak źle to już "ktosiu" na trzecim zaliczył chyba 16ton na głowie :P I chyba buty powinny być pod innym kątem :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań odnośnie tabletów:

- Ile kosztowałby dobrej jakości tablet? Wskazany rozmiar A4 i większy.
- czy oprogramowanie graficzne znajduje się wraz z tabletem, czy konieczne jest jego dokupienie?
- tablety jakich firm są godne polecenia, a których lepiej unikać?
- czy od używania tabletu można zniszczyć sobie wzrok?

Z tego co się orientuję (a orientuję się wyjątkowo kiepsko), tablety do działania wymagają uruchomionego PC. Czy istnieją jakieś modele działające niezależnie? Najlepiej żeby cena nie była wygórowana. ^^

Na razie to tyle, za sugestie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- Ile kosztowałby dobrej jakości tablet? Wskazany rozmiar A4 i większy.


400-1700 zł od Rodziny Wacom Bamboo do Intuosów. A4? Myślę, że A5 jest wystarczająco duży, kto co woli..

Chyba, że chodzi Ci o takie Tablety-> http://www.wacom.com/cintiq/ cena jest bardzo wysoka(do 7koła).

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- czy oprogramowanie graficzne znajduje się wraz z tabletem, czy konieczne jest jego
dokupienie?


Płytka ze sterownikami, a jeśli wybierzesz Wacoma, masz dodatkowo programy do tworzenia grafiki/obórki zdjęć.

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- tablety jakich firm są godne polecenia, a których lepiej unikać?


Wacom- godny polecenia. Wiele osób powiedziałaby, że Pentagrama należy unikać, ale mój Virtuoso spisuje się bardzo dobrze.

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- czy od używania tabletu można zniszczyć sobie wzrok?


Można jak od monitora, ale jeśli wybierzesz Bamboo czy Intuos to jest to niemożliwe bo nie mają one wbudowanego monitora LCD. Także rada: nie pracuj na białych powierzchniach, jasne odcienie szarego są bardziej wskazane...

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

Z tego co się orientuję (a orientuję się wyjątkowo kiepsko), tablety do działania wymagają
uruchomionego PC. Czy istnieją jakieś modele działające niezależnie? Najlepiej żeby cena
nie była wygórowana. ^^


Co do modeli Wacoma nie jestem pewien, ale Apple wypuściło Tablet, który jest ''failem'' za dużą ceną :-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- Ile kosztowałby dobrej jakości tablet? Wskazany rozmiar A4 i większy.

Miałem okazję testować tablet A4. Nie polecam, ręka ci się zmęczy od ciągłego ruchu. Przypomnę, że tutaj nie masz tylko ołówka, a na pewno będziesz często stosować filtry, warstwy, różne pędzle. A róg tabletu odpowiada rogowi monitora. Wiec im większa powierzchnia, tym większa dokładność (chociaż bądźmy szczerzy - funkcja zoomu istnieje i ma się dobrze), ale i szybciej męcząca się ręka.
Dla mnie optymalnym rozmiarem do rysowania jest A5, najlepiej Intuos Wacoma. Naprawdę wyśmienicie się na nim pracuje i szczerze go zazdroszczę mojemu znajomemu. Wymienne końcówki do piórka, 2048 stopni nacisku, sporo dodatkowych klawiszy, które można dowolnie sobie zaprogramować, wygodne i reagujące na kąt pisania piórko. Tylko cena 1500 zł mnie lekko odstraszyła i na razie muszę się "męczyć" (w cudzysłowie, bo to naprawdę dobry sprzęt) z Wacomem Bamboo A6.

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- czy oprogramowanie graficzne znajduje się wraz z tabletem, czy konieczne jest jego
dokupienie?

W przypadku droższych modeli Wacoma masz do wyboru jedną z 3 aplikacji - bodajże Photoshop Elements, Corel Painter, Autodesk SketchBook Elements.
W przypadku tańszych dodawany jest bodajże ArtRage. Całkiem niezły i bardzo prosty w obsłudze. O ile dobrze pamiętam, to niektórzy w tym temacie właśnie tego programu używają i uzyskują świetne efekty. W internecie znajdziesz darmową wersję, warto się jej przyjrzeć.

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- tablety jakich firm są godne polecenia, a których lepiej unikać?

Najlepszy jest Wacom. To po prostu Rolls Royce wśród tego typu firm. Jak cię na niego nie stać, to ciekawą propozycją jest Pentagram Virtuoso. Jedno ale - tylko Virtuoso. Pozostałe tablety tej firmy przy pracy przypominają mi pisanie gwoździem po kamiennej tablicy (dość powiedzieć, że mój tablet tej firmy wyleciał na śmietnik po miesiącu używania).

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

- czy od używania tabletu można zniszczyć sobie wzrok?

Ehem, ty mówisz o trochę innych tabletach niż te dostępne powszechnie. Typowy tablet to po prostu coś w rodzaju powierzchni i piórka. Ruszając piórkiem, przemieszczamy kursor myszy na naszym monitorze. Więc psuje to wzrok w takim samym stopniu co korzystanie z naszego monitora. Fakt, że trzeba się do tego z lekka przyzwyczaić, bo ręką rysujemy, ale patrzymy w zupełnie inne miejsce.
To o czym myślałeś, to Wacom z serii Cintiq. 14" kosztuje bodajże 4000 zł, a (bodajże) 20" 8000 zł. Z tym, że one są przeznaczone tylko dla firm i zawodowców, którym bardzo zależy na prędkości i dokładności.

Dnia 25.06.2010 o 18:24, Host_Samurai napisał:

Z tego co się orientuję (a orientuję się wyjątkowo kiepsko), tablety do działania wymagają
uruchomionego PC. Czy istnieją jakieś modele działające niezależnie? Najlepiej żeby cena
nie była wygórowana. ^^

W sumie istnieją. Ale jeśli Cintiq już uważasz za za drogie, to pełnoprawne, samodzielne tablety z oprogramowaniem (nie mam na myśli jakichś elektronicznych notatników, które i tak potrzebują kompa, żeby zgrać na nie dane i nadają się tylko do szkiców i robienia notatek) stoją daleko poza twoim zasięgiem.
Ale jak nadal jesteś zainteresowany - chodzi ci o takie coś? 21.000$...wohoo xD
http://www.microsoft.com/surface/en/us/Pages/HowToBuy/HowToBuy.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wipek ode mnie :
{ poprawie/ dokoncze jak z wakacji wroce, a co! :D }

no to tak : chcialam spróbować narysować coś w pseudo-relistyczny sposób, faldki na plaszczu niektóre są jeszcze do poprawy, jedna z nogawek będzie dorysowana, bo troszkę dziwnie wygląda ;)
> brewki dorysuję ;)

glównie to chcialabym się dowiedzieć co myślicie o wlosach? nie lubię ich rysować, a tu wyszly jak wyszly { chyba nie tak źle, co? :P }
i czy szyja trochę za dluga nie jest, czy mi się wydaje? { wiecie, parę przeróbek na twarzy i jej skrócenie i szyja jak u ''żyrafy'' ;P }

i to najważniejsze > czy Naruto przypomina Naruta? :D


{ tak, tak - ''milion'' pytań Lisa :P }


20100629222218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włosy wyglądają według mnie okej. Tak dziwnie się patrzy jednakże na jego usta oraz na całokształt twarzy( taki...pulchny(?) ). Nie zrozum mnie źle, gdyby ja coś takiego narysował to bym nad łóżkiem sobie powiesił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 02:54, Wits napisał:

Hm, co prawda dopiero zaczynam z DP i po paru wskazówkach udało mi się coś sklecić, to
chciałbym spytać Was o opinię co do tych chmur wraz z całą resztą. Co do poprawy? Czego
brakuje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Muszę Ci przyznać, że na pierwszy rzut oka myślałem że to prawdziwe chmury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować