Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2009 o 19:18, StaryCapiur napisał:

Czyli postaci, zwierzęta , potwory i inne śmery bajery, na początek odpuścić, i rysować
prostsze rzeczy ?


Tak jak mówi Astmol zacznij od prostszych rzeczy. Jakieś jabłko, dzbanek i inne takie (możesz kilka rzeczy obok siebie również).
Obserwuj jak pada światłocień, perspektywę i proporcje.

Wszystko przyjdzie z czasem i treningiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 21:51, bartog123 napisał:

ciąg dalszy, ale to już na a4 i ołóweczkiem,

Niezłe, kawał porządnego machania grafitem. :)
Kiedyś miałem straszną zajawkę na rysowanie, gdzieś pod koniec wakacji. Teraz mi chyba na to zwyczajnie brakuje czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phew.
jeden z pierwszych moich ''rysków'' , nad którym naprawdę dosyć sporo przesiedzialam ;)
a wszystko zaczęlo się od typowego kolka, którego rolą bylo przedstawiać glowę ;D
wszystko w olówku na A4 ;) - poprawione niektóre niedociągnięcia w ArtRage''u { tj. ''promyczki'' Księżyca ;) }
a i jeszcze skanik z mitologii : tak dla rozeznania o co chodzi :)

{ bo rysowalam to na podstawie pewnego fragmentu ;) - na rysunku zmiana pory dnia - na noc, booo... tak mi podpasowalo :P }


20091214183004

20091214183214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe. Ja bym na podstawie tego co przeczytałem narysować to nie umiał. Mam za słabą wyobraźnię.
Najbardziej w tym rysunku mi się podoba ten cień od księżyca bardzo ładnie wyszedł. No i w ogóle rysunek dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajnie. Podoba mi sie temat i kompozycja, co do techniki to brakuje troche kontrastu i zroznicowania miedzy pierwszym planem i planami dalszymi, przez co wszystko jest bardzo plaskie.
Ogolnie spokos kokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wykonanie to według mnie Bardzo dobrze, osobiście średnio mi się podoba, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to napis, czyli te "Gaaa" czy tam "Gqqa" czy Ggga" ,bo dla mnie to wygląda jakby ktoś zabrał profesjonalny rysunek i bez żadnego skila napisał to. No i jeszcze jedno, dopiero co zauważyłem, ten dymek świadczy o zastanowieniu, zamyśleniu, zdziwieniu postaci, tak ? Jak tak to twarz by mogła bardziej oddawać te uczucie, ale i tak dobrze jest. Oczywiście to tylko moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 22:32, Albii napisał:

No i jeszcze jedno, dopiero co zauważyłem, ten dymek świadczy o zastanowieniu, zamyśleniu, zdziwieniu postaci, tak ?


Ten dymek świadczy o wypowiadanej kwestii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 22:32, Albii napisał:

Jeżeli chodzi o wykonanie to według mnie Bardzo dobrze, osobiście średnio mi się podoba,
jedyne do czego mógłbym się przyczepić to napis, czyli te "Gaaa" czy tam "Gqqa" czy Ggga"
,bo dla mnie to wygląda jakby ktoś zabrał profesjonalny rysunek i bez żadnego skila napisał
to.


To sa tzw onomatopeje. Powszechny zabieg w komiksie ;) A ze wygladaja tak a nie inaczej - taka stylistyka.

No i jeszcze jedno, dopiero co zauważyłem, ten dymek świadczy o zastanowieniu, zamyśleniu,

Dnia 15.12.2009 o 22:32, Albii napisał:

zdziwieniu postaci, tak ? Jak tak to twarz by mogła bardziej oddawać te uczucie, ale
i tak dobrze jest. Oczywiście to tylko moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. ;)


Nie o zastanowieniu a koles bedzie sie wydzieral. Teksty bede dodawal pozniej, po zakonczeniu prac nad caloscia.

Dnia 15.12.2009 o 22:32, Albii napisał:

Pozdr.


Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 22:35, Astmol napisał:

To sa tzw onomatopeje. Powszechny zabieg w komiksie ;)

Miałem chyba kiedyś o czymś takim na polskim. ;>

Dnia 15.12.2009 o 22:35, Astmol napisał:

A ze wygladaja tak a nie inaczej - taka stylistyka.

Domyślam się, ale tak to dla mnie, zwykłego, prostego odbiorcy wygląda. ;)

Tak z ciekawości spytam, ile zajmuje Tobie wykonanie takiego fragmentu komiksu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 20:54, AssaxoN napisał:

Heh, ciekawe. Ja bym na podstawie tego co przeczytałem narysować to nie umiał. Mam za
słabą wyobraźnię.


pierwszy raz jak próbowalam to narysować { tak jak mi ta wyobraźnia podpowiadala :D } to byl typowy ''fail'' ;)
później troszkę poprawilam rysunek, spróbowalam znowu , no i w końcu wyszlo ;)

Dnia 15.12.2009 o 20:54, AssaxoN napisał:

Najbardziej w tym rysunku mi się podoba ten cień od księżyca bardzo ładnie wyszedł. No
i w ogóle rysunek dobry.


dzięki ;)

@ Astmol


hm. wlaśnie muszę zalapać więcej wprawy w kontrastowaniu olówkiem, dzięki za opinię ;)

a pracka mega - - - podobają mi się te wszystkie szczególy, no i kreska :]
można gdzieś wylapać Twoje komiksy tak btw? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 14:49, Astmol napisał:

jestem z tego niezadowolony, ale moze to tylko moje uprzedzenie.


I masz prawo być niezadowolonym ;>. Z mojej perspektywy źle wyglądają zęby i trochę dziwna budowa szczęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 14:49, Astmol napisał:

jestem z tego niezadowolony, ale moze to tylko moje uprzedzenie.

Masz racje, to nie to. Jakieś takie "sztampowe"- przepraszam za wyrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to dlatego, że ten obrazek jest zrobiony w kolorze, a pozostałe były hmm... szare ? :p Tak pewnie dlatego, bo jak teraz sobie porównałem dwie ostatnie prace to ta "ciemna" ładniejsza jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować