Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2009 o 23:51, lisek93 napisał:

najlepszy wybór to chyba kredki Faber Castel { ? } ;) - tu proszę o radę :)

Poleciłbym Ci bardziej kredki Prismacolor bo z tego co się orientuję są "prostsze" w użyciu i mają żywsze barwy :). Płaci się za nie jednak więcej.
Jeśli zaś chodzi o tutoriale... Nic nie nauczy rysować lepiej niż ciskanie tych rysunków na lewo i prawo. Jak najgęściej i najczęściej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :)
hm. sprawdzilam cenki na allegro >
Faber Castell { 48 kolorów } - ok. 35 zl
Prismacolor { 48 kolorów } - ok. 95 zl
:D

myślę, że na razię ''polecę w'' Castelle, ze względu na budżet, a z Prismacolorami się zapoznam za jakiś czas jak będzie więcej kasy w portfelu :)
a co do rysowania na prawo i lewo - szczera prawda :)

@ Astmol


o. też sprawdzę :)
dzięki wielkie za radę ;)

a co do Twojego cmentarzyska - fajna kompozycja { jeśli można to tak ująć :D }. no i standardowo podoba mi sięTwój styl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 23:42, Astmol napisał:

Pracowity dzien. Jutro kolor. Ciag dalszy zajawy na Machinarium :D

Byłbyś idealnym grafikiem aby stworzyć grę podobną do Machinarium. Z chęcią bym poleciał na jakiś tytuł z Twoimi kreskami :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam obserwować, gdy ludzie traktują tu Astmola jak amatora - "to naprawdę twoje? zajebiste! powinieneś się zastanowić nad tworzeniem komiksów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 23:42, Astmol napisał:

Pracowity dzien. Jutro kolor. Ciag dalszy zajawy na Machinarium :D

Greattt, ale będziesz bardziej profesjonalny jeśli podpiszesz się nazwiskiem... ładnię proszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 22:15, bartog123 napisał:

> Pracowity dzien. Jutro kolor. Ciag dalszy zajawy na Machinarium :D
Greattt, ale będziesz bardziej profesjonalny jeśli podpiszesz się nazwiskiem... ładnię
proszę ;)


Nie mogles wymyslic nic ciekawszego zeby sie doczepic? :D
Calkiem niedawno, jakis gosc udzielil mi rownie profesjonalnej rady pt. "wyczyscilbys te brudy". Some folks will never learn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, proszę o litość przy krytyce :)
Mój pierwszy pełnoprawny rysunek w kolorze na kompie. Zdaję sobie sprawę z dziesiątek niedociągnięć (chociaż nie wiem jakie są konkretnie, gdybym wiedział, to bym je poprawił :))

Metoda wykonania: Photoshop (tak, wiem, że powinien użyć Painta, Photoshop do czegoś takiego to bluźnierstwo :)) + Wacom Bamboo
Metoda kolorowania: wymyślona własnoręcznie, stąd jej ułomność :P
Czas pracy: 2 godzinki

A, od razu zapytam - są jakieś poradniki dot. uzyskiwania realistycznych kolorów? Bo mi wychodzą zdecydowanie zbyt bajkowe ;)

20091130000646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty, ale ja na początku nie za bardzo lubilam kolorowanie na tablecie :D
teraz jest już lepiej :
ogólem to na PS''ie pokolorowalam tylko jedną prackę, a reszta w ArtRage''u jest robiona ;) { też pewnie masz ten program, jak masz Wacoma ;P - nie jest wcale taki zly :) }

a co do tutoriali :
full ich jest na DeviantArcie. Full!
Różne. Jakie tylko chcesz ;)

niżej masz pierwsze lepsze, które sie pokazaly po wpisaniu w wyszukiwarce haselka ;] { nie wiem czy konkretnie o takie coś Ci chodzi, jak coś to poszukaj więcej na ...> www.deviantart.com ;) } :

http://gold-seven.deviantart.com/art/Colouring-in-Photoshop-33788920

http://red-priest-usada.deviantart.com/art/Colouring-tutorial-101201535

http://jocarra.deviantart.com/art/Basic-Colouring-Tutorial-20719685

Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2009 o 22:29, Astmol napisał:

Nie mogles wymyslic nic ciekawszego zeby sie doczepic? :D
Calkiem niedawno, jakis gosc udzielil mi rownie profesjonalnej rady pt. "wyczyscilbys
te brudy". Some folks will never learn...

Chodzi o to, że bądź zajebisty i sie podpisz nazwiskiem, bo chyba się nie boisz, ani nie wstydzisz(bo po to pseudonimy artystą) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 13:59, bartog123 napisał:


> Nie mogles wymyslic nic ciekawszego zeby sie doczepic? :D
> Calkiem niedawno, jakis gosc udzielil mi rownie profesjonalnej rady pt. "wyczyscilbys

> te brudy". Some folks will never learn...
Chodzi o to, że bądź zajebisty i sie podpisz nazwiskiem, bo chyba się nie boisz, ani
nie wstydzisz(bo po to pseudonimy artystą) ?


Nie martw sie. Na umowie o dzielo sie podpisuje nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie martwe natury zrobione węglem prasowanym. Nie są jakieś super skomplikowane ale mnie się całkiem podobają.

20091201185726

20091201185756

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 18:57, Feno napisał:

Dwie martwe natury zrobione węglem prasowanym. Nie są jakieś super skomplikowane ale
mnie się całkiem podobają.


Tak. Technika nie jest jakaś specjalnie skomplikowana, ale dzieło wyszło piękne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 18:57, Feno napisał:

Dwie martwe natury zrobione węglem prasowanym. Nie są jakieś super skomplikowane ale
mnie się całkiem podobają.

... I feel ignored ...
Coby nie było, że nie oceniam.
1. Prócz paru szczegółów, które wymagają po prostu wprawy jest bardzo fajnie. Potrafisz sterować węglem tak, żeby nadać jednolity cień. Masz jednak problem ze zdefiniowaniem jego źródła, co widać wyraźnie. Sam się zresztą przyjrzyj. Jeśli nic nie widzisz narysuj sobie (choćby myszką w paintcie) linie padającego światła.
2. Światło jest stanowczo za słabe. Podobnie jak wyżej - problem ze światłocieniem. Ręka jak u demona. Jabłko okej. Ogólnie w tym obrazku światło i cień są bardzo słabo widoczne przez ogólnie panującą szarość - całkowicie do poprawki.
Czy teraz zasłużyłem na ocenę moich prac? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 19:47, SSj2 napisał:

Czy teraz zasłużyłem na ocenę moich prac? ;>


Chętnie bym coś ocenił, ale na architekturze to ja się mało co znam :P
Mogę jedynie powiedzieć o ostatnim rysunku, że twarz ma za dużo konturu...
Ale z tego co pamiętam, to preferujesz kontur ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje prace są prześwietne i wspaniałe do tego stopnia, że od kilku miesięcy mam jedną z Twoich prac na tapecie. Jesteś takim moim forumowym idolem i w ogóle fajny jesteś. (Tu wpisz dowolne inne pochwały/podlizywanie się)

Mam jednak pytanie - wykształciłeś swój charakterystyczny styl, który mi się bardzo podoba. Ciągle mnie jednak zastanawia, czy potrafisz rysować też inaczej - dajmy na to choćby realistyczne portrety. Ze względu na to, że jesteś (o ile dobrze pamiętam) na studiach plastycznych, to wydaje się to oczywiste. Ciekawi mnie tylko, czy wstawiłbyś tutaj kilka takich prac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować