Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

qq_MoaR - Tutoriali to ja nie znam i w sumie nie polecam aż tak używać, bardziej obserwować innych artystów :) Może to Cię zainspiruje jakoś :>

http://alinanimation.blogspot.com/
http://mushroom-mots.blogspot.com/
http://mffw.blogspot.com/
http://andybialk.blogspot.com/

Laid_back - dziękować :)!


Ode mnie dziś koncept na grafikę do platformówki oraz ciąg dalszy stworzenia piekielnego ;>

20120815182906

20120815182913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wypróbowałem sobie paint tool saia bo kilka artystów polecało go dzięki małych gabarytów i dużych możliwości i nabazgrałem o takie coś. Ogólnie zaczepisty program pędzelek akwarelowy wymiata i nie ścina tak jak to ma np corel painter czy photoshop w dużej rozdziałce.

20120818200736

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:08, Hacket napisał:

wypróbowałem sobie paint tool saia bo kilka artystów polecało go dzięki małych gabarytów
i dużych możliwości i nabazgrałem o takie coś. Ogólnie zaczepisty program pędzelek akwarelowy
wymiata i nie ścina tak jak to ma np corel painter czy photoshop w dużej rozdziałce.


Photoshop jest zły? Pierwsze słyszę... Chyba, że na słabym sprzęcie.
Całkiem, całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 23:42, Verd_Navarro napisał:

Photoshop jest zły? Pierwsze słyszę... Chyba, że na słabym sprzęcie.
Całkiem, całkiem.


Czy zły na bank bardziej wszechstronny w paint toolu brakuje mi paru rzeczy(jak lasso polygonalne) a że sam używam cs4 to pewnych opcji jak np tryb mieszania barw nie posiadam nie mniej tak sobie pobawię się jeszcze tym. Na bank kombo paint toola i photoshopa może być ciekawe . A ze słabym sprzętem hmm możne nie mam demona prędkości ale do gier i bazgrolenia jest całkiem fest choć nie zawsze...


Trzeba będzie w końcu pospamować i po promować siebie aby jakie zlecenia zgarnać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:08, Hacket napisał:

wypróbowałem sobie paint tool saia bo kilka artystów polecało go dzięki małych gabarytów
i dużych możliwości i nabazgrałem o takie coś. Ogólnie zaczepisty program pędzelek akwarelowy
wymiata i nie ścina tak jak to ma np corel painter czy photoshop w dużej rozdziałce.


Rysujesz to za pomocą myszki, czy tabletu graficznego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 20:46, Skayfer napisał:

Rysujesz to za pomocą myszki, czy tabletu graficznego ?

Oczywiście że tablecik ;]. Na myszce bym się pochlastał kolorując cokolwiek choć linearta krzywymi beziera można zrobić.... A za to pochwale się jednak spam na forach podziałał i zlecenia lecą ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 22:13, Hacket napisał:

> Rysujesz to za pomocą myszki, czy tabletu graficznego ?
>
Oczywiście że tablecik ;]. Na myszce bym się pochlastał kolorując cokolwiek choć linearta
krzywymi beziera można zrobić.... A za to pochwale się jednak spam na forach podziałał
i zlecenia lecą ^^


Możesz zapodać te fora? x] Też chcę być milionerem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2012 o 02:58, Verd_Navarro napisał:

Możesz zapodać te fora? x] Też chcę być milionerem. ;P


Ja akurat lecę w niszę character designu przez co ostatnio koczuje na forach gier mmo gdzie maja rozbudowane rp ludzie którzy role playują lubią mieć swoje postaci w wersji 2d i chętnie zlecają takie rysuneczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 10:56, Hacket napisał:


> Możesz zapodać te fora? x] Też chcę być milionerem. ;P

Ja akurat lecę w niszę character designu przez co ostatnio koczuje na forach gier mmo
gdzie maja rozbudowane rp ludzie którzy role playują lubią mieć swoje postaci w wersji
2d i chętnie zlecają takie rysuneczki...


Aaa... tędy droga. Całkiem sprytnie, powodzenia! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcja touch w bamboo przydaje się do czegoś w PS? Czy może bardziej przeszkadza niż pomaga?
A.. i ktoś wie czym różni się zwykły Bamboo od tego z dopiskiem "fun"? Szukam i szukam.. i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 12:54, qq_MoaR napisał:

@up Dzięki ^^ a z łbów to żółty najbardziej mi podchodzi :D

Zna ktoś może dobry tutorial do kreskówek? Tylko nic Marvelowskiego.. :S


Nie siedziałem w kreskówkach, ale można podpatrzeć kreski mistrzów, np. szukać inspiracji w conceptach do Gwiezdnych Wojen, mam na myśli starą trylogię, gdzie nie używano tabletów graficznych. Kilka nazzwisk, które może Cię zainteresują: Ralph McQuarrie, Joe Johnston, Nilo Rodis-Jamero, Aggie Guerard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 20:24, qq_MoaR napisał:

Funkcja touch w bamboo przydaje się do czegoś w PS? Czy może bardziej przeszkadza niż
pomaga?


Ja tam w swoim Wacomie nie mam multitoucha i żyję. Jak zawsze - nie jest to złe ale też da się bez tego obejść.

Dnia 22.08.2012 o 20:24, qq_MoaR napisał:

A.. i ktoś wie czym różni się zwykły Bamboo od tego z dopiskiem "fun"? Szukam i szukam..
i nic.


Do Bamboo Fun dorzucane jest oprogramowanie warte kilka stów (ArtRage 2.5, Adobe Photoshop Elements 7, Corel Painter Essentials 4). Do zwykłych Bamboo nie. W przypadku serii Fun dorzucają też dodatkowe końcówki do piórka, do tych tańszych trzeba je dokupować osobno (a jak na plastikowe wykałaczki to są "dość" drogie, z 5 dych za komplet XD)

@ Verd_Navarro
Fajne! :D Ale czy trawa nie powinna przypadkiem trochę bardziej myszy zasłaniać? Jakoś mi to wygląda jakby ona w powietrzy lewitowała albo coś przez to ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 23:42, ziptofaf napisał:

@ Verd_Navarro
Fajne! :D Ale czy trawa nie powinna przypadkiem trochę bardziej myszy zasłaniać? Jakoś
mi to wygląda jakby ona w powietrzy lewitowała albo coś przez to ^^


Dzięki! ^^ No prawda, myślałem czy nie ratować tego stworzonka jakimś kamyczkiem do siedzenia, ale ostatecznie może to być lewitująca chomiko-myszka. :D A co tam, raz się żyje. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz coś ode mnie :) Robione szybko w 15-20 minut jako ćwiczenie w celu przyzwyczajenia się do rysowania na pierwszym tablecie. Inspiracja grą Quantum Conundrum.

20120826031945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to samemu się pochwalę moją najnowszą pracką. Znalazłem jakiś swój niedokończony szkic sprzed ponad roku z postacią siedzącą na drzewku, zeskanowałem, porysowałem nieco w Photoshopie... I oto co wyszło ;) Czas pracy to w sumie jakieś 3 godziny. Są tu jakieś rażące błędy które powinienem poprawić (poza tym że te czarne linie na drzewie to powinny być zeskanowane w wyższej rozdzielczości bo są nieostre)?

I szkic dla porównania jakby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądają moje prace na początkowym etapie.

20120907231737

20120907231939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 23:26, ziptofaf napisał:

No to samemu się pochwalę moją najnowszą pracką. Znalazłem jakiś swój niedokończony szkic
sprzed ponad roku z postacią siedzącą na drzewku, zeskanowałem, porysowałem nieco w Photoshopie...
I oto co wyszło ;) Czas pracy to w sumie jakieś 3 godziny. Są tu jakieś rażące błędy
które powinienem poprawić (poza tym że te czarne linie na drzewie to powinny być zeskanowane
w wyższej rozdzielczości bo są nieostre)?

I szkic dla porównania jakby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądają moje prace na początkowym
etapie.


Chmurki... słodki jeżu, chmurki? ;/ Ale nie jestem profesjonalistą, to może się nie znam. x] No i lack of details - zobacz jaki kora drzewa daje kontrast co do reszty. Ludzka gała skupia się na tym przez ostrość. Wiem, straszny jestem. x] Hyr hyr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 02:43, Verd_Navarro napisał:

Chmurki... słodki jeżu, chmurki? ;/ Ale nie jestem profesjonalistą, to może się nie znam.

Za ostre? Sobie na szybko pędzelek zrobiłem w PS-ie do chmurek i takie wyszły, dopiero jak o tym wspomniałeś to zerknąłem na zdjęcia nieba i rzeczywiście coś moim brakuje i objętości, i puszystości. Dzięki za zwrócenie uwagi ;)

Dnia 08.09.2012 o 02:43, Verd_Navarro napisał:

x] No i lack of details - zobacz jaki kora drzewa daje kontrast co do reszty. Ludzka gała skupia się na tym przez
ostrość.

A to akurat było celowe, chciałem żeby właśnie drzewko i włosy skupiały uwagę. Zwłaszcza że są dużo bliżej niż dalsze tło które powinno być chyba nieco nieszczegółowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 04:17, ziptofaf napisał:

> Chmurki... słodki jeżu, chmurki? ;/ Ale nie jestem profesjonalistą, to może się
nie znam.
Za ostre? Sobie na szybko pędzelek zrobiłem w PS-ie do chmurek i takie wyszły, dopiero
jak o tym wspomniałeś to zerknąłem na zdjęcia nieba i rzeczywiście coś moim brakuje i
objętości, i puszystości. Dzięki za zwrócenie uwagi ;)
> x] No i lack of details - zobacz jaki kora drzewa daje kontrast co do reszty. Ludzka
gała skupia się na tym przez
> ostrość.
A to akurat było celowe, chciałem żeby właśnie drzewko i włosy skupiały uwagę. Zwłaszcza
że są dużo bliżej niż dalsze tło które powinno być chyba nieco nieszczegółowe.



No i git - chmurki do poprawki i będzie grało. ;) Można zatem dorzucić kilka detali do reszty , która jest na planie z Korą - nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować