Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2009 o 16:41, lis_23 napisał:

> Dawno już nic tabletem nie robiłem. Dzisiaj postanowiłem przetestować go na swoim
Samsungu
> N130 dlatego taka mała rozdziałka :D hrhr. Ostatnio bardzo polubiłem lisy ...

O,fajne - ja też lubię i rysuję lisy,ale raczej tak:


Polecam wiecej kreski, mniej rozcierania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajawilem sie na to Machinarium, po cholere mi o tym przypominaliscie :D Na zajawce machnalem szybkiego rysiora, musze jeszcze rozkminic jak goscie uzyskuja takie fajne kolory.

20091125223202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 22:32, Astmol napisał:

Zajawilem sie na to Machinarium, po cholere mi o tym przypominaliscie :D Na zajawce machnalem
szybkiego rysiora, musze jeszcze rozkminic jak goscie uzyskuja takie fajne kolory.

Dokładnie o takie coś mi chodzi! :O To jest naprawdę świetne. Mógłbyś mi powiedzieć mniej więcej od czego zacząć żeby coś takiego stworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 23:19, Damianuss1 napisał:

> Zajawilem sie na to Machinarium, po cholere mi o tym przypominaliscie :D Na zajawce
machnalem
> szybkiego rysiora, musze jeszcze rozkminic jak goscie uzyskuja takie fajne kolory.

Dokładnie o takie coś mi chodzi! :O To jest naprawdę świetne. Mógłbyś mi powiedzieć mniej
więcej od czego zacząć żeby coś takiego stworzyć?


Tu masz po kolei etapy jak to powinno mniej wiecej powstawac. Jak widac wszystko robisz na poczatku w czerni i bieli a pozniej dodajesz kolor za pomoca suwakow w opcji ''selective colors''. Pamietaj ze kazda warstwe mozesz sklonowac i uzyc na niej innego koloru niz na warstwie pod spodem. W ten sposob, czesciowo wymazujac wierzchnia warstwe, odslaniasz fragmenty warstwy spod spodu i wychodza ciekawe efekty a pracuje sie szybko.
A zaczac oczywiscie od szkicu ;)

20091125235231

20091125235246

20091125235302

20091125235317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę dość ciekawy temacik. Dawno nie zaglądałem na to forum.
Wstawię coś z moich rysunków, choć nie powiem żeby były wybitne.
http://dargerod.deviantart.com/art/Necromancer-2-128019401 - Próbowałem narysować moją postać
z Guild Wars''a.
http://dargerod.deviantart.com/art/Gothic-Lady-2-129609388 - I tu drugi rysunek, coś z głowy tak od siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałem co napisałeś postanowiłem użyć wyobraźni i wyskrobałem na próbę coś takiego, ale wyszła mi jakaś zupełnie inna bajka :P. Będę musiał poćwiczyć więcej. Dzięki za wyjaśnienie. Muszę nauczyć się posługiwać tą kreską :). Mój obrazek oczywiście niedokończony bo już dzisiaj nie mam sił.

20091126004604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 00:46, Damianuss1 napisał:

Zanim przeczytałem co napisałeś postanowiłem użyć wyobraźni i wyskrobałem na próbę coś
takiego, ale wyszła mi jakaś zupełnie inna bajka :P. Będę musiał poćwiczyć więcej. Dzięki
za wyjaśnienie. Muszę nauczyć się posługiwać tą kreską :). Mój obrazek oczywiście niedokończony
bo już dzisiaj nie mam sił.

mnie tam się podoba nawet taki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 09:26, mariowsad napisał:

mnie tam się podoba nawet taki :)

Dzisiaj postaram się go dokończyć po pracy. Szczerze to mi też się on podoba :D chociaż nie jest to ten sam styl co w Machinarium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz skaner, to szkic rob olowkiem i pozniej skanuj. W prackach z Machinarium jest duzo brudu, dzieki olowkowi mozna juz podczas szkicu troche z tego brudu osiagnac, reszta to juz na samym koncu teksturki.

A jak nie masz skanera to zdecydowanie uzywaj innego brusha + troche cienszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że ostatni obrazek jaki tu wysłałem był przekombinowany. Przerzucam się na coś prostszego.
Szkic przedstawia Angara z Gothica. Pomyślałem sobie że "czemu by nie pobawić się w malowanie właśnie na nim?". Niestety nie posiadam tabletu, myślę co prawda o upolowaniu jakiegoś taniego Pentagrama, ale najpierw niech coś z tego wyjdzie.
Czy rozdziałka 5k x 6k pikseli wystarczy na malowanie tak, że po zmniejszeniu rozdziałki do np. niecałego tysiąca na tysiąc będzie to wyglądało w miarę przyzwoicie.

20091126135127

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 15:39, AssaxoN napisał:

Wszystko fajnie tylko mi się zdaje, że ta lewa ręka jest trochę mniejsza.


Raczej bycie na bakier z perspektywą, chodziło mi żeby łokieć był bardziej do tyłu gdy opiera swoje ręce na biodrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio pomyślałem że wrzucę parę szkiców, nr 3 wyraźnie inspirowany God of War :D
Ofc w każdym poprawiłbym mase rzeczy ale wiadomo... nie ce mi sie

20091126185045

20091126185344

20091126190052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej kolego, mam pytanie do twojego rysunku, jak to narysowałes? chcialbym dowiedziec sie czy to jest ten jeden z jakichs nowych sposobow gdzie masz cyber olowek i cyber kartke ( nie wiem jak to sie zwie ) bo nie wydaje mi sie ze rysunek był narysowany na zwyklej kartce zwyklym olowkiem z kiosku :) naprawde bym był wdzieczny gdy bys mnie w to wtajemniczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 19:38, the_bishop napisał:

hej kolego, mam pytanie do twojego rysunku, jak to narysowałes? chcialbym dowiedziec
sie czy to jest ten jeden z jakichs nowych sposobow gdzie masz cyber olowek i cyber kartke
( nie wiem jak to sie zwie ) bo nie wydaje mi sie ze rysunek był narysowany na zwyklej
kartce zwyklym olowkiem z kiosku :) naprawde bym był wdzieczny gdy bys mnie w to wtajemniczyl


Rysunek (jak 99,9% moich rysunkow) zostal wykonany niezwyklym olowkiem +5 do kreski Rotring 2b full auto oraz dwoma innymi olowkami dla prosow - progresso 8E +10 do kontrastu i Progresso 4B +5 do profesjonalizmu pracy.
Kolor robilem cyber olowkiem Wacom Graphire 4 + wch** do wszystkich atrybutow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 19:38, the_bishop napisał:

hej kolego, mam pytanie do twojego rysunku, jak to narysowałes? chcialbym dowiedziec
sie czy to jest ten jeden z jakichs nowych sposobow gdzie masz cyber olowek i cyber kartke
( nie wiem jak to sie zwie ) bo nie wydaje mi sie ze rysunek był narysowany na zwyklej
kartce zwyklym olowkiem z kiosku :) naprawde bym był wdzieczny gdy bys mnie w to wtajemniczyl


Dobra, zeby nie bylo, ze sobie jaja robie jak ktos konkretne pytanie zadaje. ten cyber olowek nazywa sie tablet graficzny ( u mnie model Wacom graphire ilestam) i faktycznie polega na tym, ze rysujesz po nim a kreski widac na ekranie ( w ogolnym skrocie ). Ja przy jego pomocy robie kolory, uzywajac do tego programu photoshop.

Czasami tez gram nim w kalambury na kurniku, daje spora przewage :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 23:44, Astmol napisał:

Czasami tez gram nim w kalambury na kurniku, daje spora przewage :D


:D
racja, racja :D
dziwne, że jak czasami ktoś zapyta czemu się tak ladnie rysuje { a nie standardowe kulawce myszką } to jak im się odpowie, że tabletem - to nagle następuje ''cisza'' ;) { nie ogarnięcie slowa ''tablet'' podejrzewam, bo znajomym to sama muszę nieraz tlumaczyć jak przedszkolakom do czego to sluży ;) }


btw. >

praca wre, ale co tam, wrzucę ;)

1) lapki źle narysowane - niedopatrzenie przy szkicu, rysowanym podczas reklam TVN''u ... plamki przy drzewie - "paleta" kolorów w formie ''shadow'' już na tą paletę nie wygląda ;)

2) nie podoba mi się ''cieniowanie'' na nożyku... a tak poza tym to narazie niczego się nie dopatrzylam :>
przy wykańczaniu się zapewne napoprawiam { znając ''życie'' ... :) }


20091126235316

20091126235455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować