Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2011 o 16:35, ziptofaf napisał:

Jak słusznie zauważył HumanGhost, za dużo dobrych prac tutaj i najwyższa pora zaniżyć
poziom, dlatego wrzucę coś od siebie ;P

Jakieś 10 godzin pracy (moja pierwsza pełnoprawna próba takiego speedpaintingu, początkowo
to patrzyłem na różne prace, także z Gramu, żeby zobaczyć jak wy to robicie, stąd takie
tempo :)). Wiem że zalatuje amatorszczyzną ale dla mnie to i tak spory postęp, patrząc
choćby na moją ostatnią pracę z tłem na kompie ( http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_02/20100116144604.jpg).
Liczę na krytykę i pomysły co by dodać/poprawić (i tak, wiem że dłonie są pas-ku-dne.
Za mała postać była i musiałem na zoomie 300% jechać żeby je narysować ;( )

O, i zamiana na .jpeg trochę mi popsuła obrazek (kwiatki się rozmyły).


Szybka rada: poczytaj o perspektywie i lokuj horyzont nisko, najlepiej w1/5 kartki patrzac od dolu (wtedy załóż tez ze rysujesz z pkt widzenia osoby siedzacej) nie bedziesz musial walczyc z ziemią. Automatycznie tez zaczna Ci nachodzic na siebie obiekty co doda sporo przestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 16:47, Pralkosuszarka napisał:

Szybka rada: poczytaj o perspektywie i lokuj horyzont nisko, najlepiej w1/5 kartki patrzac
od dolu (wtedy załóż tez ze rysujesz z pkt widzenia osoby siedzacej) nie bedziesz musial
walczyc z ziemią. Automatycznie tez zaczna Ci nachodzic na siebie obiekty co doda sporo
przestrzeni.


Możesz polecić jakąś pozycję o perspektywie? Bo cała moja wiedza w tej dziedzinie pochodzi z jednej książki Loomisa gdzie na ten temat jest zaledwie 6 stron. Czy też mam pożyczać sztalugę i iść do lasu/nad rzekę bo to jedyny sposób by to opanować? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 16:57, ziptofaf napisał:

> Szybka rada: poczytaj o perspektywie i lokuj horyzont nisko, najlepiej w1/5 kartki
patrzac
> od dolu (wtedy załóż tez ze rysujesz z pkt widzenia osoby siedzacej) nie bedziesz
musial
> walczyc z ziemią. Automatycznie tez zaczna Ci nachodzic na siebie obiekty co doda
sporo
> przestrzeni.

Możesz polecić jakąś pozycję o perspektywie? Bo cała moja wiedza w tej dziedzinie pochodzi
z jednej książki Loomisa gdzie na ten temat jest zaledwie 6 stron. Czy też mam pożyczać
sztalugę i iść do lasu/nad rzekę bo to jedyny sposób by to opanować? ;P


Podstawy są banalne, polecam do tego tutoriale dotyczace rysunku ARCHITEKTONICZNEGO, nawet gdy nie bedziesz nigdy rysował budynkow to z doświadczenia wiem że tam potrafią to wytłumaczyć najlepiej. Ew idz na miesiac kursu rysunku dla architektów, koszt ok 200zl (przez ten czas ogarniesz jako tako podstawy rysunku przestrzennego) a po miesiacu mozesz sobie dać spokoj (to sa kursy dla ludzi zdajacych na takie studia ale ich analityczne podejscie do sprawy daje niezle rezultaty) i uderzyć w coś podpadajacego pod "sztukę" gdzie bedziesz maltretował do znudzenia człowieka i martwa naturę. To pierwsze jest swietna baza do rysowania w przyszłości postaci, to drugie daje jako takie pojecie o materiale. No dobra, chyba odbieglem od tematu... Rysować całkowicie samemu tez mozesz ale efekty beda przychodziły duzo, duzo wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę dominuje tu digital painting, ja natomiast pokażę coś zrobionego technikami tradycyjnymi, myślę że również moze podchodzic pod "speed".

1A Wariacja na temat "Pierwsza ludzka baza na nieznanej planecie" 50x70 cienkopisy + markery czas pracy ok 70min

2A Ot taki wymyślony kawałek placu zabaw, rysunek zrobiony gdy siedziałem w parku przy zapyziałej piaskownicy. Ołówek, kawałek kartki niewiadomych rozmiarów, czas pracy ok 25min.

20110502173533

20110502173601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, widac olbrzymi rozwoj. Takie sa efekty jak ktos sie wezmie do roboty i drazy temat. Jasne, widac, ze prace powstawaly w roznym czasie a doczepic sie do czegos mozna zawsze, ale wszystko rozwija sie w bardzo dobrym kierunku. Chociaz CA to zupelnie nie moja bajka to cos tam o tym wiem i ogolnie chyle czola i zycze wytrwalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, wszyscy tutaj(no może większość) lecicie na tabletach. Możecie mi polecić jakiś model, bo nie znam się na nich, a chciałem sobie taki sprzęt sprawić. Nie wiem czym oprócz wielkości one mogą się różnić, więc powiem, że mój największy być nie musi.
Z góry dzięki, jak zły temat to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 10:33, lonek11 napisał:

Widzę, wszyscy tutaj(no może większość) lecicie na tabletach. Możecie mi polecić jakiś
model, bo nie znam się na nich, a chciałem sobie taki sprzęt sprawić. Nie wiem czym oprócz
wielkości one mogą się różnić, więc powiem, że mój największy być nie musi.
Z góry dzięki, jak zły temat to przepraszam.

Ja osobiscie uzywam Intuos4 medium, IMHO najlepszy na rynku, tablety tylko od wacom kupuj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 10:49, NintendoPassion napisał:

> Dandzialf, swietne arty :)

Fajnie wyszło. Wyśmienicie oddałeś spojrzenie spod okularów.

Dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 14:25, Artas15 napisał:

Kolejne takie.

Gdyby nie te kolory i efekty dodane na kompie to byłby to naprawdę średniawy rysunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 10:33, lonek11 napisał:

Widzę, wszyscy tutaj(no może większość) lecicie na tabletach. Możecie mi polecić jakiś
model, bo nie znam się na nich, a chciałem sobie taki sprzęt sprawić. Nie wiem czym oprócz
wielkości one mogą się różnić, więc powiem, że mój największy być nie musi.
Z góry dzięki, jak zły temat to przepraszam.


Proponuję udać się do tematu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11612&tpage=105
Akurat na tej stronie padło tam podobne pytanie. Podano też przykładowe modele i te których należy się wystrzegać (czyli w sumie wszystkich poza Wacomami :P).

@ Artas15
Ten rysunek z kowalem taki jakiś nijaki. Na twoim miejscu dopracowałbym go jeszcze bo mi on trochę goryla na amfie przypomina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zostało powiedziane...najlepiej brać Wacom''a. Jeśli chodzi o rozmiar to A5 (medium) spokojnie wystarczy :)
Teraz czas na coś nowego :)

20110506004904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 00:53, Dandzialf napisał:

Jak zostało powiedziane...najlepiej brać Wacom''a. Jeśli chodzi o rozmiar to A5 (medium)
spokojnie wystarczy :)
Teraz czas na coś nowego :)

Swietne :D

20110506234151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 19:30, ziptofaf napisał:

@ Artas15
Ten rysunek z kowalem taki jakiś nijaki. Na twoim miejscu dopracowałbym go jeszcze bo
mi on trochę goryla na amfie przypomina :D


Ty wiesz gdzie tego "goryla" mozesz sobie wsadzic panie konstruktywna krytyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować