Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2009 o 22:09, LESZ3u napisał:


Mam jednak pytanie - wykształciłeś swój charakterystyczny styl, który mi się bardzo podoba.
Ciągle mnie jednak zastanawia, czy potrafisz rysować też inaczej - dajmy na to choćby
realistyczne portrety. Ze względu na to, że jesteś (o ile dobrze pamiętam) na studiach
plastycznych, to wydaje się to oczywiste. Ciekawi mnie tylko, czy wstawiłbyś tutaj kilka
takich prac? ;)

>

Zeby sie najpierw dostac na te studia a pozniej sie na nich utrzymac musialem robic wszystko; akty, portrety, pejzaze, martwe natury, you name it. Bez tego tak na prawde nie ma rysowania :) Wiadomo, ze sa to raczej nudne tematy ale po jakims czasie zaczynasz zauwazac jak bardzo Ci to pomaga. A nie wrzucam takich rzeczy, bo to sa cwiczenia. Nie sa to prace, ktore chce pokazywac publicznie, bo ten wlasnie osobisty styl, ktory sobie wypracowalem przez lata, i ktory pewnie jeszcze nie raz sie zmieni to jest to, co zdecydowalem sie robic.Wiesz, mam na mysli, ze chcialbym zeby mnie kojarzono na zasadzie "aa to ten gosc co rysuje jakies posrane klimaty, no kojarze kojarze" a nie "aa to ten gosc, ktory rysuje portrety i garnki, takie to kazdy umie". Takie "normalne" rysunki tez musze ciskac, zeby nie wyjsc z wprawy i takie tam :D
Takze, podsumowujac to nie, nie bede publikowal takich prac. Nie wiem czy wyjasnilem to jasno. Ogladam jakis dziwny film i nie moge sie skupic na pisaniu :D

Dzieki za dobre slowa tak nawiasem mowiac. Czasem to fajnie jak ktos doceni ze sie czlowiek narobi. Jestem ciekaw ktora prace masz na tapecie?
Slaby Wielbladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 00:49, Astmol napisał:

Takze, podsumowujac to nie, nie bede publikowal takich prac.


Tego się spodziewałem. I dobrze ;)

Dnia 08.12.2009 o 00:49, Astmol napisał:

Jestem ciekaw ktora prace masz na tapecie?


Obecnie jest to jeden z kadrów z komiksu o zombiakach: http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_06/20090205141019.jpg Swoją drogą - dokończyłeś go? ;) Wcześniej na pulpicie gościło też kilka prac z cyklu Journey.

Dnia 08.12.2009 o 00:49, Astmol napisał:

Slaby Wielbladzie


Już myślałem, że nikt tutaj nie wie, kogo mam na avku ;) Następny będzie Mikołaj. Ba, ba, ba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o komiksy, to jestem tzw "mistrzem pierwszej strony". Mam miliard pomyslow i nic nie moge dokonczyc. Do Zombie Stories mam przynajmniej z 5 scenariuszy na krotkie historyjki, scenariusz do Pamietnika skonczony od dobrych 2 lat i nie moge sie za to zabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście najbardziej mi się ta świnia podoba :). A w drugim ten pierwszy no i w trzecim to ten drugi abstrakcyjny rysunek :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 21:51, bartog123 napisał:

ciąg dalszy, ale to już na a4 i ołóweczkiem,
pierwszy niedokończony, bo nie chciało mi się już ;d


Drugi Rysunek naprawde Genialny. Dużo bym oddał żeby potrafić tak ryswować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 15:37, StaryCapiur napisał:

> ciąg dalszy, ale to już na a4 i ołóweczkiem,
> pierwszy niedokończony, bo nie chciało mi się już ;d

Drugi Rysunek naprawde Genialny. Dużo bym oddał żeby potrafić tak ryswować


Nic oddawać nie musisz. Żeby nauczyć się rysować jest prosty sposób. Rysuj. Na poprzedniej stronie umieściłem link z moim studium perspektywy, nosa i oka. Rób coś w tym stylu (nie tylko oko i nos, ale i fryzura, nogi, ręce, piersi, plecy, ogólnie tułów), a później łącz.

Bartog: Z chęcią zobaczyłbym więcej głów kurczaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 15:47, SSj2- napisał:

>ciach!
W oczy rzucają się trzy błędy. Głowa jest za mała w porównaniu z szyją. Uszy są zbyt
duże. Twarz jest jakaś taka dziwna.

HumanGhost-> Rysunki oczu są dość dobre. Co prawda tęczówka i 1renica są przymałe,
a rogówka jest troszkę za duża. W ostatnim rysunku, na samym dole tęczówka jest okej,
za to 1renica totalnie za mała :).

Astmatyk -> Zgadzam się, Louvre są dobre :). Używałem ich podczas malowania figurek
:).

Hym, wygląda na to, że muszę powielić posta aby uzyskać feedback :)


Mi się zajebiście podobają, napisz coś więcej o technice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie skończony szkic Predatora :P Trochę pojechałem z kłami, wiem... Ale to było na szybko w szkicowniku :P (ok, to żadne tłumaczenie).

20091209172524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 16:14, SSj2 napisał:

Nic oddawać nie musisz. Żeby nauczyć się rysować jest prosty sposób. Rysuj.


Staram się ''bazgrać'', i to dość często, praktycznie codziennie. Ale nie wychodzi mi to za dobrze, wyobrazić sobie potrafie,(jak ma wygladac rysunek) ale wykonać za Chiny : / . Od czego powinienem zacząć ? jeżeli w ogóle można tak to ująć. Postaci ? Natura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 18:03, StaryCapiur napisał:

?

Kup książkę do anatomii (może być taka dla artystów, ważne jest, żeby miała jak najwięcej obrazków), a potem rysuj to co widzisz. Możesz również (jeśli nie chcesz płacić) użyć obrazów w internecie. Rysuj ułożenie mięśni i kości (to dla postaci). Jeśli chodzi o naturę, to staraj się ciskać jak najwięcej i... a. dla zwierząt - anatomia, b. krajobrazy - rysowanie z życia, c. budynki - perspektywa. Zresztą. trenowanie perspektywy jedno-, dwu- i trzypunktową jest witalne do rysowania jakiegokolwiek pejzażu, czy innego obrazu przedstawiającego jakieś połacie terenu (małych jak i dużych) ;).

szaq138: Jeśli chodzi o technikę, to jest to raczej takie bazgranie na potęgę, aż coś "zobaczę" ;). Dopiero teraz zacząłem jakoś wracać do obiektów rzeczywistych. Rysunki zrobione przy użyciu tabletu graficznego. Plakat natomiast jak to plakat. Wektor i tyle :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postac to najtrudniejszy temat, nie przejmuj sie jesli nie wychodzi. Zacznij od rysowania przedmiotow domowego uzytku, owocow itd. Staraj sie rysowac z natury, unikaj fotografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:16, Astmol napisał:

Postac to najtrudniejszy temat, nie przejmuj sie jesli nie wychodzi. Zacznij od rysowania
przedmiotow domowego uzytku, owocow itd. Staraj sie rysowac z natury, unikaj fotografii.


Czyli postaci, zwierzęta , potwory i inne śmery bajery, na początek odpuścić, i rysować prostsze rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:18, StaryCapiur napisał:

> Postac to najtrudniejszy temat, nie przejmuj sie jesli nie wychodzi. Zacznij od
rysowania
> przedmiotow domowego uzytku, owocow itd. Staraj sie rysowac z natury, unikaj fotografii.


Czyli postaci, zwierzęta , potwory i inne śmery bajery, na początek odpuścić, i rysować
prostsze rzeczy ?


Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować