Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2012 o 20:24, PumaX napisał:

luźne szkice + nieskończona jeszcze lokacja : )


O ja, ale cudowne sowy. Po miniaturkach myślałem, że to zdjęcia. A w lokacji beczka i pierwszy murek są płaskie, a ta krata w drzwiach w ogóle jakaś dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 12:31, Skazeusz napisał:

> luźne szkice + nieskończona jeszcze lokacja : )

O ja, ale cudowne sowy. Po miniaturkach myślałem, że to zdjęcia. A w lokacji beczka i
pierwszy murek są płaskie, a ta krata w drzwiach w ogóle jakaś dziwna.


Dziękować :) Hm, mogą być płaskie bo jeszcze nie skończone chociaż mi się takie nie wydają aż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad publikowaniem nieco brutalnego komiksu - shortów [po 3 klatki]. Tutaj drobny koncept jednego z "odcinków".

Ogólnie rozwinięcie tych komiksów, tylko w innym kierunku: http://verdrage.deviantart.com/art/Radiator-no2-10-167852698?q=gallery%3Averdrage%2F24510768&qo=80
http://verdrage.deviantart.com/art/Radiator-no11-20-171332655?q=gallery%3Averdrage%2F24510768&qo=78

20120808011456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że dosyć mocno mnie dziwi po co wrzucacie tutaj prace z komentarzami "jeszcze nie skończone" albo "z błędami". Jak ktoś wrzuca kilka prac na różnym etapie, żeby się postępami podzielić to ok, ale jak macie nie skończoną grafikę to po co ją pokazywać? I jeszcze to podkreślać? To tak jakbym wrzucił opowiadanie urwane w pół zdania. A, nie chciało mi się dalej pisać.
Oczywiście róbcie jak chcecie, ale średnio to o was świadczy jako o twórcach, żeby nie mówić, że o ludziach, ale takie zachowanie to albo niemożebnie niezdrowe lenistwo walczące z potrzebą pokazania się, albo gra z gatunku "jestem gruba".
Nie chcę zabrzmieć czepliwie, ale już nie pierwszy raz zwróciłem uwagę. I bynajmniej nie chcę powiedzieć "nie wrzucajcie tych prac", tylko "skończcie je". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 00:24, Skazeusz napisał:

Nie chcę zabrzmieć czepliwie, ale już nie pierwszy raz zwróciłem uwagę. I bynajmniej
nie chcę powiedzieć "nie wrzucajcie tych prac", tylko "skończcie je". :)


A bo niektórych prac po prostu albo się rzeczywiście nie chce kończyć... albo po prostu nie ma na to czasu. To drugie dotyczy wszelkiego rodzaju zleceń - dostaniesz deadline i robisz w tempie ekstremalnym i potem wychodzą niedokończone prace.

No ale faktem jest że czasem się po prostu nie chce - patrzysz na efekt końcowy i cię jako tako zadowala, poprawianie tego wiązałoby się z mnóstwem poświęconego czasu. Plus, bądźmy szczerzy, to jest czasem też taki sposób kryptoreklamy. Patrzcie, pracowałem nad tym 15 godzin ale powiem że robiłem to w 2-3 i że niedokończone więc mogłoby być lepiej ale wiecie, jestem leniwy. Chyba każdy tak czasem robi, na dA jest to bardzo popularne zjawisko :D

A w sumie od dawna nie wrzucałem tutaj niczego od siebie więc proszę, moja najnowsza praca. Ostatnio poprawiam swój styl kolorowania i oto pierwsze efekty. Czas pracy to będzie jakieś 6-7 godzin - z 20 minut na szkic ołówkiem, ok. godziny na lineart a potem z 4-5 godzin poświęcone na kolorowanie (metoda prób i błędów nie zalicza się do zbyt szybkiej ^^).

20120811010230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 00:24, Skazeusz napisał:

Muszę przyznać, że dosyć mocno mnie dziwi po co wrzucacie tutaj prace z komentarzami
"jeszcze nie skończone" albo "z błędami". Jak ktoś wrzuca kilka prac na różnym etapie,
żeby się postępami podzielić to ok, ale jak macie nie skończoną grafikę to po co ją pokazywać?
I jeszcze to podkreślać? To tak jakbym wrzucił opowiadanie urwane w pół zdania. A, nie
chciało mi się dalej pisać.
Oczywiście róbcie jak chcecie, ale średnio to o was świadczy jako o twórcach, żeby nie
mówić, że o ludziach, ale takie zachowanie to albo niemożebnie niezdrowe lenistwo walczące
z potrzebą pokazania się, albo gra z gatunku "jestem gruba".
Nie chcę zabrzmieć czepliwie, ale już nie pierwszy raz zwróciłem uwagę. I bynajmniej
nie chcę powiedzieć "nie wrzucajcie tych prac", tylko "skończcie je". :)



Wrzuciłem ten art z tekstem "wiem, są niedociągnięcia", bo mógłbym spędzić kolejne kilka godzin na dopieszczaniu tego, ale już mi się nie chciało, bo byłem zmęczony tym artem i wolałem włożyć ręce w coś innego. Tak, zdaję sobie sprawę, że jestem okropnym, niedowartościowanym i godnym rozstrzelania człowiekiem, zamieszczając art na forum - i do tego taki "attention whore" jak to mawiają.
Nie skończę tej roboty, bo mam jej już dość - poświęciłem jej za dużo czasu, a myślę, że speedpainty są efektywniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 01:06, ziptofaf napisał:

A bo niektórych prac po prostu albo się rzeczywiście nie chce kończyć... albo po prostu
nie ma na to czasu. To drugie dotyczy wszelkiego rodzaju zleceń - dostaniesz deadline
i robisz w tempie ekstremalnym i potem wychodzą niedokończone prace.


Tak, wiem, też rysuję, zresztą nie tylko to, nie trzeba mi tłumaczyć. Po prostu uważam, że dopóki nie uznam czegoś za skończone, to tego nie pokażę "publicznie".

Dnia 11.08.2012 o 01:06, ziptofaf napisał:

Patrzcie, pracowałem nad tym 15 godzin ale powiem że robiłem to w 2-3 i że niedokończone więc mogłoby być
lepiej ale wiecie, jestem leniwy.


No i właśnie tego nie rozumiem. Wolę skończyć i potem powiedzieć, że jestem z siebie zadowlony, niż tak mdle ooo, mogłoby być lepiej, ale mi się nie chce. Ok, kwestia podejścia. W takim razie szkoda, że wam się czasem nie chce.

@Verd_Navarro

No widzisz, czyli sam stwierdzasz, że skończyłeś tę pracę. ^^ Oczywiście może tylko ja to tak odbieram, ale pisanie "mogłem lepiej, ale się nie chce" to coś w rodzaju usprawiedliwiania się. Przecież wrzuca się tutaj prace, żeby się pochwalić, ewentualnie znaleźć poradę, a nie nieśmiale zademonstrować swoją pracę zrobioną na odwal się. Oczywiście nie twierdzę, że tak zrobiłeś tę grafikę, ona w ogóle jest bardzo fajna moim zdaniem, po prostu takimi komentarzami kreuje się samego siebie na taką rozlazłą kluchę.
I absolutnie nie twierdzę, że jesteś okropnym, niedowartościowanym i godnym rozstrzelania człowiekiem, i do tego attention whore (tak w ogóle to ocenianie ludzi na podstawie kilku zdań z neta to choroba tego wieku), tylko że dziwi mnie, między innymi Twoja, postawa w tym wątku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 13:35, Skazeusz napisał:

>


Bo masz rację, ale czasami też ktoś Ci wyjedzie z tekstem "ta broń jest rozmazana, jakby była z waty" albo "ten budynek po prawej wygląda jakby był ulepiony z kafelków i ptasiego gówna" - tak, wiem, art mógłby być lepszy, bo umiem, ale już miałem to gdzieś, bo część zrobiłem byle jak, byle była, żeby przejść do następnej pracy [widzisz z resztą, że pas kolesia jest nadal w formie szkicu - granat i ładownice]. Więc asekuracyjnie - jak mówisz - się usprawiedliwiam, bo w sumie mam też żal do siebie, że straciłem full czasu, a nie zrobiłem tego tak jak chciałem. Nie pisałem tego, żeby czytać setki komentarzy typu "no weź Verd, jesteś wspaniałym rysownikiem, kochamy cię, chcemy mieć z Tobą dzieci [nie zależnie od płci] itd., itp...". Rozumiem, bo też nie lubię czegoś takiego. Wybacz, że tak ostro zareagowałem - raz, że się wkurzyłem, że ktoś mnie odebrał za tą attention whore, a dwa, że ostatnio jakoś uprzedzony do ludzi jestem.
btw też na deviancie zauważyłem gościa, który ręcznie robił arty, które wyglądały na zdjęcia w HDR, a w opisie miał "20 min". Nie pamiętam niestety ani arta, ani jego ksywy.
Aha, jeśli to usprawiedliwi moją złość - na kolesia w toksynie poświęciłem 3 dni [z czego większość to gapienie się jak debil w ekran i myślenie co dorysować], gdy na resztę spędzałem 3h max [chyba, że w komencie gdzieś było inaczej, w co wątpię, to przepraszam].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qq_MoaR fajna ta praca :)


Pewne miejsce zamieszkania zobowiązuje zatem kilka smoczych łbów :) + pewien demon jeszcze niedokończony :)

20120812173039

20120812173106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 12:54, qq_MoaR napisał:

@up Dzięki ^^ a z łbów to żółty najbardziej mi podchodzi :D

Zna ktoś może dobry tutorial do kreskówek? Tylko nic Marvelowskiego.. :S


To co, Manga? x] Portret dobry - widzę, że Wycinanka [Cutout] w PS była użyta dla poprawy efektu.


Starożytni mawiali: "speedpaint z rana jak śmietana".

20120815165248

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 16:53, Verd_Navarro napisał:

To co, Manga? x]

Chyba poszukam artystów od disney''a ;d i może od nich coś podpacze.

Dnia 15.08.2012 o 16:53, Verd_Navarro napisał:

Portret dobry - widzę, że Wycinanka [Cutout] w PS była użyta dla poprawy efektu.

Posterize Edge, bodajże. Cutout słabo się prezentuje przy moim ołówku ;)

Fajny ten skurczybyk o wielkim sercu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 17:24, qq_MoaR napisał:

> To co, Manga? x]
Chyba poszukam artystów od disney''a ;d i może od nich coś podpacze.


Może amerykańskie komiksy? DC i Marvel siedzą w tym już dość długo ;)

Dnia 15.08.2012 o 17:24, qq_MoaR napisał:


Fajny ten skurczybyk o wielkim sercu ^^


Na pewno jest wrażliwy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować