Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2007 o 19:41, awesome napisał:

Witam. Ja mam takie pytanie odnośnie zdjęć. Mam zdjęcia które ważą ok. 1,5mb i z racji ich
wielkości nie mam jak i na gramsajta wrzucić. Nie znacie jakiegoś programu co by je zmniejszył
i przerobił z rozdzielczości 2304x1536 na powiedzmy 640x480? Plis, pomóżcie. Tyle się napracowałem
z tymi zdjęciami i nie moge jak ich na sajta wrzucić ani nigdzie. Pomóżcie


Photoshop... najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 19:41, awesome napisał:

Witam. Ja mam takie pytanie odnośnie zdjęć. Mam zdjęcia które ważą ok. 1,5mb i z racji ich
wielkości nie mam jak i na gramsajta wrzucić. Nie znacie jakiegoś programu co by je zmniejszył
i przerobił z rozdzielczości 2304x1536 na powiedzmy 640x480? Plis, pomóżcie. Tyle się napracowałem
z tymi zdjęciami i nie moge jak ich na sajta wrzucić ani nigdzie. Pomóżcie

A ja bym zaproponował IrfanVieva, program do przeglądania zdjęć z dużą ilością możliwości, bo Photoshop jednak trochę waży:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IrfanViev jest niezly do zmniejszania obrazkow, ale jednak jego zasob efektow jest biedny w porownaniu do PSa. Wiec jesli ktos zamierza bawic sie w przerobke zdjec to PS jest niezastopiany. Bum Sialala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 10:38, Enilas napisał:

A ja bym zaproponował IrfanVieva, program do przeglądania zdjęć z dużą ilością możliwości,
bo Photoshop jednak trochę waży:D


Irfan jest dobry tylko do oglądania zdjęć... ale do przeróbek i robienia cudów z obrazkami jest najlepszy photoshop... i wcale tak dużo nie waży:) moja instalka full wypas ma ok 160 MB :P także jest to do zniesienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 22:33, reaven1 napisał:


> A ja bym zaproponował IrfanVieva, program do przeglądania zdjęć z dużą ilością możliwości,

> bo Photoshop jednak trochę waży:D

Irfan jest dobry tylko do oglądania zdjęć... ale do przeróbek i robienia cudów z obrazkami
jest najlepszy photoshop... i wcale tak dużo nie waży:) moja instalka full wypas ma ok 160
MB :P także jest to do zniesienia:)

Nom ale do zmiany rozdzielczosci wystarcza i do kompresji fotek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 22:45, Enilas napisał:

Nom ale do zmiany rozdzielczosci wystarcza i do kompresji fotek:D


może wystarczyć do zwykłej konwersji rozdzielczości... ale liczy się także ilość pikseli na pole i w ogóle... a irfan tego nie zrobi, jeśli komuś zależy na wyższej rozdzielczości i wysokiej jakości tego powiększenia to musi zacząć od lepszego programu. Dlatego też photoshop jest do tego idealny:) a i trudny nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 22:47, reaven1 napisał:


> Nom ale do zmiany rozdzielczosci wystarcza i do kompresji fotek:D

może wystarczyć do zwykłej konwersji rozdzielczości... ale liczy się także ilość pikseli na
pole i w ogóle... a irfan tego nie zrobi, jeśli komuś zależy na wyższej rozdzielczości i wysokiej
jakości tego powiększenia to musi zacząć od lepszego programu. Dlatego też photoshop jest do
tego idealny:) a i trudny nie jest:)

Nom, ale jemu chodziło o zmniejszenie fotek, więc na co komu photoshop to zmiany rozdzielczości i uszczuplenia tylko obrazka?? A tak wogóle to nie wiem, albo ja mam dziwnego photoshopa, albo nadzwyczajnego irfrana bo kompresje fotek zawsze lepszą mam w irfranie, tak co do jakości i wielkości nawet przy tych samych ustawieniach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2007 o 08:11, Enilas napisał:

Nom, ale jemu chodziło o zmniejszenie fotek, więc na co komu photoshop to zmiany rozdzielczości
i uszczuplenia tylko obrazka?? A tak wogóle to nie wiem, albo ja mam dziwnego photoshopa, albo
nadzwyczajnego irfrana bo kompresje fotek zawsze lepszą mam w irfranie, tak co do jakości i
wielkości nawet przy tych samych ustawieniach:P


no photoshopem też możesz łatwo i szybko zmniejszyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 22:04, Laska-z-Polski napisał:

Malutki offtop : Może mi ktoś powiedzieć ile może kostować skaner? Taki porządny... aczkolwiek
nie drogi :)


Polecam Ci popatrzyć na sklep internetowy benchmark - tam jest masa opisów o sprzęcie... Ja mam Plustek OpticPro ST12 - jest dobry, stary i tani chyba też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pustelnik88 vel Pustelnik 88

Komiks mojego (100%) autorstwa. Trzy krótkie historyjki. Potrzebne mi na jutro do gazetki szkolnej. Oceńcie każdą ze scenek :) Aha... i doceńcie cieniowanie w Photoshopie :)

20070416233939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Nie, no komiks pierwsza klasa :D Podoba mi się, ponieważ jest śmieszny i dość ładnie narysowany. Cieniowanie w Photoshopie, bądź innym programie jest widoczne na oko - podobnie jest tutaj. Szkoda, że cień wychodzi poza ramki obrazków - chociaż nie wiem czy to było zamierzone, bo jeśli tak to się nie przyczepiam :P Bądź, co bądź, ale to nie zmienia faktu, że komiksem karierę byś zrobił :P
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie, no komiks pierwsza klasa :D Podoba mi się, ponieważ jest śmieszny i dość ładnie narysowany.

Dnia 17.04.2007 o 07:41, igorinho napisał:

Cieniowanie w Photoshopie, bądź innym programie jest widoczne na oko - podobnie jest tutaj.
Szkoda, że cień wychodzi poza ramki obrazków - chociaż nie wiem czy to było zamierzone, bo
jeśli tak to się nie przyczepiam :P Bądź, co bądź, ale to nie zmienia faktu, że komiksem karierę
byś zrobił :P
Pozdrawiam!


Taki hologram zrobiłem :) Jak oddalisz komix, to widać na każdym obrazku literę mojego nicka. Tak na wszelki wypadek, żeby - cytując wypowiedź z "Włatców Móch" - nikt mi tego nie podpier***** :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 23:42, Pustelnik 88 napisał:

Pustelnik88 vel Pustelnik 88

Komiks mojego (100%) autorstwa. Trzy krótkie historyjki. Potrzebne mi na jutro do gazetki szkolnej.
Oceńcie każdą ze scenek :) Aha... i doceńcie cieniowanie w Photoshopie :)

1 hist. 4/6
2 hist. 4/6
3 hist. 6/6 <--- To mnie dobiło xDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Zorientowałem się dopiero po napisaniu posta... Rzeczywiście po oddaleniu na każdym okienku napisana jest jedna litera i wszystkie układają się w słowo: "Pustelnik". Swoją drogą masz rację podpisując się pod pracą, ponieważ w dzisiejszych czasach trzeba chronić prawa autorskie... Co byś czuł gdyby ktoś wykorzystał Twój komiks i zdobyłby nagrodę na światowym festiwalu :P ? Jeszcze raz wielkie brawa za prackę...
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 23:42, Pustelnik 88 napisał:

Komiks mojego (100%) autorstwa. Trzy krótkie historyjki. Potrzebne mi na jutro do gazetki szkolnej.
Oceńcie każdą ze scenek :) Aha... i doceńcie cieniowanie w Photoshopie :)


Niom... Fajny jest Sen nocy letniej:)
Reszta średnio na jeża... (ale nie martw się ja też nie robię lepszych komiksów pod względem fabularnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kaczalien - krzyżówka aliena i kaczki :P
2. Zła kaczka
3. Trzej bracia - rysowanie tych "baniaków" to mój popisowy numer :D


Nie dopatrujcie się jakiś podtekstów politycznych w tym rysunkach... bo ich tam nie ma :P

20070417213429

20070417213446

20070417213511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować