Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2014 o 18:51, Eternal101 napisał:

Ok przepraszam że uraziłem, rozumiem że liczy się ciężka praca ale czasami samą ciężką
pracą nie da się narysować takich rysunków, jeszcze raz przepraszam jeśli uraziłem ;<.


Da się. Nie znam nikogo kto potrafiłby narysować cokolwiek sensownego bez ciężkiej pracy za to znam wielu którzy od zera osiągnęli sensowny poziom. Nie powiem, samemu w stosunku do większości osób w tym wątku jestem dość miernym rysownikiem ale...
http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_01/20110103032636.jpg
Więc jak chcesz się nauczyć rysować to się da... I coś z odrobinę nowszych:
http://ziptofaf.deviantart.com/art/The-land-of-pegasi-356706346

Ot, po prostu nieco irytuje mnie jak ktoś mówi że "on by chciał tak rysować ale nie ma talentu więc nie może" bo to bzdura. Co najwyżej trzeba spędzić więcej czasu na wykształceniu w sobie wyobraźni/stabilnej kreski niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 19:12, ziptofaf napisał:

Da się. Nie znam nikogo kto potrafiłby narysować cokolwiek sensownego bez ciężkiej pracy
za to znam wielu którzy od zera osiągnęli sensowny poziom. Nie powiem, samemu w stosunku
do większości osób w tym wątku jestem dość miernym rysownikiem ale...
http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_01/20110103032636.jpg
Więc jak chcesz się nauczyć rysować to się da... I coś z odrobinę nowszych:
http://ziptofaf.deviantart.com/art/The-land-of-pegasi-356706346

Kiedyś próbowałem i nie wyszło ;<, może za mało wysiłku wkładałem w to a może po prostu hmm nie mam tego "daru" do przyswajania takich rzeczy jak rysowanie, i uwazam że jeśli ktoś nie ma ręki do rysowania to choćby trenował niczym Songo nie narysuję tak ładnie jak niektórzy z tego wątku. Tak z ciekawości jeszcze zapytam czy na drugim rysunku to Twilight Sparkle z My Little Pony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 19:30, Eternal101 napisał:

Tak z ciekawości jeszcze zapytam czy na drugim rysunku to
Twilight Sparkle z My Little Pony?

Nope. To fanart do jednego z fanficów z uniwersum My Little Pony ;p Był całkiem nieźle napisany więc poświęciłem z 2 godziny i narysowałem tę pracę. Nawet nieźle imho wyszła (poza budynkami :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 19:48, ziptofaf napisał:

Nope. To fanart do jednego z fanficów z uniwersum My Little Pony ;p Był całkiem nieźle
napisany więc poświęciłem z 2 godziny i narysowałem tę pracę. Nawet nieźle imho wyszła
(poza budynkami :D).

Podobna do Twilight pod postacią

Spoiler

Unicorna

tylko kolor lekko wyblakły xD, o i rogu jej brakuje ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 10:38, Eternal101 napisał:

> Ktoś przeprasza w internecie, zjawisko tak rzadkie. ;)
>
>
Zjawisko wręcz wymarłe :).

P.S. Ładna pani ^^.


No właśnie. :D Dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 10:26, Dandzialf napisał:

Nie przesadzajmy z tą wymieralnością. :)

Może nie wymarłe ale zdarza się rzadko bardzo rzadko by ktoś w necie przeprosił ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rysowaniem jest jak ze wszystkim co wymaga skilla. Nie będziesz ćwiczył - nie zostaniesz sportowcem, pro gamerem czy artystą. Przestaniesz ćwiczyć - cofniesz się w rozwoju. Widzę po sobie :D Znam ludzi, którzy są ode mnie dużo lepsi ale to jest wielkie poświęcenie, 8 godzin rysowania w pracy, po pracy rysowanie dla siebie, żeby nie stracić swojego charakteru, który w pracy dla klienta do niczego się nie przydaje. To są godziny, lata, frustracja i depresja. Żelazna konsekwencja i ciągłe dążenie do tego, żeby cisnąć jeszcze lepiej. Nie każdy się do tego nadaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho... jak sobie przypomnę ile przerw w rysowaniu miałem. Zdarzały się i kilku miesięczne. Kiedyś to zasuwałem jak głupi z tym rysunkiem. Teraz to mi się po prostu nie chce tyle rysować. Mam ciekawsze rzeczy do roboty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 13:25, Dandzialf napisał:

Ho, ho... jak sobie przypomnę ile przerw w rysowaniu miałem. Zdarzały się i kilku miesięczne.
Kiedyś to zasuwałem jak głupi z tym rysunkiem. Teraz to mi się po prostu nie chce tyle
rysować. Mam ciekawsze rzeczy do roboty :P


Ja też rysuję dużo mniej niż kiedyś, dlatego stoję w miejscu zamiast się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się tutaj spytam, bo część osób, która używa tabletów do rysowania niekoniecznie wchodzi do tematu o photoshopie. ;)
Otóż zastanawiam się nad kupnem tabletu graficznego, ale kompletnie nie znam się na parametrach i co one dają itd. Nie będe go używał do rysowania rysunków (jeśli już to bardzo bardzo amatorsko). Bardziej będę go wykorzystywał podczas, nazwijmy to "standardowej", pracy w photoshopie i innych tego typu programach (premiere, after effects). Wiem, że można już dostać całkiem niezłe w przystępnej cenie. Polecacie jakieś?

Wcześniej zostały mi polecone tablety Wacoma, a dokładnie seria Intuos. Zaciekawiły mnie tam dwa typy tabletów. Jeden z nich to wersja standardowa, reagująca tylko na rysik. Drugi reaguje również na dotyk palców (wiecie, powiększenie, obracanie i te sprawy). No i tu pojawia się moje pytanie: Korzystał ktoś z was z tabletu reagującego na dotyk paców? To pomaga jakoś znacząco w pracy czy jest tylko "mało potrzebnym, acz drogim dodatkiem"? Bardzo dziękuję za rady. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu dorwałem własnie na godzinkę Intousa z dotykiem tak jak obiecałem ^^
I nadal podtrzymuje swoje zdanie, że jest to drogi i zbędny bajer.

Zrozumiałbym to jeszcze gdyby touch przyspieszał naszą prace w programach etc. Możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia się jednak nasze paluchy nie są tak dokładne i czułe jak piórko. Obracanie i powiększanie obrazu jest męczące i mało precyzyjne w PS w dodatku gdy chcemy to zrobić to piórko musimy unieść aby tablet go nie łapał, bo dopiero wtedy włącza się touch.
Warto wspomnieć, że każdy gest można edytować, lecz też jesteśmy dosyć bardzo ograniczeni.
Isnieje też opcja, że tablet rozpoznaje ile palców dotyka pola, przez co możemy stukać nimi i wywoływać różne akcje w zależności co tam sobie przypisaliśmy (należy pamiętać, że nie ma zbyt dużego wyboru). Prawda jest taka, że nie zawsze uda nam się stuknąć np. 4 palcami na raz i zrobimy coś innego, przez co tracimy czas...

Plusem jest to, że w nowych Intousach M Pro ( 1350zł) touch jest już standardem, z którego jednak moi znajomi pracujący przy wizualizacjach w 3DS max etc. nie korzystają w ogóle bo jak już pisałem nie jest on praktyczny. Skróty i piórko są o wiele bardziej wydaje. Kolejny plus jaki w tym znajduje to taki, że można go kompletnie wyłączyć.

TL;DR Piórko jest lepsze od naszych paluchów, chodzi gładziej i najważniejsze dokładniej. Jeśli masz dopłacać do toucha to moim zdaniem nie warto.. kup sobie piwo albo kwiatki dla dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Haha, myślałem, że zajmie ci troche więcej czasu dorwanie tabletu z touchpadem. :) Tak czy owak, bardzo ci dziękuję, twoje rady były bardzo pomocne. :) W sumie jestem przyzwyczajony do skrótów, więc i tak prawdopodobnie korzystałbym z nich zamiast wspomagać się touchpadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować