Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2014 o 12:07, Astmol napisał:

Ktoś tu jest jeszcze , kto pamięta ten rysunek? :D
Polecam kapelę swoją drogą


Oj, ja pamiętam i to baardzo dobrze. :D
Good olld times...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wam.
Niestety nie umiem rysować, malować, ani pisać ładnie. Dużo życia poświęciłem, żeby to zmienić, ale nie wyszło.
Jedyne, co umiem to takie dziwne abstrakcje losowe.
Bardzo ładnie wszyscy malujecie i rysujecie. Nie wiem jak wam udaje się przełożyć, to wszystko. Z moją percepcją zawsze było tragicznie co innego miałem w głowie, a co innego wychodziło :/

20140425222848

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Dodatek, mój poziom rysowania do liceum. Zazdroszczę artystą z jednej strony, bo potrafią narysować, to co widzą.
I algorytmicznie podchodzę do problemu tzn jak coś ładnego chcę zrobić, to składam sobie jakieś fraktale mieszam etc. Jednak, to wszystko robi za mnie komputer. Nie umiem narysować nic ładnego

EDIT. Ten drugi rysunek przedstawia mój progres w rysowaniu. W podstawówce ludzie mieli grabie xD.
W Gimnazjum trochę lepiej było, bo wszyscy rysowali samochody. Moje, to były prostokąty xD
No, a w liceum, to bazgroliłem na nudnych zajęciach.

20140425223135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może źle się do tego zabrałeś albo miałeś złego nauczyciela, który krzyczał coś w stylu, nie opieraj ręki na papierze! ... a tak na poważnie to polecam ustawić sobie kompozycje z pudeł, usiąść w odległości 2/3x większej niż wysokość owej kompozycji i rysować codziennie przez miesiąc po 1-2h. Później te proste kształty brył zaczniesz rozpoznawać w rzeczach bardziej skomplikowanych i już z górki..

Jeśli chcę narysować np. kota to szukam z 20 zdjęć z kotami i zerkam na nie co chwile rysując owego kota... w dobie dzisiejszych czasów nie opłaca się rysować wszystkiego z pamięci, bo a) informacje mamy na wyciągnięcie ręki, b) jest szybciej, c) pozwala nam to na uzyskanie lepszej jakości

Żeby było jasne, nie piszę o kalkowaniu, a o rozumieniu tego co się rysuje.
Polecam także piórko i kaligrafie, jeśli chcesz nauczyć się ładnie pisać.

ps Jeśli wrzucasz obrazki na fora, to 700pixeli szerokości jest wystarczające, zwłaszcza przy mało wyraźnych obrazkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Te z podstawówki były lepsze. Ale już na serio - jakbyś rzeczywiście chciał porysować i się poprawić to zainteresuj się książką "Fun with a pencil" autorstwa Andrew Loomisa. Autor już dawno nie żyje więc można pobrać z internetu legalnie za darmo. Książka jest przeznaczona właśnie z myślą o tych którzy nawet kółka nie umieją narysować:
http://sydneyartschool.com.au/images/stories/Courses/School_Student/Resources/Fun-with-a-pencil/Andrew%20Loomis%20-%20Fun%20WIth%20a%20Pencil_Page_014.jpg
i
http://puu.sh/8o1WL.jpg

Więc może to być niezłe miejsce żeby zacząć rozumieć jak stworzyć rysunek który nie przytrafia o mdłości... zwłaszcza że ja wcale nie rysowałem lepiej niż ty: http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_01/20110103032636.jpg ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2014 o 12:32, ziptofaf napisał:

Więc może to być niezłe miejsce żeby zacząć rozumieć jak stworzyć rysunek który nie przytrafia
o mdłości... zwłaszcza że ja wcale nie rysowałem lepiej niż ty: http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_01/20110103032636.jpg
;P

istotnie lepiej xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Skorzystam z tego, że w tym temacie siedzi wielu doświadczonych rysowników i zapytam o dwie rzeczy.

Pierwsza, poszukuję świetnych cienkopisów, które nie będą kolejnymi żółtymi "Picami" z Empiku czy z innego plastycznego sklepiku (długo na nich jechałem), ale coś bardziej profesjonalnego. Coś co będzie w miarę szybko wysychać na papierze, nie będzie się ścierać przez gumkę, będzie w miarę cienkie i umożliwi mi obrysowywanie dobrze małych szczegółów (bo dotychczasowe cienkopisy uwielbiały po prostu robić plamę w miejscach, które były drobne). Próbowałem też bawić się zaostrzonymi patyczkami, które moczyłem w atramencie, ale nie spełniają się tak jakbym tego chciał. Znacie może jakiś dobry tego typu towar, lub sami jesteście w stanie coś z doświadczenia zaoferować?

Dwa, skaner, dotychczas jechałem na jakimś drukarko skanerze firmy Lexmark, który umożliwiał mi skanowanie prac w formacie A4 do 300 DPI. W sumie nie marudziłem, ale niestety urządzenie jest tak stare, że nie produkują już sterowników pod 64 bitowe systemu i zostałem zmuszony dorwać się do czegoś nowego, a jak już to chcę, aby był z myślą o skanowaniu rysunków/szkiców. Znacie jakiś godny model do polecenia? Bo nie chciałbym byle bubla kupić, który jeszcze albo za jasno, albo niewyraźnie zapisywałby prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 22:54, Damianuss1 napisał:

To może i ja coś dorzucę. Ostatnio odkurzony aerograf i jakieś pierwsze mazidła z kilka
min. Ogień od krzywików kompletnie nieudany, ale ćwiczę :).

Nie ogarniam aerografów, ale dwa pierwsze są miłe dla oka. .chociaż nie jestem pewny czy przy czaszkach to jest jakieś ostrze czy język? bo kojarzy mi się to z tym, ale wtedy brakowałoby rękojeści, tak jakby... http://www.customvinyldecalsnstickers.com/wing_skull_blade.gif
Czekam na więcej ;)

Obecnie teraz przeglądam (po raz 100) galerie tego gościa http://fezat1.deviantart.com/gallery/?offset=24
Może znajdziesz tam też jakieś inspiracje na kolejne dzieła.

cheers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli chodzi o cienkopisy jadę w sumie od lat na Faber Castellach i w zupełności mi wystarczają a są dość powszechnie dostępne. Ze skanerem Ci nie pomogę bo sam używam jakiegoś archaicznego Cannona i jeszcze działa więc się specjalnie nie interesowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 17:52, qq_MoaR napisał:

czy przy czaszkach to jest jakieś ostrze czy język?

To miało być ostrze, ale ostatecznie musiałem przerwać i tak zostało : P.

Dnia 28.04.2014 o 17:52, qq_MoaR napisał:

Może znajdziesz tam też jakieś inspiracje na kolejne dzieła.

Naprawdę ciekawe prace, dzięki za linka.

A dzisiaj dla zabawy i ćwiczenia coś z tematyki gier. Jedna z moich ulubionych swoją drogą. Nie wiem dlaczego biały na zdjęciach się tak rozmazuje. Może taki aparat. Aby nie skłamać ten zielony jest lekko "podkontrastowany". Bez lakieru bezbarwnego normalnie jest taki lekko przygaszony, a przedstawić chciałbym to jakoś lepiej. Podejrzewam, że jeszcze coś podłubię przy tym błotniku ze złomu dlatego nie jest to jeszcze skończone. Wszystko robię w czasie pracy więc czasami ciężko przy czymś przysiąść na dłużej. Daj znać co sądzisz.

20140429222420

20140429222435

20140429222443

20140429222452

20140429222459

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 22:30, Damianuss1 napisał:

Wszystko robię w czasie pracy więc czasami ciężko przy czymś przysiąść na dłużej. Daj
znać co sądzisz.

Normalnie świecisz przykładem, bo dla większości osób byłaby to świetna wymówka aby nic kompletnie nie robić, w sensie artu :)
Nie wiem czy smok nie wyglądałby lepiej zrobiony na płasko.. ale to raczej kwestia gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 23:04, Verd_Navarro napisał:

Skyrim! Skyrim! To ode mnie StarCraftowe Mariny. Stimpaki takie pyszne, zergów tak wiele.
Wow.

Coraz lepiej:)


W końcu się zmogłem i narysowałem tego gościa..

20140502223836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować