Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2014 o 02:37, Verd_Navarro napisał:

Plakat w sumie nie jest rysunkiem,
ale poza karabinem i logo wszystko robione myszą. A co tam!


Ekstra! Przypomina mi się polska szkoła plakatu filmowego. (w sumie nie wiem dlaczego, tam panuje inny styl :D) Niemniej - ekstra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 11:49, Rick napisał:

Ekstra! Przypomina mi się polska szkoła plakatu filmowego. (w sumie nie wiem dlaczego,
tam panuje inny styl :D) Niemniej - ekstra!



Tak, właśnie w klimaty retro chciałem się wstrzelić, skojarzenie jak najbardziej słuszne. :D Dzięki pięknie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 02:37, Verd_Navarro napisał:

Kolejność od najstarszego do najnowszego, o ile to ma znaczenie.


Nie jestem fanem Mass Effecta. Nawet więcej, raczej nie lubię gier, a przez to też uniwersum mnie nijak nie pociąga...

...ale taki plakat walnąłbym nad łóżkiem jak nic. Nie komentuję tutaj raczej prac (sam nie wrzucam jako że beztalencie i leń ze mnie), ale ta jest awesome i musiałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 15:30, Adjatha napisał:

...ale taki plakat walnąłbym nad łóżkiem jak nic. Nie komentuję tutaj raczej prac (sam
nie wrzucam jako że beztalencie i leń ze mnie), ale ta jest awesome i musiałem. ;)


Magiczny komentarz, nie wiem czy wiesz ile znaczą takie słowa dla autora. :D Dzięki, Ty powiesisz sobie plakat, a ja komentarz. xD

Astmol - przyrząd rewelacja, ale nie wiem czy umiałbym się tym posłużyć - od kiedy mam tablet nie robię nic tradycyjną, a po jakiejś szybkiej próbie odrzuciłem długopis jakby parzył. Możliwe, że cierpię na syndrom braku Ctrl+Z. Chociaż... Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 09:32, Verd_Navarro napisał:


Astmol - przyrząd rewelacja, ale nie wiem czy umiałbym się tym posłużyć - od kiedy mam
tablet nie robię nic tradycyjną, a po jakiejś szybkiej próbie odrzuciłem długopis jakby
parzył. Możliwe, że cierpię na syndrom braku Ctrl+Z. Chociaż... Ech.

>

Nic tak nie buduje skilla jak trzaskanie tradycyjne. Wczoraj testowałem jakieś inne narzędzia i walnąłem na szybko takie coś. Nie podoba mi się ogólnie i narzędzie (dużo tańsza wersja tego co wklejałem wczoraj) też zawiodło, skutkując spitoleniem całej ilustracji i sporą frustracją. No ale takie, o , eksperymenty.

20141219103841

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2014 o 09:32, Verd_Navarro napisał:

Astmol - przyrząd rewelacja, ale nie wiem czy umiałbym się tym posłużyć - od kiedy mam
tablet nie robię nic tradycyjną, a po jakiejś szybkiej próbie odrzuciłem długopis jakby
parzył. Możliwe, że cierpię na syndrom braku Ctrl+Z. Chociaż... Ech.


Tak mi się skojarzyło. ;)
http://9gag.com/gag/aBKYPbN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 10:38, Astmol napisał:

Nic tak nie buduje skilla jak trzaskanie tradycyjne. Wczoraj testowałem jakieś inne narzędzia
i walnąłem na szybko takie coś. Nie podoba mi się ogólnie i narzędzie (dużo tańsza wersja
tego co wklejałem wczoraj) też zawiodło, skutkując spitoleniem całej ilustracji i sporą
frustracją. No ale takie, o , eksperymenty.


Musisz mi wytłumaczyć czemu spitolony, bo moje laickie oko nie rozumie. Nawet takie detale jak krateczka na twarzy wyszła precyzyjnie. Czarne powierzchnie nie są idealnie pokryte, ale w tradycyjnym to raczej norma. W Twoim stylu, wykonanie przeca dobre, nie wiem czego się doczepić - może tylko jako autor widzisz błędy?

Rick - Straszna choroba! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2014 o 11:32, Verd_Navarro napisał:

Musisz mi wytłumaczyć czemu spitolony, bo moje laickie oko nie rozumie. Nawet takie detale
jak krateczka na twarzy wyszła precyzyjnie. Czarne powierzchnie nie są idealnie pokryte,
ale w tradycyjnym to raczej norma. W Twoim stylu, wykonanie przeca dobre, nie wiem czego
się doczepić - może tylko jako autor widzisz błędy?



Takie detale robiłem już cienkopisem. Zaczynając od początku, nie podoba mi się kompozycja. Jest to pewnie efekt tego ,ze szkic robilem bardzo na szybko, zeby pobawic sie piorkiem i nie zwracalem na tym etapie uwagi na pewne rzeczy. Proporcje sa bardzo zaburzone, zwroc uwage na wielkosc czaszek i drzewa w porownaniu do postaci na pierwszym planie, nic sie tu nie zgadza. Co do samego brusha, zdecydowanie za gruba koncowka, nie pozwalajaca na uchwycenie detalu (jak wroce do domu to sobie przypomnie dokladnie co to wczoraj kupilem). Wybralem format A4, bo taki lubie najbardziej, moze gdybym ciskał na A3 udałoby się tym brushem porobić ładne detale. Finaly, w ogóle coś mi się w tym całym mazie nie podoba i ogólnie jest do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 12:41, Astmol napisał:

i ogólnie jest do śmieci.


A jak dla mnie ten styl elegancko broni się przed zaburzoną kompozycją czy proporcjami czaszek - bo wydaje się nieco abstrakcyjny, nie wiem jak to ująć. Symbolika też się liczy, jakbyś narysował czaszki wielkości głowy postaci to nie wiem czy tak dobrze by to wyglądało, a tak leżą sobie elegancko na kupce, wiadomo o co chodzi [a może to czaszki zarżniętych dzieciątek, stąd rozmiar? ;) ]. Jak już się czepiać kompozycji to może bardziej centralnie je umieścić, a lewą stronę wypełnić florą?
W każdym razie widzisz - jako odbiorca się nie skapnąłem, może jakbyś drugi, poprawiony wrzucił to by było "aaahaaa".

Ale, żeby nie było total słodko to drażnią niezamalowane kropki wokół laski i przy brodzie. x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 13:43, pizdecki napisał:

Dawno nic nie wrzucałem. Projekt z uniwerka. Wesołych ludzie!


No idzie skill do przodu bdb!, lubie takie spidziory strasznie, bardziej mi sie podobaja niz nieraz pokazowe concepty
Widze duzo zabawy teksturami i podmalowanych zdjec, moze troszeczke za bardzi sie to rzuca w oczy na tym etapie ale jest fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 10:01, pizdecki napisał:

Dzięki Astmol. Dużo to dla mnie znaczy. :)
A tymczasem wrzucam ostatnia ilustracje z tego projektu.


EJ A JAK ON PACZY?

Bardzo spoko , pobawilbym sie troszeczke wiecej struktura miesni, bo bice wygladaja jak parówki. No ale widac postepy bardzo, zazdroszcze.
A no i w sumie szmata co mu zwisa z pasa, moznaby troche lepiej oddac fałdy, ale wszystko z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>i bez sensu.
Takie są własnie najlepsze :)


dorzucam panienkę żeby łyso nie było, to jest wycinek... chyba nie można na tym forum cyceków postować :?

20150119232027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować