Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2011 o 19:02, Nikodem95 napisał:

> Oto mój kolejny rysunek z serii najdziwniejsze spluwy jakie widziałeś ("Jak to się
k**wa,
> trzyma bo nie mogę strzelać :). Teraz mam nadzieję że będzie dla was trochę "wygodniejszy"

> (przynajmniej z wyglądu). No nic, czekam na opinie...
Nie dałeś rysunku :)

Komp mi się zaciął :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 23:05, loggg napisał:

oceniajcie:)))


Szczerze? 0 anatomii, 0 perspektywy, fatalne cieniowanie. Jabłka zbyt równe, gałęzie drzew...to są w ogóle gałęzie? Ławka którą ta dziewczyna chyba podtrzymuje głową... Do poprawy dokładnie wszystko.

Chociaż górny rysunek (ten z psem) jest w porządku, ma taki fajny komiksowy styl.

Proponuję udać się na deviantart.com i powpisywać hasła typu anatomy tutorial, perspective tutorial itd ;) Z pół roku poważnego rysowania w oparciu o udane prace i powinieneś uzyskać taką poprawę że nie uwierzysz patrząc na swoje poprzednie dzieła że to rzeczywiście ty je robiłeś. Bo nie powiem, jeszcze kilka lat temu moje rysunki wyglądały wcale nie lepiej niż te ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odnosząc sie do ziptofaf to dzieki za szczerą opinie własnie o to mi chodziło zeby ktos mi poweidział czy to sie wogóle nadaje takie cos czy nie..bede cwiczyc i odwiedze tamta strone napewno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno postanowiłem poprawić moje zdolności malarskie, co mniej więcej zrobić żeby ten cień nie był taki idiotyczny?

Aha, rysuję dopiero 2 dzień, i też takie pytanie, jak trzymacie ołówek?

20110102133147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 13:32, zerohunter napisał:

Cześć, niedawno postanowiłem poprawić moje zdolności malarskie, co mniej więcej zrobić żeby ten cień nie był taki idiotyczny?


Po pierwsze.. poczytaj trochę o perspektywie, bo to coś na rysunku się kupy za przeproszeniem nie trzyma. Cień jest beznadziejny, bo jest narysowany beznadziejnie. Cieni nie rysuje się "na odczep" kładąc linie gdzie popadnie. To też musi być dokładne żeby odwzorować kształt przedmiotu.
Po dwóch dniach ja rysowałem tak jak na poniższym rysunku. Trzeba napier***ać i jeszcze raz napier***ać. Praktyka czyni mistrza.

Kurcze, z chęcią bym wrócił do rysowania. Gdyby nie ten brak czasu..

20110102182230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 13:32, zerohunter napisał:

co mniej więcej zrobić żeby ten cień nie był taki idiotyczny?


Rysować z natury, a nie z głowy. Wcale nie trzeba napier**, wystarczy się skupić i skoncentrować, bo jak coś na siłę będziesz robić to to nie ma sensu.. tzn tracisz czas.

p.s Nie cieniuj obu płaszczyzn tak samo, bo rysunek się robi płaski, mówię też o rzuconym cieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 19:41, qq_MoaR napisał:

Wcale nie trzeba napier**


Trzeba. W tym sensie, że trzeba rysować dużo, bardzo dużo. Praktyka czyni mistrza po prostu. Jak nie będzie rysował dużo to nic z tego nie wyjdzie, jeśli nie nadrobi talentem. A po zaprezentowanym rysunku wnioskuję, że tenże jest u niego w formie cząstkowej. Bez urazy. Ja też nie mam talentu, dlatego musiałem włożyć tytaniczną pracę w to żeby wychodziło mi coś takiego jak prezentowałem już kiedyś w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli ktoś nie wiąże z rysunkiem przyszłości powinien traktować go jako hobby, bo inaczej marnuje czas.. tydzień bez rysunku zaprzepaszcza tydzień ciągłego rysowania, nie mówię już o miesiącach... więc to chyba tylko ambicje, może chore ambicje to już zależy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja to raczej jako hobby traktuję, z tym cieniowaniem płaszczyzn chodzi wam o to że lewa strona jest podobna do prawej?

I trzymacie ołówek jak długopis, czy inaczej?

Ja próbuję trzymać grafit niedaleko palców, tzn opierać na nich i gumkę na zagłębieniu między kciukiem i palcem wskazującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:25, qq_MoaR napisał:

Uważam, że jeśli ktoś nie wiąże z rysunkiem przyszłości powinien traktować go jako hobby, bo inaczej marnuje czas..


A można inaczej? Albo jedno albo drugie. Niemniej to, że rysunek jest jedynie hobby nie znaczy, że spod ręki autora mają wychodzić bohomazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 17:07, kuba9876543210 napisał:

Swoja droga, na rysunku jest Justin Beiber?

Who the hell is Justin Bieber?
A co do kanciastości podbródka - no tak, jest trochę kanciasto : (.

@zadymek: Znaczy, gdzie cieniowanie pozostawia wiele do życzenia? Co do nosa, nie wiem, co Ci w nim nie pasuje. Znaczy, no poważnie. Nie wydaje mi się zbyt duży :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:30, zerohunter napisał:

No ja to raczej jako hobby traktuję, z tym cieniowaniem płaszczyzn chodzi wam o to że
lewa strona jest podobna do prawej?

Tak, tak samo cień.

Dnia 02.01.2011 o 20:30, zerohunter napisał:

I trzymacie ołówek jak długopis, czy inaczej?

Trzymaj tak jak Ci wygodnie, ale polecam/radzę tak jakbyś pisał, oczywiście czasem trzeba robić wyjątek i być elastycznym ^^

@HumanGhost
Tak, masz racje tylko trzeba podchodzić do tego z dystansem, ale to już nie mój problem.. czekam na piąty rysunek zerohuntera, zobaczymy czy powiemy, że to bohomaz ^^

@loggg
Wybacz, ale ja za dużo nie powiem.. postacie to nie mój rewir, jeszcze!:-) W sumie to jest bardziej konstruktywne niż nolajfowanie przed komputerem:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 13:32, zerohunter napisał:

Cześć, niedawno postanowiłem poprawić moje zdolności malarskie, co mniej więcej zrobić
żeby ten cień nie był taki idiotyczny?

Aha, rysuję dopiero 2 dzień, i też takie pytanie, jak trzymacie ołówek?

Hmm twoją praca napawa mnie optymizmem^^<- nie ma tu żadnej ironii!
Po prostu widząc to coś mnie motywuję żeby też zacząć rysować ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:30, zerohunter napisał:

No ja to raczej jako hobby traktuję, z tym cieniowaniem płaszczyzn chodzi wam o to że
lewa strona jest podobna do prawej?

Nie tylko. Jako przykład dam ci np. okrągły wazon. Co jest dalej, powinno być ciemniejsze. Co bliżej, jaśniejsze.

Dnia 02.01.2011 o 20:30, zerohunter napisał:

I trzymacie ołówek jak długopis, czy inaczej?


Każdy ma własny sposób. Zasadniczo ołówek należy trzymać w palcach pewnie ale jednocześnie swobodnie. Zależnie od tego jakie linie chcesz otrzymać warto zmieniać też układ palców - trzymanie ołówka jak długopis sprawdza się przy szkicowaniu ale np. do cieni czasem lepiej trzymać go nieco inaczej. Zrobiłem mały rysunek żeby pokazać ci co i jak (wybacz fatalne dłonie ale nie chciało mi się siedzieć nad nimi godziny żeby wyszły przyzwoicie :D I tak, wiem że "model ludzki" jaki tam jest wymiata i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ;)).

Przy okazji, linijka to nie zło ;) Ja tam bym figury geometryczne raczej rysował od niej. Ba, ja sobie w ogóle nie wyobrażam tworzenia jakiejkolwiek perspektywy bez linijki :D

20110103003452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować