Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2014 o 18:21, Braveheart napisał:

Hmmm. Czy tylko mnie się wydaje, że postać na załączonym obrazku podobna trochę do Ryana
Goslinga ? =)

Tak, z Drive. Mam straszne problemy z podobieństwem, dlatego staram się rysować więcej mordek.

@Dandzialf Fajna poza, chociaż nie wiem czy ucięcie posadzki było konieczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 02:53, Verd_Navarro napisał:

to drugie nawet nie bolało. :P

I oba wyszły naprawdę świetnie. ;) A tak z ciekawości: te postacie to są z jakiejś gry / filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 02:53, Verd_Navarro napisał:

Szkicyki oraz pierwsze "malowanie kolorem" - to drugie nawet nie bolało. :P

Troche też się pobawiłem, tzn. co bym poprawił i jak:
1. layer na color dodge, wylać czarną farbe i białym/szarym kolorem pomalować światła (niekoniecznie ostre)
2. zależałoby mi na jakichś dodatkowych światełkach - bo to robot:p)
3. wylać czarną farbą gradientem od dołu na całość nowej warstwy, ustawić to na multiplay i odpowiednio zgumkować tam gdzie ma być światło główne i te małe dodatkowe
4. to praktycznie ten tutek: http://kr0npr1nz.deviantart.com/art/Chromatic-Aberration-Tutorial-497705149 zmniejszyłem temu na koniec opacity żeby nie waliło mocno po oczach, wg mnie ciekawy efekt i warty zapamiętania
5. zlepić do do kupy albo do folderu skopiować i kopie nastawić na overlay (ustawić odpowiednio suwak)
6. nowa warstwa, wylać szarą farbę, ustawić na overlay, dać 3x noise (ustawiony na 400% gaussian) i 3x blur, opacity na 10-20%
7. najważniejsze, wylać biały gradient ze strony głównego źródła światła, ustawić na screen i 5%-x% opacity żeby wyeliminować czystą czerń.

Nie wiem, może coś z tego Ci się przyda. Cheers;)

20141202014932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 01:59, qq_MoaR napisał:

> Szkicyki oraz pierwsze "malowanie kolorem" - to drugie nawet nie bolało. :P
Nie wiem, może coś z tego Ci się przyda. Cheers;)


Prince_Miki - Szkice: 1. Jakiś kadr z dokumentu o Afganie [pomyliłem światło - postać, a cień pojazdu. x] No chyba, że Tatooine, wiecie, dwa słońca - jedno rzuca cień, drugie oświetla Sitha. x] ], 2. Cośtam, 3. Jim Raynor zawsze na propsie. ;) Robota googlowałem pod hasłem "Warframe" - gierka rewelacyjna, zwłaszcza jak na darmową produkcję, polecam i pozdrawiam.

qq_Moar - To moja praca? Wygląda jak pro! ;D Spotkałem się wielokrotnie z tym efektem, dzięki za tutorial, bo byłem ciekaw jak to robią. W tego typu pracach świetne wrażenie robi, natomiast do tego obrazka z tutka w ogóle mi nie pasuje coś, ot, subiektywna opinia.
Dobry pomysł z zaciemnieniem szyi - zwyczajnie ją olałem, skupiając się na głowie, usunięcie z niej światła ładnie eksponuje to co najważniejsze.
Często używałem overlay albo softlay, zwłaszcza wcześniej, gdy prace były "płaskie", mało kontrastowe - faktycznie jest to dobry sposób. Ostatnio staram się już nie używać zbyt wielu takich zabiegów, czysto z ręki dopasować wsio jak powinno wyglądać.
Dzięki wielkie za porady i czas, który poświęciłeś, żeby opisać i pokazać jak efektownie można podkręcić ten obrazek! ;) All is noticed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2014 o 10:19, Prince_Miki napisał:

Kurczę, im więcej widzę Twoich prac, tym bardziej mnie kusi do zrobienia jakiegoś nowego
layout''a na GS''ie. ;)


Na co więc czekasz? ;) Do dzieła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2014 o 03:52, Verd_Navarro napisał:

Sorry za double post, ale mam tyle frajdy z malowania kolorami [a nie pod koniec kolorowanka
prac bw jak zazwyczaj], że wrzucam hurtem. ;)

Trzeci rysunek jest fenomenalny. Ma klimat =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 08:45, Damianuss1 napisał:

Moje ostatnie prace. Dawno już nic nie wrzuciłem.

Odradzałbym użycie czystego czarnego koloru zwłaszcza tam gdzie powinno być najjaśniej (trzeci obrazek, wilk- głowa), a także czystego białego. Anyway, keep ''em coming. :)


Miałem ćwiczyć nogi, więc wyszedł portret.

20141205115507

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2014 o 11:56, qq_MoaR napisał:

Odradzałbym użycie czystego czarnego koloru zwłaszcza tam gdzie powinno być najjaśniej
(trzeci obrazek, wilk- głowa), a także czystego białego. Anyway, keep ''em coming. :)

Dzięki za radę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prace takie piękne, płótno takie bogate.
Moja wersja fotoszopa odrzuca [niekompatybilne, "NIE!" instalacji] pędzle wspaniałych artystów, niczym niechciany przeszczep. Lichość wśród braszy, pożoga wielka.

Niby wolno, a jakby szybko. I odwrotnie. Scenka rodzajowa, obraz jest, a jakby o niczym.

20141206041800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow naprawdę efektowne wyszły. Ja dopiero zaczynam się w to bawić, ale teraz mam motywację żeby dążyc do takiego efektu! wlasnie podzielam pytanie kolegi poniżej z czego to postacie? bo moze tez spróbowałbym popracowac nad takimi.. chociaz dla mnie to moze za wielkie wyzwanie jak na początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2014 o 16:41, audovacar napisał:

a sorry nie doczytałem ze juz odpowiedziałes na pytanie kolegi :D w takim razie mogę
zabrac się do dzieła :)


Trening czyni mistrza, pracuj, pracuj. ;) A ostatni obrazek inspirowany Warframe. Kanał na YT CreativeStation ma nawet fajne wideła, jeśli chodzi o naukę. Podglądam od wczoraj speedpainty jak tworzą, coś mi brak cierpliwości teraz i w ogóle jakoś coś nie ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie próżnuję, jeśli chodzi o naukę, choć braknie mi czasu. Plakat w sumie nie jest rysunkiem, ale poza karabinem i logo wszystko robione myszą. A co tam!

Kolejność od najstarszego do najnowszego, o ile to ma znaczenie.

20141217023352

20141217023407

20141217023427

20141217023439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować